Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:18:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Антибеоградски фронт  (Pročitano 13946 puta)
11. Jul 2006, 15:31:07
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Нишлије су огорчене одлуком РРА о недодељивању фреквенције Нишкој ТВ 5 , покренуле иницијативу Антибеоградски фронт, чак су репери из Ниша и написали песму против Београда која се здушно врти по ТВ 5, да ли је ово увод у ново цепање Србије или ...Да ли су Нишлије у праву или не?Наводим само неке стихове које сам скинуо са неких Нишких форума...које је написао неки "колега форумаш"

Mi smo provincija za njih
Mi smo za njih nebitni
Mi od njih nemamo nista
Oni od nas jos uvek imaju sta da uzmu
Nikad od njih nista dobro nismo imali
Oni nama prete da ce poslednju kap krvi popiti
Mi njima nista ne mozemo da kazemo a da to oni shvate ozbiljno
Oni nama brane da koristimo aerodrom i druge resurse
Republika njima rekonstruise ulice
A mi zivimo u neasfaltiranim u glavnoj gradskoj opstini
Republika ih fundira novcem koji unutrasnjost (sve njene opstine zajedno) nikad ni za deset godina nije videla
Prodjes li nekad koridorom 10, od Beograda ka Nisu ili obratno
Videces bedu kakva se retko u svetu vidja
A ako nastavis juzno od Nisa
Videces ivicu ljudskih uslova zivota
« Poslednja izmena: 11. Jul 2006, 16:42:24 od bambyle »
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Ne bih imao nista protiv da su napisali kvalitetan tekst, znaci da stil pisanja rima bude poput najboljih domacih repera.
Ne trazim od tih budala da pisu kao Tupac ili Bigi, ali ljudi ovo je 21. vek, odavno su Afroamerikanci postavili neke standarde u pisanju i repoovanju tih rima.
Znaci njihov stil pisanja rima je na nivou loseg mc-ija sa pocetka osamdesetih.
Pa jebemu mater, ako su materijalno siromasni (a mi smo satro bogati), zasto nisu pokazali malo duhovnog bogatstva, pa napisali kvalitetan tekst.
Mogu da zamislim kako tek repuju kada sam procitao sve rime u pressu, strasno.
Mislim imamo jednu shailu, dosta nam je tih laznih repera koji samo zele da skrenu paznju.

Ponavljam da momci znaju svoj posao, t.j. da su malo oznojili dupe kada su pisali te rime, podrzao bi njihove stavove.
Ovako to su samo frustrirane budale kojih u nasem gradu ima koliko hoces.
A oni koji su dolazili ovde da ruse rezim S.M, neka sada traze neke donacije od Evro-amerikanaca i gradonacelnika Bogdanovica, da slucajno ne pogrese adresu.

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Преносим текст песме у целини из новина


ANTIBEOGRADSKI FRONT
Niški hip-hoperi snimili pesmu "Centrifuga" i uz podršku TV 5 digli glas protiv beogradizacije Srbije

Džoker: Dosta nam je omalovažavanja pojedinih Beograđana koji nas nazivaju seljacima. E, pa neka reše nešto kako im ne bi ti seljaci dolazili u Beograd

