Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 40
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stop represiji nad navijacima !  (Pročitano 61734 puta)
13. Okt 2004, 12:57:49
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15

Mozda ste ovo vec videli negde, ali ako niste, uskoro cete videti, ne samo na internetu, nego i u "stvarnosti"
Sve tribine Srbije se udruzuju u akciji "Stop represiji nad navijacima".
Neki od vas mozda znaju, neki ne, ali policijska,medijska....represija nad navijacima polako ali sigurno dolazi do tacke usijanja.
To se odnosi na SVE. Na one najvatrenije navijace, kao i na simpatizere, obicne posetioce sportskih manifestacija, decu,devojke....Svako moze osetiti "neprekomerno upotrebljavanje sile" od strane policije, vredjanje i lazi od strane medija....
Vreme je doslo da to prestane.
Akcija nema za cilj da siri mrznju, poziva na nasilje....Akcija ima  za cilj da pravda bude jednaka za sve, da nevini ne stradaju, da krivci budu kaznjeni, da se povrati cast i ugled domaceg fudbala koji godinama propara i sramoti nas pred citavom planetom zbog umeshanih prstiju politicara,lopova,kriminalaca, mita, korupcije.....
Da ovo nije prazna prica govori i sledeca vest:
"Sa Sportke Centrale:
... Buducnost je u lokalnom derbiju ocekivano i rutinski savladala Proleter i tako se zadrzala na mestu koje vodi u visi rang, a gostujuci tifozi su, po prvi put na nasim prostorima, imali i sledecu poruku za javnost: "Stop represiji nad navijacima". Po svoj prilici, sve vise navijackih grupa iz Srbije ukljucice se u ovu akciju, nezadovoljni radom organa za javni red i mir kada je rec o sportskim manifestacijama..."

Ovo je samo pocetak!
Akciju moraju podrzati svi, svi ljubitelji sporta i posetioci sportskih borislista jer svako od vas moze da ostane bez prsta, svakom od vas neko moze da polomi ruku, svako od vas moze biti uhapsen i maltretiran....Vi, kao i vashe devojke,deca.....

Vashe misljenje?
Hvala!
Stop represiji nad navijacima !

(02. May 2007, 21:53:55)
« Poslednja izmena: 04. Okt 2005, 19:33:07 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2519
Zastava Beograd
mob
Siemens 
U potpunosti se slazem! Ja bih isao veceras na basket Zvezda olimpija, ali posto bih tamo morao ici sa faksa, verovatno  mi ne bi dozvolili da unesem olovke i ostali pribor koji imam u torbi, te zbog  toga necu ni da pokusavam!
IP sačuvana
social share

Only good die young!
Born To Be Hated!
Dying To Be Loved!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Proud to be Serb!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1403
mob
SonyEricsson T630
Стоп репресији над навијачима!

[Edit by SerbianFighter: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 04. Okt 2005, 19:33:14 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share


Срби за Србе, хуманитарна организација за помоћ породицама са пуно дечице

Свака битка најпре добија и губи у срцу
Живојин Мишић
Да се осети велико добро, треба најпре познавати мала зла.
Жан Жак Русо
Чудно је, како је мало потребно да будемо срећни и како нам често, баш то мало недостаје
Иво Андрић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
DA DA DA

samo kada policija shvati to ... ostace pola navijaca ....

ali se pridruzujem !!!
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Proud to be Serb!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1403
mob
SonyEricsson T630
Срнн!

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

novo-boba3.gif
(11.16 KB, 600x100)
« Poslednja izmena: 04. Okt 2005, 19:33:29 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share


Срби за Србе, хуманитарна организација за помоћ породицама са пуно дечице

Свака битка најпре добија и губи у срцу
Живојин Мишић
Да се осети велико добро, треба најпре познавати мала зла.
Жан Жак Русо
Чудно је, како је мало потребно да будемо срећни и како нам често, баш то мало недостаје
Иво Андрић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
Kurir:

U nepotrebnoj intervenciji Žandarmerije ispred Partizanovog stadiona stradao jedan dečak, gumeni metak otkinuo mu deo obraza

Ni 123. "večiti derbi" nije prošao bez incidenata, iako su mediji preneli da je sve proteklo mirno, kako na samom stadionu, tako i izvan njega. Pre početka utakmice u Humskoj došlo je do intervencije Žandarmerije, koja je bez ikakvog razloga upala u masu ispred severne tribine i besomučno počela da bije sve pred sobom.
- Sramota je to što se desilo, nije bilo nikakvog razloga da se onako premlate nedužni ljudi, koji su čekali u redu da uđu na severnu tribinu - kaže jedan od "delija" u razgovoru za Kurir.

