Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:07:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 47 48
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mjesec  (Pročitano 93379 puta)
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
Mesec u devici

„Idemo redom“, rekoh još davno ali sigurno ne bez razloga, nekako stadoh kod tog Meseca u Devici. Jer, nije lako povezati ova dva fenomena, planetu snova, impresija, nežnosti, jedno mekano i nesigurno biće sa znakom koji u sve mora da sumnja i sve pod veo analize jedne stavi pre nego što makar za tren odahne misleći, to je to.

Pa ipak, koliko snovi i mašta budu jaki, a to će naravno uvek zavisiti od toga koliko je osim Meseca sam znak Raka naglašen, kao i kakvi su dalje aspekti Meseca, to će Devica više tražiti da razume odakle oni dolaze, i da li su snovi zaista snovi ili tek privid koji dušu od najvećih strahova štiti. Baš zato, sa ovom pozicijom radjaju se najveći psiholozi, pesnici, romansijeri koji su večito zagledani baš u ljudsku dušu, u čoveka samog, fascinirani onim što se zove ljudski život, ili još bolje, život malenog čoveka i ko je on u tom svetu nepoznatog i tajnog, svetu punom misterija koje sa svih strana vrebaju, a najveća od svih je naravno smrt. Te jedan nesvakidašnji strah od smrti ovde živi čak i u snu, jer duša nikada ne zaboravlja da je tek maleni plamen.

Ova pozicija Meseca zaista daje neumorne intelektualce, one koji iščitaše silne biblioteke, završavaju škole i večito nekakvu pomoć drugima pružaju, daju, brigu pokazuju i razumevanje svačije tegobe.

Nikada se ova osoba neće nikome uistinu osvetiti niti ikoga sme da mrrzi, jer svako zlo strahove priziva i strepnju da se neko zlo drugima ne desi, ma kakvi oni bili. A ako do toga i dodje, samo da on sam nije kriv, samo da nikada nije poželeo makar i na tren istinsku nesreću tom nekom, istinsku patnju, jer u patnji ovi ljudi svakoga razumeju. Iako bez potrebne saosećajnosti da je pokažu, obzirom da Merkurovska Devica razloge traži i sve već pretače u jednu analizu spleta okolnosti i traženje lekcije za sebe samu, „šta ja odatle mogu da naučim, kako da se ponašam ako se i meni slično desi i najbitnije, kako da one najbespomoćnije sačuvamn, decu svoju… a i roditelji, samo da imam novca da im u starosti pomažem… „ i tako u nedogled razmišlja ova osoba, videći oko sebe milion problema, strahova, patnji i čuvajući sebe zapravo čuva svoju dušu jer čvrsto veruje da samo čista duša dobru sudbinu ima. Otuda nešto što ponekad kod ovih ljudi liči na sujeverje.

Žene posebno razumeju svakoga, muža slušaju zbog čega nekada liči n a malogradjanski princip žene, a ako ga i ne poštuje opet ga pušta da vodi raspravu iako je ona ta koja uvek ima mnogo šta i pametnije i smislenije reći, ćuti i pušta da on vodi dijalog. Vredne i sposobne, pa opet tihe i sve kao da čekaju da od drugih budu pohvaljene. Na poslu najažurnije pa opet nikako da im se ukaže prilika da budu na vrhu, da zaslugu neku konkretnu dobiju. Sumnja u poštenje otuda se javlja, ali isti nikad sama ne gubi. Kao što već rekoh, odličan za lekare, psihologe, analitičare, statističare, veterinare, babice i negovateljice, jer savršenu brigu pokazuje spram nezaštićenih i slabih. Sve ono što sanja i mašta, što budi želje ovde se boji razuma koji poput kakvog cenzora analizira svaku radnju, sagledava moguće posledice, te jedan neurozis specifičan javlja se uvek kada se ove osobe reše na kakvu avanturu koja će im paniku stvoriti i užasan osećaj krivnje, koga razum uspeva tek na kratko da se oslobodi. Ambijentalno, ovo su livade, biblioteke, šalteri u bolnicama i svi Domovi zdravlja. Radionice, apoteke, saloni, prodavnice zdrave hrane, pet shopovi, prodavnice kojekakvih sitinica.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
Mesec u biku

Kada sam pre dve godine započela serijal priča o Mesecu, nisam ni slutila da će se ovoliko odužiti. Mnogi su mi pisali i pitali se šta je sa njihovim Mesecima, nije fer da ta tri preostala teksta o Mesecu u Ovnu, Biku i Blizancima čekaju. Ali – baš to i jeste priča o Mesecu… o putevima čovekove duše, oscilacijama, plimama i osekama života, o svemu što nastaje i razvija se u fazama, baš kao i ovaj serijal. I ne samo to… da vas podsetim, Mesec su emocije, inspiracija koja nas vodi poput plamena sveće, Mesec je duša, svaka promena, ljubav, lična emocija koju osećamo prema nekome, intima, bliskost, i svi utisci, sva sećanja. I ta Mesečeva atmosfera koja je kod mene danas obojena muzikom The Doors-a, vodi me da pišem najpre o Mesecu u Biku, gde ga je i Morrison imao. (njegovu kartu od danas imate u bazi) Jimu je taj Mesec doneo sve, od najdubljih emocija i retkih trenutaka nežnosti do preterivanja u porocima, jer prekomernost sigurno ne može biti greh, reći će vam svaki Mesec u Biku. Njegov Mesec položen u trećoj kući i u kvadratu od demonskog Plutona doneo mu je tu prepoznatljivu dramatičnu nežnost, kao da je pesmama pokušavao da otme od smrti sam život. Pluton koji kao i uvek sve raspolućuje na dvoje, ovde je samu dušu, to najnežnije i najosetljivije biće u čoveku stavio na sudbinski krst da bude neprestano razapeta. Da voli i sa najdubljom nežnošću brine, da oseća svakog čoveka na svetu spreman da se dobrotom žrtvuje za one koje voli, i da demonskom zlobom do odvratnosti baš iste otera od sebe kako bi spasio sebe straha za njih, a sebe od njihove nezahvalnosti, izdaje, povredjivanja. No o Jimu i njegovom horoskopu ću možda jednom napisati poseban tekst, a sada za sve sa Mesecom u Biku dugoočekivana analiza.