"Centrifuga" je uskomešala javnost. Spot za provokativnu pesmu hip-hopera Aj Bija, Taza, Markonijera i Džokera, koji se neprekidno emituje na TV 5 iz Niša, izazvao je velike simpatije stanovnika južne Srbije, ali i zgražavanje Beograđana koji su bili u prilici da ga pogledaju. U pesmi "Centrifuga" opisuje se "tlačenje provincije od strane metropole" i iskazuje se revolt provincijalaca koji "ne žele da svoje poslednje kosti dele sa ortacima iz geta, dok Beograd njihovom krtinom puni svoja debela dupeta".
"Centrifuga" obiluje i eksplicitnim opisima centralizovane vlasti ("za koji kurac autoputevi služe kada se zna gde sve pare kruže") i antibeogradskim porukama ("neka suze krug na BG pašaluk").
Jedan od autora pesme, Marjan Todorović Džoker, u izjavi za Press tvrdi da pesma ipak nije usmerena protiv Beograđana:
- Ovo nije antibeogradska pesma, ovo je prosrpska pesma. Svesni smo da smo uboli Beograd u bolnu tačku i možda smo sebi malo i zatvorili neka vrata. Ali dosta nam je omalovažavanja pojedinih Beograđana koji nas nazivaju seljacima. Ne želim da generalizujem stvari, ali bio sam u prilici da se lično uverim u to. E, pa neka reše nešto kako im ne bi ti seljaci dolazili u Beograd. Kulturni život u provinciji je danas na nivou kurtona. Niko ništa ne može da uradi ako nije iz Beograda. Dosta je bilo - revoltirano poručuje niški hip-hoper, dodajući da ne želi više da bude građanin drugog reda.
U sadejstvu nekoliko nevladinih organizacija, Nišlije su pokrenule i takozvanu inicijativu "Antibeogradski front", pa se po ovom gradu danas mogu naći plakati i leci sa antibeogradskim porukama. U ovu kampanju uključila se i niška RTV 5, dodatno revoltirana odlukom Republičke radio-difuzne agencije, u kojoj je "izvisila" za nacionalnu frekvenciju.
Urednik informativnog programa RTV 5 Ljubodrag Jovanović objašnjava aktivnosti Nišlija u želji da i provincija dobije zasluženi status:
- Mi smo malo nažuljani, eto šta je posredi. Sve je počelo odlukom o dodeli nacionalnih frekvencija, kada nismo dobili dozvolu. Da ne bude zabune, mi smo protiv beogradizacije, a ne protiv Beograđana! Borimo se za decentralizaciju, jer se ne slažemo da je sve što je južnije od Bubanj Potoka manje važno od onoga što je u Beogradu. Mi nismo građani drugog reda. Zato smo zajedno sa nekoliko nevladinih organizacija organizovali peticiju pod nazivom "Antibeogradski front", u kojoj tražimo da se donese zakon o decentralizaciji državne uprave i da se našoj televiziji vrati nepravedno oduzeta frekvencija - zaključuje Jovanović.
(A. D.)

I Bee, Taz, Marconiero & Joker
"Centrifuga" (delovi pesme)

Halo, Beograde, zovem te iz provincije
Želim da te pitam kako služe vas finansije
šta rade nam frekvencije, šta ima novo kod tebe,
evo kod nas šljaka se i danas, nema za nas Prvi maj
ko za vas, stigo vlas kaže "Dajte pare"

Kažem uzeo si pare, glumiš da si preko bare
metropola si care, od mog grada hleba jedeš
ko da mi nismo Srbi, pa si uz'o nas da jebeš

Alo brate, 18.000 Niš i 500.000 mi
dobro znamo ko ste vi, a da li vi čuli ste za Niš
Grad se lomi, Niš pao je u tamu
ovo pitam pojedince, ne pričam u globalu
Narod nije kriv što ga neke pičke vode,
što prljavim prstima ovu zemlju dele

Druga država, da vidiš kako ovde život
dok BG svršavaju... poplave,
bitno je kako Adu da poprave
gde će da se lega, gde će da udari žega
Pogodi šta će da se dogodi
pališ za BG, ja palim do ortaka noge da protegnem
restrikcije udarile, instalacije ostarile
za koji kurac autoputevi služe kada se zna gde sve pare kruže
neka suze krug na BG pašaluk
nema vas na mreži - odneo vas pauk

Naša duša se na pamuk vadi,
nabavi prvo dozvolu pa zaradi
Nijedan pop ne priča o svojoj bratiji,
zajebi pitanja jer je odgovor jeben
kada Vlada rebne po džepu,
tražimo pare na MB čepu
Brate, broji popijene flaše pa mi kaži
kako metropola jaše

Kad oću kupim dreške, moram palim za BG
Kad hoću na TV, moram palim za BG
kad oću bolji poso, moram palim za BG
Braćo, sestre, šta vam je. BG glavni je
Ko bre za to vuče konce,
A dobri smo vam bili kad smo lupali u lonce

Šta je seljaci, šta vas muči, koči
ko vam bode oči, Nišlije u kući, ko će da se kurči
naš (iljali)... vas Turci 500 godina pa pričate gi-gu-ga
sad treba Beograd da vas sluša, a?

Slušaj bre majmune beogradski
sa tom predrasudom glupom
zbog tebe se godinama družim s mrakom,
ali se ponosim svojom brukom,
barakom i crnom rupom u džepu
i svojom rukom u getu
Dok ti s visine praviš štetu
ja letim u niskom letu
Štafetu ste uzeli, osvojili, oduzeli
od svih ste se nas odvojili,
ko trudne foke se nagojili
pa svoja demagoška govna
sada prosipate po nama odozgo
i servirate nam svoj urbani stil života
koji nema veze s mozgom
Dođite malo u provinciju
da vidite kako žive klinci tu
Da probate našu lincuru
da uživate u pinđuru
Dođite da vas malo ugostimo,
da vidite kako mi postimo
Da vidite kako izgleda nama sto
kada u kuću uđe gost...
Svoju zadnju kost ću podeliti s ortakom iz geta
dok vi našom krtinom punite svoja debela dupeta
dok god budete tripovali da je Beograd centar sveta
ova će napaćena Srbija i biti podeljena na geta. Da.
Pomozi, bože, da se Srbi slože
Provincijska sedišta i beogradske lože
I videćeš da može da nam krene,
pratim te, ti slušaj mene
Ako Beograd je srce,
zapitaj se šta su vene.