- Za ulazak na "Sever" bile su otvorene samo dve kapije, što je veliki propust u organizaciji, pa je narod bez ikakve potrebe bio primoran da se tiska da bi ušao. Kada je naša prva ekipa ušla, usledila je ničim izazvana intervencija stotinak pripadnika Žandarmerije. Počeli su da gaze sve što im se našlo na putu, ispaljujući pri tom gumene metke. Nastao je pravi haos, i tom prilikom jedan dečak od 14-15 godina pogođen je gumenim metkom u lice i ostao bez dela obraza! Bilo je strašno gledati sve to što se dešavalo.

Da li ste pred derbi očekivali intervenciju policije?
- Imali smo informaciju da će nas Žandarmerija prvo provocirati, a posle toga i napasti. Dva dana pred utakmicu oni su se spremali i uvežbavali dejstva ispred severne tribine stadiona Partizana. To dovoljno govori o svemu.

Gde vidite razloge za sve učestalije napade policije na navijače Crvene zvezde?
- Očigledno je da se radi o revanšizmu zbog nekih ranijih sukoba. Setite se košarkaške utakmice u Vršcu, kada je policija isprebijala klince, i prošlosezonskog derbija u Humskoj. I tada nas je Žandarmerija napala prilikom ulaska na stadion. U najsvežijem sećanju je utakmica protiv Zenita, kada su takođe žestoko tukli i ispaljivali suzavac i gumene metke u masu. To je ista ona policija koja je tukla i za vreme Miloševićevog režima, a sada nastavlja po starom za nove vlastodršce. Njihov posao bi trebalo da bude sprečavanje sukoba, a ne izazivanje istih. Stiče se utisak da im je cilj da povrede što više ljudi, izgleda da im je to duševna hrana.

Kakva će biti vaša reakcija na ova dešavanja?
- Među navijačima i ostalim ljudima koji dolaze na Zvezdine utakmice sve je veće nezadovoljstvo, i nisam siguran kako će se sve završiti. Postoji mogućnost da izađemo u javnost sa detaljnim objašnjenjem. Ovo postaje teror od strane policije, koji niko od nas ne izaziva. Oni imaju predrasude o nama, o mržnji da i ne govorim - zaključio je naš sagovornik
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Slicne textove su objavile i druge novinske redakcije, kao i Sportska Centrala.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Policija ujedinjuje sve srpske navijače?
18.10.2004 22:35

Vest o tragičnom događaju koji se uoči "večitog derbija" desio ispred severne tribine Partizanovog stadiona kada je, prema izjavama očevidaca, usled komešanja na ulazu došlo do ranjavanja jednog 15-godišnjaka i to gumenim metkom ispaljenim sa svega nekoliko metara u njegovu glavu od strane Žandarmerije, dodatno je uzburkala navijačke strasti u Srbiji.

Ne samo zbog ovog slučaja, već i zbog mnogih drugih za koje mediji uglavnom nisu znali, ili nisu hteli da znaju, postaje sve izvesnije da će policijske akcije koje tifozi opisuju kao "prekomernu upotrebu sile" polako ali sigurno ujediniti sve tribine naše zemlje u jednom cilju: borbi za osnovna ljudska prava onih koji godinama redovno dolaze na utakmice čak iako se, zbog "regularnosti" nadmetanja, naša liga odavno ne nalazi na listama svetskih kladionica.

Ti, najverniji navijači, na putu su da se po prvi put u istoriji srpskog organizovanog bodrenja sportskih klubova ujedine, te tako podignu svoj glas zbog onoga što doživljavaju kada dođu u kontakt sa organima javnog reda i mira. Sportska centrala je stoga odlučila da ovu nesvakidašnju pojavu, jedinstvo do sad često sukobljenih strana, isprati iz posebnog ugla kakav do ovih dana nije često bio svojstven srpskom novinarstvu: analizom stavova tzv. "druge strane", koja želi da upozna javnost sa svojim problemima i izbori jednakost sa ostalim slojevima društva, kao i da ukaže na neophodnost kazni za one koji prekrše svoja ovlašćenja.

