2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Evropsko prvenstvo u kosarci za igrace do 20 godina u Izmiru  (Pročitano 15900 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Novo zlatno doba
A. PALIĆ, 24. jul 2006

UVEK ćemo biti košarkaški Brazil! Loši rezultati fudbalskih majstora sa Kopakabane i plavih gospodara pod obručima na velikim takmičenjima u poslednjih nekoliko godina nikako ne znače da je njihova svetska dominacija završena. Naprotiv.
Baš kao što će Brazilci uvek imati vrhunske fudbalere, SCG će i dalje biti fabrika najboljih košarkaša Evrope, pa i sveta. Velikim trijumfom na prvenstvu Starog kontinenta za igrače do 20 godina, reprezentacija SCG je najavila da dolazi nova zlatna era za domaću košarku! Posle pobede nad domaćinom Turskom u finalu, mladi heroji u ponedeljak su se preko Izmira i Istanbula vratili u Beograd i proslavili potpuno zasluženo osvojeno zlato.
- Nadam se da će ovaj virus zlatnih medalja da se raširi i na naše ostale selekcije - priželjkuje kapiten mlade reprezentacije, Milenko Tepić. - Ovaj tim je sastavljen od 12 sjajnih igrača, od kojih će uskoro mnogi imati mesta u seniorskoj reprezentaciji, ali i u najboljim klubovima Evrope i NBA lige.
Junak polufinalne utakmice sa Italijom (pogodio trojku za produžetke u poslednjim sekundama regularnog toka) ističe da će zlato iz Izmira biti podstrek da ovaj tim i ubuduće osvaja najsjajnija odličja.
- Pogledajte pojedinačni učinak igrača, svako je zablistao makar na jednoj utakmici, dobrim igrama "povukao" ostale i to je bila naša najveća prednost u odnosu na ostale timove! Naravno, bilo je i nervoze, ali smo u najvažnijim momentima pokazali karakter i pobednički mentalitet. Najslađe je kada pobedite domaćina u finalu - smatra Tepić.
Iako je zaslužio epitet MVP turnira (izabran samo u najboljoj petorci) Nikola Peković je realno bio najdominantniji košarkaš na šampionatu i u odnosu na ostale vršnjake igrao kao "mator".
- Nije mi krivo što nisam proglašen za najboljeg igrača. Važno je da na našim grudima sija medalja i to ona najsjajnija - presrećan je gospodar plavog reketa. - Našoj "kraljici sportova" smo vratili stari sjaj i od toga nema lepše nagrade.
Peković ne krije da je najteže bilo protiv Italije u polufinalu.
- Postigli smo trojku u poslednjoj sekundi, spasili izgubljenu utakmicu, ali da bi se osvojilo zlato potrebna je i sreća... Do pehara smo došli suvereno, bez izgubljene utakmice, što je sjajan uspeh - ističe Peković.
Trener zlatnih momaka Miroslav Muta Nikolić otkrio je kako je tepao Tepiću i drugovima.
- To su moje lutkice! Ni u jednom trenutku nisu pomišljali na poraz, već su samo sanjali ovaj dan, da se sa zlatnim medaljama vrate u Beograd. U finalu smo odoleli paklenom pritisku sa tribina i još jednom potvrdili da nam na Starom kontinentu u mlađim kategorijama nema ravnog - emotivno odgovara Nikolić.


IGRALI ZA RAKIĆA
IVAN Paunić pobedu je posvetio saigraču Miljanu Rakiću, kome je otac preminuo za vreme Evropskog prvenstva u Izmiru.
- I pored toga, Miljan se vratio za polufinalnu utakmicu, jer je želeo da nas bodri i bude deo tima. Mi smo mu se odužili i poklonili medalju, kako bi mu bilo lakše zbog smrti u porodici - kaže Paunić.
CRNOGORCI KAO SRBI
MIROSLAV Nikolić posebno je istakao zalaganje igrača iz Crne Gore.
- Zaista su ginuli na terenu i tenzija zbog raspada državne zajednice nije se uopšte osećala. Posebno mi je drago što smo svi moji igrači pevali himnu, bez obzira kako se ona zove. Pogledajte samo nedavno muk fudbalera za vreme intoniranja nacionalne pesme. Kako su oni prošli na šampionatu, a kako smo mi...


BRAĆA SLOVENCI
POBEDI naše reprezentacije i osvajanju zlata posebno su se obradovali košarkaši Slovenije, koji su u meču za treće mesto savladali Italiju.
- Bili su presrećni što smo pobedili, a i nama je bilo drago što su naša "braća" osvojila medalju. U Izmiru smo se najviše družili sa Slovencima - otkriva plavi as Tadija Dragićević.
KULT REPREZENTACIJE
NOVICA Veličković očekuje da ova generacija bude još bolja u seniorskoj konkurenciji.
- Mislim da smo vratili kult reprezentacije i svi jedva čekamo da uskoro zaigramo i za seniorski tim. Svi smo pevali i himnu! Nije važno da li je "Hej Sloveni" ili "Bože pravde". Verujte da je neponovljiv osećaj kada se popnete na pobedničko postolje i zapevete...

