Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 09:41:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Za rodu je potrebno dvoje  (Pročitano 1584 puta)
02. Jul 2006, 08:22:48
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Za rodu je potrebno dvoje

Ako ste već sreli savršenu damu s kojom želite da osnujete porodicu i postanete ponosni otac, krajnje je vreme da procenite da li su i koliko su vaši rasporedi roditeljstva usklađeni. Bilo bi nezgodno da živite u zabludi da je sve u najboljem redu, da bi se posle nekog vremena ispostavilo da vam se planovi o tome kada treba ući u bračne vode i dobiti dete uopšte ne poklapaju.

Ne treba da traćite svoje dragoceno vreme, ali kompromisno treba doći do saznanja o spremnosti partnerke za brak i porodicu. Ma koliko svi tvrdili da je muškarce lako oterati ako im se samo spomene brak, ni savremene žene nisu toliko voljne da se lako odreknu svoje slobode. Današnje žene manje zanimaju "loši momci"; više se interesuju za pristojne i zrele mladiće u kojima prepoznaju nekoga ko će biti privržen i odan kada budu došle u starije godine.

U suštini, roditeljstvo treba posmatrati kao nešto što se događa bez vršenja pritiska na bilo kog od partnera. Mada se stalno govori o tome da se žene često osećaju usamljeno u svojoj želji da dobiju dete, i mi muškarci imamo biološki sat (samo što on malo sporije otkucava). Pre ili kasnije svi mi shvatimo da u poznijim godinama želimo da budemo okruženi porodicom, a ne da završimo kao večite neženje, sami u svojim kućama punim sumornog nameštaja. Naravno, postoje i oni koji prosto ne žele decu. Nije retka stvar da se danas čuje: "Deca nisu deo moje vizije budućnosti". Ne treba se čuditi ovakvim izjavama jer nas stvarnost ponekad uverava da ni oni nisu sasvim u krivu.

Zato dobro razmislite šta želite, a onda možda ne bi bilo loše ni da popričate s osobama koje su već postale roditelji. Pitajte ih kako se snalaze i šta bi voleli da su znali pre nego što su se upustili u roditeljsku priču. Posle razgovora s jednim novopečenim ocem, možda ćete ipak shvatiti da još uvek previše cenite svoje vreme da biste ga u toj meri žrtvovali detetu. Nemojte da vas takvo osećanje onespokoji, doći će i vreme kada ćete se ipak usredsrediti na stvaranje porodice pošto će vam karijera biti na mestu a slobodno vreme isuviše prazno bez porodičnog okruženja.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Tako je druze fajteru!!! Vi ostali ovo da prepisete, ce vam treba Smiley
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nikada nisam volela ta neka planiranja dece.E sad cu ja , kad napunim 32 godine (recimo) poceti da razmisljam o tome da je krajnje vreme da rodim dete.Mislim sio mu ga Djura.Pazi molim te.Odakle ti pre svega (ne odnosi se ni na koga nego cisto onako pricam) znas da ces tamo neke godine imati uslova za formiranje porodice, za podizanje dece, odakle znas da ces biti spihicki zrelija/ji za obavezu zvana deca. Cinjenica je da treba isplanirati svoj zivot, ne treba ici grlom u jagode, i ne treba uskakati u prvi camac kako bi roda slucajno ili namerno bas u njega ispustila bebu.Alo , mi smo u 21 veku...postoji toliko sredstava zastite, toliko prevencija, toliko prilika za ljude koji nisu spremni na ovaj korak.A opet ima i onih koji bi glavom kroz zid samo da to bude sto pre.Znam mnoge roditelje koji su usli kasnije u brak, kasnije stvarali porodocu radi karijere, radi sticanja neceg unapred...da deca ne zive kojekako, da ne pate u bedi, itd.Sto njih nikako ne cini boljim roditeljima od onih koji su se odricali svega kako bi svojoj deci obezbedili osnovne uslove za zivot.Danas je , cinjenica je, jako tesko odluciti se i na brak a kamoli na decu.Pre svega uslovi u zemlji su ocajni, vrlo je tesko doci do stalnog radnog odnosa, do stalne plate, osiguranja koje bi pokrivalo i clanove porodice, a i vrlo je tesko naci neku zdravu sredinu u kojoj bi dete eventualno moglo da odrasta. A tu je i naravno faktor zvani uspeh i postizanje nekuih, kakvih takvih zivotnih ambicija.Onog trenutka kad dete dodje na svet cinjenica je da su vam uslovi da postignete sve sto se planirali daleko tezi, te i sama ta cinjenica vrlo cesto predstavlja kocnicu. A onda tu je i ustaljeni balkanski mentalitet.Onog momenta kad se ozenis/udas, dobijes decu, gotova ti je karijera.Zivot se pretvara u pakao...i sta sve ne..te nemas vremena za sebe, za ortake, za drustvo, prijateljice, za sport.bla bla bla..ma pricam ti pricu.jednostavno, potrebna je psihicka zrelost koja se stice ne samo godinama vec i uopste mentalnim razvojem tih dvoje ciji posetioc roda treba da postane. Mislim nema tu nikakvih pravila...sad sam se bas upetljala.potrebna je samo zrelost, zelja i spremnost na obaveze.Nista drugo. Nije tacno da svaka devojka trazi ozbiljnog muskarca koji ce biti mirna luka i bla bla bla.Obicno ti cvrsti, stabilni muskarci vrlo cesto na kraju parkiraju svoje brodove u tudjem pristanistu a devojka koja je toliko ocekivala od te zrele veze zavrsi kao samohrana majka..uf, velika steta.Bogu hvala izmislio covek i brak i razvod braka, pa deca opet zive i rastu i odrastu i postanu zreli ljudi koji ce dalje "siriti lozu".Ne znam...ispricah svasta a ustvari nista nisam rekla... Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Cek cek- treba da razmislis ipak o svemu. Znam ja da je spontanost najbolja stvar ali zna i da zezne.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ma ne govori niko o sponatnosti, vec o zrelosti.Decu spontano mozes napraviti i u 15 godini...na zalost ima i toga. Uopste nisam na to mislila. Daleko od toga. Prati bre fabulu radnje Smile Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 440
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia N80IE Black
Vec vodio taj razgovor,slazemo se da je troje minimum,tako da... kad se uzmemo,malo ce mo uzeti vremena za nas i privikavanje na brak a onda... let the games begin!  Smile
Pozdrav Smile
IP sačuvana
social share
Uuuuu booooj,krenite junaci sviiiii,kreeeen'te i ne zal'te zivot svooooj,Partizane mooooj,Partizane sada ti pobeeeeeeediiiii,prooooootivniku nek se krv u zilama zaleeeeeeediiiii!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile

prvo cvece i ribice, pa cetveronozni kucni ljubimci, pa zajednicki zivot sa nekim... pa... onda ce sve ici svojim tokom Smile
pravo iz zasticenog roditeljskog 'gnezda' u avanturu zvanu porodica moze biti traumaticno iskustvo  Smile
salu na stranu, nema ni ovde pravila...  ali makar ovo: moraju oboje zeleti porodicu i imati bar neke uslove za takvu pricu
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Smile

prvo cvece i ribice, pa cetveronozni kucni ljubimci, pa zajednicki zivot sa nekim... pa... onda ce sve ici svojim tokom Smile
pravo iz zasticenog roditeljskog 'gnezda' u avanturu zvanu porodica moze biti traumaticno iskustvo Smile
salu na stranu, nema ni ovde pravila... ali makar ovo: moraju oboje zeleti porodicu i imati bar neke uslove za takvu pricu
e ovo mogu samo da potpisem... Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Apple iPhone SE 2020
Zivot je jedna divna nepredvidiva jebena stvar... Moji su planirali vise dece, drugaciji brak, a zavrsili su samo sa mnom...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Toliko me je raznezilo kumce od 11 meseci, da to nije normalno Smile pored tog malog divnog cuda sam prolupala totalno, naucila sam hrpu bebecih pesmica i uopste ne biram vreme gde cu da zapevam. Kada me pogleda onim njenim plavim okama... a tek kako se raduje kada me ugleda... jednostavno pozelim da "ujurim rodu"  Smile Deca su ukras sveta. E sad... roda! Smatram da je bitno da oboje zele bebu, da oboje osecaju onaj neobjasnjivi trenutak kada je ljubav neopisivo jaka... iz koje se radja to divno, malo cudo Smile

Sto se tice raznih uslova koji "uslovljavaju" dolazak na svet bebceta, postoji stara izreka "ako deca nisu besna, kuca nije tesna"  Smile

p.s.
Anea, ja nisam bila "u planu" Smile ali sam se tvrdoglavo izborila za svoje mesto pod Suncem  Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 09:41:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.