Naime, iako još uvek nije uzeo punog maha, protest navijačkih grupa Srbije sve više se širi, pa se tako u većim mestima naše zemlje pojavljuju grafiti na ovu temu, pojedina vozila gradskih prevoznika oblepljena su nalepnicama sa istom porukom koju su, za sada samo u drugoj ligi, već prikazali tifozi Proletera i kragujevačkog Radničkog.

Naravno, posle godina i godina u kojima su mediji uglavnom šturo hvalili lepe koreografije i spektakle a naširoko pisali o incidentima do kojih je, bez ikakve sumnje, često dolazilo i sa tragičnim bilansima, postavlja se pitanje - šta zapravo žele navijači?



Prema saznanjima Sportske centrale, tifozi ne žele nikakav poseban tretman već jednaka prava kao i ostali građani Srbije. Ne žele da žive u zemlji koja nema Zakon o sportu, ne žele da se uništavaju regionalni fudbalski centri, ne žele nameštenu ligu, a pre svega - ne žele ono što nazivaju "policijskom represijom". U poslednjih nekoliko meseci sumnjivih primera, sumnjivih kada su u pitanju ovlašćenja prema Zakonu o radu u državnim organima i prema Zakonu o sprečavanju nasilja i nedoličnog ponašanja na sportskim priredbama, bilo je na pretek: od prethodnog "večitog derbija" kada su pojedini navijači ostali doživotno osakaćeni zbog udaraca pendreka po njihovim prstima dok su se držali za ogradu, preko prekinutog košarkaškog polufinala u Vršcu, potom prebijanja navijača Rada posle incidenata i hapšenja u Vlasotincima, sve do, već pomenutog, poslednjeg tragičnog događaja uoči 123. prvenstvenog duela Partizana i Crvene Zvezde.



U akciji koja sve više uzima zamaha kod onih koji često nisu mogli "ni da se pogledaju" kada bi se našli na istoj lokaciji, po svoj prilici poseban akcenat biće stavljen na postupke pripadnika organa javnog reda i mira u kojima dolazi do "batinjanja, povređivanja i vršenja radne obaveze u neskladu sa zakonskim propisima". Ne odstupajući od neophodnosti Zakona koji će urediti sankcije za izgrednike, sve ujedinjeniji navijači žele da ukažu na neophodnost kažnjavanja i one druge strane, ukoliko se i ona ne ponaša u skladu sa propisanim pravilima. U njihovim dosadašnjim javnim nastupima bilo je jasno da je glavna zamerka na doneti Zakon o sprečavanju nasilja i nedoličnog ponašanja na sportskim priredbama - nemogućnost upotrebe pirotehnike, što je npr. u Italiji, dozvoljeno uz uredno prijavljivanje baklji, petardi, dimnih kutija redarskoj službi pri ulasku na stadion, kao i uredno primenjivanje tog Zakona i na klubove koji načine propuste i na one pripadnike policije koji prekorače ovlaštenja.



Dakle, sa jedne strane postoji pristanak tifoza da se urede odnosi na relaciji država - sportski klubovi - navijači, a sa druge, kako saznajemo, predstoji sve organizovanija borba protiv onog što nazivaju "policijskom represijom". U danima koji su pred nama očekuje se i prvo zvanično zajedničko saopštenje navijačkih grupa iz Srbije, kao i konkretne akcije poput protesta na tribinama, javnih obraćanja, gostovanja u TV emisijama na ovu temu, ali i pravne borbe za zaštitu prava povređenih lica u policijskim intervencijama, što će Sportska centrala ispratiti detaljno, baš kao i odgovor državnih organa na događaje koji slede.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pokushano je da se zatashka ceo incident, medjutim ovo je presedan koji se desio, i jednostavno NIJE SMEO DA SE SAKRIJE OD OCIJU JAVNOSTI!!!
Policija je demantovala vest, tvrdeci da je laz,da tog dana ni jedan metak nije ispaljen, medjutim, postoje dokazi koji bezuslovno mogu da opovrgnu tu njihovu laz.
Decko koji je nastradao nije maloletno dete, kako je u pocetku bilo reci vec decko koji pohadja vojnu gimanziju. Cinilo se, na prvi pogled, da je dete u pitanju, medjutim nesretni decko je sitnije gradje i decakog lica.
Sreca u nesreci sto nije dete.Ali, ne menja stvar.

