Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 03:11:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Intervju: Vlade Divac ~ Političar  (Pročitano 4715 puta)
24. Jun 2006, 13:03:30
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Pošto je naša politička scena blato, spreman sam da platim i tu cenu i da se isprljam, da se politički angažujem samo da se stvari u Srbiji promene

BEOGRAD - Proslavljeni srpski košarkaš Vlade Divac najavio je mogućnost političkog angažmana, odnosno formiranja političke stranke. U razgovoru za Kurir Divac je rekao da je zadovoljan odlukom Vrhovnog suda Srbije kojom se nalaže registracija njegove firme "Divac ko.", ali je razočaran korupcijom koja vlada u društvu.

- Ne želim da mi deca rastu u ovakvom društvu. Umesto da nam bude bolje, nama je sve gore. Ako će to da pomogne našoj državi, spreman sam i da se politički angažujem. Pošto je naša politička scena blato, spreman sam da platim i tu cenu i da se isprljam, samo da se stvari u Srbiji promene.

Da li to znači da ćete osnovati svoju stranku ili ćete se učlaniti u neku već postojeću?
- Moj eventualni politički angažman neće biti u bliskoj budućnosti. O tome pričam samo hipotetički. Ali, znam samo da volim otvoreno da iznosim svoje mišljenje i pričam o problemima bez ikakvih ograničenja, a to u strankama nije moguće. Ne znam ni koliko bi jedan čovek mogao da promeni stanje u našoj državi, ali iz ličnog iskustva znam da je naše društvo jako korumpirano i da su nam neophodne promene.

Vrhovni sud je, ipak, presudio u vašu korist i naložio registraciju firme "Divac ko.", preko koje ste hteli da kupite "Novosti".
- Zadovoljan sam tom odlukom, ali sada čekam reakciju ljudi koji me već četiri meseca raznim zabranama i podmetanjima sprečavaju da kupim "Novosti". To su pojedinci koji se nalaze na visokim političkim položajima i koji me raznim tužbama ometaju da uložim svoj novac u Srbiju. Nisam policajac i neću da se bavim time ko su oni, ali sam još ranije imenovao jednog od njih (Dejan Mihajlov, šef kabineta premijera Koštunice, prim. aut.), koji je izvršio pritisak da se ne registruje firma "Divac ko.".

Hoćete li sada pozvati akcionare "Novosti" da svoje akcije ulože u firmu "Divac ko."?
- Moji planovi su da se sastanem s akcionarima "Novosti" i da se dogovorim s njima o sledećim koracima. U čitav ovaj proces osnivanja firme "Divac ko." i ulaganja akcija "Novosti" u nju ušao sam zajedno s njima, pa ćemo sada zajedno i da odlučimo šta ćemo dalje.

Da li ćete možda pokušati da do "Novosti" dođete i preko berze, ili putem ponude za preuzimanje?
- Izabrao sam ovaj put, koji je potpuno legalan, i istrajaću na njemu. Međutim, i akcionari "Novosti" će dati svoje mišljenje, pa ćemo, kao što sam rekao, zajednički da odlučimo kako dalje.

Da li ćete povećati ponudu s obzirom na to da je za akcije "Novosti" zainteresovan i "Vac", koji je najavio veću ponudu od vaše?
- Ja sam jedini ponudio povoljnu cenu za akciju, koja je bila ozbiljna i imala je sve garancije. Da li ću povećati svoju ponudu to sada ne mogu da vam kažem, a ta odluka će zavisiti i od sastanka s akcionarima.

Vaš nedavni boravak u Republici Srpskoj mnogi su protumačili kao odustajanje od ulaganja u Srbiju?
- U Republiku Srpsku sam otišao pre svega zbog naroda. Znam koliko im znači bilo čija poseta, a naročito deci. Međutim, ne odvajam Republiku Srpsku, Crnu Goru i Srbiju u smislu ulaganja. Bitno mi je samo da ulažem u moj narod. U Srpskoj sam se upoznao s ekonomskom situacijom, video sam da ima potencijala, ali ništa konkretno nisam dogovorio.

Beograd nije bezbedan

Ovog leta se s porodicom selite iz Los Anđelesa u Barselonu. Zašto se niste preselili u Beograd?
- Želeo sam da budem što bliže Srbiji, pa sam izabrao Barselonu. Smatram da se još nisu stekli uslovi da dođem Beograd.
Da li se plašite za bezbednost svoje porodice?
- Pa, i to je u pitanju. Videli ste šta se desilo na košarkaškom derbiju Partizan- Zvezda. Te stvari me stvarno bole.      
   
Raskid s Manjom

Kakav je vaš odnos s direktorom Novosti Manojlom Vukotićem?
- Želeo sam da se ujedine svi akcionari "Novosti", a pošto je Manojlo bio na čelu Konzorcijuma smatrao sam da svi treba da se udružimo. Ispostavilo se, međutim, da Vukotić nije imao iskrene namere, i počeo je da priča kako ja želim da kupim "Novosti" za nekog drugog ili da ih preprodam. Posle toga više nisam želeo da razgovaram s njim.

Sa Bubalom poznanik

Da li ste prijatelj s Ministrom privrede Predragom Bubalom i zašto od njega niste tražili pomoć prilikom kupovine akcija "Novosti"?
- S Predragom Bubalom se poznajem i mislim da je on jedan od ljudi koji razmišljaju pozitivno. Nisam tražio pomoć ni od koga, jer mi i ne treba. Sve radim legalno i samo treba da se poštuje zakon.