Živeti je imati, imati je davati, a davati je voleti, poručuje ovaj primer ljudske ljubavi. Odvajkada su se u istoriji porodice ove osobe radjali ljudi darodavci, spasitelji, neimari, zadužbinari, oni koji su osnovali fondove ili čuvali i odgajali pored svoje i tudju decu. To su oni koji sa kapije još nude slatko, a onda i ručak i večeru, uvek ima mesta za još jednog, a danas njihovi potomci čine to isto ugošćavajući najbliže svaki put kao da je neki praznik, i svima govore kako bi najviše voleli da jednog dana imaju svoj restoran. Makar pivnicu ili kafić, gde motiv nikada nije novac već stvoriti mesto na kome će sakupiti svoje prijatelje sve, i radovati ih muzikom, atmosferom, prijatnošću i onim tako njima bitnom i poznatom – intimnom, domaćom atmosferom. Žene nasmejane i u ratu i u bedi, iako beda nikad nije stvarno zakucala na vrata ove kuće u kojoj bar zemlje ima, a i plodova, pa i danas suvog mesa ima u frižideru, a zamrzivač pun kao nekada što je bio tavan. Kuhinja je najtopliji kutak ovde, a u ormarima milion šerpi i lonaca, milion začina i knjiga recepata, i sve je veliko, i sve se kuva kao za desetoro da je, „neće da se baci“ kažu ove žene, a što ostane daće nekome. I šerpe velike, i lavori ogromni, i frižider najveći koji postoji, a i torbe, novčanici i tašne. I često ćete baš ove žene videti kako vukljaju tri cegera u rukama sa pijace, al neće nikad zvocati, niti će reći kako „eto, sve moraju sane“, ne.. one će sa osmehom ući i baciće se na pripremanje hrane, pustiće muziku, neku domaću ili romantičnu, ili soul koji raznežuje i kamen glasom Arethe ili Nine Simon. I šta je Mesec u Biku nego baš gospel, soul, crnački zvuk što ritmom priziva život, to su krupne oči crnačke što sijaju u mraku i cakle od emocija koje podsećaju na život. Onoliko koliko će oči Meseca u Škorpiji u sebi nositi bol i tugu, toliko su ovo oči koje se smeju posle svega, i koje slave život pesmom, ljubavlju, plesom, ritmom, davanjem, opraštanjem.
Ali od svega tog što čini „bogatim“ ovaj Mesec, mnogo bitnije se čini psihološko bogatstvo i jedna potreba za davanjem koja kao da iskupljuje ovu dušu od svake tuge. I zaista, nema drugog leka da se suze, tuga, bol emotivni ovde pobede i nadjačaju nego daljim davanjem i činjenjem. Biti potreban sada postaje misija što je najveći teret i problem ovih žena dok majke ne postanu, jer nema ovde psiholoških igrica, a opet, nema ni ozbiljnosti, teških odnosa, nema komplikacija, samo što ovde teško može žena ikome ikada koga voli da kaže „ne!“. Pa kao da nema ponosa, i zato danas dok gledate kakvu mladu ženu kako hrli u zagrljaj ljubavniku, kako još po prvom susretu juri dalje sa njim ka nekom stanu u susret strastima, pre nego što pomislite da je iole promiskuitetna znajte da je to sam eliksir života koji ovde rukovodi svime, pa i moralom, te u ljubavi moralan biti – jeste kazna gora od zatvora. Ljubav je čin davanja, seks je vrhunac ljubavi, a ove žene umetnici i jednog i drugog što često bivaju baš od muškaraca pogrešno uzete za ili lake ili one koje izgledaju kao da previše iskustva imaju, te ih ostavljaju iako će ih i dalje želeti. No nije to iskustvo, već želja i glad za životom, i otimanje života uvek i svuda, otimanje svakog poljupca, svakog toplog pogleda, „daj mi daću ti, ako ne daš, ja ću opet da dam, jer ne umem da kažem ne“. I nikada ovi ljudi, ni muškarci ni žene, neće iskreno biti stidljivi i umereni u ljubavi, kao i u ma kom zadovoljstvu koje nam život pruža. A sutra, kada budu majke, ugojiće se, jer hormoni rade dalje svoje, porašće im apetiti, a porodica će biti namirena. Muž zadovoljan i u krevetu i za stolom, deca zdrava i sita, ona radosna i zadovoljna. Tek sa godinama razumeće svoj stas, svoje obline koje je crnom bokjom neretko skrivala u mladosti, svoje kilograme koji su joj zadavali muke, jer nemoguće je sakriti gene i sav taj sladostrasni poriv koji je tek jak ako je osoba pored ovoga Bik i u znaku ili još više ako je u Biku pored Meseca i Mars. A ako vam muž to ima, onda znajte zašto ste se od momenta kada ste sa njim ušle u brak ugojile, jer on želi da vidi vaš apetit za životom kakav nikada neće imati kakva mršavica, niti će se za takvom ikada okrenuti makar bila lepa kao sam andjeo. Samo obline i rasna žena mogu pobuditi nagone i želju za porodicom kod ovih muškaraca. Samo ona koja uživa baš u svemu i koja osmehom raduje a davanjem nesebičnim – iako ne znajući to, spašava sebe iz dana u dan.

I sve dok žena sa Mesecom u Biku stvarno ne stasa u ženu, sve to biće njena majka, koja siluje brigom, koja tera da svi jedu pa i goste tera i onda kada niko nije gladan. Majka koja pomaže celom svetu a često pošto je Bik fizički vrlo snažan, i svoju snagatorsku stranu pokazuje pa sama ispremešta stvari po kući kada otac nije tu, ili snese stari frižider u podrum, pa opet, nema prebacivanja, nema „sve ja moram sama!“, kao da je negde raduje što sve može i samo dok može… Zbog toga su obično to rasne i zdrave – jake žene, a ako i imaju nekih problema, u mladosti se obično vezuju za hormone i žlezde, a kasnije materica, grudi, pa sve treba kontrolisati redovno, iako nemarne po tom pitanju sve do jedne jesu.

