Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:08:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jovanovo Otkrovenje  (Pročitano 18643 puta)
16. Jul 2006, 11:22:44
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Nekako mi se cini da je od svih delova Biblije The Book of Revelation (Otkrovenje  prim.prev.) dozivela najvise citata, interpretacija, postajala deo teorija zavere i mnogo cega drugoga. Radjene su cak i naucne studije gde je tvrdjeno da po stilu pisanja moze da se prepozna da je Jovanovo Jevandjelje pisala druga osoba od one ja je autor Otkrovenja. Jos vise mi se cini da je velika vecina ljudi koji se pozivaju na Bibliju na ovaj ili onaj nacin procitala samo ovaj deo a sve ostalo zanemarila. Koliko ljudi zaista veruje u onome sto tamo pise, i kako to licno tumace?

Ovo moze vise da posluzi kao nastavak price o antihristu (ili sto ga ne zvati, anti buda ili anti muhamed ili anti-mojsije ili anti-pajapatak) - sve jedno kago da ga nazovemo ali on nekako izpadne glavni junak cele nam nase price o otkrovenju velikome.

Pozadina pitanja je malo sira - zasto smo kao ljudi toliko podlozni i donekle zavisni od prorocanstava i zelje da znamo sta ce se desiti u buducnosti?
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Ne trudim se da tumacim Bibliju.
Iz Otkrovenja verujem u ovo sto pise;

7. I kad otvori cetvrti pecat,
    cuh glas*cetvrte zivotinje gdje
    govori : dodji i vidji

8. I vidjeh, i gle , konj blijed,
   i onome sto sjedjase na njemu
   bjese ime smrt i pakao idjase
   za njim: i njemu se dade oblast
   na cetvrtom dijelu zemlje*da
  ubije macem i gladju i smrcu
  i zverinjem zemaljskim.


Onaj sto nosi ime Smrt isprovocirace Treci Svetski Rat....onda se otkrovenje nastavlja.
Ja nisam neki tumac, koga zanima neka procita dalje i tumaci kako hoce..........

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Da vidis - to je strasno cesto tumacenje - treci svetski rat - dolazak antihrista pre pojavljivanja Hrista No.2. Ali gde je vremenska linija u celoj prici.

Ljudi su strasno ego-centricna bica linearnog razmisljanja. Svako misli da je on centar univerzuma i da vreme pocinje njegovim rodjenjem a zavrsava se smrcu (da ne kazem da se podsvesno svi nadaju kako ce da zive vecno). Samim tim sta god da procitamo od providjenja i prorocanstava uvek nekako pretpostavimo da ce se desiti bas za nasih zivota.

Imali smo najave smaka sveta za 1996, 1999, pa za 2000, pa za 2004, pa za 2006 - sad smo na najnovijim predvidjanjima 2009 - 2011. Ako gledate malo kroz istoriju covecanstva, price o smaku sveta su postijale na svakom prelazu milenijuma 1899 na 1900 je bila ista prica. Pa se nista ne desi. Posle toga smo prosli kroz dva svetska rata i opet nista. Tu smo zivi i zdravi - nikad deblji, nikad puniji besa i straha i nikad praznijih glava. I dalje pricamo iste price i dalje smo spremni da se ubijamo izmedju sebe, idalje cekamo dolazak Hrista da nas spase. Meni je cela prica postala malo isprana i dosadna. Jedino sto vidim u celom Otkrovenju je veoma lepo napisana bajka koja je postala univerzalni nacin za odrzavanje straha kod ljudi. Jer ako ne verujes u ono sto mi propovedamo docice strasni sud i tvoja dusa ce goreti u paklu vecno. Onaj ko veruje u ovo i plasi se iste propovedi njegova dusa je vec u paklu jer mu se zivot zasniva na strahu a ne na ljubavi.

