Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 15 16 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Spomenik Draži Mihailoviću  (Pročitano 32041 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
valjda misle na onu: za kralja i otadžbinu

samo niti je bilo kralja ni otadžbine a i kralja je bolio kurac za otadžbinu
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung S7220
Duga prica... mrzi me da pricam nanovo jedno te isto... Imate gore cetnike, Drazu Mihajlovica, pa ako vas interesuje, procitajte...
« Poslednja izmena: 15. Dec 2006, 16:50:18 od vlado85 »
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
ne znam, kod nas se podižu spomenici onima koji su u nečemu uspjeli a onima koji su nešto pokušali pa nisu uspjeli posvetimo par redaka u čitanci i gotovo Smile
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung S7220
ne znam, kod nas se podižu spomenici onima koji su u nečemu uspjeli a onima koji su nešto pokušali pa nisu uspjeli posvetimo par redaka u čitanci i gotovo Smile
Lijepo... Podigli su i u Mostaru spomenik Bruce Li-u... a ni jedan Mostarac ga nije nikad vidio u zivotu, niti je sta ucinio za Mostar... koliko mi se cini u Hrvatskom dijelu... no nije to tema...
« Poslednja izmena: 15. Dec 2006, 19:16:12 od vlado85 »
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
podigli su ali ironično jer se nisu mogli složiti oko nekih drugih spomenika pa je to bila više kao jedna ironična reakcija na takvo stanje u gradu (i uklonili su ga a bio je u našem dijelu u parku ispred rondo-a)
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Tomb Raider

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2251
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Nokia 6600
Podigli su spomenik coveku koji je bio za njih idol, koji je sa njima ratovao i u koga su verovali. kao sto ima i onih koji su verovali u Tita. Na hiljade ljudi, starih Drazinih boraca je jos uvek zivo i dali su zakletvu i kralju a i njihovom komadantu da se nikad nece vratiti u Srbiju. Osim u slucaju da opet na presto dodje kralj. Ne kaze se dzabe bez kralja ne valja. A sa komunistima bolje da ih nikad nije bilo Smiley
IP sačuvana
social share
Ajea Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Znam da sam stigo malo kasno, al stvarno ne mogu, da shvatim šta žele ljudi koštoje ovaj umorni, koji se čini neumoran na SRPSKOM nacionalističkom forumu.
Ali tema je spomenik Draži Mihajloviću. Pa zar jedan od večih Srba u našoj istoriji ne zaslužuje spomenik na sred Beograda. Pa njegov spomenik bi morao biti kraj hrama Sv. Save.
Da je on pobjedijo a ne komunjara Tito mi bi sada živeli u miru i možda nam ni Švajcarska ne bi bila ravna.
A što se tiče komunističke propagande da je Draža suradjivo sa okupatorom dovoljno je da pogleda izjavu sudije koji je po krivom osudijo Dražu:
„Умирем грешан, био сам обичан судија смрти!“
(Судија Михаило Ђорђевић, којег је прогањала мисао да је на смрт осудио невиног човека)
Ali posto znam da takvim košto je ovaj umorni ovo neće biti dosta evo još nekoliko izjava (umorni to ti je sve na wikipedii)

„Била сам много тужна када сам овог јутра у новинама прочитала да је стријељан родољуб г. Михаиловић, човјек који је запалио луч слободе.“
(Елеонора Рузвелт)

„Свет се тресе из темеља. Михаиловић, часни родољуб, пао је као жртва и мученик под ноге победника комунистичке инвазије са истока.“
("Тајмс" 28. јула 1946.)

„Цијели овај процес гола је политика, иста ствар која се десила у Москви 1936. године, и све је било у служби комунистичке пропаганде.“
("Ла Газета" из Лозане 17. јула 1946.)

„Инквизиторски калуђери средњега вијека били су права дјеца у примјени својих мачева у односу на Тита и његовог судију Ђорђевића“
(Aтина 18. јула 1946. године.)

„Око осам милиона Срба живјело је у Југославији прије рата, а милион и по више не живи. Они су пали у рату, проливајући крв за једнога човјека, коме крви никад није доста“
(ЛБА)

„Дража Михаиловић био је легендарна личност и за време свог живота; његова мученичка смрт створила је око његовог имена ореол светог ратника. Са временом тај ће ореол бивати све светлији, а име Дражино све славније. A који се зову Дражини, нека подржавају Дражу. Бог да му дарује вечни живот у сјају Небеске Србије!“
(Свети Владика Николај у својој бесједи о Дражи у цркви Христовог Васкрсења у Чикагу, 18. јула 1954. године)

Одликовање Де Гола
„Армијски генерал Драгољуб Д. Михаиловић, легендарни јунак, симбол најчистијег родољубља и највиших југословенских војничких врлина, није престао водити борбу на окупираном националном тлу. Уз помоћ родољуба, он без сустајања не да мира окупаторској војсци, тако припремајући онај коначан јуриш који ће довести до ослобођења његове отаџбине и целог света, раме уз раме с онима који никад нису сматрали да се једна велика земља може да покори суровом завојевачу.“

Umorni evo ti i filma
http://www.imdb.com/title/tt0035729/

A ako več imaš tolko vremena evo ti i članak iz poznate revije Time
http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,766569,00.html

Pa vi presudite dal treba mu podici koji spomenik.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.0
 Smile
i
dobrodosao na forum
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
ne da mi se više o ovome raspravljati to ostavljam vama i vašem ministarstvu za podizanje spomenika ali mi jedna stvar nikada neće biti jasna:

gdje su nestali svi četnici nakon 44. ili 45.? draža je osuđen i ubijen ali gdje su nestali svi četnici, njegovi suborci?
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mu seljackih opanaka

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1861
Zastava Majka Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC S730
KOmunjare su ih progonile, i ubijale, posto vidim da neznas, nakon rata su formirani logori za koje su nemacki bili mila majka, sa samo jednom svrhom, da uguse svaku suprotnu misao, ne komunisticku.
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 15 16 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.