Danas će raditi u bankama, ili u pekarama, ili će svoje umetničke sklonosti pokazati svetu u kakvim galerijama, možda će u nekom malom baru pevati za klavirom, jer glas gotovo uvek lep imaju, a muziku poštuju i skupljaju je, veliki su kolekcionari ploča i svega što kakvu emociju budi, jer njihov život samo jednu ambiciju ima, da Oda radosti postane.

U velikoj meri sve ovo odnosi se i na poziciju Meseca u drugoj kući horoskopa, mada je sam znak u kome je Mesec vrlo važan da otkrije psihologiju koja biće tera na odredjeno ponašanje.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
Mesec u vodoliji

Na ovom svetu ne bi bilo nijedne napisane knjige, nijedne pesme, ne bi bilo muzike niti filma, da nije Meseca. Njegovo biće je od mašte satkano, koja je preduslov za bilo kakav dalji rad koji će predstavljati ništa više do realizaciju snova. Pa će tako na dalje Venera u astro simbolici predstavljati sluh, melodiju, Neptun film, Merkur će se latiti pisanja… ali nema, podvlačim vam, nema tog umetnika, reditelja, književnika, arhitekte, slikara koji u svom horoskopu nema istaknut Mesec, koji kao kroz san dade im čežnju da možda zbog sebe, ali ipak, uvek više zbog drugih išta stvore i za sobom ostave. Jer Mesec je svako duhovno i kulturno nasledje jednog naroda, Mesec je kult. I nema nijedne ljubavne sms poruke niti dnevnika, popularnog bloga, bez Meseca. On je taj koji se ciklično u svom najpravilnijem hodu po nebu kreće i predstavlja vašu i moju svakodnevnicu. On je taj koji za 28 dana (što je ciklični ritam prirode, na stranu sa nametnutim nam kalendarima) okreće stranice našeg života, a vi pišete dnevnik recimo ni ne sluteći da će vam svaka reč biti onakva kakav je vaš Mesec.

I zato se kroz reči i slike nesvesno odajete, jer Mesec je jedno uspavano biće koje jednu jedinu ambiciju ima, da snove sanja ogledajući ih u drugima. Te otuda san o slavi uvek postoji, iako ovo, zbog Sunčeve snage osujećeno biće, to nežno u sebi skriva sve dok to i ne postane. Al čak i onda, ne zaboravlja na druge bez kojih nikada ne bi to postao, jer to nije slava zbog časti, slava zbog titule, to je slava koju mu samo drugi ljudi dadoše. Oni koji su kao i on, koji su njegove najskrivenije Mesečeve tajne i u sebi otkrili. Pa otuda popularnost i slava uvek snalaze one koji u svom kosmogramu imaju Mesec koji najviše liči na vreme u kome živimo, što sada znači da će baš on biti čitan, gledan, prepričavan, možda i uzor, iako mu je to poslednje na umu.

Ima još dosta toga o Mesecu što vam želim reći, te ostavljam to umesto uvoda za naredne tekstove u kojima ću opisivati njegove položaje u znacima.

Mesec u Vodoliji

Uvek kada u horoskopu vidim Mesec sa pozicijom u Vodoliji, kao bljesak pojavi mi se pred očima nebesko plavetnilo. Jer Mesec u Vodoliji je visina duše. Ako bi Mesec u Raku bio duša sama po sebi, spremna na davanje, brigu, radost, onda je Mesec u Vodoliji duša spremna i sposobna da se uzvisi i bude duša ne jednog čoveka već duša čitavog sveta. I slobodno mogu reći da su ovo istinski humanisti koji bi rado, samo da mogu čitavo čovečanstvo prigrlili, sve ljude pod isti krov – nebeski ujedinili i ama baš svakome isto ljubavi, nežnosti, radosti dali. Ovo je zato princip socijalne pravde koja je na žalost teško ostvariva.

Zbog toga je najveća radost za nekoga sa ovako položenim Mesecom kada mu se sudbina nasmeši pa zaista on i postane kakav naučnik što lek za kakvu opaku bolest traži kojom će spasiti milione, ili onaj koji će svojim zalaganjem za ljudska prava (koja ih obavezno zanimaju ma čime se bavili) boriti se za mir u ratnim zonama ili namiriti gladne kao aktivista kakve humanitarne organizacije. Biće zadovoljen i kao umetnik što takva dela pravi koja istinom gore, što bez dlake na jeziku, bez stida, kompromisa ma kakvog, umire od želje da kroz svoj roman ili film otvori oči svetu. Biće zadovoljan i ako bude lekar koji je u tom slučaju najbolji u praksi, jer tajna je njegova što u svakom pacijentu on čoveka vidi. Pa priča, sluša ga, sa njim razgovara, te eto redova kilometarskih pred njegovom ordinacijom. Svesno će se nekada žrtvovati zarad više ideje, kojoj smisao večan vidi. Al kakav će on biti recimo trgovac? Nikakav jer u biću mu je da poklanja a ne da naplaćuje. Političar? Ljudi će ga voleti, al slava će mu kratko trajati jer isuviše je idejan, isuviše je na strani ljudstva. U svojoj praksi sam ga često vidjala kod estradnih ličnosti. Jer sam po sebi Mesec će uvek predstavljati slavu, a u Vodoliji lako je do iste doći, jer Vodolija je trend vremena pa osoba ne odskače ni malo već je baš ogledalo onoga što se traži, sluša, voli, i zbog toga u našoj zemlji, mnoge pevaljke, estradni likovi koji i ne bi trebalo da predstavlju neki uzor imaju baš Mesec u Vodoliji bivajući tako i sami reper kulturnog i svakog nivoa zemlje u kojoj živimo.

Ljude sa Mesecom u Vodoliji najbliži će često okarakterisati kao nervozne i napete, sa kojima je teško razgovarati, dok će neko ko se u njihovom životu tek pojavio, dakle kakav stranac-neznanac biti fasciniran energijom koja vrca iz svake njihove radnje, pokreta, rečenice. I otkuda sad to da su spremniji čak da se žrtvuju za potpune strance a ne za one najbliže? Otuda, jer samo žrtva koja ama baš nikakvog skrivenog motiva nema njima je imperativ. U tom času kada treba na ulici, u pošti, ma gde da stanu i odbrane nekoga, kada treba nekome da se da koža, krv, novac, oni uskaču a naročito ako je o kakvom genijalnom čoveku reč. Ovo može biti i problem, često i jeste, onda kada zasnuju porodicu. Od primarne se lako odvajaju, ali u zasnovanim porodicama, pogotovo ako im je dobro, dešava se da interese potpuno efemernih osoba stave ispred svojih, partnerovih, pa čak i potreba dece. Vodjeni kosmopolitskom dušom i crtom urodjene humanosti, nemaju vremena da se saosećaju sa onima kojima je dobro.

