Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:27:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Reinkarnacija da ili ne???  (Pročitano 26873 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Besedi Kole

"Dualizam po kome je duhovan svet od Boga stvoren, a materijalni od djavola, velzevula i koga vec drugog zlog bozanstva je strasna hilijasticka prelest."

Ja te brate mili Costa ni jednu jedinu rec ne razumem - sta ti ovom recenicom hoces da kazes. Mada po nacinu na koji pises vidim da si po profesiji svestenik ili monah (namerno kazem profesija). Govoriti mnogo a ne reci nista.... Elem, ipak jedna stvar mi se nekako izdvaja iz tvog pasusa - ispade nekako da se mi vec nalazimo u paklu, ako kako ti kazes je Zemlja od Djavola stvorena. Dualizam, koga isto pominjes je srz materiajlnog sveta. Dobro i lose, greh i verlina, Bog i Djavo, crno i belo, noc i dan - su sve sastavni deo materiajlnog sveta kao i musko i zensko - suprotnosti koje se privlace.

To i jeste sustina pirce o Adamu i Evi. Eva je pojela jabuku - sto simbilocki znaci da je pozelela da okusi materiajlno sto je dovelo do rascepa izmedju nje i Adama - rascep na musko i zensko je nastao ili nastaje tek dolaskom u ovaj svet. U duhovnom svetu mi postojimo samo kao celina - kao Adam i Eva zajedno -kao jedna celina. To je ono sto moramo da postignemo za zivota - za se sjedinimo sa svojom drugom polovinom jer jedino tako mozemo pred Boga sto bi rekli hriscani. Ne mozemo biti deo celovite energije ako zavrsavamo ovaj zivot kao nesvesni svoje prave cele prirode.

Odatle dolazi velika hriscanska misterija braka - koji na zalost gubi smisao u modernom drustvu. Odatle dolazi pogresna predstava o Solu MAte-u - dusevnom zivotnom saputniku (izgubljenoj drugoj polovini). I jos mnogo drugih mistifikovanih stvari.

Moje licno pojimanje stvari je da reinkarnacije kako je Budisti i Hindu religija prikazuju  ne postoji. Dusa koja dodje na zemlju ima jedan cilj - da se vrati Ocu i izvoru. Jedini put povratka je da dosegne svesnost o svojoj celovitosti. Jedini nacin da se to ostvari za zivota na Zemlji je da se potpuno predamo ljubavi prema ljudima i Bogu i u tome izgubimo u potpunosti svoj ego, svoj ponos. Da postanemo bezlicni u zemaljskom zivotom a puno-licni pred Bogom. 
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
Citat
Elem, ipak jedna stvar mi se nekako izdvaja iz tvog pasusa - ispade nekako da se mi vec nalazimo u paklu, ako kako ti kazes je Zemlja od Djavola stvorena.

Na pocetku bese bog koji je prvo stvorio nebo(duhovni) i zemlju(materijalni) svet.U duhovni svet spadaju Andjeli a djavo je  otpadnik Andjeo Soton ili Lucifer, tako ako je Djavo stvoren od strane Boga pa cak i ako je Djavo stvorio Zemlju to je deo bozije volje.
Citat
Dualizam, koga isto pominjes je srz materiajlnog sveta. Dobro i lose, greh i verlina, Bog i Djavo, crno i belo, noc i dan - su sve sastavni deo materiajlnog sveta kao i musko i zensko - suprotnosti koje se privlace

Da ali JingJang, u svakom muskarcu ima deo zene njegova majka, mrak je dan koji ne propusta svetlost.Djavo je delom bog, bog ga je stvorio.Dualizam nije bas logicna stvar, prozetost i sazimanje svega do Tvorca je kljuc.


U velikoj vecini religija reinkarnacija je prokletstvo, kada neko govori o "nirvani" = prim. autora Smile bestelesnost bezosecajnost, vanuticajnost i sl. govori se o prokletstvu jer je i u ostalim religijama teznja preci na veci nivo tj duhovni a ne iznova se vracati na materijalni.


decky999 = izvini zbog qutova  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
I love your work Mrly Smile. Nisam namerno hteo da pomilnjem jing-jang da me ne bi prozvali sektasem ili strpali u asram.

Da apsolutno se slazem. Muska energija uvek ima deo zenske i obrnuto. Zato i toliko zudimo za spajanjem (kako na fizickom tako i na duhovnom planu). Indijsci su to objedinili u Tantri - pa preko sexa trazili ispunjenje duse - moze i to.

