Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ljubav, brak, porodica, vernost, i ostale sitnice... ;-)  (Pročitano 6965 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N97
E ovo vec lici na nesto.

@ljut123

Ja nazalost ne mogu da ti dokazem da nisam sracunat, i da sam jako emotivan. Veruj ako zelis, a ako ne zelis, nije ni vazno.
Ljubav je svetinja, ali nema mnogo veze sa brakom. Valjda volim zenu jednako i pre i posle vencanja. Za 25 godina sam naucio da svaka ljubav ima kraj, ali kad sa nekim imas decu, to daje sasvim drugu dimenziju.

@Anea

Nisi shvatila na pravi nacin. Ljudi naprave dete slucajno pa se vencavaju. Ja bih ga pravio namernu, a onda se ozenio, jer zelim da majka moje dece (i zena koju volim kao nikaog na svetu) ima sigurnost. Ne delim decu na vanbracnu i zakonitu.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
@sloba
Vidis.. ja cu se udavati.. ovako ili onako.. sa papirima, bez papira.. potpis mi ne predstavlja problem..
Ali... da se udajem zbog dece, trudnoce, etc... ne pada mi na pamet...

Dete moze da se rodi van braka, pa da se kasnije u odredjenom roku roditelji vencaju i promene status deteta.. da se umesto vanbracnog, vodi kao bracno... ali... to nigde ne pise... nije ni vazno.. osim.. mozda na sudu kada se rasporedjuje imovina preminulog... ali.. ni tada to nije vazno... jer...kao sto rekoh.. to je samo cinjenica, koja nema nikakvo pravno dejstvo... vanbracno ili bracno.. imaju ista prava i obaveze ....

S druge strane, ako se odlucim za brak, to ce biti jer sam sigurna da je to osoba koja ce me trpeti i koju necu pozeleti da ubijem posle par meseci bracnog zivota.... Naravno, ljubav nikako nije iskljucena... ljubav, postovanje i poverenje su glavni pokretaci dobrog braka...

Deca tu dodju kao logicna posledica, ali ne kao zabava... vec kao, s jedne strane, zadovoljstvo, s druge strane, veeeelika obaveza...

@Fahrenheit

Slucajno ili namerno, vencanje je maska da se prikrije nesto sto se smatra no-no  Smile

Kakva glupost....

S druge strane, ako bi ti namerno dozvolio da tvoja devojka zatrudni, a ona ima neke druge planove... zar to nije cista manipulacija i zloupotreba...

Takodje... brak nije nikakva sigurnost... danas se i vanbracna i bracna zajednica pravno tretiraju na isti nacin...
 
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N97
S druge strane, ako bi ti namerno dozvolio da tvoja devojka zatrudni, a ona ima neke druge planove... zar to nije cista manipulacija i zloupotreba...

Odakle ti to majke ti ? Ako ti mislis da sam ja neka budala, manijak itd. da mi prekinemo svaku korespodenciju. Svasta.

Takodje nemam sta ja od koga da krijem svojim vencanjem. Kome ja to treba da se pravdam ? Apsolutno nikome.

Razlika medju nama je mala. Ja takodje verujem u brak. Neko od njega pravi misteriju, te strast, te ovo, te ono. Lepo si rekla postovanje, poverenje i ljubav. Medjutim do prva dva se dolazi hladne glave, ili ce brak trajati godinu dana.

Brak je ipak ozbiljan korak, za ozbiljne ljude. Jos da dodam da je ovo moj misljenje koje ne namecem nikome, samo zelim da budem shvacen na pravi nacin. Hvala.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1387
Zastava Uvek i svuda
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
U tome i jeste problem , sto si shvacen na pravi nacin....da se nismo razumeli to bi bilo ok.
IP sačuvana
social share
Ne dam ovo sunca u ocima
Ne dam ovo hleba na dlanu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Jos jedan bitan razlog je i brzopletost ulaska u isti....kasno se shvata porazavajuca cinjenica da ipak nismo jedno za drugo....onda sledi neko vreme mucenja pa razvod ili mucenje bez prestanka. Postoji laz ,prokleta laz i statistika.
Tako zalosno a istinito.Vecina devojaka i mladica ulece u brak brzopleto, navrat nanos..da li zbog nezeljene ili neocekivane trudnoce, da li zato sto im roditelji brane vezu a one misle da ce pobegnu li i udaju se dokazati nesto i sebii njima..mislim ipak su one dovoljno zrele za brak Smile Smile Sve je manje devojaka koje se udaju zato sto misle da im je vreme.takve cak sta vise mnogo lakse i odrze svoj brak jer su mnogo svesnije mnogih stvari koje klinke ne znaju kada grlom u jagode ulete u brak.Brak je institucija.Ne parce papira. Brak je ono sto vam cini danasnjicu, ono sa cim zivite iz dana u dan.Ono u cemu odgajate decu, sedite i umirete.Brak nije igracka kojom se treba igrati.Na zalost vrlo se kasno takve stvari shvate i onda dolazi i do prevara, preljuba, raspada brakova ili jednostavno nesloge koja se razvlaci iz dana u dan dok ne dodje do razvoda ili ne preraste u porodicno nasilje.
Brak je ulaganje.Nije to samo hajd se uzmemo napravimo svadbu i pokupimo poklone. Nekad je zajednicki zivot dvoje mladih bez klasicnog vencanja jaci i vazniji od braka, ukoliko u njemu postoji sloga i medjusobno razumevanje.U brak treba uci psihicki spreman pre svega...a sta ocekujemo od njega..pa vec se kroz tekst i provukla vecina onoga sto ja ocekujem od braka..to je pre svega neuslovljena ljubav i razumevanje...neograniceno poverenje i konastantno ulaganje..deluje zastrasujuce ali nije..ocekujem nekog ko ce biti srecan sto je otac moje dece isto onoliko koliko cu ja biti srecna sto sam ja majka...i sto je bas on, a ne neko drugi otac....i jos puno malih stvari koje cine zivot...a verujte , to zaista nije tako puno...
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