Otuda nekad deluju arogantno i hladno, postavljajući svakoga na svoje mesto vodjeni nekim samo njima znanim normama za koje u potpunosti veruju da su jedine ispravne. Otuda tvrdoglavost, nekada i mahnitost jer su prilično neobuzdani kada su aktivni. Osim što su sami neretko talentovani za neku vrstu umetnosti, profesije, bezrezervno se saosećaju sa genijalnim ljudima, čije znanje ili delo poštuju. Pa ipak, njih je nemoguće ne voleti, i upravo zato imaju gomilu prijatelja. Ljudi se prosto dobro osećaju u njihovoj blizini.

Obzirom da im je duša velika, teško se skrašavaju na jednom mestu. Otuda su često beskućnici, žive po iznajmljenim stanovima bez ambicije da pošto poto nešto sebi obezbede jer neka vrsta sigurnosti ne leži ovde u imanju nekretnina već u nemanju što im ostavlja otvorena vrata da uvek lako odu dalje. Puno selidbi, nekada gubljenje nekretnina, često u horoskopima predstavlja imovinu koja je nacionalizovana zbog čega osoba na dlaje kao da ni ne teži posedu, osećajući da će joj ista biti breme.

Karakteriše ih besprekorna intuicija, romantični su u smislu vere u sudbinu i neizvesno kojim su opsednuti.

I naravno, baš kao što Mesec u Jarcu daje isto ono što bi dao Mesec u aspektu sa Saturnom, tako i sve ono što napisah o Mesecu u Vodoliji odnosi se i na Mesec koji je u ma kakvom aspektu sa Uranom.

E sad, kada u svom mesečnom kretanju Mesec prolazi znakom Vodolije, u kojoj će kao i u drugim znacima provesti po dva-tri dana, dobro je nepokušavati organizovati se. Otvoriti instinkte i slediti ih. Sigurno je da će iznenadjenja i preokreta planova biti, neočekivanih obrta situacija. Obično je tada niži atmosferski pritisak (od koga redovno pate svi sa Mesecom u Vodoliji u svojim horoskopima), pa su moguće glavobolje, teški dani za srčane bolesnike i sl… Ako ih provedete u kući nadajte se iznenadnim, možda i nenajavljenim gostima. San će vam biti isprekidan, preko dana bolje je nepokušavati odmoriti se, jer dok budete polagano tonuli u carstvo snova, zazvoniće telefon ili će komšija početi da burgija. Rešenje: isključiit telefone, ali se ne iznenadite i ako vas totalni umor zapanjujuće brzo prodje, pa maltene kao naspavani skočite iz kreveta i prionete na rad. Odlično vreme za izlaske u pozorišta, bioskope, primetila sam da baš tada bude takvih akcija u gradu. Recimo FEST je ove godine otvoren na Mesec u Vodoliji. Sve u svemu to je vreme kada vaš um, duša i mašta rade kao nikada ranije, i baš zato iskoristite ga tako što ćete hrabro izaći sa svojim idejama u javnost. Budite iskreni, otvoreni, ne padajte u fras zbog kuršulsa, iskakanja faza, smetnji na TV-u, samo kao vam i natalno nije Mesec u Vodoliji, pripremite se za eventualna traženja pozajmice od drugih. Možda ćete instinktivno nošeni ovom snagom dobročiniteljstva svetu, reći da pre nego što ste se i prebrojali.

IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
Mesec u jarcu

Ima nečeg frustrirajućeg u masama. To uvek opazim kada sam u nekoj gužvi, na pijaci, buvljaku, Sava centru, bilo gde u Bulevaru … masa u astrologiji uvek je predstavljena Mesecom. Mesec i Rak kao znak kojim Mesec vlada, predstvaljaju narod, ljude, skupove, publiku, promet, gužvu… naravno i te kako je poželjno imati dobar Mesec ako se bavite recimo trgovinom, ili imate porivatnu ordinaciju, jer će baš Mesec pokazati da li će vas ljudi juriti ili vi njih… ali ovako, u svakodnevnom životu, i u svom svakodnevnom kretanju Mesec utiče baš na te najprostije medjuljudske odnose… znate ono, ne idete uvek sa širokim osmehom u poštu. Niste baš uvek raspoloženi za svadbe i slave, ne osećate se uvek isto i nekad vam je tako, tako potrebna samoća.
Kao astrolog, malo bolesno ponekad pratim gde je Mesec, ali obično tek pošto mi se neke čudne stvari izdešavaju.
Ali evo kako stvari stoje u praktičnom i u psihološkom smislu.

Mesec u Jarcu.   Svi oni koji se bave humanističkim poslovima, dakle, rade sa ljudima pomažući im, davajući im savete, brinući i sl (lekari, defektolozi, sociolozi, avdokati, sve zanatlije koje pružaju usluge egzistencijalnog tipa) pozeljno je da u svojim kartama imaju Mesec u Jarcu ili u aspektu sa Saturnom. Zasto? Zato sto Saturn predstavlja najpre sve bolesne, nezbrinute, i u psiholoskom smislu pokazuje da ce osoba u svom okruzenju imati uvek o nekome da brine.