Da smo cisto polarizovana energija nikada ne bi zeleli da napustimo ovaj svet. Tu igra ulogu nas ego - on nas tera da spoznamo SEBE kao njega, tj. da zaboravimo da smo pravi MI samo ono sto moze postojati van ovog sveta - kao celina.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
Da smo cisto polarizovana energija nikada ne bi zeleli da napustimo ovaj svet. Tu igra ulogu nas ego - on nas tera da spoznamo SEBE kao njega, tj. da zaboravimo da smo pravi MI samo ono sto moze postojati van ovog sveta - kao celina.

Jako lepo receno!!!  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Citat: decky999 link=topic=122038.msg1545350#msg1545350
date=1152195188
Da apsolutno se slazem. Muska energija uvek ima deo zenske i obrnuto. Zato i toliko zudimo za spajanjem (kako na fizickom tako i na duhovnom planu). Indijsci su to objedinili u Tantri - pa preko sexa trazili ispunjenje duse -
moze i to.


svaka zudnja pa bila i ona za spajanjem koja je po svemu sudeci najjaca spada u kategoriju zelja.  Zelje su faktor koji nas vazuje za ovaj svijet i ukoliko predju odredjenu granicu nastaju veliki problemi. Najjaca zelja je sekusualna, a to je u stvari snazna koncentracija na zivot i njegovo produzenje. Ukoliko je zelja veca od kolicine ljubavi koje smo pohranili u dusi dolazi do bolesti i smrti. Kada zelja ovlada covjekom dolazi do krupnih izopacenosti i slicno, ali o tom po tom.

Energija koju dobijamo pretvaramo u ljubav i visa harmonicna osjecanja, medjutim jedan dio te energije nismo u stanje da pretvorio u ljubav i pretacemo je u niza sexualna zivotinjska osjecanja. Jednostavno ne mozemo drugacije.. nisimo bogovi vec ljudi ! Sposonost odricanja od sex-a je mogucnost razvoja citave lepez visih osejcanja koja su svecima poznata, koje ja i zbog ovoga itekeko postujem i cijenim, a ljudska pamet moze da se prosipa nije problem.

Ima dosta primjera koji potvrdjuju ovo sto ja govorim !


To i jeste sustina pirce o Adamu i Evi. Eva je pojela jabuku - sto simbilocki znaci da je pozelela da okusi materiajlno sto je dovelo do rascepa izmedju nje i Adama - rascep na musko i zensko je nastao ili nastaje tek dolaskom u ovaj svet. U duhovnom svetu mi postojimo samo kao celina - kao Adam i Eva zajedno -kao jedna celina. To je ono sto moramo da postignemo za zivota - za se sjedinimo sa svojom drugom polovinom jer jedino tako mozemo pred Boga sto bi rekli hriscani. Ne mozemo biti deo celovite energije ako zavrsavamo ovaj zivot kao nesvesni svoje prave cele prirode.



Dosta drugacije gledam na sliku o Adamu i Evi. Kazes "da okusi materijalno". Ja pod materijalnom vezanoscu podrazumjevam srebroljublje, tj. vezanost za novac, zelja da se ima mnogo novca, da se ima sav luksuz koji novac pruza ( luksuzna kola, kucu itd. ). U sustini to je zelja za udobnim i lagodnim zivotom. Posto su Adam i Eva vec imali lagodan zivot prirodno je da nije stvar u materijalnom vec u zelji kao zasebnoj kategoriji. Vezanost za zelju podrazumjeva vezanost za culna uzivanja. Culna uzivanja nas jako vezuju za zivot. Kod Adama i Eve je stvar u tome sto im je zelja za uzivanju u plodu ( culno uzivanje ) bilo mnogo vaznije od ljubavi prema Bogu. Ovo je simbolicka slika i ona hoce da pokaze kako je culno uzivanje postalo vaznije od ljubavi prema Bogu.  Sex i hrana su na visem planu isto, u oboma culno uzivanje predstavlja snaznu koncentraciju na zivot. Tako postajemo zavisni od zivota, i to je opasno po zivot ! 
 


@ decky999

Bog cesto kida emotivne veze, izaziva impotenciju i sterilitet... A sve to kako bi unizio zavisnost od zelja i emotivnog plana ( duse ), koji su postali vazniji od ljubavi prema njemu !


