Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: sta se zna Ordo Temple Oriemtisu na nasim prostorima  (Pročitano 30914 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 30
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
nisi me razumeo ja nisam imao nameru nikoga svojim recima da osudim u svom citatu koji si postovao cak sto vise u mom okruzenju je vise onih koji su pod jk i pinkom nego pavarotijem i bocelijem...pogresne reci sam iskoristio nisam trebao reci muka mi je takozvanih probudjenih vernika,trebao sam reci no coment umesto toga
znas prijatelju jackale mislim da mnogi danas vernici nemaju blage veze sa verom,u crkvu idu jednom godisnje ma cak ne znaju ni da se prekrste...opet ne pricam gordo a sto se tice prosvecenosti ili osecaja bozanskog u sebi pa mislim da je besmisleno pricati to bilo kome ako pricas ili ljudi misle da si skrenuo ili si uzleteo,konzumiras jedan od smrtnih grehova jel...
za mene je dragi prjatelju najveci greh da te neko ogranici da vrsis svoju licnu slobodnu volju naravno moras da znas sta je tvoja licna slobodna volja,da te neko sprecava da zivis volis ljubis,funkcionises unapredujes i sebe i ako si u mogucnosti drustvo oko tebe,da pruzas i dajes ljubav naravno ko sve ovo oseti duboko u sebi niakda nece pozeleti da uradi ili podpadne pod uticaj  nekih od smrtnih grehova
znas mnog toga ne funkcionise na ovom svetu evo recimo primer hose mario eskriva kanoizovanza sveca
osnivac sekte opus dei koja je po meni nesto najlosije  sto sam cuo,ok priznata je kao prelatura vatikana ali covece sto nikolu teslu ne proglase za sveca
pa covek je osvetlao celu zemaljsku kuglu procitaj pazljivo O SVETLAO a za vecinu crkvi u to vreme u nekim krugovima se bavio mozda i djavoljim rabotama...
...jos nesto primecujem
 koliko je ljudi umetnika naucnika pripadalo tajnim redovimanpr  leonardo znas cuo si price koliko je genije bio,isak njut,gete,kokto,jack parsons pronalazac raketnog goriva...znas ako mracne sile deluju kroz ta udruzenja, sekte ili sta vec zar ti ne deluje malo cudno da malo po malo neko od tih mracnjaka unapredi judsku civilizaciju,zar bi djavo ili  negativno suprtno od hriscana delovalo na ovom planu taKO pa zar ne bi sprecavalo ljudsku evoluciju kako fizicku tako i spiritualnu ili se vracamo na ono jos iz doba inkvizicije ako mislis i ides ispred svog vremena zavrsices na lomaci jer su stvari takve kakve su ne smeju se menjati ili unapredjivati,dogma
sto se tice crkve i ostalih stvari nije mi jasno sto se toliko gusi gnosticko u ljudskoj dusi zasto ne dozvole obicnom coveku da oseti tu bozansku ljubav u sebi pa svi ljudi na zemlji su bozja deca  ali ne crkva je tu da ti prenosi bozje reci,naravno ali ja ako nemam novaca koliko pise u propisima ne mogu da krstim dete ili da se zenim,
naravno mogu ako nemam toliko para koliko se trazi, moram da napisem molbu i da se pravdam sto nemam para pa ce mi neko od crkvenih glavesina to u parohiji odobriti.
ne pricam o mom licnom iskustvu vec o komsijinom znas sta mu rece pop sto se zenis ako nemas pare a moj komsija mu rece jer je volim i ocu da zivim sa njom i imam dete
 ja mom popu dajem 70 e za vencanje i da mi osvesta kolac bez 1000 din nece da udje u kucu...bato mnogo toga ne valja,ja ne osudjujem samo konstatujem a sve to sto niko nece da posegne za onim bozanskim u sebi i da krene da zivi sa time
tako da napomenem ne osudjujem vec samo iznosim cinjenice i primere koje malo bodu oci..sto se tice bozanskih planova neodokucivi su nam ali sam siguran pazi citiram  siguran sam da u sebe ukljucuju mnogo ljubavi...