Aleluja!
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Moje tumacanje u ovom poglavlju se odnosi na jedan narod to je simbolicno"Smrt" , kakav dolazak Anihrista ti najjavljues , ti ne shvatas da si vec u paklu gde vlada malo vise Antihrista.Moje razmisljanje nije linearno kako ti kazes,moja vizija zivota nije nimalo Tunelska.
Pametnima poput tebe ne treba Biblija .........i puno da shvate ,gde smo i kuda idemo ..........

Aleluja Brate Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Nemoj se licno vredjati - moj komentar o linearnosti je vise globalno primenjeno na sve nas (ukljucujuci i mene samog). Drugim recima impliciram da nam je dato da "vidimo" ako hocemo - ali vecina ne zeli jer je tako lakse (manje boli). I ovo zadnje je malo parafrazirano, tako bez potresanja.

U jednom se definitivno slazem - Zemlja sada kakva je je najbliza opisu Biblijskog pakla - gori od ovoga nam ne treba. A da li Antihristi deluju ili ne. Naravno ali deluju i "Hristi" (ova mnozina je malo nakaradna ali je vrlo bitna). Oni deluju u svakom od nas ali i na globalnom planu. To je sustina ovog sveta - Jin i Jang. Ako jedno "pobedi" i porazi onog drugog onda i pobednik prestaje da postoji jer se narusava balans. U svetlu toga, kako onda da gledamo na toliko ocekivani smak sveta - kao na praznu pricu ili nesto realno.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne znam zašto nam Bog nije dao sposobnost da .... vidimo budućnost.
Mogu da zamislim (izmislim) neke razloge ali to je moja mašta.

Doduše nekima povremeno Bog jeste davao parče te Njemu Svojstvene
sposobnosti, ali i to je više bilo u domenu opomene, utehe i samo-izgrađivanja.

Što se tiče knjige Otkrivenja (Otkrovenja, Apokalipse ili kako se već pravilno kaže)
čitao sam je (ne tako skoro  Smile ) i sećam se da negde na početku piše:
(parafraziram) "Blaženi su koji čitaju reči ove knjige..." a ne npr.
'blaženi su koji razumeju reči ove knjige' pošto ja baš i ne kapiram
neke rečenice odande!
 Smile

Ima nade i za mene!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
PA ako realno pogledas na gledanje u buducnost - kad kazem realno mislim analiticki - mozes vrlo lako da dodjes do toga da je vrlo tesko predvideti buducnost tacno. Ako svi mi imamo slobodnu volju u svakom momentu postoji beskonacno mnogo mogucnosti koje stoje ispred nas. Sve sa razlicitom verovatnocom dogadjanja. Recimo uzmes sebe za pokusnog kunica i zaustavis vreme za delic sekunde - u tom trenutku ti se nalazis fiksiran u 4-dimenzionalnom prostor-vreme sistemu. Ako ostanes fiksiran u mestu a pustis vreme da tece ispred tebe se stavra konus mogucih buducnosti. Ovaj konus ima za svoju vertikalnu osu vreme. Uzi je sto je trenutak vremena blizi nasempolaznom trenutku i tebi zaustavljenom u prostoru a sirise kako se udaljavas u tvom trenutku jer je - sto dalje ides - sve vise i vise razlicitih mogucih dogadjaja koji mogu da budu posledica tvog dejstva u pocetnom trenutku. Ovaj konuse je dinamican i menja se u svakom trenutku za svakog od nas. Ono sto se desava u sadasnjem trenutku je uvek singularitet - jedan jedini dogadjaj koji se desio jer je imao najvecu verovatnocu desavanja. Problem je sto se i ova verovatnoca menja i to haoticno. Recimo ako za neki dogadjaj postoji 2% sanse da se desi kada smo 10 sec daleko od njega, kada dodjemo na 1s ta verovatnoca moze da bude 98%. Ova kompeksna dinamicna slika moze da se iscrta za vskog od nas. Kompeksnost dogadjanja u svetu je toliko velika da niko ne moze da naucnim metodima predvidi buducnost.

