Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:06:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2 3 ... 80
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najave albuma i ostale mjuza stvarcice  (Pročitano 324215 puta)
04. Jul 2006, 11:21:24
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Novi album grupe The Rapture
   
Grupa The Rapture će posle pauze od skoro tri godine i albuma “Echoes “ objaviti novi materijal pod nazivom “Pieces Of The People We Love".

Njujorški dance-pank sastav odredio je 4. septembar kao dan D za izdavanje novog albuma.




Izvor: B92-Kultura
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Promocija solo albuma Thoma Yorkea
   
U okviru promocije solo albuma Thoma Yorkea, frontmena grupe Radiohead, jedna misteriozna ličnost će biti na turneji po Londonu obilazeći najvažnije spomenike i znamenitosti koje ovaj grad ima.

Maskirana osoba će sa sobom nositi mp3 plejer i slušalice preko kojih će fanovi moći da preslušaju nove pesme sa solo albuma Thoma Yorkea.

Obožavaoci će takođe moći da postavljaju svoje slike sa misterioznim čovekom na oficijelnom sajtu.




Izvor: B92-Kultura
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Snimci koncerata Metallice za download
   
Metallica će pružiti priliku obožavaocima da u potpunosti skinu sa interneta sve snimke sa evropske turneje, kao što su to već uradili The Who i Pearl Jam.

Na sajtu se može skinuti i specijalno izvođenje pesme “Nothing Else Matters “ iz Dablina zajedno sa Jerryjem Cantrellom (Alice In Chains) kao i prvo izvođenje “Nove Pesme“ iz Berlina.

Svih devet koncerata sadrže kompletan album “Master Of Puppets“ odsviran uživo.




Izvor: B92-Kultura
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
GRUPA „JARBOLI”: UZ NOVI ALBUM „BUĐANjE PROLEĆA”
Ništa bez entuzijazma
Mi smo grupa koja je svoj renome stekla time što imamo dug vek trajanja i što sve vreme imamo mali, ali stabilni krug poklonika    
Članovi grupe „Jarboli”
   
Za grupu „Jarboli” mnogi su skloni da kažu da su jedan od najbitnijih beogradskih bendova poslednjih godina. Od 1991. godine, kada je nastala ova, danas, petočlana grupa objavila je tri albuma, tri EP-ja, a njihova muzika našla se i na nekoliko kompilacija. Oduvek su ih zanimali i drugi vidovi umetnosti, pa se tako pamte njihovi nastupi na izložbama, revijama, u pozorištima, učešće u raznim performansima...

Upravo je izašao novi album ovog beogradskog sastava „Buđanje proleća”. O tome šta je novo u muzici „Jarbola” u odnosu na prošlogodišnji EP „Jedan čovek, jedna rezolucija” za „Politiku” priča Boris Mladenović, pevač u ovoj grupi:

– Nema mnogo toga novog, jer kada smo objavili taj EP mi smo već uveliko svirali pesme koje su se našle na novom albumu. Taj EP bio je pokušaj da popunimo jednu veliku prazninu između prethodnih izdanja i ovog albuma. Ovo sad sa novom pločom konačno je veliko, pravo izdanje.

Na radio stanicama se već uveliko vrti prvi singl „Glavu gore”, a o tome šta je sledeće za grupu „Jarboli”, Mladenović kaže:

– Očekuje nas koncert na Palićkom filmskom festivalu 16. jula. Gledaćemo da na jesen mnogo više sviramo, kao i da napravimo veći koncert u Beogradu. Nije baš neka preterano vesela situacija u Srbiji što se tiče rokenrola. Kada je predstojeći „Egzit” u pitanju, mislim da je odlično da kod nas dolaze ljudi sa strane, ali taj festival ima ozbiljan problem u tretmanu domaćih grupa i dok se to suštinski ne promeni mi ne želimo da „Egzitu” poklanjamo više pažnje nego bilo kom drugom prebogatom organizatoru, kako ih ja vidim.

Na pitanje šta ih je ponukalo da osnuju sopstvenu izdavačku kuću „Odličan hrčak”, za koju je objavljen njihov novi album, i da li to znači da nisu zadovoljni stanjem u domaćoj diskografiji, ili pak izdavači nisu bili zainteresovani za „Jarbole”, naš sagovornik odgovara:

– Nismo bili zadovoljni, jer je kod nas priča sa diskografima potpuno nerealno postavljena. Malih projekata, za koje mislim da su jako značajni za naš kulturni život nema, a izdavači neke druge projekte koje smatraju važnim i isplativim proizvode u skupoj i ambicioznoj produkciji. Shvatili smo da je jedini način da imamo pravu meru da sve radimo sami, da ne bismo bili u zavisnoj situaciji. Mi smo za ovaj album konkurisali u PGP-RTS-u, ali oni nisu bili zainteresovani da to objave i to je dobro, zato što je naš pokušaj da šurujemo sa PGP-om bio odraz straha. Pričali smo i sa B-92, ali meni se čini da je njihov izdavački kurs pomalo pomeren. Mnogo toga se tamo promenilo od kada smo mi izdali poslednju ploču. Kao što u privredi imamo mala i srednja preduzeća, to nama fali u muzičkoj industriji. „Odličan hrčak” pretenduje da bude baš to – malo i srednje preduzeće, gde neko ko je talentovan može u pristojnim tehničkim uslovima da objavi album i da to na kraju bude ekonomski opravdano. Optimista sam i mislim da će „Odličan hrčak” naći svoje mesto na domaćoj izdavačkoj sceni.

