Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bler jasno i glasno rekao Kostunici: Kosovo do kraja godine mora biti nezavisno  (Pročitano 6910 puta)
28. Jun 2006, 12:58:12
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
BLER O'LADIO KOŠTUNICU!

Britanski premijer jasno i glasno rekao našem premijeru da Kosovo do kraja godine mora biti nezavisno!

(od našeg saradnika iz Londona)

LONDON - Britanski premijer Toni Bler preneo je juče premijeru Koštunici stav zvaničnog Londona da Kosovo i Metohija do kraja ove godine treba da bude nezavisno! Kako tvrde odlično obavešteni diplomatski izvori Pressa, Bler je Koštunici neuvijeno rekao da je nezavisnost južne srpske pokrajine "gotova stvar" i predočio mu krajnje nezahvalan izbor koji se nalazi pred Srbijom:
- Bler je rekao da Srbija mora da bira između EU i Kosmeta. On je naglasio da Srbija može da ne prizna nezavisno Kosovo, ali da će tako ući u novi sukob sa celim zapadnim, demokratskim svetom - prenosi naš sagovornik. Prema njegovim rečima, premijer Koštunica je Blera upoznao sa brojnim argumentima koji idu u prilog ostanku Kosmeta u okvirima Srbije.
- Koštunica je Bleru uručio tekst srpske platforme za rešenje problema Kosmeta. On je rekao da je Srbija spremna da Kosmetu pruži najširu moguću autonomiju i upozorio svog sagovornika na mnoge negativne posledice eventualnog proglašenja kosmetske nezavisnosti. On je naglasio da su svi argumenti i principi međunarodnog prava na srpskoj strani... Bler je sve to strpljivo saslušao, ali na kraju ponovio stav da nema druge nego da Kosmet postane nezavisna država uz pune garancije ljudskih prava za Srbe - prepričava sagovornik Pressa, inače funkcioner u britanskom ministarstvu spoljnih poslova.
Kako saznajemo, sastanak Koštunice i Blera protekao je u "krajnje nategnutoj" atmosferi, a na kraju su se bukvalno jedva rukovali.
- Napetost i neprijatnost bukvalno su mogle da se opipaju u vazduhu. Bio je to sudar dve nepomirljive koncepcije, dva različita sveta. Na trenutke je izgledalo kao da će jedan od dvojice premijera ustati i otići... - opisuje naš sagovornik.
Nakon sastanka, premijer Koštunica se obratio novinarima, dok je Bler to izbegao. Srpski premijer je posredno potvrdio da je razgovor sa Blerom bio "u najmanju ruku neprijatan":
- Naravno da je nama poznat britanski stav, naravno da postoje određene razlike u Kontakt grupi. Premijer Bler se nije toliko zadržavao na podsećanju na taj britanski stav koji je nama poznat, ali je sa velikom pažnjom, rekao bih, saslušao naše argumente zašto je suštinska autonomija za Kosovo u okviru Srbije najbolje rešenje, sa stanovišta poštovanja međunarodnog prava. Posebno sam insistirao da jedno rešenje koje ne bi bilo kompromisno, koje bi bilo nametnuto, ne bi moglo da bude prihvaćeno u Srbiji, ili drugačije rečeno, bilo bi odbačeno u Srbiji - rekao je Koštunica.
U razgovoru premijera Koštunice i njegovog domaćina, britanskog premijera, učestvovali su i članovi delegacije Vlade Srbije, ministar za privredu Predrag Bubalo, ministar policije Dragan Jočić i predsednica Koordinacionog centra za Kosovo i Metohiju Sanda Rašković-Ivić.
Dejan Milevski

Bez reči o agentima

Koštunica je u obraćanju novinarima naveo i da je britanski premijer pokazao interesovanje za pomoć Srbiji kada je reč o obnavljanju pregovora sa EU, ali i naglasio da nastavak razgovora podrazumeva potpunu saradnju sa Haškim sudom. Koštunica je podsetio da je zbog toga Brisel inicirao stvaranje Akcionog plana, na čemu će Beograd i raditi.
Na pitanje da li je od Blera tražio pomoć britanskih službi u hvatanju Ratka Mladića, Koštunica je odgovorio:
- Nismo razgovarali o tome, osim na generalnom i principijelnom nivou koji je pomenuo premijer Bler, a koji se odnosi na to kako da se pomogne Srbiji da obnovi pregovore. Mi nismo pominjali detalje koji bi se odnosili na saradnju obaveštajnih službi - objasnio je Koštunica.
(Ag.)