Ako imas bilo koga ko to moze da uradi onda on najverovatnije samo vidi putanje dogadjaja koji na globalnom planu imaju najvecu verovatocu. To se u matematici zove tezinska funkcija. Znaci imas verovatnoci ali imas i drugu funkciju kja je uparena sa verovatnocom i definise je u smislu kako promene u verovatnoci uticu na desavanje ili ne desavanje dogadjaja. Jednostavno neki dogadjaj ima 99% sanse da se desi ali taj dogadjaj ne pokrece nista iza sebe i linija se zavrsava sa njim - njegova tezinska finkcija je 0. I slicno sa necim strasno malim i malo verovatnim ali kada bi se desio pokrenuo bi lavinu dogadjaja iza sebe - tezinska funkcija 100%. Ti ljudi vide najuticajniji i najverovatniji tok - liniju dogadjaja. Ali uvek postoji sansa da se ta linija promeni, jer svako od nas ima slobodu izbora u okviru zakona prostor-vreme.

Donekle mozemo da kazemo OK okreni obrni uvek ima nekoga da vidi buducnost, manje ili vise tacno, ali ja vise pitam zasto smo mi kao ljudi opsednuti buducnoscu kada se sve sto definise tu buducnost desava u sadasnjosti, a mi na sadasnjost ne obracamo paznju.
« Poslednja izmena: 17. Jul 2006, 13:32:52 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Пошто је реч о мешању свега и свачега препоручујем овај рецепт.Јело више прија уколико се уз њега воде несувисли разговори о било којој теми,а по одабиру домаћина...



Bosanski lonac

Vrijeme pripreme: 60 min.
 
Sastojci:
Za 5 osoba:
1 kg goveđeg mesa
1 kg krumpira
20 dkg mrkve
15 dkg peršina i celera
25 dkg crvenog luka
3 češnjaka
25 dkg paprike
25 dkg patlidžana
40 dkg rajčice
1 dl bijelog vina
sol
papar u zrnu
mljevena crvena paprika
 
Priprema:
Isjeći meso na kocke velike 4-5 cm. Povrće očistiti i isjeći na krupnije komade.

Staviti u veliku posudu, dodati soli, papra i mljevene paprike. Izmješati i potom staviti u lonac.

Naliti hladne vode i prokuhati sve zajedno. Potom staviti u pećnicu i peći.

Servirati.

теолошко кулинарски линк
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
U pravosalvnom ucenju nema ni proslosti ni buducnosti. Proslost je nesto sto je otislo u nebice, a buducnost je nesto sto jos nepostoji, ali ce doci. Nazalost cesto se hriscansko ucenje osudjuje bez prethodnog upoznavanja pravoslavnog ucenja. To je ono klasicno nabaci inkviziciju, krstaske ratove, kvazinaucne hipoteze celom hriscanstvu pa i pravoslavnom, i tako onda dolazimo do toga da neko kaze kako su mnogi, medju njima i hriscani, predvidjali razne datume, no pravoslavni nikada nisu predvidjali nikakve smakove sveta niti im jos odredjivali datume. Pravoslavnima je vrlo dobro jasno da je sam Gospod rekao da kada je kraj covecanstva ne znaju ni andjeli do samo Otac nas nebeski. Otkrovenje me jako raduje i veseli kada ga citam, no opet onima koji neveruju dakako da se moze uciniti crnim, ali cesce je da mnogi namerno govore protiv otkrovenja, jer ih podseca na kraj svih ovozemaljskih uzivanja i nasladjivanja od kojih im se tesko odvojiti. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Sto se tice Treceg svjeckog rata imamo izvijestaj Tarabica koji su se poprilicno dokazali sto se prorocanstva tice. Procitao sam knjigu o njima. Zanimljivo je da je informacija tekla iz zagrobnog svijeta, jer tamo su vremenske tacke razmaknute. Pokojni Milos je obavjestavao Mitra sta ce se desiti. Sve je ovo biljezio prota Zaharije.

Buducnost je isplanirana ljudi moji    Smile

http://www.uzice.net/kremansko/

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

proroci.jpg
(26.35 KB, 250x377)
« Poslednja izmena: 18. Jul 2006, 01:58:47 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:08:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.