S to se tice satanizama i mracnih stvari muka mi je da slusam takozvane probudjene vernike koji slusaju cecu i jelenu karleusu i odrastaju na pinku i nihovim pricama koji su spremni da osude nekog samo zato sto drugacije misli ili jos gore kazu oni on misli svojom glavom,pored toliko nasiilja,sponzorusa i svega oko cega bi se ljudi prodali za malo para ja im kazem da duboko pogledaju u sebe i da se vrate na pravu stazu samopostovanja i postovanja drugih...a ne da osuduju batinjaju i ubijaju razlicite od sebe sami

Dobro, istina je to... Ali ako ti smeta to njihovo osuđivanje, zašto ih onda ti osuđuješ? I što direktno poveza sataniste sa novoprobuđenim vernicima u Isusa i Crkvu? Smile Poenta Isusove misije je u tome što sebe nije smatrao uzvišenim, već naprotiv, grešnijim od svih nas... A rezultat je bio vera u prave vrednosti, koja traje već 2000 godina i trajaće večno. Gordost je smrtni greh, poput ubistva, i veoma je opasno smatrati sebe boljim ili prosvećenijim. A ako oni tako čine, pokaži im da ti nisi takav - pokušaj da ih shvatiš, razumeš, ne da osudiš. To je najlakše - "ti si takav i takav i baš me briga, ja sam BOLJI jer ja to ne radim..." - čista gordost i predrasuda. Da bi shvatio nekoga zašto je uradio to i to, moraš mnogo bolje da ga upoznaš. Lično, ne smatram da su oni koji slušaju Cecu i JK veći ili manji vernici od onih koji slušaju Vasiliju Radojčić ili Pavarotija Smile. Jednostavno, poštujem tu Božansku iskru u svim ljudima - jesu li je prepoznali i/ili razvili, njihova je stvar i četrdesetog dana posle smrti moraće da odgovore na ta pitanja Onome koji ih je stvorio. A kako će On presuditi, to samo On zna. Veruj i pusti druge da veruju Smile Na primer, za mene i tebe Legija je ubica, čovek koji je ogrezao u grehu (po nekim "izvorima", čak je i član Crne Ruže) - no možda je na nekom Božanskom planu on mnogo veći svetac od tebe i mene... Božja promisao je nedokučiva! Danas je u ovim modernim vremenima kada se ljudi pale na svaku reč koju čuju preko radija ili TV-a veoma, veoma teško razlučiti žito od kukolja, jer je istina skrivenija nego ikad i potrebno je mnogo intuicije i razumevanja da bi se proniklo u suštinu čoveka i - da li je dobar ili loš. Ne gledaju svi Pink, a i među onima koji ga gledaju ima dobrih duša. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Smiley Chitam vashe postove i smeshkam se... Teme kao shto je ova su zaista jako zahvalne za prouchavanje ljudskog nachina razmishljanja. No da se vratim na predmet diskusije. O O.T.O.-u postoji toliko informacija da chovek zapravo teshko da moze da formira objektivno mishljenje. Objektivno u smislu logichkog, racionalnog, decentrizovanog mishljenja. Svi smo mi zadojeni nekim ideologijama (pochevshi od religijskih pa preko moralnih, politichki i.t.d.), ali to ne bi trebao da bude razlog da osudjujemo i bacamo onaj poslovichni kamen na bilo shta shto nije u skladu sa ideologijom koju smo prihvatili kao svoju. Naprotiv, najmanje shto jedan inteligentan chovek moze da uradi jeste da sagleda odredjenu ideju iz shto je moguce vishe razlichitih uglova, pa zatim formira mishljenje... Jer neke ideje koje na prvi pogled izgledaju nebulozno ili chak apsurdno, mogu znachiti revoluciju (kao shto je lepo primetio Albus). Uzmite samo za primer samo hrishcanstvo i lik Isusa Hrista. Njega su razapeli upravo zbog toga shto je pokrenuo "sektu" koja nije bila u skladu sa tada uvrezenim nachinom razmishljanja. Ta "sekta" je u toku narednih vekova postala priznata religija i njome je bilo manipulisano na najrazlichitije moguce nachine (prisetimo se samo istorijskih okolnosti u vreme Vaseljenskih Sabora, Shizme, Isihazma, Protestantizma, a da ne spominjem politichke manipulacije kako katolichke, tako i pravoslavne crkve). Priroda je ljudska da traga za znanjem i istinom. Razlichiti ljudi to rade na razlichiti nachin. Zato i postoji toliko razlichitih religijskih sistema. Mozda bi vas zachudilo da vam napomenem da se samo unutar nasheg pravoslavlja tokom vekova javljalo nebrojeno mnogo razlichitih strujanja u shvatanju, prihvatanju i primenjivanju vere. Ono shto sam mogla da zakljuchim chitajuci o O.T.O.-u, jeste da je to skup ljudi koji su pronashli nachin verovanja, sistem koji njima odgovara, a koji se ne kosi sa normama niti jedne religije (jedna mala primedba: kad govorite o veri i religiji, ne smete brkati ta dva pojma. Religija nije isto shto i vera. Vera je prirodna, instinktivna teznja svakog ljudskog bica da spozna, oseti savrshenstvo -u smislu Apsoluta, Boga-, a religija je veshtachka tvorevina, institucija koja sluzi za "kanalisanje" te vere). I zato ne mogu da shvatim zashto ste toliko brzi da im nalepite etikete tipa "sekta", "satanisti", "zli" i slichno...  Ako su razlichiti od nas, ne znachi nuzno da su zli. Mozda cete biti malo manje „tvrdi“ u svojim osudama ako se potrudite da prochitate shta oni imaju da kazu „u svoju odbranu“: http://www.geocities.com/otosr/OTO_FAQ.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
 Smile Објасни нам које су "историјске оклоности" утицале да се у "време исихазма" манипулише "Исусовом сектом"...
само да те подсетим:
Naprotiv, najmanje shto jedan inteligentan chovek moze da uradi jeste da sagleda odredjenu ideju iz shto je moguce vishe razlichitih uglova, pa zatim formira mishljenje...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Smiley Ima jedna fina knjiga koja je zove "Istorija Vizantije" od Georgija Ostrogroskog, a u toj finoj knjizici cesh naci dodatnu bibliografiju za svaku temu koja bi te mogla interesovati (ako te uopshte interesuje) Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
A shto se tiche decentrizacije koju sam spominjala, mozda vam bude od koristi Zan Pijaze (ne secam se tachno imena knjige, mislim da je neshto u stilu "O razvoju nomotetskih nauka"). Vredi prochitati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Колико се сећам,и није баш књижица...има ту доста за прочитати...Него ме друга ствар интересује-јел'та тактика-један секташ пита,а други му љубазно одговара "наших" руку дело,или је рецепт "од преко"...
Чуди ме да се тек сад овако отворено почело деловати по форуму...
Само ти читај и смешкај се ОдБогаПроклетаЖено,изучавај психологију и немој жртвовати голубове...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Iljushin Smiley  Ako biti pravoslavni hrishcanin znachi biti sektash, onda priznajem, sektash sam. Inache, na shta se odnosi zrtvovanje golubova?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
А,фино.Добра излазна тактика.Оставља доста маневарског простора.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Tvoje pravo je da mislish i verujesh  shto ti je volja Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Значи схваташ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.