O tome gde vidi prostor za grupu „Jarboli” na medijskom nebu Srbije, ako su najveći diskografi istovremeno i deo velikih medijskih kuća, Mladenović kaže:

– Nismo mi neinteresantni za njih, ali je problem sa „Jarbolima” u tome što imamo vrlo nepredvidljiv tok popularnosti. Mi smo grupa koja je svoj renome stekla time što imamo dug vek trajanja i što sve vreme imamo mali, ali stabilni krug obožavalaca, odnosno poklonika. To je prilično čvrsta baza ljudi koji nas vole i uvek je izgledalo da „Jarbolima” fali samo jedan stepenik do toga da popularnost bude još šira, da bude više novca... Ali, to nikako da se desi, delimično zbog nas samih, a i zbog toga što je naša muzika na marginama popularne muzike, bez obzira na to što je ja doživljavam kao komercijalnu. S jedne strane, izdavačima je interesantno da to objave, jer imamo svoje mesto u domaćoj kulturi, a s druge je rizik, zato što je pitanje kako povratiti uloženi novac u projekat koji je toliko nepredvidiv.

Boris Mladenović smatra uspehom to što je grupa „Jarboli” opstala 15 godina na domaćoj muzičkoj sceni i na kraju kaže:
– S obzirom na uslove u kojima je ta muzika nastajala, sasvim sam zadovoljan. Meni se sviđa što naše ploče imaju tradiciju, pa je svaki sledeći album bolji od prethodnog. Mogli smo da radimo više, ali život postavlja neke svoje prioritete. „Jarboli” su i dalje stvar entuzijazma, a ne biznisa.
Jelena Koprivica

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Darko Rundek i „Kargo orkestar” – „Mhm aha oh yeah da da“
Ovaj album se nameće kao možda najzrelija, ili barem najsveobuhvatnija tačka Rundekove karijere    


Iako već dugo godina živi u Parizu potpisivanjem diskografskog ugovora s nemačkom firmom „Pirana rekords” – koja je i prošli album „Ruke“ distribuirala na globalnom tržištu – Darko Rundek i prateći „Kargo orkestar” postali su punopravan deo međunarodne muzičke scene.

Redovni gosti evropskih pozornica unazad nekoliko godina – početkom jula gostuju na novosadskom festivalu „Egzit” – održavali su turneje po Nemačkoj, Italiji i Francuskoj, ove godine u SAD, Švajcarskoj i Velikoj Britaniji, dovršavajući „usput“ novi album „Mhm aha oh yeah da da“. Rundek se nije menjao za međunarodnu karijeru, bezbolno se uklapajući na scenu i među publiku koja ceni posebnosti, pogotovo one iz zemalja izvan engleskog govornog područja.

Ako je Goran Bregović imao sreću da inicijalne međunarodne uspehe i predstavljanje publici ostvari uz pomoć muzike za Kusturičine filmove, Rundeku danas, čini se, nedostaje samo neka jaka filmska ili pozorišna produkcija da „zapečati“ stanje stvari kod međunarodne publike.

Upravo podatak da Rundek i „Kargo orkestar” sviraju slične koncerte i objavljuju iste ploče na raznim lokacijama govori da imamo posla s autorom koji je još od vremena „Haustora” anticipirao ono što danas zovemo vorld - mjuzik scenom, koristeći se lokalnim specifičnostima i vlastitom imaginacijom, umesto zatvaranjem u uske okvire prežvakanih rok-stilizacija anglosaksonske scene.

Sniman na lokacijama u pariskom Ablonu, u Rundekovoj kući i kod violinistkinje Izabel, novi album „Mhm aha oh yeah da da“ prva je potpuna studijska saradnja Rundeka i „Kargo orkestra”. Naravno, „Ruke“ su snimljene s istom postavom muzičara, ali se nakon mnogih koncerata i četvorogodišnje saradnje oseća potpuna sjedinjenost muzičara i Rundeka u tonskom studiju.

 Možda i zbog stalnih koncerata u raznim državama „Mhm aha oh yeah da da“ tematski deluje kao ploča putovanja, na kojoj su svirački ambijenti i pevanje na nekoliko jezika srasli u skoro dnevničke zapise zabeležene tokom poslednje dve-tri godine zajedničkog rada „na putu“.

U ovako poodmakloj fazi nečije karijere teško je govoriti o „najboljem“ albumu, bez obzira na to što su „Apokalipso“, „U širokom svijetu“ i „Ruke“ bili uverljivi radovi, „Mhm aha oh yeah da da“ se nameće kao možda najzrelija, ili barem najsveobuhvatnija tačka Rundekove karijere, ploča koja podjednako ističe Rundeka autora i muzičku mašinu „Kargo orkestra” s kojim je uspostavio telepatsku vezu.