Mekinli: Ultimatum za Srbiju!

Član spoljnopolitičkog komiteta britanskog parlamenta Endru Mekinli potvrdio je juče da je britanski premijer Toni Bler u razgovoru sa srpskim kolegom Koštunicom insistirao na tome da Kosovo treba da bude nezavisno i da "svi sastavni delovi bivše Jugoslavije" treba da postanu članice EU.
- Koštunica ne želi da čuje ono što govore velike sile, a one ne pričaju samo o nezavisnom Kosovu, nego o nezavisnom Kosovu u Evropi, kao i o nezavisnoj Srbiji u Evropi - rekao je Mekinli za BBC.
Mekinli je ocenio da bi pristanak Beograda na nezavisnost pokrajine bio "idealno rešenje za status Kosova". Ukoliko Koštunica to odbije, dodao je on, Srbija bi trpela "ozbiljne konsekvence", a to je "zaostajanje za ostalim državama u regionu".
- Biće veoma teško dati Kosovu nezavisnost bez pristanka Beograda. U tom slučaju, Kosovo će biti u nekoj vrsti vakuuma u kojem će, međutim, sasvim moguće dobiti beneficije članstva u EU bez formalnog pristupa u EU. Srbija će, pak, zahvaljujući sama sebi, biti isključena iz toga, pri čemu neće imati nikakvih ingerencija na Kosovu, kao što ih nema ni danas - kazao je Mekinli.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4277
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
... a koshtunica verovatno nije dobro cho za to...a kad dodje vreme bice neobaveshten
IP sačuvana
social share
I see through bitter eyes and
The fact still remains
I read between your lies
You got beat at your own game
Take a trip with me for soon
I will sin
Without one regret
The pain will begin
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Da li verujes sebi?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24339
Zastava Novi Sad - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
HTC Touch HD, Luna
sramota
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
SonyEricsson k800i i D820
sramota

Nazalost takva su vremena dosla da ti tudji mogu oduzimati teritorium i ja isto kazem da oko kosova nema pravde ali eto toliko je se zakuhalo to sve dole da nece nikakvog stanja drugoga biti osim Nezavisnosti,nazalost ali tako je...ali ljudi jedno ima i pozitivno tu...necete imati 2 miliona Albanaca vise u drzavi,koji sa srpskim putovnicama putuju i tamo kada prave kriminal se kao srbi broje...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Kul. Znam da se protiv jacih ne moze. Jasno mi je i to da Englezi u sustini prenose stavove Bushove administracije, ali se eto sad Ameri prave kao fini pa tvrde preko svog ambasadaora u Beogradu kako su toboze sve opcije oko Kosmeta otvorene. Okej nametnuce nezavisnost. Bice veselo gledati posle kako ce reagovati ETA u Spaniji, IRA u Irskoj, Srbi u BIH...Ne verujem da su toliko glupi da ne vide da nezavisnoscu Kosova otvaraju Pandorinu kutiju. A mozda i jesu toliko glupi...
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
SonyEricsson k800i i D820
Kul. Znam da se protiv jacih ne moze. Jasno mi je i to da Englezi u sustini prenose stavove Bushove administracije, ali se eto sad Ameri prave kao fini pa tvrde preko svog ambasadaora u Beogradu kako su toboze sve opcije oko Kosmeta otvorene. Okej nametnuce nezavisnost. Bice veselo gledati posle kako ce reagovati ETA u Spaniji, IRA u Irskoj, Srbi u BIH...Ne verujem da su toliko glupi da ne vide da nezavisnoscu Kosova otvaraju Pandorinu kutiju. A mozda i jesu toliko glupi...