Uvek je tu neko ko svojim prisustvom podseca da je patnja smestena po ćoškovima i da se ne treba previše opusititi. Sa druge strane to su ljudi koji tačno znaju da prepoznaju pravu patnju, pravi problem, kao što mogu da namirišu i sve lažno, jer su sami najpre prošli kroz tunele patnje, gubitaka, razočarenja, i zahvaljujući iskustvenom mogu da se nose sa ma čim što ih u životu snadje. E sad problem nastaje kada takva osoba, dakle da pojednostavim priču, rodjena da bude lekar, psiholog, pedagog, humanitarni radnik i sl, ne radi to već na primer odabere za sebe neku potpuno drugu profesiju kao što je trgovina. Ona tada počinje nesnosno da brine o svojim najbližima, bespotrebno se uvlačeći u svaki momenat njihovog života. Stvara problem i potrebu za brigom i tamo gde ih nema. Guši. Proganja. Razmišlja crno, plaši se, ne nada dobrom. Sumnja u sve. Pada mi na pamet da ovakav Mesec (u Jarcu ili u aspektu sa Saturnom) takodje zbog svoje psihološke potrebe za samoćom i svoje emotivne ćudljivosti (emocije su ovde najjače na nivou čežnje, željenja a ne i ostvarenja i dobijanja onog što se želi), neretko se bavi i umetnošću, i tada je to uglavnom arhitektura, vajarstvo, ima ih medju profesorima često (jer tradicionalno profesura predstavlja misiju širenja i prenošenja znanja), nekad odabiraju književnost ili filozofiju baš zbog potrebe da objasne neminovnost prolaznog – jer njih nikada nećete ubediti u new age priče o večnom životu ili astralnim projekcijama. Oni su tu gde jesu, i jako dobro vide gde su, bez ružičastih naočara. I u takvom svetu dobar prijatelj može biti jedino neko «saturnovsko biće» što je u 90% slučajeva neko ko više nije medju živima, kome oni spominjanjem podižu spomenik, pa bio to Dostojevski, Platon, Niče ili neko drugi. Oni žale (Mesec je sve što nas «gane») za vremenom koje je prošlo, ali ne za nekim odredjenim momentom, mada su skloni nostalgiji, već generalno vremenom koje je nekad bilo. Kao da bi se bolje snašli u nekom prethodnom veku.
Gotovo apsurdno čini se to štosu neretko popularni i drugima jako «zanimljivi». Samim stavovima privlače druge da ih slušaju ako ne mogu da ih prate, jer rame uz rame sa njima je teško ići obzirom da im niko nije potreban. Niko tek tako. Jedino ako treba da brinu o nekome, jedino neko ko je nezaštićen, ko je bolestan, slab, sam.

I zato, kad Mesec prolazi znakom Jarca u svom ciklusu od 28 dana , dobro je biti sam. Tada smo odgovorni, posvećeni, verujemo u prave vrednosti, isto kao što i na Mesec u Ribama lelujamo na oblacima nerealni u svojim željama. Praktično, kada je Mesec u Jarcu tada treba odvojiti vreme i razmišljati o postignutom, o tome šta nam je stvarno potrebno da bismo bnili srećni. Jer to što nam treba nisu ni kamioni ni avioni, to je uvek nešto što već imamo, samo treba da mu damo prioritet. Takodje nije retkost da baš tada budemo najzaposleniji, sami sebi postavljajući listu obaveza. Ne, nismo tada raspoloženi za ćaskanja i neobavezna druženja i izlaske “bez povoda”, dok bi Hamlet il neka projekcija u Kinoteci bila kao dezert. Ukoliko biste takav jedan dan proveli u kući, a pri tom niti ste se prihvatili sredjivanja, niti ma kakvog intelektualnog rada, obuzeće vas neko setno stanje, melanholično, ali ne i depresivno. To je više kao da biste se najradije sklupčali i čekali proleće, jer biste duboko u sebi osetili nedostatak sunčevih zraka koji ljudi rodjeni sa ovom pozicijom stalno imaju. Otuda valjda i zimogrožljivost kod istih, ali to sad nije bitno. Ono što vam je tih dana bitno jesu sigurnost, odgovornost, umni rad. Odlični dani za zubare. lekare, savete stručnjaka, pravljenje planova, organizovanje novca, učenje…

Ali se čuvajte sopstvene malodušnosti i prebacivanja najbližima za emotivno uskraćivanje. Verujte, sami smo ga sebi uskratili ponašajući se kao da nam nije potrebna zaštita, pomoć, i kao da sve možemo sami…
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
Mesec u lavu

Ovo u stvari i ne treba da bude priča. Ovo je pesma, ili još bolje Oda životu koji snagu nikada ne gubi, kao ni radost, baš kao ni osmeh. Ovo je Oda detetu i dečijem smehu, svoj deci sveta, ovo je Radost Evrope, najveća dečija manifestacija ikada, i žene koje u UNICEF-u prikupljaju sredstva za gladne u Zambiji. Ovo je oda svih žena hrabrih, žena ratnika, žena koje su snagu svoju iznele hrabro i na sopstvenim leđima što drže porodicu, što sa ponosom kakve kraljice pričaju o svom detetu i svom poslu, pričaju o svom životu, gledajući ga kao nekakvo iskustvo koje im daje za pravo da budu ponosne i tašte na život baš takav kakav im je dat. I zato ćete od ovog Meseca sve čuti sem žalopojke i kukanja, on je sa otvorenim očima željnim da se nagledaju i nadive životu rođen, te će i posle najtežih muka isto tako spremno gledati u susret novom danu. I zato će baš ovaj Mesec u Lavu oprostiti svima, ali ne poput Meseca u Strelcu koji je sve sposoban da razume pa i da oprosti, već ovde se pre radi o jednoj ambiciji da se praštanjem život veliča, moguće je da nisu svi ljudi dobri, ali “ja ću baš primerom svojim pokazati kako se to radi i kako se ponos izdiže nad svakim zlom i nepravdom”, i zaista tako će ovi ljudi i ove žene misliti, tako će govoriti i tako se poneti uvek kada mogu da ponos svoj slave, slaveći time i sebe. Ima nečeg simpatičnog i detinjastog zato u ovim ljudima, kao da su čitavog života na kakvoj pozornici, nose jedan specifičan vragolast duh, a likove na koje želeše da liče sa deset godina kao da nikada ne zaboravljaju, pa makar radile u buticima, na tezgama one su našminkane ili sa osmehom kao ukrasom na licu, zabavljaju okolinu zabavljajući sebe, budeći u ljudima onu uspavanu i zaboravljenu detinjastost. I ničeg zato nema lepšeg od dečijih priredbi ovde, kao ni dečijih rođendana, veličanstvenih torti za koje su obično majstori, te su ovo i svi dečiji rodjendani koje će vlasnici ovog Meseca sa zadovoljstvom pamtiti, a kasnije svi koncerti, jer to su ne samo pozornice već i stejdževi, i u današnje vreme majke svih onih muzičara i DJ-eva koji evo pokušavaju da postanu makar na 15 minuta slavni, kao što reče dupli Lav – Andy Warhol.