Hrvoje Horvat

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Novi singl grupe Gnarls Barkley

 Gnarls Barkley će posle ogromnog uspeha singla “Crazy “ objaviti i drugi singl sa albuma “St. Elswhere“.

Novi singl će se u prodaji naći 17. jula posredstvom Warner Bros Records.

Singl “Crazy “ je postigao neverovatan uspeh dospevši na prvo mesto britanske liste singlova samo na osnovu prodaje putem interneta.




Izvor: B92-Kultura
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
  Jarvis Cocker protiv Livea 8

Bivši frontmen Pulpa vratio se na glazbenu scenu prvim samostalnim singlom, pjesmom Running the World. Inspirirao ga je Live 8, a po njemu svijetom vladaju - pičke.

Singl Runnin the World prva je Cockerova samostalna pjesma od 2002. godine, kad se Pulp raspao. Kako bi osluhnuo što o njoj misle slušatelji, stavio ju je on-line na besplatno preslušavanje na adresi myspace.com/jarvspace.

"Htio sam da je čujete jer je sad baš godinu dana od koncerta Live 8, a on me inspirirao i tad sam napisao tu pjesmu", objašnjava Jarvis.

S obzirom da refren ide "cunts are still running the world", teško da će se pjesma ikad vrtiti na radiopostajama.

"Ispričavam se zbog tolikog psovanja, ali to mi se jedino čini prikladnim. Nije mi namjera kritizirati organizatore Livea 8 ili Boba Geldofa, ali tad sam baš razmišljao o tome ima li smisla uopće surađivati s političarima i kompanijama. I, eto, 12 mjeseci kasnije i pičke još nisu platile što su obećale, koliko ja znam! Problem je puno dublji. No, što ja znam, ja sam samo roker. Ali dobro je da se o takvim stvarima priča, zar ne?", objašnjava svoju inspiraciju Cocker.




Izvor: NetPortal
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Reizdanje debi albuma grupe Placebo

 Sastav Placebo planira obeležavanje desetogodišnjice objavljivanja debi albuma.

Ovom prilikom Placebo će objaviti reizdanje albuma ‘Placebo’ iz 1996. godine.

Ovo reizdanje u prodaji će se naći 18. septembra, a pored originalnih pesama koje se nalaze na albumu sadržaće i bonus DVD.




Izvor: B92-Kultura
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
The Who live snimci

 Sastav The Who je objavio da će koncert koji su održali u londonskom Hyde parku 2. jula biti dostupan putem sajta benda za download.

Live snimci sa koncerta će moći da se naruče za 60 penija po pesmi dok će sav prihod od ove prodaje otići u humanitarne svrhe.

Pored The Who kao gosti na koncertu su nastupili Razorlight, The Zutons i Primal Scream.




Izvor: B92-Kultura
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
„Bijelo dugme“ u oktobru kreće na svetsku turneju
„Dugmići“ se okupili bez Brege

„Bijelo dugme“ se ponovo okupilo, doduše bez Bregovića. Sva tri pevača: Bebek, Tifa i Alen su se dogovorili, potpisali ugovor i sa Vladom Pravdićem i Điđijem Janketićem u oktobru kreću na svetsku turneju simboličnog naziva: „Kad bi bio bijelo dugme“.

Nakon uspešnih koncerata koje Alen i Tifa već mesecima imaju po Evropi, ovom duetu pridružio se i Željko Bebek.

- Tifa i ja smo se sa Željkom našli u Bihaću, lepo se o svemu dogovorili, a Naco, vlasnik diskoteke „Daj rič“ („Umri bogat“) iz Džeksonvila, kome smo poverili organizaciju, pozvao je i Pravdića i Điđija da nam se pridruže - kaže Alen Islamović i ističe da su razgovori prošli u više nego prijateljskoj atmosferi, te da su sve priče o navodnoj netrpeljivosti između ova tri pevača najobičnija laž.

Prvi koncert „Dugmića“ biće 28. oktobra u najvećoj košarkaškoj dvorani u Torontu, koja prima 20.000 ljudi, sledeći je sedam dana kasnije u Njujorku, zatim Čikagu, Atlanti... U zemlje bivše Jugoslavije „Bijelo dugme“ stiže u decembru.

- Imaćemo koncerte u svim bivšim republikama. Već smo dobili ponude da za Novu godinu sviramo na trgu u Novom Sadu i u Podgorici. Strašno nam je drago što za nas vlada ovoliko interesovanje - kaže Islamović i ističe da će njihovi nastupi trajati po četiri, četiri i po sata.

- Nas trojica zaista imamo ogroman repertoar. I za razliku od prošlogodišnjih koncerata gde smo, na Bregovićevo insistiranje, izlazili jedan po jedan, sada ćemo sva trojica stalno biti na sceni. Za ozvučenje ne moramo da se brinemo jer smo angažovali firmu koja radi sa grupom „Ej-Si Di-Si“, a zna se kako oni zvuče! - objašnjava Alen.

Simonida Stanković

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 80
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:06:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.