Kliknite na baner i procitajte proglas Srpskih Tribina:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
Po prvi put kod nas obican navijac dize glas.Navijac koji navija za Spartak,za
Dubocicu.Koji navija za Slobodu iz Uzica,ili za Timok iz Zajecara.Ovo je glas onih
koji ne propustaju Zvezdinu utakmicu,glas onih koji su uvek uz Partizan.Ovo je glas
momka sa Banjice,I momka iz Zemuna.Glas iz Novog Sada,I Zrenjanina.Ovo je glas onih
koji su uvek uz svoj klub ma kako da se on zvao I ma odakle bio.Ovo je glas srpskih
navijaca.
Nikada se nije desilo da isto misli I zeli navijac na Karaburmi I onaj na Cika Daci
ili Cairu.E,ovo je glas svih nas.Tribine Srbije Zajedno.
U nasem narodu postoji stereotip o navijacima.Za prosecnog gradjanina Srbije mi smo
vandali I divljaci.Mi smo narkomani I probisveti,propalice I pijanice.Mi smo u ocima
prosecnog Srbina najobicniji sljam.
Takvu sliku o nama su stvorili novinari.Ne svi, ali ogromna vecina onih koji samo
cekaju trenutak da nas ocrne I omalovaze.Neki bi nam I rogove stavili da mogu.Teznja
da se proda primerak vise dovodi do senzacionalistickih natpisa,niz socioloskih
studija o navijacima punih, obicnom coveku, nerazumljivih fraza da bi sve to
izgledalo verodostojnije.Koliko je takvih napisa I studija bilo a da nije uopsteno
konstatovan sam predmet studije.Pa ako nekoga vec hoces da prostudiras,zar nije
logicno I da ga upoznas,da vidis ko je I sta je?Jeste,ali u nekoj normalnoj sredini.