dobro je danas,sutra će biti gore

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 222
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia TamoNeki
               :lemon:............a onda su se venčali,imali puno dece i živeli su srećno do kraja svoga života!

          Tako nešto nažalost samo ima u "pepeljugi","snežani i 7 patuljaka"i "trnovoj ružici",verovatno i u još nekim bajkama!

               -Za brak (lično mišljenje) je najvažnije prihvatiti živoz onakav kakav je u sredini kojom si okružen i gde te je život smestio-.
                -Vi uvažene devojke uglavnom što se braka tiče čekate svoga" princa na belom konju" [smilie=12.gif],na vašu veliku žalost što duže čekate , veće su vam i šanse da umesto princa stigne samo "konj",pa se mnoge od vas okrenu iza sebe,vide sve propuštene prilike,pogledaju u svoju krštenicu i po sistemu daj šta daš,udate se za njega i trpite tog konja do kraja svog života!

               -Mi muškarci patimo i uvek želimo da naša "privatna žena"(rekao bih "pica",ali da nekog ne uvredim)  bude  lepa kao anđeo,dobro građena i zgodna kao da joj je tata građevinar,voli samo nas i da joj mi budemo jedini uzor i jedini... (izvinjavam se ,unapred što moram ovo da napišem,ali nemogu da odolim!!!)....,dakle "jedini kurac" u  njenom životu,pa sve  do kraja njenog života,i  naravno  ako ispunjava one atribute koje sam nabrojao na početku ovoga pasusa,takve žene uvek nađu bar onih (7) sedam  patuljaka iz bajke s početka ove storije,a svaki od njih u gaćama ima jeli onu "igračku"    i onda počinju problemi i ljubomora  za princa,pod uslovom da je princ u pitanju,konji teško primete patuljke oko svoje princeze  ,zato što na život gledaju sa visine i misle da ih žena nikada neće prevariti i da se takvo nešto njima nikada neće desiti.

              -Poenta:  [smilie=sde.gif]- U braku uvek najebu "prinčevi", Vi devojke se u većini slučajeva udate za "konje",  patuljci okolo princeza koje su udate za konje uvek tu dobro prođu,a decu u braku "pravi" ko je za to sposoban-mi "obični"muškarci retko kad nepoverujemo vama devojkama kada nam kažete da je dete naše,tj.vaše,ustvari pa da kada stupimo u brak onda je  i "naše" i vaše,znači zajedničko.............................i živimo tako svi zajedno i princeze i prinčevi i žabe i patuljci i konji do kraja svog života....! [smilie=frisko049.gif]
IP sačuvana
social share
"ko na vreme shvati da život kratko traje,on se samo tuca i za sve mu kurac puca!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1387
Zastava Uvek i svuda
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Predstavljas svoju pricu kao jedinu mogucu, i forsiras je iz posta u post, iz teme u temu,i tu je tvoja velika zabluda....nisi posmatrao dovoljno oko sebe, ad hock donosis zakljucke....i olabavi malo sa epitetima time se nista ne naglasava samo odaje neozbiljnost.
IP sačuvana
social share
Ne dam ovo sunca u ocima
Ne dam ovo hleba na dlanu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
@dzsap

odlicno ti ovo rekao ljut123

btw = da si ti zaista tako zadovoljan etc... ne bi ti imao potrebu da o tome toliko pises ovde Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


dobro je danas,sutra će biti gore

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 222
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia TamoNeki
                -Uvaženi prijatelji sa bureka ,ja uvek predstavljam samo svoje mišljenje,ne podvodim se tako lako tuđem mišljenju ,sem ako ga iskreno ne delim sa onim koji pokušava da mi nametne svoje mišljenje,takođe uopšte  mi  nije stalo da podilazim bilo kome od vas,niti da mu budem drveni advokat
                 - u svakom slučaju sve što sam dosada napisao ima mnogo više ozbiljnosti i vezanosti za temu"ljubav,brak,poro........i ostale sitnice" nego "vi",koji umesto da  principijelnim odgovorima,odgovorite na tekstove koji vam se nesviđaju, odgovarate samo "kritikom".
                 
« Poslednja izmena: 22. Jun 2006, 23:09:59 od dzsap »
IP sačuvana
social share
"ko na vreme shvati da život kratko traje,on se samo tuca i za sve mu kurac puca!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
ma samo ti uzivaj.......

i ostavi drugima da imaju svoje.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.