Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 01:20:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: OSHO - svetac ili kriminalac  (Pročitano 7633 puta)
01. Jul 2006, 09:03:38
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ajmo malo o njemu - kolko vidim niko ga nije pomenuo do sada.

Definisan po mnogima kao otac Hipi generacije - Flower power pokreta 60tih - Propagator slobodne ljubavi kao puta ka Bogu - Jedni kazu da je bio obican sarlatan, probisvet i kriminalac. Drugi tvrde da je bio Boziji poslanik, prorok i svetac.

Cinjenica je da mu zemaljski zivot nije bas bio najsrecniji ali ipak ne moze se poreci filozofska i spiritualna 'tezina' njegovog ucenja. Inspirisao je mnoge u poslednjih 50goduna - pozitivno ili negativno - sta narod ovde misli o njemu i njegovim sledbenicima.

Hvala svima u napred na odgovorima Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Posto ne znam ko je, pogledao sam malo na google image, i onda su se pojavile slike o njemu.

Da sta reci, vidim da je Indijac, kao i mnogi drugi gurui i spiritisti koji su se doselili na zapad, propagirajuci hinduizam pomesan sa lokalnim religijama, i ideologijama. Ucitelji New Age-a...ucitelji...a sta to on moze da uci? Sta on zna ko je Bog i sta je Bog? Sta jedna covek svojim sopstvenim naporima moze znati o Bogu? Nista. Ne nalaze ljudi Boga, nego Bog ljude. Tako da zao mi je svih ljudi koji su se upecali na New Age-a, jer pravi Bog je u Judeji pre 2006 godina upozorio da ce u poslednja vremena doci mnogi razni proroci i prevracie mnoge. Neka im je Bog na pomoci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Pa zasto kometarises ako ne znas ko je bio covek i sta je radio. Bolje razmisli malo o tome sta si napisao - "Bog je ziveo u Judeji" - ni sam Hrist nikada nije rekao da je on Bog. Ruku na srce ne znam ni sta ti ustvari zoves Bogom.

Osho je propagirao ljubav kao put ka Bogu - ne Bogu koji je na nekom fiktivnom 'nebu' - vec Boga u nama - Boga koji nikada nije morao da nas 'nalazi'jer nas on nikada nije ni napustao. Problem je sto smo mi svojem rodjenjem na Zemlji zaboravili da smo, uvek bili i uvek cemo biti deo Boga.

IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

IC XC NI KA

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 552
Zastava
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola ROKR E1
Covece mani nas tih guru seshn likova i hipi pokreta.
Isus je rekao da je Bog, samo je to trebalo ukapirati, sto nisu mnogi mogli...
Kad smo vec kod toga, jel si ti clan osho-ve sekte??
IP sačuvana
social share
Рeчe безумник у срцу своме: Нема Бога. Пс.(13;1)
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
KAd smo vec kod toga - NE ja nisam clan ni OShove niti bilo koje druge SEKTE - ali kolko ja vidim ti si clan pravoslavne sekte.

Sa druge strane sto se ti brines sto drugi nisu shvatili sta je Isus govorio - valjda je vazno da si ti shvatio. Ono sto sam ja shvatio iz Isusovog ucenja je to da treba da volis bliznjeg svoga i da neprijatelju okreces drugi obraz - ucenje koje ima za cij da te spoji sa ocem ili izvorom ili Bogom (nazovi ga kako hoces). Zato je ISus rekao - ja sam put.

Od svega ovoga ja sam strasno malo video da hriscanstvo u globalu primenjuje - mozda propoveda ali sta radi je totalno druga stvar. Samo pomisli koliko je ljudi bilo ubijeno od strane 'miropomazanih' hriscana samo zato sto nisu bili hriscani ili zato sto su imali 'alternativno' misljenje bilo koje druge vrste. Pomisli ko su bili ljudi koji su tokom istorije spaljivali knjige i ljudima sprecavali obrazovanje - zvanicne crkve i Adolf Hitler.

DA li da idem u druge detalje.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

IC XC NI KA

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 552
Zastava
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola ROKR E1
Hvala Bogu miliom pa sam shvatio..no i treba da me brine sto drugi nisu shvatili Sina Bozijeg, jer bih bio samo jedan egoista hriscanin, kada ne bih mislio na druge, zar je spasenje rezervisano samo za mene???!
Kakve veze ima zavera katolicke Crkve i Nacista sa pravoslavnom Crkvom?Veza se videla u jasenovcu!
Ajde, bas lepo, navedi mi sve te pokolje koje je izvrsila pravoslavna Crkva!
Eto ja znam samo za jedan, ali i za njega imam odgovor! Smile Ali spreman sam da opravdam i katolicku Crkvu za neka preuvelicavanja!
Ljudi su ubijali ljude, a ne vernici, jer ne znam koji bi to ajde nazovimo ''pravi vernik'' mogao drugom coveku da nanese zlo!!
IP sačuvana
social share
Рeчe безумник у срцу своме: Нема Бога. Пс.(13;1)
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
OK mogli bi sada do sutra ovako - ko je upravu i niko i svi. Nego da se ja vratim na temu - evo malo detalja ko je bio Oho i sta je govorio i radio

"Ljubav je put oslobodjenja od vezanosti, jedino slobodan od vezaivanja covek moze voleti sve"

" Neko je rekao: Bog je ljubav - ja kazem: Ljubav je BOG"

" Intimna veza koja se razvija bez samospoznaje je uzaludan puti iluzija"

"Voli sebe i Boga u sebi da bi drugi videli u tebi tog istog Boga"

Oshovo ucenje nije ucenje ono je NEucenje. Cesto su ga zbog toga nazivali Zen Yogijem. Covek je pokusao da zapadu pretsavi njegvo vidjenje sveta i Boga koje se nazvati raznim imenima ali niko ne moze da kaze da je bilo plitko. Inspirisao je mnoge ali i uvredio mnoge jer je viodeo Zen metod tkz. 'naglog prosvetljenja' kao njegov put i nacin. Shodno tome nije bas bio najfeksibilnija osoba.