Psihološki, jedna hrabrost ovde postoji, koja za svoju ambiciju ima samo slavu i očuvanje ponosa, želju da uvek dostojanstvena i primer drugima bude. A sujeta, kao neminovni princip ljubavi postaje, i samim tim život nameće i priziva situacije u kojima sujeta baš može biti ugrožena, situacije koje će ih terati da prihvate poraz, al duša ne može da se pomiri sa tim već kao večiti pobednik postavlja pred sobom nove ratove i nove pobede, nove izazove i nove prilike da dokaže svoju nepopustljivost. I nema većeg sna ovde od sna o slavi, od sna o velikom uspehu i aplauzima mase, o divljenju drugih, koji su pravi talenti koji treba ovde da se razvijaju još dok je dete malo. Pa ako imate dete sa Mesecom u Lavu ne okrećite glavu, dajte mu aplauze, razvijajte njegovih trista talenata, jer radost on nalazi i u sportu i u muzici, podjednako, i u školi i na fakultetu, i kasnije na poslu u ma kakvom kolektivu gde mu se prilika da bude najbolji ukazuje, da radi sa najboljima da stremi uspehu i snovima koje je zanesen Mesecom godinama sanjao, baš kao i na svakoj pozornici, za svakom govornicom, u javnosti je bez stida, jer stid ne poznaje. Malteen egzibicionističkog duha željan da dograbi prvu priliku da pokaže šta sve ume i zna, i za šta je sve talentovan.
I milion puta da bude poražen ili osujećen, on će ići napred, ovi ljudi idu napred jer snagu crpe iz činjenice da su živi i da život treba živeti. Ovo je zato kažem, oda životu kao najvećem bojištu na kome samo najjači i najhrabriji opstaju. Diviće se zato ovi ljudi svim veličinama i svima slavnima, od Elvisa i Merilin, do Tolstoja što je napisao Anu i Preveru što je napisao Barbaru, i Mariji Kalas divi nad divama, i svim nepoznatim ženama koje su proslavili slavni, i svim nepoznatim ženama koje se udaše za slavne i uspešne, i svim nepoznatim ženama koje su rodile slavne. I ako se još sa nekim sem sa decom ovi ljudi saosećati mogu, onda je to sa slavnima, sa svim predsednicima, a posebno ženama na rukovodećim pozicijama, na čelu neke države, pa će ih pogoditi zato smrt princeze Dijane, razumeće Karlu del Ponte, a kada se i oni sami budu na takvom mestu našli, što je čest slučaj, podršku tih slavnih i moćnih dobiće. Ali, kada im se “kola sreće” preokrenu pa sve krene nizbrdo i ostanu sami, još dublje razumevanje za sebe i slične sebi nalaze, baš u toj usamljenosti koju sa sobom nose poput njih, svi ti vidljivi drugima, svi ti bitni za firmu, državu, politiku, koji brend postaše i kakav simbol za masu koja je zaboravila da u njima pre svega vidi ljudsko biće poput njih. Razumevši sopstvene snove o slavi, oni razumeju snove svih moćnih i slavnih, i razumeju tu patnju, žrtvu, snagu, hrabrost, i kolika je cena potrebna, da bi se jedan san ostvario, pa makar i na kratko. A san kao san, retko se ostvari… pa ako vidite ženu koja blista i kada radi kao spremačica u školi iako je želela da postane profesor univcerziteta, i kada radi za tezgom na pijaci iako je sanjala da ima svoj luksuzan butik, i kada umesto da glumi, danas prodaje karte u pozorištu, prepoznaćete u njoj ponos Meseca u Lavu. Prepoznaćete sjaj u njenim očima koji će vam reći da ona i dalje sanja, jer ovo je jedina pozicija Meseca u kome snovi (Mesec) večno žive i svoje ostvarenje čekaju (Lav – život).

Osim svega navedenog ovo je privrženost ocu kao autoritetu, ovo je privrženost kasnije žena muškarcu, mužu kao autoritetu, iako je snage pet puta jače od njegove, ali dobrovoljno ona mu tu svoju snagu predaje i neretko ovo su žene koje od svakoga muškarca mogu napraviti uspešne likove, i odatle ona poznata relenica da “iza svakog uspešnog muškarca stoji žena”. U ljubavi su ponosne, ali i zaljubljene u ljubav samu jer ljubav je manifestacija života, jedno večito buđenje, pa više od osvajanja ovi ljudi uživaju u ljubavi jer joj se dive, dive se onim što ljubav od njih napravi, vole sebe kada su zaljubljeni, kada su opčinjeni, zaneseni. I ovo je sigurna zaljubljenost koja ne pita za godine i koja može doći i kasnije.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
Mesec u vagi

Kao što sam već negde napisala, priča o Mesecu je beskonačna. Jer Mesec je sve ono što živimo, sve što raspoznajemo kao nama blisko, sve što nas na momenat gane, prodre do najintimnijeg bića i makar na momenat otvori i razneži.

A u priči o Mesecu u Vagi koja po svemu više ima odlika bajke, Mesec se kao u ovom opisu gore s početka golim okom ne vidi. Pa niti je osoba nešto posebno nežna, niti sažaljiva, niti pokazuje potrebnu brigu, saosećanje prema drugima kao što bi od jednog Meseca u najmanju ruku mogli da očekujemo. Pa opet, nema tu ni neke vidljive hladnoće, niti prezira il gadjenja kakvog, nema ni straha… bar ne na prvi pogled. Već zagledani u taj lik, obzirom da je lik svake osobe najsličniji njenom Mesecu koji očima kao ogledalima duše simbolički vlada, primetićemo možda samo jednu otmenost, kao da kakav aristokratski vojvodjanski ili austrougarski generalno gen u sebi nosi.