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


In the shade, therefore, we will fight!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6523
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
HTC Touch Cruise
Plavi juniori ostali bez polufinala EP


Juniorska košarkaška reprezentacija SCG ostala je bez plasmana u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je u Amalijadi poražena od selekcije Turske sa 63:58 u trećem kolu četvrtfinalne grupe E.

Najbolji u redovima pobedničkog tima bio je Hacioglu sa 15 poena, a pogodak manje upisao je Sahiloglu.

Kod ekipe SCG najzapaženiji bili su Dašić i Radulović sa po 15 postignutih poena, dok je Dunjdjerski ubacio 11 koševa.

Plavi su takmičenje u četvrtfinalnoj grupi završili na trećem mestu sa skorom od jedne pobede i dva poraza, a šansu za borbu za medalje imaće selekcije Španije (3-0) i Turske (2-1).

Izabranicima Jovice Arsića sada predstoji razigravanje za peto mesto, a naredni protivnik biće Slovenija ili Island, u sredu.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

realno

Zodijak
Pol
Poruke 1153
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Izabranicima Jovice Arsića sada predstoji razigravanje za peto mesto, a naredni protivnik biće Slovenija ili Island, u sredu.

veoma interesatno.

anyway, prekosutra igramo sa italijom u 13:30 po nashem vremenu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Povodom uspeha naše mlade košarkaške reprezentacije
Tri „zlata” za tri godine
Milenko Tepić, jedan je od petorice koji su tri puta „osvajali” Evropu – 2003 (kadeti), 2005 (juniori) i 2006 (mladi) – o tajni uspeha ove srpsko-crnogorske generacije    
Predvodnik zlatne generacije: Milenko Tepić
(Foto Ž. Jovanović)
   

Da majci Milenka Tepića nije smetalo to što se on s fudbala vraća prljav kući, naša košarka bi bila siromašnija za jednog vrhunskog beka. Imajući u vidu koliko znači generaciji ′86/87, pitanje je i da li bi „plave” nade osvojile tri zlata za tri godine (četiri sezone).

„Počeo sam košarku s devet godina. Pre toga, u drugom razredu, trenirao sam fudbal, ali se mojoj mami nije svideo taj sport jer sam stalno dolazio kući prljav...” – kaže Milenko Tepić, rođen 27. februara 1987. u Novom Sadu iz koga će se uskoro preseliti u Beograd, pošto je nedavno potpisao za petostrukog uzastopnog prvaka Partizan.

Ulazak u košarku je bio slučajan, ali sve ono što se posle toga događalo – nije. U prethodne četiri godine napredovao je munjevito. S 15 godina je ušao u prvi tim Vojvodine, a zatim postao jedan od vođa svoje generacije u mlađim državnim selekcijama. Jedan je od petorice koji su od 2003. do danas osvojili tri zlatne evropske medalje u tri uzrasta: u Madridu 2003 (kadeti), u Beogradu 2005 (juniori) i Izmiru 2006 (mladi). Ta čast je pripala i Laboviću, Mijatoviću, Jereminovu i Dragoviću.

U Timu sveta protiv SAD

Na Evropskom prvenstvu za igrače do 20 godina (mladi) u turskom gradu Izmiru, završenom u nedelju, bio je treći najmlađi u timu SCG, ali i jedan od najboljih. Selektor Miroslav Nikolić je imao najveće poverenje u njega, o čemu svedoči i to što je najduže igrao (prosečno 30 minuta). Bio je i prvi strelac šampiona (12,1 poen).

Za proteklih 12 meseci ispunio je mnoge svoje snove. Na početku – juniorsko zlato. Zatim je dobio zapaženu ulogu u Vojvodini u Jadranskoj ligi, pa poziv da igra za ekipu sveta u tradicionalnom susretu mladih timova SAD i ostatka sveta („Hup samit”) i postigao najviše poena za svoj tim, pa potpis za prvaka SCG Partizan i kao kruna – nova titula prvaka Evrope s reprezentacijom.

Na pitanje kako je došlo do tako dobrog spoja generacija ′86 (lane bronzani mladi tim iz Čehova) i ′87 (zlatni juniori), Tepić odgovara:

– Obe generacije su dale po pola tima i ispalo je dobro. Lako smo se sjedinili jer smo slično razmišljali. Rezultat toga je ravnomerna raspodela tereta i odgovornosti, pa je tako svaki od nas odskakao u pojedinim trenucima, od meča do meča.

Šta je bilo presudno za zlatnu medalju?

– Jak karakter svakoga od nas i zbir tih karaktera pretočenih u tim. U ovako teškom sistemu takmičenja vrlo je važno da se snaga ravnomerno raspodeli. Bilo je mnogo neizvesnosti, uspona i padova, ali niko od nas nije se predavao do kraja. Neko će možda reći šta bi bilo da nije Maraš pogodio onu trojku za ulazak u finale, ali ja mislim da smo se mi za tu trojku izborili kvalitetom.

