Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pregled najznačajnih antivirusnih programa za s60  (Pročitano 22230 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia n80-1
Postoji ona izreka .. bolje spreciti nego leciti .. Wink
Kada budete saznali za neki malware koji se pojavio moze biti kasno ..

Osnovna svrha antivirusa je da spreci .. prodiranje virusa u sistem ..
sto ovaj AV delom nudi i preko FW'a ..

Citat
The firewall in F-Secure Mobile Security works quietly in the background.
It monitors incoming and outgoing Internet and network information, and
protects you from intrusion attempts.
By default, the firewall protection level is set to Normal. This level gives
you good protection and does not affect using the most common
applications.

NIje vise stvar BT'a i poruka koje ce biti odbijene ili primljene od nepoznatih ..
vec i fajlova koji ce biti preuzeti dok krstarite netom .. tu je i wi-fi -- itd ..

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Citat
According to Antti Vihavainen, Vice President, Mobile Security, “As mobile malware authors continue to increase their assault on the platform, Symbian and especially S60 has shown itself to be a large target because of its great popularity. While the S60 3rd edition offers greater protection than its predecessors, the ultimate security comes from the installation of a reliable automatically updated antivirus service which we at F-Secure offer“.

Prvi su .. pa mogu da se hvale onim sto je inace sasvim normalno u svetu antivirusnih aplikacija ..

F.Sec .. mobile virus list ..
http://www.f-secure.com/v-descs/mobile-description-index.shtml
« Poslednja izmena: 30. Apr 2007, 21:12:38 od SVITAC »
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Opasna stvar ... sada kada se odomaćile u svetu brze mobilne veze popularno nazvane 3G već se pojavio str'a od hakera preko mreže i kradje podataka i to ne od korisnika već opet od revnosnih prodavaca antivirusnih paketa?!? Recimo - kradja fotografija iz mob. telefona sa nedavne "seanse" recimo kod ženine prijateljice, .... može to biti opasno bez "vatrenog zida", može ... žena kod kuće hakne preko mreže moj mobilni i eto belaja ... Smile Smile Smile
Kakva je ovo nebuloza i kako se namerno širi strah kako bi se korisnicima mob. telefon nudio i firewall i naravno otimao novac i sve to navodno kako ih neko ne bi hakovao i pokrao im podatke ili preuzeo sistem ....jer danas svi vise 24 sata dnevno konektovani svojim mob. telefonima i u njima pohranjuju državne tajne - kako onda da se to ne zaštiti bez firewall-a ... jao gluposti oprosti! Smile

To za antivirusni deo i "bolje sprečiti, ..." je čista glupost i nebuloza jer -> nema definicija, nema ni zaštite - prosto, nema tu neke mudrosti!

F-Secure su prvi, ali po čemu?!? Pronalasku S60 virusa ili stvaranju prvog S60 virusa kako bi kasnije prodavali "lek" za njega tj., antivirusni program?!?
« Poslednja izmena: 30. Apr 2007, 21:28:12 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia n80-1
Pa mogu ja na sarkazam da odgovorim isto .. al sam to radio pre 6 godina .. Wink
mada koliko se secan u vecini slucajeva gde su otkriveni pisci virusa  .. bili su studenti ..
nekih od tehnickih fakulteta ..

Ali veruj mi .. nakon vise godina pracenja AV softvera i razvoja virusa ..
nije pitanje da li virus postoji .. nego kada ce da bude pusten u divljinu ..

Prvi su po izbacivanju kompatibilnog AV'a za pomenutu platformu .. pise lepo ..
Cak i da su definicije jedini nacin detekcije nekog malware'a .. zbog nacinja detektovanaj
i saradnje izmedju AV kompanija .. pre ce ti oni omoguciti pristup tim definicijama
nego sto ces naci info na Bureku .. recimo  Wink

Evo .. ja sam primetio da postoji odredjeni bug prilikom  pokretanaj nekih aplikacija na 9.1 (n80-1) ..
dok je aktivna BT veza  .. gde dolazi do blokade fona i resetovanja .. samo sto taj problem nije konstantan  ..
ali ako ga upecam sta ga zeza ..  mogucnosti su neiscrpne Wink ..

E sad ja sam ovo cudo instalirao ali meni nikako da proradi gprs ..
pa o samom programu nisam u mogucnosti vise da vam kazem iz prve ruke ..
jer zahteva registraciju i update definicija ?!
Jedino mi ostaje da cimam tehnicku podrsku .. mada mi je i to glupo ..
red je makar da probam program pre postavljanja pitanja ..
« Poslednja izmena: 30. Apr 2007, 22:58:52 od SVITAC »
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Nepoznat
Browser
NokiaN70-1 5.0616.2.0.3
n70 virus detector
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Nepoznat
Browser
NokiaN70-1 5.0638.3.0.1
please free download for mcafe antivirus software in my computer.ok
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
please free download for mcaf�e antivirus software in my computer.ok
There is no "free" download on this forum .... or any kind of pirated apps...
If you want McAfee antivirus program for your mobile phone go to http://www.mcafeemobile.com/ and download trial version or buy subscription for app. and be happy!
« Poslednja izmena: 29. Maj 2007, 14:23:06 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Virgo
Pol
Poruke 324
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Nokia 6630 + N95
Kada vam istekne Kaspersky ( kao meni greškom preneki dan  Smile inače se produžuje mesečno ) ostaje vam full funkcionalna SMS anti spam  Smile za utehu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Zanimljivo ...  Smile ... ja postavio ovu temu i opet se sada pitam postoji li neki antivirusni program za zaštitu Symbian telefona a da je potpuno besplatan?!? Smile
Sva ostala izdanja se moraju kupiti i koštaju gotovo isto kao i PC izdanja(takodje se kupuju licence uglavnom na godinu dana, bla, bla,...). Jedini program koji se može naći full i to još uvek osvežen novim definicijama je Symantec.Mobile.Security u poslednjoj verziji 4.1.16, no takodje, dosta i koči rad telefona ....
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 32
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
VIP 
e jedno pitanje u vezi Symantec.Mobile.Security , da li da ga obrisem iz fona kada skeniram telefon ?
i kako da skinem Poslednje definicije za Symantec ?
« Poslednja izmena: 04. Jun 2007, 11:52:55 od schime »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
e jedno pitanje u vezi Symantec.Mobile.Security , da li da ga obrisem iz fona kada skeniram telefon ?
Ajd molim te prevedi šta si ovde hteo da kažeš/pitaš?!? Smile Hoćeš da skeniraš telefon ali bi pre skeniranja obrisao potreban program za skeniranje?!? Smile Smile Pa čime ćeš onda skenirati?!?  Smile
i kako da skinem Poslednje definicije za Symantec ?
Imaš opciju u samoj aplikaciji "update" ... ako ti "skidanje" novih definicija ne radi tp znači da imaš piratsku verziju a mi ovde ne delimo rešenja za korišćenje piratskih aplikacija jer je to zabranjeno pravilnikom ovog foruma.
Kupi aplikaciju i moći ćeš da "skidaš" definicije ....

IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.