Vjeruj mi ZvezdasBG,nisu oni toliko glupi kako se cini dobro su oni ovo sve proracunali i imace uvijek neki odgovor na sva pitanja koji njima neodgovaraju....na sve oni misle
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
Zasto me ovakva vest ne iznenadjuje kada su u pitanju cmrljavi Englezi?
Ako priznamo nezavisnost Kosmeta dobicemo sipak, a ako ga ne priznamo opet cemo dobiti sipak, onda ja biram da ga ne priznamo i da time ostavimo mogucnost da ga u buducnosti povratimo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
ZvezdasBG ,nisu oni glupi ni malo, oni su samo dobro naoruzani i dovoljno mocni da upotrebe i prekomernu silu ako secesionisti nesto pokusaju.
Zapravo oni imaju dozvolu za ubijanje, a kroz legalnu korupciju tkz. lobi, oni te dozvole dele i drugima.
Spanija , Francuska i Engleska (V.B.) nikada nece izgubiti delove svojih drzava, bar ne dok je veliki brat S.A.D. ovoliko mocan.

Naravno da uz podrsku najvece sile jednog dana mozemo povratiti KiM, a demokratskim sredstvima mozemo i vecinu siptara poslati u maticu i tako od vecine stvoriti siptarsku manjinu, pa Hrvati su to uradili, ako oni mogu onda moze svako.
Mozda ovo je malo politicki nekorektno, ali ruku na srce, ako imas podrsku svetskog policajca, mozes da uradis bas sve.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S9+
Po meni ne mozemo nista da uradimo nista i to je gotova stvar,ali zasto da priznamo nezavisnost?Necemo nista dobiti to je sigurno.Kao sto ni do sad nismo nista dobili.Ko kaze da cemo uci u EU ako priznamo nezavisnost moze da [smilie=kinez.gif].Mada nece ni Kostunica ni Tadic potpisati nezavisnost jer znaju da ce ih radikali pobediti na sledecim izborima a to im sigurno ne odgovara.Kosovo je trebalo da se resava mnogo ranije a sad jedino sto mozemo da uradimo je da ne prihvatimo nezavisnost i da cekamo da ce se mozda promeniti situacija u svetu.Da ratujemo ne vredi jer bi smo prosli jos gore nego 99 godine
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
SonyEricsson k800i i D820
Po meni ne mozemo nista da uradimo nista i to je gotova stvar,ali zasto da priznamo nezavisnost?Necemo nista dobiti to je sigurno.Kao sto ni do sad nismo nista dobili.Ko kaze da cemo uci u EU ako priznamo nezavisnost moze da [smilie=kinez.gif].Mada nece ni Kostunica ni Tadic potpisati nezavisnost jer znaju da ce ih radikali pobediti na sledecim izborima a to im sigurno ne odgovara.Kosovo je trebalo da se resava mnogo ranije a sad jedino sto mozemo da uradimo je da ne prihvatimo nezavisnost i da cekamo da ce se mozda promeniti situacija u svetu.Da ratujemo ne vredi jer bi smo prosli jos gore nego 99 godine

Jedino sto Srbija moze u sadasnje vrijeme da radi to je da trpi i da proguta tu gorku muku sto im EU daje...da sam neki srpski politicar,nebi priznao nezavisnost ali kada bi usla Srbija u EU onda bi bas ono radio sto su radili albanci jer bi onda Srbija imala veci glas od nekog malog kosova i tako naseljavao opet za prvo zapadna mjesta srbima i tako stvarao polako i polako stvarao srpsku populaciju na Kosovu i onda kada bi doslo do incidenta onda ste Europa i nema vise trte mrte sa vama nego onda ljepo znaci neka albanci ili kosovarci kako god igraju po vasoj igri....samo bice tesko svima ako dodju radikali na vlast jer koliko sam ja na TVu u njemackoj gledao neki politicari cak prijete sa sankcijama a neki su dosta liberalni ali nitko to nepozdravlja...znaci na vama u Srbiji je kako ce te dalje pamet u glavu....mi u Hrvatskoj hvala bogu daleko smo od albanije i njenih drzavljana,oni kod nas jedino sto rade to je slasticarnice ili prodavaju neke svijece ukrasne.
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.