Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Akvaristika: Rađanje novog života  (Pročitano 17913 puta)
29. Okt 2004, 13:01:26
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Rađanje novog života

Pre svega, za one koji nisu upoznati, postoje dva načina na koji ribe donose na svet svoje mlade: polaganjem jaja i rađanjem žive mlađi. Ribe koje polažu ikru vrlo se retko, gotovo nikad, ne razmnožavaju u kućnim uslovima: za uzgoj ovih ribica potrebni su profesionalno opremljen akvarijum i strogo kontrolisani uslovi.

Druge ribice, takozvane živorotke, obradovaće nas gotovo sigurno svakih mesec do mesec i po dana svojim naslednicima. E, tu počinje "žurka". Odgajanje malih ribica je jedan od najdelikatnijih poslova koje možete zamisliti. Prvo, nešto o samom činu donošenja na svet: ako pažljivo posmatrate, ispod analnog peraja vaše mame-ribice uočićete drugi otvor, pored analnog, koji se javlja nekoliko dana pre porođaja. To je znak da mamu premestite na sigurno.

Smeštaj: mamu-ribicu morate premestiti na sigurno mesto, daleko od gladnih usta komšija. Postoje dve varijante: a) spoljašnji akvarijum, odvojen od glavnog, sa komorom u koju mališani upadaju neposredno po rađanju (ovo je da ih mama ne bi pojela); u ovaj akvarijum treba prethodno sipati vodu iz glavnog; b) mrestilište, koje se okači o ivicu velikog akvarijuma, koje ima komoru za mlađ i mrežicu na dnu (verovatno bolje od dva rešenja).

Porođaj: vaše ribice će, u zavisnosti od mnogih uslova, na svet doneti nekoliko desetina mladih. Mesto na kojem se događa ovo čudo prirode treba da bude skrovito, zaklonjeno ili prekriveno biljkama. Majku treba odmah posle obavljenog posla vratiti u staro jato, jer je iznurena, nervozna i - gladna.

Uslovi i ishrana: mlađ mora imati savršene uslove za rast! Ako se nađu među većim ribicama, gotovo je. Zapamtite, velika riba jede manju ribu. Moraju imati mnogo kiseonika, pa preporučujemo da raspršivač vazduha namestite tako da je blizu mrestilišta. Specijalizovana hrana mora se davati po tri puta dnevno, u pravilnim razmacima. Mrestilište ne sme da bude premalo, jer je ribicama i te kako potreban životni prostor.

Reakcija okoline: ako ribice držite u spoljašnjem akvarijumu, one se neće navići na prisustvo drugih ribica. Zato je prvih nekoliko dana oko mrestilišta veoma zabavno: sve odrasle ribe iz akvarijuma zaleću se na staklo koje ih odvaja od malih zalogaja i, kad vide da to ne ide, zbunjeno se vrzmaju okolo-naokolo.

Odrastanje: kada se potpuno naviknu na svoje okruženje i počnu da dobijaju hranu "za velike", a to je negde u trećem mesecu života, mlađ treba pustiti u akvarijum (nikako ako tamo ima grabljivaca koji još uvek mogu da ih progutaju). Ostaje vam samo da uživate u čarima životnog ciklusa koji se upravo odigrao pred vašim očima.
I. Ć.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 147
Svaka ti cast za topic majstore Smiley

Samo da dodam nesto.
Porodjaj mame zivorotke se obicno desava nocu. Zato svakog jutra pogledajte akvarijum gde se mama nalazi i cim primetite da nije debela, vadite je napolje da bi spasili porod.
U akvarijumu se moraju napraviti mesta za skrivanje. Obavezno staviti mnogo biljaka i nekoliko klikera.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 687
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
mob
Nokia 3110C
Da li je neko u kucnoj radinosti, a tu smaram amatersko bavljenje akvaristikom, uspeo da odgoji
zlatne ribice i polozenih jaja? Meni se omrestila jedna ili dve od 1 godine i bili jaja oko 200 kom.
Posle 5 dana se izlegli mali i nakon 3 dana poceli da plivaju. Ja im davao kuvano zumance i one jele. Jednom sam menjao vodu (usisao sa malim crevom) talog da dna(staklo nema dle nista) i dodao novu odstojalu vodu (oko 35 l stare i 5 l nove). Posle su pocele da ginu masovno.
Da li neko zna recept za pravljenje infuzorija ili neke slicne hrane za mladj? Da nabavim racice tesko jer toga nema
Nabavio i literaturu i skidao stvari sa neta. Koliko cesto japanke mogu da bacaju ikru? Znam sta ih pobudi - porast temp za oko 5C
IP sačuvana
social share
Da zena valja i Bog bi je imao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T28
Da li mi neko može reći o  polnom životu skalara, počeo sam odnedavno da ih držim, pa me zanima sve o njima? Uz njih sam kupio i jednog algara, ali sam primjetio da na očima ima dvije bijele tačke, da li neko zna šta je u pitanju! I koliko je akvaristika zastupljena na Bureku, ono što mi je google izbacio ne obećava mnogo!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Secam se moje jadne majke koja je noci provela pored akvarijuma jureci mladunce gupike...
Gupika radja zive mladunce, a mame jako vole da jedu svoju novorodjenu decu...

Samoubistvo u nastavcima...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Ericsson T28
A ti nisi preuzela hobi svoje majke  Smile
Moja je mene odvraćala od toga ne kupuj šta će ti i tako dalje. Ali to je najčisitje od svih maca, kuca ili ne daj Bože raznih glodara od kojih iako sam muško, imam neku fobiju! Žao mi je što na Bureku nema interesne zajednice za ukrasne ribice!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, onda je doslo seljakanje iz Cro u Srbiju... par kofera i tegla sa gupikama...  Smile
Nismo imali uslova da ih drzimo, tako da smo ih vratili caletovom prijatelju koji nam ih je prodao... Smiley

Sada... mislim da mama nema ambicije da drzi gupike koje tamane sve ostale ribice i mnoze se ko zecevi...  Smile
A i to je bio caletov hobi... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
I-mate 30 Pro
Znam ja po nesto o akvaristici,bavio se tako,kad sam bio mladji,imao akvarijum od jedno 750litara,posle sam ga poklonio nekom klincu,to je jedan od onih hobija koji dodje i prodje,mada je jedno vreme to bio i statusni simbol,kome nesto treba neka pita,sta ce ti to za japanke?

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Imam ja aktivan aq od 85 litara. Imam samo dve vrste plivaca borce i coline aurelius, tri muljasa i gibca  Smile
Tu sam za bilo kakvu pomoc
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
I-mate 30 Pro
Znaci stize Burek tim specijalista za Akvaristiku
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.