@ costa

Jedan zivot je dovoljan da kazemo: "Ja sam uz Boga !", ili "Bas me briga za to !"i da slijedimo te principe, ali potrebno je nekoliko stotina zivota da zaista nagomilamo dovoljno ljubavi u svojoj dusi da mozemo da se ugradimo u bozansko. Iznad nas je jos mnogo nivoa ljubavi koje nismo ni takli, a prema kojima se razvijamo, a i nivoe koji su nam najblizi ne mozemo da osjetimo jer ne bi izdrzali patnju usled nedostatka iste. Da bi dosao do Bozanske ljubavi covjek mora puno toga da prodje, a mi smo tek na jednoj stepenici.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Magic - ako se pozivas na moj komentar o Tantri gresis - tantricko sexualno spajanje ima za cilj bas ono o cemu ti pricas - da se oslobodimo zudnje za zivotinjskim spajanjem i da spoznamo bozansku energiju i cistotu spajanje bez zudnje. Bez zudnje za bilo cime - cak i zudnja za spajanjem sa Bogom je greska sama po sebi (sto bi rekli budisti).

Za Adama i Evu si u pravu - ja sam malo banalizovao stvari kada sam rekao 'zelja da okusi materijalno'. Ta prica se vise odnosi na to da je nas zenski polaritet iskazao zelju za necim sto muski polaritet nije hteo. To je dovelo do rascepa na dva nezavisna polariteta. To sto si rekao je tacno - individualna (citaj egoisticka) zelja je bila vaznija od osecaja povezanosti sa Bogom. Pogresna slika je stvorena u tome da je zenski polaritet okrivljen za pad na materiajlni svet i zbog toga sve crkve na ovoj planeti gledaju na zene kao niza bica - manje vredne Boga od muskaraca. Pad nije bio nicija 'greska'  - i Bog nikoga nije kaznio niti to sada radi - Pad je jednostavno posledica nase slobodne volje. Nase je izbor sta cemo da radimo sa svojim zivotom - u okviru materijalno/duhovnih zakona koji postoje u nasem svetu - ali isto tako snosimo posledice svojih dela kada ona nisu u skladu sa zakonom. Nas problem je to sto smo slepi da spoznamo i razumemo taj zakon. Crkve su probale da ljudima predstave pojednostavljenu sliku toga ali su se urusile u svom pokusaju jer su bile vodjene od ljudi koji ni sami nisu te zakone shvatili kako treba. Slep vodi copavog a ovaj objasnjava gluvom gde idu...

Jedini nas put je da sami shvatimo i razumemo zakon i vodimo svoj zivot - ovaj materiajlni i bilo koji buduci - u skladu sa njim.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Nemam pojma...bilo bi malo suludo :zhiveo si,umresh i kraj,nema nishta,pojeli te crvi i bubice...Energija ne mozhe da nestane,pa samim tim ti nastavljash da postojish u nekoj inkarnaciji...nekom obliku energije,koji ne mora neminovno da bude chovek,zhivotinja,ili biljka...mozhda svetlo,talas, ucestvujesh u nekom prirodnom zakonu.Raj i Pakao su neshto u shta ne verujem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Bas tako sestro slatka - veliki vernici i mistici raznih vrsta cesto zaboravljaju na osnovni prirodni zakon - energja niti nastaje niti nestaje - ona jednostavno JESTE.

IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@decky999

Prepravljas me. Nisam ja rekao da je materijalan svet stvorio djavo, nego da je pogresno dualisticko ucenje da je djavo stvorio materijalan svet, a Bog duhovan.

Eva nije okusila jabuku. To je pogresna tvrdnja koja je nastala u srednjem veku na zapadu. U Svetom Pismu stoji da je Eva okusila plod, a plod moze biti stvarno neko voce, ali pre ce biti da je plod alegorijsko znacenje za plod greha. Sustina ubiranja ploda je bila neposlusanje, a ne stomakougadjanje, jer se blagodat Bozija povukla tada sa Adama i Eve i oni su osetili stid zbog golotinje svoje koju nisu do tad osecali. A neposlusanje je odojce gordosti, koja je sustina svakog greha, i najveci uzrok tako velike vladavine greha u ovom svetu, jer ljudi nece da slusaju Boga ni danas.