Izvor: Kurir / M. LAKETIĆ
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone 3Gs
Ne treba mu to u zivotu..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Novi baja
Vlade Divac dobio ponudu da bude predsednik Narodne radikalne stranke, analitičari mu savetuju da se kandiduje za predsednika Srbije!

BEOGRAD - Tek što je najavio da će se politički angažovati, Vlade Divac je već dobio stranačku ponudu! Lider Narodne radikalne stranke Đorđe Nedeljković nudi mu, ni manje ni više, nego predsedničko mesto.
- Nudim Divcu na raspolaganje najstariju radikalnu stranku, koja je jedini legitimni naslednik politike Nikole Pašića. Pozivam ga da preuzme koju god želi funkciju i da bira saradnike, ukoliko želi stvaranje moderne srpske države i ako mu je prihvatljiv model parlamentarne monarhije - rekao je Nedeljković Kuriru.

Iako nepoznata ovdašnjoj javnosti, Narodna radikalna stranka osnovana je još 1881. godine, da bi u komunizmu zamrzla svoj rad. Na njenom čelu od osnivanja do smrti bio je jedan od najvećih srpskih državnika - Nikola Pašić, koga su Srbi od milošte zvali Baja. NRS je rad obnovila 1989. godine, s uvođenjem višestranačkog sistema u Srbiji. Tada ju je predvodio najčuveniji srpski advokat Veljko Guberina.

Da bi potkrepio aktuelnu snagu NRS, Nedeljković tvrdi da su od 2000. godine u više navrata držali vlast u lokalu i da imaju razvijenu stranačku infrastrukturu koja se ogleda u radu pedeset odbora. To bi, smatra Nedeljković, Divcu omogućilo "dobru startnu poziciju". Lideru NRS ne smeta ni to što je Divac javnosti pokazao svoje političko opredeljenje kad je podržao izbor Borisa Tadića za predsednika Srbije.
- To nema veze. Demokrate su uvek bile za monarhiju, kad god im je to trebalo! - kaže Nedeljković.

Analitičari, međutim, nisu baš entuzijasti kad je u pitanju politički angažman Vlada Divca. On, procenjuju, ima veće mogućnosti na izborima za predsednika Srbije, nego da sa svojom strankom uđe u parlament. Divac bi, tvrdi direktor PR agencije "Pragma" Cvijetin Milivojević, imao šanse samo ako dobije funkciju u nekoj od političkih stranaka.

- Nisam siguran da Vlade Divac ima politički potencijal, jer je njegova harizma sportska. On nije u stanju da nadiđe politička mešetarenja, što su potvrdili slučajevi kad nije uspeo da kupi "Knjaz Miloš" i Večernje novosti - kaže Milivojević. On napominje da su za izgradnju stranačke logistike potrebne godine.

- Primer Bogoljuba Karića najbolje pokazuje kako propadaju stranke koje se baziraju na jednoj ličnosti. Čim je otišao iz Srbije, njegov PSS se istopio. Divac bi snagom svoje harizme mogao da povuče talas pristalica, posebno među apstinentima, ali nema ljude za stranku... S druge strane, Srbija nema stranku koju vode uspešni ljudi, oni koji su i bez politike već uspešni, jer se kod nas u politiku ulazi da bi se steklo bogatstvo. Divac je s te strane čist, on je kapital stekao baveći se sportom. Ako bi se udružio s biznismenima koji su se na sumnjiv i nelegalan način obogatili, to bi u startu bilo osuđeno na propast - zaključuje Milivojević.

Branko Radun, analitičar Nove srpske političke misli, smatra da bi Divac kao političar u Srbiji imao dobru prođu zbog imidža najuspešnijeg srpskog sportiste, ali i patriote.
- Divac bi zbog popularnosti mogao da ugrozi sve stranke. On je daleko ozbiljniji ujedinitelj Srba od prestolonaslednika Aleksandra Karađorđevića - zaključuje Radun.

Drakulić: Samo napred!

Biznismen Zoran Drakulić, bivši funkcioner DSS, smatra da Vlade Divac ima dobru političku perspektivu.
- Pozdravljam njegovu odluku da osnuje stranku, jer smatram da uspešni ljudi treba da se bave politikom. To je za mene pozitivan znak, iako ja za sada ne razmišljam o novom političkom angažmanu - kaže Drakulić.


Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 415
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Vlade bi trebao da se udruzi sa Dr Karicem, to je isti kalibar politicara... Oba su Srbiji potrebni, do jaja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Punk's njet mrtav..,Kosovo je Srbija...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 610
Zastava Serbia-na granici snova i stvarnosti !
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson Z600
ko se kod nas nebavi politikom! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Kosovo je srce Srbije, ... Vojvodina je njen mozak, ...a reka Drina je njena kicma koja protice kroz njenu samu sredinu!

Edit by Belgrade: Regulisana velicina slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Nine eleven, oh nine eleven

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1028
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Motorola k1 razr
#zorbos vataj se politike tu je zivot.A Divac je majmun.Sta reci a ne usrati se Smile
IP sačuvana
social share

Remember kids, guns don't kill people. Dangerous minorities do
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
zasto je divac majmun?
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Pa sta ako ce u politiku, jbg mozda nesto i napravi nikad se ne zna.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
mob
SonyEricsson T290i
e u zivotu nisam video gluplju ideju, sta ce divcu politika da je pametan on i ne bi dolazio u srbiju, vec bi poslaova u inostranstvu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple Iphone 5
Bice isto kao sa Dejanom Savicevicem. Ima da odvali neku politicku gluposti i da podeli ljude na pristalice i protivnike, sto mu kao bivsem vrhunskom sportisti uopste ne treba u zivotu.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 03:11:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.