Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:39:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Veća sloboda delovanja NVO  (Pročitano 1435 puta)
09. Jul 2006, 01:27:34
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Veća sloboda delovanja NVO

BEOGRAD - Predlogom zakona o udruženjima na kome su, uz stručnjake iz Ministarstva za državnu upravu i lokalnu samoupravu, radili i predstavnici nevladinih organizacija planirano je da se olakša registrovanje udruženja, kao i poboljša njihov položaj.

- Položaj nevladinih organizacija u Srbiji trenutno je težak. One su potcenjene, nepriznate i česta su meta napada. Nemaju pomoć države, a stav državnih organa prema njima nije jasan. Predlog zakona o udruženjima je prvi korak ka promeni tog položaja i nadam se da će sada sve krenuti na bolje. Ovaj zakon bi trebalo da bude ram na osnovu koga će se položaj nevladinog sektora poboljšati - kazao je Miljenko Dereta, izvršni direktor Građanskih inicijativa.

Cilj zakona je, dodaje on, da građani uzmu aktivnije učešće u javnom i političkom životu.
- Jedini zakon koji se sada bavi položajem nevladinih organizacija je zakon iz 1982. koji je anahron i apsolutno neprilagođen situaciji. Prema novom zakonu ceo proces registrovanja nevladinih organizacija bio bi, kao prvo, promenjen i olakšan. Cilj je da se omogući udruženjima građana i nevladinim organizacijama potpuna sloboda delovanja, osim kada krše Ustav i zakone - objašnjava Dereta.

Prema Predlogu zakona o udruženjima, biće liberalizovano registrovanje udruženja građana, tako da će najmanje troje ljudi moći da prijavi nevladinu organizaciju.
- Država do sad nije pomagala nevladine organizacije i to bi trebalo da se promeni. Ipak, način finansiranja neće biti do kraja regulisan ovim zakonom već će to biti učinjeno nekim drugim finansijskim zakonima - kazao je Dereta.

On je dodao da je zakon prošao proceduru Saveta Evrope i da su se stekli svi uslovi da bude usvojen. Takođe, Dereta pretpostavlja da će se Predlog zakona naći pred poslanicima u Skupštini Srbije u septembru, ali se nada da će se to desiti i ranije.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Da se Burek prijavi kao takva jer mi dobro , najbolje delamo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
U Rusiji je otpor proglasen za teroristicku organizaciju.
Kod nas je taj isti otpor posle izbornog kraha, utopio se u DS i tako se precicom dokopao vlasti.

Tako danas stranku predsednika Srbije, predstavljaju i teroristi i to je velika sramota, jer nas kompromituju na istoku i pogorsavaju vec i onako los polozaj Srbije.
Stvarno mi nije jasno na sta je sve spreman Tadic, kada je zbog otporaskog potencijala od 1.6% podrske birackog tela, pristao da primi u stranku te ekstremiste i teroriste.
Da li su oni koji su glasali za otpor, srecni sto im je "stranka" sada deo DS-a, pa naravno da ne.
Svi su oni sada clanovi LDP-a.

Ja sam dao ruski primer odnosa prema nvo, ako oni mogu da zabrane one najekstremnije, zasto ih mi ne bi bar ignorisali ili bar zadrzali status kvo, a ne jos i da ih nagradjujemo.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1813
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
U Rusiji je otpor proglasen za teroristicku organizaciju.
Kod nas je taj isti otpor posle izbornog kraha, utopio se u DS i tako se precicom dokopao vlasti.

Tako danas stranku predsednika Srbije, predstavljaju i teroristi i to je velika sramota, jer nas kompromituju na istoku i pogorsavaju vec i onako los polozaj Srbije.
Stvarno mi nije jasno na sta je sve spreman Tadic, kada je zbog otporaskog potencijala od 1.6% podrske birackog tela, pristao da primi u stranku te ekstremiste i teroriste.
Da li su oni koji su glasali za otpor, srecni sto im je "stranka" sada deo DS-a, pa naravno da ne.
Svi su oni sada clanovi LDP-a.