Zivot mu se zavrsio tuzno ali i zasluzeno, mnogi bi rekli. Proveo je dosta u zatvoru zbog utaje poreza u Americi a i dosta optuzbi o nelegalnim sexualnim odnosima su teretili njega i njegove poklonike. Propagirao je nevezivanje za ljude i materijalno a sam je posedovao garazu sa vise od 10 Rolls-Roysova i slicnih luksuznih automobila.

Ipak mnogi misle da je njegov los publicitet vestacki izgradjen od strane americkih konzeravtivnih medija i crkvenih grupa koji su u njemu videli opasnost po ono sto oni veruju i propovedaju. Svi znamo iz licnog iskustva sta sve moze da se napravi u americkim medijima ako ima ko da plati.

Zanimljiva stvar sa njim je sto i posle svoje smrti ne prestaje da inspirise i iritira ljude u sito vreme - ono zasta se zalagao ceo svoj zivot.

Ako ima jos nekog koga zanima moj stav - ja licno podrzavam neke njegove stavove (da kazem vecinu njih) ali ne i nacin na koji ih je proveo u delo. Sebe ne zaovem niti cu ikada zvati pripadnikom ni jednog pokreta, religije, sekte ili bilo cega drugog - drugim recima - PRIHVATAM SVE ALI I NE PRIHVATAM NI JEDENOG!  Smile

Zivi bili - i ako Boga znate - pretsanite da se vredjate samo zato sto neko ima misljenje koje je u suprotnosti sa vasem. To ne znaci da neko ima bilo sta protiv vas samih. Evo vam cvetic da se razveselite Smile Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
ne bih rekao da je bio kriminalac(prevarant) jer je izgleda verovao u to shto je prichao. opet on sam nije bash voleo "svece" i prichao je protiv njih ,odnosno da su "sveci" u stvari egoistichni ljudi koji svoje frustracije zele da prebace na druge. jednostavno , bio je  najveci medju gurima new age-a koji su na silu pokushavali da spoje hriscanske i hinduistichke (semitske i indo-evropske) tradicije. pokushaj nije bash uspeo ali shta da se radi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
i ja bi mogao da se slozim u necemu sa njim, ali cudi me kako je covjek koji propovijeda rusenje vezanosti i sam do grla svezan i sto je jos gore ovisan. Mozda je imao nekakvu ideju koju nije mogao da sprovede u dijelo.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Da Vrlo cudno danas bas o tome raspravljah sa svojom lepsom polovinom. Ima mnogo toga negativnog o njemu ali ja nekako uvek pokusavam da ne ulazim u zemaljske probleme i uzimam iz svega ono sto je pozitivno - u ovom slucaju veoma inspirativno ucenje.

- Negova komuna u Oregonu je bio - kao sto rekoste - veoma tuzan i neuspesan pokusaj da se organizuje drustvo koje ce raditi i funkcionisati na enkim drugim osnovima osim novca, egoizma i zelje za moci i posedovanjem. Da li je njegova teska zavisnost o NOS-u(nitrous oxide- gas smesljivac) i ponekad totalno nekontrolisani izleti agresije i ocigledna psihicka labilnost ili kolektivna lobotomija svih ljudi koji su bili tamo doveli do propasti tog experimenta - tesko je reci. Ljudi koji su ziveli sa njim i pored svih negativnih stvari i dalje tvrde da je najbolje vreme koje su imali u svojim zivotima.

- Ipak njegova filozofska i spiritualna velicina je nesporiva - sve sto je radio ide njemu na dusu ali ono sto je pricao je inspirisalo mnoge i to je ono sto je najpozitivnije.

- Ono zasto ga ja licno cenim je njegovo otvoreno napadanje ustaljenih socijalnih struktura - crkve, porodice, drzave kao izvora ljudkske zarobljenosti. Medjutim metodi borbe protih istih struktura su ga prakticno poistovetili sa onim protiv cega se borio. Borio se za nezavisnost i slobodu svih ljudi a svoje sledbenike je psihicki i emotivno zarobljavao svojim ucenjem, promovisao je slobodu misli i dela a u isto vreme nije nikome u komuni dozvolio da radi nesto sto se protivi njegovim nacelima. Borio se protiv autoriteta a i sam je postao neoborivi autoritet.

Po meni njegovo ucenje je neminovno moralo da se urusi jer odrzalo svoju osnovnu srz - jacanje ljudske individualnosti. A to je nesto sto se ne desava preko noci. Ljudima treba vremena da se oslobode svojih strahova i da odgovorno pocnu da upravljaju svojim zivotima - kroz greske i patnju ali bez vodjstva bilo kog autoriteta pa maka on bio najveci guru na svetu. Razvoj njegovog ucenja se vraca u samu bazu - ZEN budizam - neposedovanje, nevezivanje, neucenje, neput - THE ONLY CORRECT WAY IS NOWAY!  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 01:20:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.