Primetićemo da su vaspitanje i ljubazan osmeh način kojim najlakše simaptije drugih dobija… Kada govori – govori pitko, ume da sluša, ume da odgovori, a kad ne ume onda se nasmeje il nekom njoj poznatom gestikulacijom odglumi svoj doživljaj, opet upečatljivo, često fascinirajući druge svojim smislom za dijalog, za konverzaciju svake vrste, kao da je rodjeni diplomata. Pa ipak, razlog zašto baš rodjenih sa Mesecom u Vagi zaista ima u politici, sudstvu, diplomatiji, ministarstvima nije od njenog talenta, već potrebe jedne istinske da je drugi slave i samo tamo gde ma kakav aplauz može dobiti, ova osoba sebe istinski može pronaći. Pa bila to sudnica, modna pista, galerija, il bilbord sa koga će se baš osoba sa ovim Mesecom smeškati i reklamirati neki potpuno nebitan proizvod za ovo vreme u kome živimo, koji sa suvom egzistencijom nikakve veze nema, al kao da je važno, jer ona veruje da samo lepota i radost mogu usrećiti ljude.

Jer kakav je svet koje svojim očima koje su od Meseca u Vagi napravljene vidi?
Taj svet nije ni okrutan ni zao, on je lep, ljudi su svi lepi, dobri i blagi. Reći će vam kako ljudi dobro i lepo žive, kako su se ovi upravo vratili sa Bahama, a ona prijateljica se udala za slavnog sportistu, negujući tako u sebi lične nade da i nju-njega dobar život kad tad čeka, baš kao i njih sve… kažem, maltene bajka, pa mogu pored ovih ljudi proći horde izbeglica i nemoćnih, a da im pogled baš u tom času bude fiksiran na kakvoj skupoj najnovijoj haljini ili odelu iz najnovije kolekcije koja izazovno vise u prelepo sredjenom izlogu.
Nesvesno, duša koja je ipak nežna, ovde bira za sebe jedan poseban nivo življenja, kao da se boji da jednom suočena sa jezivom slikom sveta nikada više osmeh na lice svoje neće vratiti, te zato ove osobe traže radost i nameću je drugima.

Da li su omiljeni?

Više od toga, jer jedina istinska ambicija koju ovaj Mesec u sebi nosi je kako biti omiljen, popularan, zabavan, kako osmeh sa lica ne skidati… A tu tako potrebnu omiljenost gde će najlakše dobiti nego u javnosti direktno gde je publika najveća. Otuda i novinarstvo ali televizijsko jer samo ono radost pojavljivanja donosi, kao i naslovna strana makar jednom u životu, ili uloga na filmu, u reklami, na estradi, a kada saznate iz nekog neobaveznog razgovora da je svojevremeno dobijala zlato na sportskim šampionatima, iako vam po gradji i ponašanju ne deluje kao tipičan sportista, znajte da i iza tog uspeha samo glad za slavom stoji koji i tad beše jedini motiv za uspeh.

Neretko žene će izabrati baš neki od nabrojanih poziva, nesvesno prizivajući za sebe kakvog slavnog i uspešnog muškarca, jer ako same slavne nisu onda bar on neka je slavan il popularan. Medjutim, na našim prostorima muž bude slavan ženskaroš baš kod ovih žena, bude šarmantan i zavodnik pravi, otimajući im tako njihovu zapravo potrebu da takve budu, i šta se onda sa ovim ženama dešava? Velika je dilema (Vaga je znak svake dileme) ovde, da li je pametnije biti lep, zavodljiv, šarmantan ili biti dobar? Kao da je nemoguće oba u jednom spojiti. Zar da budem čitavog života ljubavnica slavnog političara? Ili da se udam i dobrotu svoju kao i strah od samoće koji ovde uvek vreme donosi, sa nekim isto tako dobrim, blagim gajim?

Sudbina koja je nekako uvek odredjena karakterom, je ta uvek koja odredi koji će princip od ova dva ona za sebe izabrati – ako je reč o ženi, dok muškarci ne prezaju od paralelnih veza, nesumnjivo time nadopunjujući onaj princip koji pored sebe nemaju. Pa ako im je žena manekenka, univerzalne lepote, nalaze za sebe ženu prijatelja, jednu dušu sa kojom će u dubokim noćima posle ljubavničkih zagrljaja koji nisu nikada previše strasni, nadugo pričati o sebi, sa kojom će naći zajednički jezik i privremeno skrovište. A ako im je žena takva, onda će izazov pravi za njih uvek biti kakva zgodna, dugih nogu i posebno lepih crta lica žena, posebno još ako je uspešna i slavna, koja sreće u ljubavi nema jer je lepa. Zar je lepota prokletstvo? Ovde jeste, jer ljubljena će biti jer je lepa i ni zbog čega drugog, zbog čega će svaku damu slične sudbine, bila to Marija Kalas il Mona Liza istinski razumeti.

A kakvu ljubav za sebe traže? Istinsku, kao iz bajke koja će biti spoj lepote i dobrote. Pa kako je baš to za njih najskrivenije, kompromis baš kao političari kakvi kad tad u braku moraju napraviti, a rastanak neke duge veze ili razvod je korak na koji se najteže il gotovo nikad ne odlučuju, znajući da i onja koji sledi jedno od ta dva fenomena sigurno nema.
I zato samo svečanost, fetsival u Kanu il na nekom velelpnom trgu, modne revije, muzika koja se gomila u njihovoj kolekciji, ples, publika, aplauz, skupi s paznjom birani pokloni, donose radost potrebnu da potisne brigu koja povremeno preti da ih uništi.

Autor tekstova: Sanja Peric
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 1005
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Mesec u skopionu

"Kada sam počinjala tek da se upoznajem sa astrologijom, bila sam negde srećna što imam nešto u Škorpionu, pa makar to bio i Mesec. Škorpion, znak strasti, snage, opasnosti i izazova, ali i znak istinske tragičnosti, ranjavanja i neminovnosti fatuma, činio mi se tada kao vrlo posebnim. Medjutim, nije mi trebalo puno da spoznam da istinsko zlo i tragičnost zaista postoje, jer moj Mesec u Škorpionu nedvosmisleno je od momenta mojih prvih većih ljubavi, do momenta kada sam shvatala svoje mesto u porodici i svetu pokazivao svoju mračnu stranu. Zato danas, kao astrolog sa petnaestogodišnjim iskustvom prema ovom znaku opsesije i fatalnosti sudbine imam samo jednu reč – poštovanje.

