Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:32:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: „Vijagra“ kao doping za američke vojnike  (Pročitano 1093 puta)
25. Jun 2006, 22:27:59
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
„Vijagra“ kao doping za američke vojnike

Američke vojne snage ozbiljno razmišljaju o tome da svojim vojnicima koji dejstvuju u Avganistanu, što često podrazumeva operacije na planinskim visinama, daju „vijagru“, plavu pilulu, čuvenu po tome što poboljšava mušku potenciju.

Svakako, vojni razlozi za davanje te pilule potpuno su različiti od primarnih i nemaju nikakve veze sa seksualnim životom. Nedavna istraživanja otkrila su da je „vijagra“ odlično doping sredstvo koje značajno poboljšava fizičke performanse na velikim visinama. Pilula je dobrodošla u borbi protiv međunarodnog terorizma, mada konačna odluka o njenoj upotrebi u vojsci još nije doneta.

Zna se, takođe, da „vijagra“ ne deluje samo na erekciju. Jedna varijanta te pilule, „revatio“, uspešno leči plućni pritisak. Prilikom laboratorijskih istraživanja, kada su se veštački napravili uslovi biciklističke trke na visini od preko četiri hiljada metara, pokazalo se da su dobijeni rezultati bolji za 40 odsto zahvaljujući jednoj piluli „vijagre“.

Da je doping u vidu „vijagre“ potreban svedoči i podatak da je tokom vikenda u borbama poginulo 45 talibana i dvojica američkih vojnika.



Izvor: Blic \ CDC/IB
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
HTC HD2
e stvarno , oni su debili
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Onaj nervozni.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1691
Zastava Karaburma
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Zaboga...
Ja bih sve njih  :bat: :bat: :bat:
IP sačuvana
social share
"Dobra fotografija je znati gde da staneš" - Ansel Adams.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


dobro je danas,sutra će biti gore

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 222
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia TamoNeki
                 -u godinama ratova u kojima mi naravno nismo učestvovali, 1995 godine našao sam se na jednom punktu u   srpskoj krajini,a preko puta nas su bili pripadnici holandskog bataljona...   
             -menjali smo se sa njima često-naša rakijica za strane cigare itd.,jednom prilikom sam razmenio sdo,ili ti samostalni dnevni terenski obrok,vi koji ste bili u vojsci znate šta je to,mala kartonska kutija sa tri konzerve pašteta,mesni narezak i sl.,kutijica sa tabletama za prečišćavanje vode,pakovanje "tvrdog"hleba dvopeka,i "voćna kocka"-još tvrđe od onoga dvopeka,mislim da su to neke stišnjene šljive,i tako razmenim ja sa ovim strendžerom svoj dnevni obrak i čudom se načudim,pošto sam u to vreme vodio svoj lični dnevnik,čisto da nezaboravim gde sam bio i šta sam radio preneću vam sve šta sam pronašao u terenskom obroku ovog holandeza,pošto sam zapisao:
 
                  1.pakovanje prezervativa-dva.kom-sad mi krivo što nisam zapisao marku!
                  2.nestle čokolada-dva kom po 75 gr.
                  3.orbit žvake u nekom čudnom za mene do tada neviđenom plavom pakovanju-e njih kada sam pronašao,prosto nisam mogao da verujem!
                  4.2 pakovanja po 500 grama tunjevine u nekoj jastučastoj foliji
                  5.pakovanje "pudinga" od vanile u toj istoj jastučastoj foliji
                  6.pakovanje od 300 grama nečega što je jako podsećalo na ništa,ali kada sam ga otvorio to ništa je naraslo u "hlebnu zemičku"
                  7.pakovanje sa 150 grama praha-u jastučastoj foliji,otvoriš sipaš vodu i dobiješ sok
                  8.4 zeleno-bele pilule-piše na njima nešto kao antidepresant,kad se prevede na naški,dve crvene tablete-vitamini i minerali
                  9.1 mali sapun,1 mala četkica za zube,mali kaladont,marke "signal" i četvrtasta gomilica meni je u prvi mah ličilo na sabijeni papir,a ustvari kada se pokvasi dobijete mali  peškir od pamuka.
                  10.mleko u prahu

               -i to je njima bio "samostalni dnevni obrok",verovatno da je tada bila izmišljena vijagra i nju bih našao,ali nažalost nije,a i šta bi radili sa njom"...doduše holanđani su vrlo svestrani momci! icon_2gun

       
                   
IP sačuvana
social share
"ko na vreme shvati da život kratko traje,on se samo tuca i za sve mu kurac puca!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:32:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.