Medjutim,nisu krivi ni novinari.Razumemo mi njih,moraju prehraniti porodice,pa pisu
ono sto im je servirano.Znaju da nije pametno cackati.Bolje biti uz vlast,ma kakva
ona bila.Cast izuzecima,koji su svoj posao obavljali maksimalno korektno I koji su
smogli snage I moralne etike, dovoljno da se barem zapitaju da li je bas sve onako
kako se servira.
Kada bi malo razmislili videli bi dosta nelogicnosti.
Svi se secamo 5.oktobra.Nije bilo tako davno.Secate se momaka sa navijackim salovima
preko lica,kako gutaju suzavac I goloruki udaraju na oklope tadasnjeg rezima.Mnogi
od vas koji nas osudjuju, slobodu su docekali u toplini svoga doma.Nisu osetili ni
suzavac ni pendreke.Mi jesmo.
Zemlja u haosu,privreda u kolapsu,kurumpiranost u svim sistemima drzave.Kriminalci
se mirno setaju ulicama,nerasvetljena ubistva,nestala stara devizna stednja,nestao
zajam za preporod Srbije...More problema za novu vlast.Uz sve to desi se da bude
ubijen premijer.
Dali se secate tog vremena?Mi se secamo.
Dali se secate koji je zakon uveden u to vreme?Mi se secamo.
Zakon o ponasanju na sportskim priredbama,ili zakon o navijacima.Pored svih problema
mi smo im bili prioritet.Izjednacili su paljenje baklje sa silovanjem,tucu sa
rasturanjem droge,nas su izjednacili sa ubicama.Kao da smo mi jedina smetnja na putu
Srbije ka Evropi.
Nismo banda narkomanska.Nismo pijanice i probisveti.Nismo mafijasi ni
kriminalci.Nismo doveli nasu zemlju na dno Evrope.Nismo ubijali po ulicama
Srbije.Nismo krali zajam za preporod Srbije.Nismo pokrali pare penzionerima i
deviznim stedisama.Nismo unistili privredu Srbije.Nismo kupovali secerane za tri
evra.Nismo mi vlasnici Jugoskandika i Dafiment banke.Nismo mi potplacivali
politicare.Nismo mi uvozili kradena kola.
Nista od toga nismo uradili.
Zasto onda, pre svega ostalog, donose zakon o navijacima?
Da bi podigli kvalitet fudbala?
Nismo mi namestali utakmice.Nismo mi upropastili fudbal.Nismo mi izgubili od
Azerbejdzana.Nismo mi uzimali provizije od transfera.Nismo mi placali selektorima da
stavljaju odredjene fudbalere u tim.
Nismo upropastili nasih fudbalera.Nismo.
Mi smo gledali fudbal do njegovog sakacanje.Mi smo gledali te namestene utakmice.Mi
smo bili jedini na tribinama kada ste se svi odrekli naseg fudbala.Mi smo bili tu.Mi
smo gledali kako fudbalski centri propadaju zbog necijih zakulisnih radnji.MI smo
gledali Cukaricki,Zeleznik,Mladost Backi Jarak,Jastrebac...po kisi i po snegu,dok su
drugi gledali Real,Barselonu, Milan,Mancester...u toplini svojih domova.
I zasto se postupa prema nama ovako?
Zasto,ja da robijam zbog upaljene baklje?Jesmo li mi toliki problem drustvu?
Odgovor se namece sam po sebi.Doneli su takav zakon da bi sacuvali svoje stolice.Da
bi sacuvali svoje polozaje.Ako kontrolisu nas kontrolisu I Srbiju.Ne plase se oni ni
sindikata ni kriminalaca ni Boga ni suda.Oni se plase socijalnih nemira.Oni znaju da
sve krece od nas.Da smo mi prvi kada treba nekog javno isprozivati zbog unistavanja
nase drzave.Oni znaju da kako smo skinuli one sa vlasti mozemo I njih.Zato im je
jedan od prvih zakona bio ovaj.Zato moji drugovi robijaju.Zato policija bez ikakvih
posledica sakati decu Srbije.
Zar se tolika silna policija ne moze upotrebiti u korisnije svrhe?Sto ne pohvataju
lopove,sto ne hvataju kriminalce.Sto ne iskorene korumpiranost u drzavnim organima?
Ma u krajnjem slucaju,zasto ne zastite srpski narod na Kosovu?
Zasto nema zakona o sportu?Zasto kod nas ne pocinje privatizacija klubova?Zasto niko
ne odgovara?Postoji li pravo ili vlada zakon sile?
Najgore od svega je to sto nas lazu,sto vas lazu.Sto vas okrecu protiv svoje dece.
Svi se secate prebijanja u Vrscu.Pricalo se o tome par dana I onda je sve
zataskano.Izasao Guri I izjavio kako im je uprava oba kluba cestitala na uspesnoj
akciji.Kao da nismo bili svedoci odluci Zvezdine uprave da povuce igrace sa terena u
znak protesta,zbog prekomerne upotrebe sile.Pa izgubili su prvenstvo zbog toga.
Ista stvar se ponovila na utakmici Zvezda-Zenit.Prebijano je sve sto se mice,bez
obzira na pol I starosnu dob.I opet se pojavio neko iz zandarmerije da objasni kako
je sve bilo po propisu I kako su huligani pokusali da upadnu u zgradu SD.Kao da
nismo videli da su tukli ljude na samom stadionu.Bez ikakvog povoda.
Da li iko zna o 20-ak navijaca Partizana koji robijaju u Padinskoj skeli.Nisu nikog
ubili,nisu ukrali,nisu se tukli a robijaju.Navijali su,upalili baklje I zaglavili
robiju.Mi smo specificna zemlja.U Italiji je baklja dozvoljena na stadionu,a kod nas
je to smrtonosno oruzje.
Svi smo culi za Vlasotince.Zadnjih dana o tome se prica uveliko.Prica se kako
navijaci nisu dali da ih redari pretresu,kako su iz cista mira nasrnuli na
policiju.Niko ne prica o prebijanju navijaca od strane batinasa iz Vlasotinca.Nisu
imali ni znacke ni legitimacije,samo uniforme I palice.Dovoljno za lomljenje ruku I
rebara.Dovoljno za izivljavanje u stanici.I sada je dvadeset momaka u zatvoru I
cekaju sudjenje.Mogu da im napisu I napakuju sta god hoce.Nema niko kontrole nad
lokalnim serifima.
Koliko vas zna da je momak na jednom od zadnjih derbija ostao bez prsta,jer je jedan
od prisutnih policajaca procenio da se previse raduje golu voljenog kluba.

Ne trazimo nikakav poseban tretman.Trazimo jednakost.
Ako navijac mora robijati zbog tuce,neka robija I policajac koji bez potrebe pretuce
navijaca.Zelimo drzavu prava a ne sile.
Trazimo promene u zakonu o navijacima.
Ne moze policajac sa sest meseci obuke da izigrava psihologa.To mu je zakonom
omoguceno.
Ne moze covek koji zapali baklju robijati vise od onoga ko siluje.To je zakonom
omoguceno.