Svaka planeta u Škorpionu ima samo jednu potrebu, samo jednu jedinu ambiciju – da umre, ne bi li se možda ponovo rodila.

Te tako i Mesec, koji predstavlja sentimente, maštu, nežnost, romantiku, saosećanje, sažaljenje, položen u Škorpiji u nečijem horoskopu uvek ukazuje da će osoba kroz iskustveno u životu prolaziti najrazličitije drame koje će samo jedan jedini cilj imati da polako ubijaju sve ovo što je od najfinijih sentimenata satkano. Pa se čini nekada nemogućim radovati se, jer u najvećem smehu i nežnosti osoba priziva ovu pomahnitalu lavinu da je proguta, te otuda baš kada je sve potaman i liči na kakvu idilu, eto telefonskog poziva o nečijoj smrti, il svadje za stolom na slavski dan koja ruši porodicu zauvek, il eto bombe koja ubija sve u kući. Zbog toga osoba nesvesno pravi kakav kompromis sama sa sobom da se nikada neće previše radovati, previše voleti, previše vezivati jer sve to samo jedno joj donose strah i strepnju za one kojima su njene miisli upućene. A ljubav svaka umreti mora, mora se završiti i ožiljke ostaviti. I baš stoga, najlakše je ostati sam. Biti sam. Biti dalek i nepristupačan, kakvim ih često drugi vide. Lakše se živi van domašaja nežnosti i brige drugih. Ubiti emocije, ubiti dušu i nežnost, povrediti najbliže što će ljudi sa Mesecom u Škorpionu često raditi, al samo zato da bi njima bilo lakše. Da bi patili deset puta više nego onaj koga su bez pozdrava ostavili, onaj kome su otrovne reči u lice sasuli, okrenuli se i otišli nekim svojim putem koji i h redovno ne zanima preterano kud vodi, kad ionako sve na kraju u grob odlazi. Ne hajanje za životom kao vrednosti ovde je svakodnevno, već samo želja jedna jaka koja gori da život prazan ne bude, da se ne pretvori u čamu i čekanje da se nešto desi. Baš zato ovi ljudi ne staju, oni sagorevaju iz dana u dan, prizivajući oko sebe najopasnije i najporočnije i najtragičnije likove, prizivajući opasnost i svesno provocirajući sam život, il možda pre, samu smrt.

Kako se Mesec odnosi na genetiku po majčinoj strani, obično su sve žene u porodici baš takve sudbine, spremne na najgore uvek i na kraj, iako prema drugima ostavljaju utisak žive energije, vulkanske strasti i snage, neretko oplemenjujući svakoga ko sa njima u dodir dodje. One ne zaboravljaju nikada na momenat kraja, smrti, tragično koje se u svemu desiti mora, jer sve ima svoj početak i svoj kraj. I kao da baš u tome leži njihovo spasenje, kao da ih baš to konstantno prisustvo kraja koji poput Damaklovog mača lebdi nad njima spašava užasa da poveruju da išta može biti večno. Te otuda ovde čak ni tuge nema, već samo muk i strast. To su žene posebne, istinske snage, koje monotoniju svakodnevnice ne trpe, već iznalaze hiljadu poslova gonjene nepresušnom energijom, dok ih drugi svi posmatraju sa strane i dive im se na snazi i neumoru. Obično se u porodici i radjaju više žene nego muškarci (moja majka ima dve sestre, svaka od njih isto ćerke) i svaka od njih je posebna, jaka, strasna, i vrlo često sama, nekad i ceo život nepoljubljena bude, iako je i lepa i čulna. Prokletstvo strasti, prokletstvo zanosa i mašte, prokletstvo emocije koja o kakvoj ljubavi sanja il o mirnom domu, sada mora umreti zauvek. Naravno, to ne znači da one neće porodicu i dom kasnije i imati, ali večno omedjene strepnjom i slutnjom da sve se to svakog časa srušiti može. I ne samo žene, već i muškarci sa ovom pozicijom Meseca neminovnost u sebi nose, koja život vrednuje samo onda kada na kakvu borbu istinsku liči, skok u grotlo vulkana, pa ih često imaju opasni, fanatični likovi što maltene hrle ka opasnosti i smrti. A žene će izazov stalno prizivati i samo od toga koliko će one tu svoju snagu svesno živeti a koliko će je u strah pretvarati zavisi koliko će im život biti tragičan i omejden samoćom kao i to koliko će biti psihički ali i fizički zdrave.

Medjutim, život ih ipak na miru ne ostavlja, te se tren uvek javlja kada opasnost kuca na vrata bilo u vidu kakve promene koja im iz korena menja život, il kakve osobe demonske strasti zbog koga mogu i žene i muškarci sa Mesecom u Škorpionu ponovo osetiti sav onaj zanos, davno zaboravljen. I pre će živeti recimo ova žena u snu o tom jednom koga je imala makar i samo jednu noć, ali koji je bio oličenje seksualne energije ravne njenoj, i samim tim spremno prihvatiti samoću, nego ići dalje u susret kakvoj novoj, ali po intenzitetu slabijoj ljubavi. A taj tren izazova je tren najveće emocije koju ovi ljudi imaju privilegiju da kroz život spoznaju. Istinska strast, istinski zanos, istinsko pripadanje koje nikakva posesivnost nije već jedno potpuno predavanje trenutku koji postoji, a posle koga, što ovi ljudi znaju, kraj mora doći.

U praktičnom smislu ovo su žene ratnici, prvoborci, žive za revolucije, one preokreću sudbine ne samo sebi već i drugima, teraju na menjanje svakoga ko im se približi, a neretko ga imaju žene hirurzi, iscelitelji… Kuća je često pored groblja ili reke, koja opet u svojoj simbolici samo na prolaznost svega podseća, na to da sve na ovom svetu svoj početak i kraj mora imati."


Nema goreg polozaja meseca nego u skorpiji! jos je meni u osmoj kuci Wink))) 3:)))))
IP sačuvana
social share
U pripremi je.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 47 48
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:07:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.