Pevanje himne – znak poštovanja prema svojoj zemlji

Svi igrači, i Srbi i Crnogorci, pevali su iz sve snage himnu „Hej Sloveni” na pobedničkom postolju...

– Zajednički dogovor pre finala bio je da pevamo himnu, mada bismo to uradili i da nije bilo dogovora. Još smo mladi da bismo se opterećivali politikom. Selektor Nikolić je isticao da igrač treba da misli samo na to da obuče opremu, izađe na teren i pobedi. Pevati himnu svoje zemlje, ma kako se zvali i himna i zemlja, jeste stvar poštovanja prema svojoj zemlji.

Posle svih uspeha Tepić se ne opterećuje NBA ligom niti razmišlja o svojim dometima...

– Često me pitaju gde vidim sebe u košarci kroz nekoliko godina. Kad sam pre četiri godine ušao u prvi tim Vojvodine, kao petnaestogodišnjak, nisam ni mogao da slutim da ću do danas osvojiti tri zlatne evropske medalje. Osnova svega je biti pošten prema sebi i svojim obavezama i sve će doći na svoje mesto. Priznajem da mi je san da osvajam titule sa saniorskom selekcijom.

Zvezda je bila možda i više zainteresovana za njega od Partizana. O njemu je pohvalno govorio i selektor SCG Dragan Šakota, trener Zvezde.

– Za meneje velika čast što su me tražila dva naša najveća kluba. Vojvodina je imala dosta uticaja u odabiru mog novog kluba, zbog obeštećenja. Zajednički smo se opredelili za Partizan i siguran sam da nismo pogrešili.

Evropska košarka u poslednje vreme čezne za vrhunskim bekovima. Tepić je u svom košarkaškom sazrevanju posebno analizirao takve igrače među kojima izdvaja Danilovića i Bodirogu:

– Biti dobar bek znači, pre svega, imati dobar šut i dobar ulaz, ali na kraju je najbolji onaj čiji tim pobedi. Košarka stalno napreduje i danas je mnogo teže dati koš nego pre 20 godina, jer su odbrane sve čvršće.

Kag govori o ključnim trenucima u svojoj karijeri ne može da zaobiđe trenera Miroslava Nikolića koji zaokružuje njegov uspešan „četvorogodišnji ciklus”:

– Ulazak u seniorske vode je nešto što se uvek pamti. Meni je to već s 15 godina omogućio Nikolić koji je u to vreme bio trener Vojvodine. To je za mene bilo nepojmljivo, da tako mlad dobijem priliku. Zato ću mu uvek biti zahvalan.

Od rođenja je živeo u Novom Sadu, a sad mora da se seli u Beograd...

– Biće teško u početku, ali navićiću se. Uostalom to je svega 80 kilometara.

--------------------------------------------------------------------------

Žal zbog rastanka sa Crnogorcima

„Krivo mi je što će se naša zlatna mlada reprezentacija podeliti, jer ubuduće ćemo živeti u dve zemlje. Proveo sam mnogo lepih trenutaka s Crnogorcima u reprezentaciji, mada mi nikada nismo gledali na to ko je odakle. S Mijatovićem sam bio cimer, s Dragovićem sam takođe prijatelj... Rastaćemo se nezavisno od svoje volje, jer neko drugi je odlučivao o tome. Nadam se da će se neki od crnogorskih igrača opredeliti da igraju za Srbiju. Bilo kako bilo, siguran sam da ćemo ostati prijatelji” – rekao je Tepić o košarkaškom raszalsku Srba i Crnogoraca.


Izvor: Politika
« Poslednja izmena: 27. Jul 2006, 22:37:50 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Uglavnom bezopasni

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 188
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Manuchar Markoishvili RULZZZZZZZZ!
IP sačuvana
social share
Radivojevic je retardirano kopile!
Vujosevic je svinja debela!
E Petko debilu, sad si usrao motku!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Nema vise Djure Jaksica,salveta i poema...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6650
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson w700
Svaka cast za nase mladice Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

realno

Zodijak
Pol
Poruke 1153
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
u18 u borbi od 5-8. mesta su dobili italiju 101-85.

sutra protiv grka za 5. mesto.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

realno

Zodijak
Pol
Poruke 1153
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
na kraju 5. mesto na juniorskom ep, iza 18 i 10 dashica pobeda 75-49 protiv grka danas.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Srbija do Tokija

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 37
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia 6500s
A da li ste gledali celu utakmicu,sudije u trecoj cetvrtini nisu dosudile ni jednu loptu plavima,bas zato treba cestitati plavim juniorima zato sto su pobedili i igrace i sudije i ogroman pritisak sa tribina i klupe
IP sačuvana
social share
"Ja ne odlucujem da li cu u bitku po tome kolika je sila koja mi preti,nego po tome koliku svetinju branim"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung 
Ma osim u trećoj četvrtini sudije su  navijale za nas.
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.