Trazimo zakon o sportu.Trazimo privatizaciju klubova,dosta nam je samovolje
pojedinaca.Dosta nam je gasenja fudbalskih centara zbog necije pohlepe.Dosta nam je
lopovluka u upravama I savezima.

Dosta nam je terora.Dosta nam je upadanja u stanove.Dosta nam je podmetanja dela
koja nikad nismo uradili.
Dosta je vise.
Stop represiji nad navijacima.
Tribine Srbije

Otisao je svim medijima u Srbiji.Nocas smo slali treci put,za sada jos niko nije smogao hrabrosti da ga objavi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
Ovo iznad je Proglas koji mozete pogledati preko banera koji sam naveo post pre.
Pored proglasa se nalaze i baneri, pa ako podrzavate akciju, molimo vas da postavite banere na svoje siteove, sig-ove na forumima itd da bi sto vishe ljudi videlo i procitalo Proglas.
Hvala.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
Samo toliko ! ! ! ! Bruka srbije ! ! !
« Poslednja izmena: 04. Okt 2005, 19:33:48 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
A evo sta kaze danasnji Blic,pocelo je pocelo zvoni na sva zvona,a iz texta cete videti da su saznali i ime decka!

Teško povređen navijač Crvene zvezde
U dečaka žandari pucali sa dva metra

Maloletni M. V. koji je u subotu popodne teško povređen prilikom intervencije pripadnika Žandarmerije pred severnom tribinom Partizanovog stadiona i dalje se nalazi u šok sobi Neurohirurškog odeljenja Urgentnog centra u Beogradu.

Navijač Crvene zvezde (rođen 1989. godine) dobio je teške povrede jagodične kosti u incidentu koji se dogodio pred početak fudbalske utakmice Partizan - Crvena zvezda. Prema priči očevidaca događaja, koji je želeo da ostane anoniman, nesrećnom mladiću je gumeni metak ispaljen iz neposredne blizine razneo deo lica.

Prizor je bio jeziv, iz otvorene rana šikljala je krv.

- Žandar mu je pucao sa udaljenosti od dva metra u glavu! Pogodio ga je u obraz, a šta bi bilo da ga je kojim slučajem pucao samo nekoliko santimetara više- s ogorčenjem pričaju o surovoj akciji Žandarmerije navijači koji su juče želeli da posete svog druga u Urgentnom centru.
Kako je došlo do nereda?

- Ispod severne tribine stadiona u Humskoj stvorila se gužva jer se ljudima žurilo da ne zakasne na početak derbija i tako je nastao „čep“. Organizacija na stadionu je bila katastrofalna! Partizanov „sever“ prima oko pet, šest hiljada ljudi, a oni su otvorili samo dva ulaza. Kako onda da za pola sata, sat, na jednoj kapiji pretresu dve, tri hiljade ljudi. To je prosto nemoguće i zato je nastala gužva, jer redari nisu bili dovoljno brzi da pregledaju sve navijače.
I šta se dalje dešavalo?

- Policija je videvši gužvu odmah počela da dejstvuje gumenim mecima. Nisu čak ni izvadili pendreke, batinjanje je počelo tek kasnije. Potpuno je besmisleno da najpre pucaju pa tek onda tuku. Znamo kad se i kako primaju batine, ali ovo je bilo van svake pameti. Bez ikakvog razloga oni su počeli nedužne da biju i povređuju. Naš drug je najgore prošao, ali koliko ih je još dobilo podliva i modrica. Osim toga, veliki broj ljudi ostalo je van stadiona sa plaćenim kartama jer su ih žandari rasterali i posle im nisu dali da priđu ulazu.
Očekivali ste probleme u Humskoj?

- Žandarmerija je bila raspoređena u velikom broju oko celog stadiona, a i čuli smo da su vežbali neke situacije baš na „severu“. Oni su se spremali za nas, ne mi za njih i to nije bilo ništa novo, ali smo primetili da je oko nas bilo veće obezbeđenje. To se moglo lepo videti ko je obišao stadion, ali nije to problem, već kako će se rešiti ova situacija i da li će se momak brzo oporaviti. Mi mu želimo sve najbolje, nek istraje- ranjenom mladiću poručuju „delije“.
T. D.
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 40
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.142 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.