Извор новине "press       Pon. 10. VII 2006, br.197 "
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


tra la la

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 448
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
SonyEricsson K310i
Tama treba novi ustav radi decentralizacije Srbije, mislim na Vojvodinu i centralnu Srbiju ... da se prekine bogaćenje Beograda i vlasti sa vrha.  Ovako nije fer prema građanima koji ne žive u glavnom gradu, a to je oko 2/3 stanovništva. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Preuvelicano. Malo se otelo kontroli iako sam misljenja da su Cekic i komapnija teska govna. Ne treba medjutim zbog jedne nedodeljene frekfencije dizati bunu. Ali marketinski ovu pesmu ce dobro unovciti.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Ma unovcice da ne kazem sta, to su demo-grupe i zeljni su paznje, kao i svaki klinci, ali ove budale su magarci bez vizije, besposlicari koji ce posle te reklame eventualno da nabace neku ribu, a nece ni to.
Da postoji red na nasoj muzickoj sceni takve amatere ne bi pustili ni na lokalnom seoskom radiju.
Zasto su oni ljubomorni toliko na Bg, jel tamo nema dovoljno kriminala, narkomanije, pederluka i raznih NVO, jel nema dovoljno "window shopera", jel tamo ne ispijaju jedno pice u kaficu po ceo dan ?
Ne ti majmuni nece nista da rade, bas kao sto i ovi nasi majmuni nece nista da rade.
Ali zato Rumuni zele da rade umesto tih seljacina sa juga, a kad te seljacine nece da rade, zasto bi radili i obrazovni ljudi, pa prema tome najbolje je sav bes prebaciti na Beograd, onako svi zajedno.
A da su se Kinezi, Indijci i Japanci tako ponasali da li bi sada bili tako ekonomski jaki ?

p.s. voleo bih da cujem kako se to Beograd bogati?
I da podsetim te secesioniste sa juga, ako partije bivseg dosa do sada nisu sprovele decentralizaciju Srbije, a DS je mogla i nije, DSS i ne namerava, ne ocekujte nista ni od SRS.
Za mene licno, ne postoji ni "vojvodina", to je severna Srbija.
Inace svidja mi se sto su krenuli sa tako agresivnom kampanjom, jer je uvek lakse izaci na kraj sa ekstremistima.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Ma daj bre, previse se uzrujavate oko jedne pesmice. Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.02
provincijalci napaceni, prestanite da pricate bajke o bogacenju beograda na ustrb jel siromasne provinicije... pa 40% poreza na dodatu vrednost se naplati u beogradu koji ima 20% stanovnistva!!!! da li je to fer?!?!? od toga samo 7% ostane beogradu!!

cinjenica je da se od beograda uzima i daje provinciji a ne obrnuto...

sve sto se od infrastrukture gradi u beogradu su beogradjani iz svog dzepa platili!!

sram vas bre bilo, ne placate porez (kradete na sve strane) i jos kukate da nemate?!?!?!

i na kraju shvatite da pare ne odlaze beogradjanima nego lopovima i tajkunima poput bogoljuba karica vlasnika niske TV5 koji je platio ovim kretenima da napisu taj tekst...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple Iphone 5
Aman bre! Treba mi jos Niski Canak? Dj bre polako, gledajte na ovo kao na klasicno zezanje. Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


nja,nja

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1323
Zastava Beograd
OS
Windows NT 4.0
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
provincijalci napaceni, prestanite da pricate bajke o bogacenju beograda na ustrb jel siromasne provinicije... pa 40% poreza na dodatu vrednost se naplati u beogradu koji ima 20% stanovnistva!!!! da li je to fer?!?!? od toga samo 7% ostane beogradu!!

cinjenica je da se od beograda uzima i daje provinciji a ne obrnuto...

sve sto se od infrastrukture gradi u beogradu su beogradjani iz svog dzepa platili!!

sram vas bre bilo, ne placate porez (kradete na sve strane) i jos kukate da nemate?!?!?!

i na kraju shvatite da pare ne odlaze beogradjanima nego lopovima i tajkunima poput bogoljuba karica vlasnika niske TV5 koji je platio ovim kretenima da napisu taj tekst...



Nemam shta da dodam  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:18:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.