Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Postoji dokaz - igrači simuliraju  (Pročitano 4101 puta)
09. Jul 2006, 03:15:59
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
BERLIN, 8. jula 2006. - Sada postoji dokaz da su igrači redovno simulirali povrede na utakmicama Svetskog prvenstva u fudbalu u Nemačkoj.

Među najznačajnijim kritikama Mundijala u Nemačkoj našla se i ona upućena igračima koji padaju i simuliraju povrede, kako bi protivnik dobio karton ili kako bi bio sviran penal.

Mnogi su te kritike odbacivali, ali sada postoji dokaz. Više od polovine svih slučajeva u kojima su igrači tražili lekarsku pomoć na terenu završio se tako što medicinsko osoblje nije prijavilo nikakvu povredu.

Doktor Jirži Dvorak, šef Fifine medicinske komisije, izjavio je da od 156 intervencija lekara na terenima za vreme 62 utakmice, 88 uopšte nije zabeleženo u izveštajima.

"Ima toga previše. To moramo da razmotrimo", rekao je Dvorak.

Ukupno, broj izlazaka medicinskog osoblja na terene je manji nego na prošlom SP. Prosek je ovoga puta 2,2 izlaska po utakmici. Pre četiri godine, bilo je 2,7, a 1998. godine na SP u Francuskoj 2,4.

Prema Dvorakovoj oceni, sudije su doprinele smanjenju broja povreda.

Od 138 povreda prijavljenih na trenizima i utakmicama, skoro polovina se dogodila posle faulova, a jedna četvrtina nije izazvana bilo kakvim kontaktom između igrača.

Posle 62 utakmice (bez meča za 3. mesto i finala), nije bilo slučajeva dopinga. Po dvojica igrača iz svakog tima bili su nasumice izabrni za testiranje posle svake utakmice. Još jedan igrač sa meča išao je na testiranje za EPO, sintetički hormon koji se koristi da pojača proizvodnju crvenih krvnih zrnaca.

Medicinski kartoni svih igrača na SP se skupljaju i biće analizirani posle Mundijala, rekao je Dvorak.

Oštro reagovanje sudija na udaranje laktovima, što je Fifi preporučila medicinska komisija, dovelo je do smanjenja broja povreda glave. Samo 11 takvih povreda je zabeleženo, a samo jedan potres mozga. Pre četiri godine četvorica igrača su tokom SP imala tu dijagnozu.


Izvor: www.jelenfootball.com
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Everything that has a begining, has an end

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1631
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Tu stoku koja simulira,a pogotovo u 16tercu,treba lepo kaznjavati crvenim kartonima,pa da vidis kako ce se upristojiti Smile
IP sačuvana
social share








"I know you're out there. I can feel you now. I know that you're afraid... you're afraid of us. You're afraid of change. I don't know the future. I didn't come here to tell you how this is going to end. I came here to tell you how it's going to begin. I'm going to hang up this phone, and then I'm going to show these people what you don't want them to see. I'm going to show them a world without you. A world without rules and controls, without borders or boundaries. A world where anything is possible. Where we go from there is a choice...I leave to you..."

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 922
Zastava Uzice
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
SonyEricsson k750i
fudbalska stoka
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 18999
Zastava Beograd-Vračar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia E72
I onda debil Blater kaže da je i on simulirao kada je bio igrač... Strašno Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Everything that has a begining, has an end

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1631
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
I onda debil Blater kaže da je i on simulirao kada je bio igrač... Strašno Smile

Pa matori je klasicna stoku,koja stiti tu istu stoku sto ga na njega podseca  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share








"I know you're out there. I can feel you now. I know that you're afraid... you're afraid of us. You're afraid of change. I don't know the future. I didn't come here to tell you how this is going to end. I came here to tell you how it's going to begin. I'm going to hang up this phone, and then I'm going to show these people what you don't want them to see. I'm going to show them a world without you. A world without rules and controls, without borders or boundaries. A world where anything is possible. Where we go from there is a choice...I leave to you..."

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1279
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Simuliranje definitivno unistava igru. Ne prodje ni minut da se neko ne srusi. Smorim se dok ih gledam kako se valjaju. A jos u jedanastercu... Smile.....i sto je nagore to rade sve najbolji igraci. Pa ja igram sa pravim kamikazama kod mene na livadici pa izdrzim ceo sat da ne padnem (osim kad branikm). Znam da nisu igraci krivi, vec da ih to uce u klubu da rade i da je to jedna od cetih taktika danas, ali ipak unistije fudbal.  Smile za Erika Kantonu i Joga Bonita reklamu, trebali bi da porade malo na fer pleju...

Onako usput, po meni prvak u simuliranju je C. Ronaldo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1279
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Ja bi takodje i one stoke koje kad vide da su izigrani ko majmuni, pokose i igraca i loptu... Smile...njih bi na lomacu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung 
Ma tu bi dosta pogao usporeni snimak, pa posle crveni.
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Postalo je tuzhno u jednom momentu,pogotovo kako se blizhilo polufinale...valjaju se kao prasicu u 16-ercu ... padaju ko pokocheni oko penali linije...Onaj C.Ronaldo koliko nekad ume da zachudi prosto briljira na terenu, toliko mi se bacala pegla dok sam ga gledala u poslednjoj tekmi ... sramota.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
ma otkud ne postoji..samo pogledajte malog ronalda..trci trci pa padne..bruka ziva..kao devojcica ostavljena na cedilu u hrpi muskaraca Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.