Ja sam dao ruski primer odnosa prema nvo, ako oni mogu da zabrane one najekstremnije, zasto ih mi ne bi bar ignorisali ili bar zadrzali status kvo, a ne jos i da ih nagradjujemo.

ajde pocnite da razmisljate svojom a ne tudjom glavom

NVO nisu samo Natasa Kandic, Sonja Biserko, Biljana Kovacevic Vuco i ostali izrodi

NVO su i sva Kulturno umetnicka drustva koja se bave negovanjem tradicija naseg narod
NVO su i brojne sigurne kuce za zastitu zena i dece zrtava nasilja
NVO su i brojni sportski klubovi koji rade amaterski
NVO su i brojna turisticka drustva i ekoloska drustva i drustva za nagovanje i cuvanje tradicija ovog naroda i mnogi drugi umetnicki kolektivi i ljudi koji nisu upravo zbog politike ove ili one da se iskazu na ljudskom i profesionalnom planu

zbog cega da zbog par poganih politickih i drugih smradova koji su upotrebili ili zlopuotrebili ideju gradjanskog organizovanja da svi ispastaju

razmisli malo i o Janaa predlogu (koji podrzavam) dal smo i mi sa bureka terotirsti
IP sačuvana
social share
Ljudi zive onoliko dugo koliko ih drugi ljudi spominju.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Ако мене питаш ове
Citat
NVO nisu samo Natasa Kandic, Sonja Biserko, Biljana Kovacevic Vuco i ostali izrodi
Би требало сузбијати, а ове
Citat
NVO su i sva Kulturno umetnicka drustva koja se bave negovanjem tradicija naseg narod
NVO su i brojne sigurne kuce za zastitu zena i dece zrtava nasilja
NVO su i brojni sportski klubovi koji rade amaterski
NVO su i brojna turisticka drustva i ekoloska drustva i drustva za nagovanje i cuvanje tradicija ovog naroda i mnogi drugi umetnicki kolektivi i ljudi koji nisu upravo zbog politike ove ili one da se iskazu na ljudskom i profesionalnom planu
Подржавати.

Свиђа ми се предлог око Бурековог НВО
« Poslednja izmena: 09. Jul 2006, 13:16:26 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
U Rusiji je otpor proglasen za teroristicku organizaciju.
Kod nas je taj isti otpor posle izbornog kraha, utopio se u DS i tako se precicom dokopao vlasti.

Tako danas stranku predsednika Srbije, predstavljaju i teroristi i to je velika sramota, jer nas kompromituju na istoku i pogorsavaju vec i onako los polozaj Srbije.
Stvarno mi nije jasno na sta je sve spreman Tadic, kada je zbog otporaskog potencijala od 1.6% podrske birackog tela, pristao da primi u stranku te ekstremiste i teroriste.
Da li su oni koji su glasali za otpor, srecni sto im je "stranka" sada deo DS-a, pa naravno da ne.
Svi su oni sada clanovi LDP-a.

Ja sam dao ruski primer odnosa prema nvo, ako oni mogu da zabrane one najekstremnije, zasto ih mi ne bi bar ignorisali ili bar zadrzali status kvo, a ne jos i da ih nagradjujemo.
Znas ima jedna pesma koju sam cuo na BN. "Lupaj Mile za kafanskim stolom"
E leba ti procitaj prvo posto koji napises pre nego kliknes "posalji". Ovaj tvoj post bi bio do bola smesan da nije tragican.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
u zakon bi svakako trebalo dodati odrebu o zabrani finansiranja nvo iz inostranstva i zabrani anonimnih donacija.posle toga bi na sceni ostale samo prave nvo , a sa oloshem tipa kandic ne bi imali posla ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1813
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
u zakon bi svakako trebalo dodati odrebu o zabrani finansiranja nvo iz inostranstva i zabrani anonimnih donacija.posle toga bi na sceni ostale samo prave nvo , a sa oloshem tipa kandic ne bi imali posla ...

samo prava kontrola i one koji preko nvo kradu strpati u zatvor je pravi lek za rad istih

medjutim zivimo u zemlji srbiji
IP sačuvana
social share
Ljudi zive onoliko dugo koliko ih drugi ljudi spominju.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:39:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.