Dakle Adam i Eva nisu nikakve suprotnosti. Imas primer sa svetloscu i tamom. Svetlost ima sustinu, tama je nema. To pokazuju i zakoni fizike, jer svetlost se moze opisati i proucavati zakonima fizike, a tama ne moze. Isto kao sto ni tama ne moze zaposednuti svetlost, a svetlost moze tamu, svetlost i tama su nespojive. Dakle greh i vrlina nisu suprotnosti, jer vrlina pobedjuje greh, dobro pobedjuje zlo, a Bog pobedjuje djavola i greh. Jedino je pitanje sta ces da odaberes, uzak i jedan jedini put koji vodi u vecni zivot, ili mnoge siroke puteve propasti. Dakle u tome je i sustina braka, ici uzanim putem spasenja, nositi svoj krst, jer brak je Crkva u malom. Kako je Crkva ikona trojicnog Boga, tako je i brak ikona trojicnog Boga, jer muz, zena, i deca su tri ipostasi jedne sustine. Zato je receno da ce musko ostaviti i oca i mater i pripojice se zeni i dvoje bice jedno telo. Ima mnogo lepih primera svetog hriscanskog braka gde je muz savreno pokazivao ljubav prema zeni, a zena bila poslusna prema muzu, i znali su jedni drugm sve misli i bili su dvoje jedno telo. Brak je po promislu Bozijem ustanovljen da bi se covek spasavao od greha, zato je i tajna i ne mozemo ga u potpunosti razumeti. Ali vidljivo je da je brak, kao kabina na brodu zvanom Crkva, ciji je kapetan sam Gospod Isus Hristos i koji Crkvu svoju upravlja ka dverim vecnog zivota.

Kazes kako se treba predati u ljubavi prema Bogu. I ispravno kazes, jer na liturgiji se verni pozivaju da "sav zivot svoj Hristu Bogu predaju". Ali sta se imas predavati ako je po tebi ljubav Bog, a ne Bog ljubav?! Nemoj se predavati Bogu nego zivi tom ljubavlju, pa kud te odvede. No leteti kao muva bez glave, okusiti malo OSHO-a, malo pravoslavlja, hteti biti pravoslavan, ali na svoj nacin, pljuvajuci po otkrovenju Bozijem, znaci biti kao neko ko za obrok, uzme malo rakije, malo mleka, malo jogurta, malo cokolade, malo supe, malo mesa, malo hleba, i onda pose toga trpi stomacne tegobe. Ziveci po svojim zeljama, i ne zeleci se predati Bogu na nacin kako to on trazi od nas, nego na neki svoj nacin, necemo se osloboditi svog ega, nego naprotiv uvecati ga.

Nase priblizavanje Bogu  i nase mesto posle smrti ne zavisi apsoutno ni od kakvih zakona fizike, niti energije jer je i ona stvorena jer bi se Bog u protivnom igrao sa nama, nego od Boga samog i njegove volje prvo, a i od nestvorenih energija Boziji tj blagodati koju Otac daje kroz Sina, Duhom Svetim na nasu zelju i ako to zasluzimo.

Dakle ne trebas ti mene razumeti. Mene razume recimo iljushin 100% i ja njega. Jer obojica nemamo svoje misljenje o Bogu, nego smo spoznali da je Hristos istiniti Bog nas, da je otkrovenje koje predao apostolima istinito, i da su ucenja svetih otaca pravoslavlja istinita, jer smo krsteni jednim Duhom Svetim, i sapricesnici smo jednog tela i krvi Gospoda naseg Isusa Hrista, i prema tome mi smo jedno u Hristu i to me veseli. Ja tebe takodjer razumem, i u sta ti verujes, jer i sam sam zamalo upao u jamu zvanu New Age, ali jedino ne razumem zasto tako verujes (ni meni jos nije jasno kako sam tako slep bio dugo godina), i zasto si uporan u sozrecanju Boga covecijim uskim razumom, jer ljudi koji se trude da spoznaju Boga sopstvenim metodama, lice na utopljenike koji ne zele ruku spasa, nego bi sami da plivaju do obale kroz strasne talase greha u ovome svetu.

Dakle razumeces me kada to budes hteo.

Pozdrav, i ziv bio! Smile Smile Smile

@MM

Razgovrali smo ja i ti ranije o reinkarnaciji. Ne znam sta da ti kazem. Ne znam ni otkud crpis takve informacije i kako uspevas da licnosnog Boga spojis sa reinkarnacijom. No mozda jednog dana kad shvatis da spasenje ne zavisi od nas nego o Boga, i da ljubav ne nagomilavamo mi nego se ona daje, onda ces shvati u cemu je tajna odnosa coveka i Boga.  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 07. Jul 2006, 15:46:47 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
izgleda da je beba koja je umrla poslije rodjenja imala neogranicenu srecu da bas nju Bog odabere da ide direkt u raj, bez prethodno prozivljenog zivota  Smile

spas je u preranoj smrti  Smile

valjalo bi da se popovi prekrste prije ovakvih rijeci koje...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:27:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.