Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 13:12:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: O sektama i njihovom dijelovanju  (Pročitano 14675 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
SonyEricsson k310i
Jos nesto kako hricnasku Crkvu nije osnovao Hristos,vec ko ju je osnovao,zasto se zove Hricanska,ko ju je osnovao,koju je Crkvu onda osnoao Hristos.Delimicno se slazemu u tome da je Bog u svakom od nas i ja to shavatm jamo sto sam ja daleko od njega jer jos nisam postao,ni delimicno kao Hristos,zato se i nazivamm gresnikom,jer kad se uporedim sa njim sta sam ja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
...jer kada se uporedis sa njim ti si isto sto i on samo sto to neces da prihvatis.

Hriscansku crkvu su osnovao sveti Pavle i njegovi poklonici - posle fizicke smrti Isusa Hrista. Koristili su sliku i delo Isusa Hrista da bi svom ucenju dali vrednost i ritualima znacaj. Sto se rituala tice i simbolike - to je preuzeto iz vec postojecih religijskih pokreta, Mitraizma prevashodno. Postojali su ljudi koju su pratili Hristovo ucenje a koji su se suprotstavljali formiranju Pavlove crkve jer po njima on nije pratio Hristovo ucenje. Oni su tada kao i vekovima posle nazivani jereticima i krvavo progonjeni svuda po svetu. Da li je to ucenje Hristovo - mrznja i ubijanje??
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
SonyEricsson k310i
Ne njegovo uvenje je LJubav i ono sto su uradili Apostoli,a i svi sveci,posle njega.Ako treba poloziti zivot za one koje volis.Mi smo daleko od ljubavi Hristove,i zalosno je opet ga razipanjati.Ali ja cu ponoviti njega "Oprosti im Oce jer neznaju sta rade."ljubav to je njegova propoved,kaga je on ubio i apostola a i sveci?Volite one koji vas mrze to je rekao Hristos,a mi nevolimo ni one koji nas vole.Ni jedn svetac nije mrzeo nikog.Reci mi ako znas kojeg?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Faraon je pijanica!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 64
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Lepo vam rece da procitate teksa,ali vi ocegledno mislite da sve znate pa vam to nije poterbano.Onada cu ja ovako glup, da pokusam da vam obljasnim.Srpska pravoslavna Crkava se ne nazva Srpskom zato sto u nju idu samo Srbi u nju mogu dolaziti i Bugari,Grcii i sve ostale nacije.Kao sto i na Kosovu u Decane ulaze i krste se Italijani>Ona svoj naziv ima zbog mesta u kome se nalazi a to je zemlja Srbija.Kao sto imamo GrcKu pravoslavnu crkvu,Rusku,Bugarsku.

Evo deo teksta sa pomenutog sajta koji vi ne zeleite da pogledate,

Православна Црква је породица "аутокефалних" (независних) Цркава на челу са Васељенским Патријархом из Цариграда који поседује титуларни и почасни примат као први међу једнаким (primus inter pares). Православна Црква није централизована организација са једним првосвештеником на челу. Јединство Цркве се пре свега огледа у заједничкој вери и заједничком литургијском општењу и нико осим самог Христа није глава Цркве. Број аутокефалних цркава мењао се кроз историју. Данас постоје следеће: Васељенска Патријаршија (у Цариграду), Александријска Патријаршија (у Египту), Антиохијска Патријаршија (са седиштем у Дамаску, Сирија), Јерусалимска Патријаршија (Израел), као и Руска, Српска, Румунска, Бугарска и Грузијска Патријаршија, те Цркве Кипра, Грчке, Пољске, Албаније и Америке.

Такође постоје и "аутономне" Цркве које су у канонској зависности од својих матичних Цркава. То су Цркве: Чешке и Словачке, Синаја, Крита, Финске, Јапана, Кине и Украјине. Поред тога постоји и веома бројна православна дијаспора расејана по целом свету и административно подељена у више јуриздикција (које су у зависности од матичних аутокефалних цркава). На челу првих девет аутокефалних цркава налазе се патријарси док остале цркве предводе архиепископи и митрополити. Ове титуле су почасног карактера и сви епископи су сасвим једнаки по сили која им је дарована од Духа Светога.

Ok...kako kazes Smiley!
Citirani teks je nista drugo do jacanje nacionalizma verom...
Zasto nema Srpske katolicke crkve...ta ovo je slobodna, demokratska zemlja, zar ne?
Pa tebi niko ne brani da verujes i u ' katolickog Boga' Smiley  recimo....da verujes u njega onda bi katedralu u Srbiji zvao SKC Smiley, je li?

 Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Unutrasnja strana vetra je ona koja ostaje suva dok vetar duva kroz kisu...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
SonyEricsson k310i
Jos nesto,mislis posle ubistva Hrista.I ako nisu imali nikakvog opravdanja za to,sto danas isto rade.Reci ti meni sta ti imas protiv Hrista,sta ti je on ucinio?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Faraon je pijanica!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 64
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
A sta to danas NEKI rade Smiley?
Preformulisi ...
IP sačuvana
social share
Unutrasnja strana vetra je ona koja ostaje suva dok vetar duva kroz kisu...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
SonyEricsson k310i
Kada bi u Sbiji bilo toliko katolika.Nista protiv.U Americi i Kanadi ima SPC i ako tamo zive vecina katolika.Nacija i vera nemaju nikakve veze.Ja nisam vernik samo SPC vec svih pravoslavnih Crkava u svetu gde ih ima.Cak i u Americi.Koli ja znam u Srbiji postoji Katolicka Crkva.Kako se naziva bas me briga,moze se nazivati i Hrvackom ja nem nista protiv.Ali ona se valjda zove Rimo katolicka?Neznam jel sam u pravu?Ja poznajem do nekle Pravoslavlje ali nemam nist protiv da razmenim misljenja sa osobam druge veroispovesti,ai nacionalnostiNe mrzim nikoga ko je drugaciji od mene.Vi mene mozete to je vase pravo,ja cu vas voleti jer to je moje pravo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Faraon je pijanica!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 64
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne kazem JA, da si ti nacionalista, ali kazem da pre nego sto se uhvatis SPC, moras biti upoznat sa istorijom iste...a to se ne radi tako sto ces citati po nesto na netu...TO je dobar uvod, ali postoji ogromna literatura na istu temu.
Cekaj kakav je rezultat SPC u Kanadi...ona drzi srbe zajedno, zar ne?
Isti rezultat je imala i ona u Austrougarskoj s pocetka 18. veka, ali ona je imala mnogo veci zadatak....sacuvati identitet Srba. Znaci jacanje nacionalne svesti!!!! U to vreme su stampane knjige na temu ' Srblje', u kojima se ne navodi nista sem kulta svetaca i kako sacuvati verski identitet...sto je normalno...u TO vreme i TOJ sredini!
Postoji jedna odlicna knjiga, magistarski rad mog profesora, Nenada Makuljevica, pod nazivom ' Polemika pravoslavnosti'...
Preporucujem Smiley!!!!
IP sačuvana
social share
Unutrasnja strana vetra je ona koja ostaje suva dok vetar duva kroz kisu...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
SonyEricsson k310i
To i ona sd radi,ali nije ona kriva za to stu su je 50 godina,unistavali i zabranjivali da postoji.Nije ona kriva sto jnarod u nju ne ide i sto je neslusa.Ona sve i danas radi ali je narod toliko raspusten da ga nemozes vratiti.Kao ovce bez pastira.Ide gde ko hoce samo u Crkvu ne.Knjige se i sad stampaju,ali nema ko d ai cita,vasniji im je svet,kurir,skandal,od vere i morala.Svi hoce da menjaju druge a ne sebe.te ne valjaju Hrvati,Te nevaljaju muslimani,Amerikanci i svi ostali samo smo mi navodno dobri.Mi nevaljamo i svki pojedinac treba da se pozabavi samim sobom i da poravlja sebe a da ostavi druge.Ako mislis da popravis svet popravi sebe,ako mislis da popravis naciju popravi sebe.Sv.Vladika Nikolaj naravno da cu da citiram ljude bolje od sebe, i da se prema njima usmeravam.
Ko je bolji od Hrista?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Faraon je pijanica!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 64
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Moj 'Bog" nije Hrist...iako me vera interesuje, bilo pravoslavna, bilo katolicka, bilo islam, bilo ....!!!!
Verujem u sebe, a ne u Hrista...prihvativlji mi je Darvin, nego popularni pravoslavni Bog!!!!
Znaci verujem u sebe, svoje zelje, misli...zelim da napredujem, da znam, da rodim dvoje dece Smiley...kapiras?
Tezim ka TOM nekom savrsenstvu...a ne Hristu!!!
Pa i on je bio covek od krvi i mesa...i on je tezio svojim unutrasnjim mislima, manipulacijom ljudi Smiley, zar ne?
IP sačuvana
social share
Unutrasnja strana vetra je ona koja ostaje suva dok vetar duva kroz kisu...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 13:12:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.