Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psiloc MINI GPS  (Pročitano 4565 puta)
30. Sep 2004, 16:55:53
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Ovaj program mi deluje kao mnogo zanimljiva zanimacija. Za one koji ne znaju, posto ni ja nisam znao do pre par dana cemu slizu,  sluzi da izvrsava naredjenja u zavisnosti od ulaska u odredjene celije, cells. Celije su sitniji, ne znam koliko, delovi povrsine koju pokriva jedna bazna stanica. Program ima mogucnost da za svaku celiju aktivira odredjenu funkciju, sto u praksi znaci da mozete zadati telefonu recimo da kada udjete u amfiteatar na fakultetu, da vam se aktivira odredjeni profil, bez zvona sa vibracijom i tako dalje. I tako vi ne morate da mislite o teleofnu uopste, nego samo idete, a telefon sam menja profile i ostalo sto ste mu zadali. Sve u svemu ovako zvuci kao odlican program sa odlicnom idejom, ali ne znam kolika je povrsina jedne cleije u praksi da bih znao koliko se to mzoe iskoititi u praksi?

(01. May 2007, 10:52:33)
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Apsolutno nicemu ne sluzi Smiley Imao sam ga ja na 7650 , primio se da moze necemu da posluzi... U sustini samo malo prosiren cell info.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 147
Sluzi samo za BLOKIRANJE softvera. Zbog njega sam morao da fleshujem...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Pazite sta sam ja uradio Smiley . Uneo ja zadatak za celiju u kojoj sam bio, znaci kuca, da se telefon ugasi, rekoh to je najociglednije da bih video kako i da li radi. I ugasi se telefon. Ja sam srecan, ukljucim ga, kad ono telefon se opet ugasi. Rekoh ajde idem u susednu sobu, probam, opet se ugasi. Onda sam setao po celoj kuci i dvoristu i nista ne vredi, teleofn se odmah ugasi. Smiley Onda sam posto je naplju pljustala kisa kao luda, to je bilo pre 2-3 dana, morao da sednem u kola i odem par km od kuce, i onda sam u kolima po totalnom pljusku skidao taj zadatak iz telefona i uspeo da ga se resim. Smiley Tako sam saznao da je jedna celija izgleda malo veca nego sto sam ja to ocekivao. Smiley Sada ne znam kolika je cleija u stvari? Zna li neko?
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 399
Zastava Pancevo
mob
HTC Tytn II
bravo legendo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2208
Zastava Beograd
mob
Samsung Note 4
Zanm ja...  Celija, ili ti, onoliko koliko pokrivaju 3 bazne stanice... Ti je prostor izmedju 3 iste...

Znaci moze da bude i po nekoliko desetina kvadratnih kilometara ako je otvoren prostor i ako nema nekih bitnijih prepreka... U sustini GSM signal ima veliku snagu i jedina velika prepreka u tome da se ne prostire "beskonacno" je zakrivljenje zemlje...

U gradskoj sredini, zbog zgrada, i ostalih prepreka, kao i zbog velikog broja korisnika, koje jedna bazna stanica treba da obradi, se stavljaju vise baznih stanica (repetitora)... Tako da na primer, Slavija ima svoje 3 bazne stanice (uglavnom su manje snage), prostor oko Vukovog spomenika svoje...itd...

Dok npr. Obrenovac citav ima svoja 3 repetitora... i to je sve... Samo su ti repetitori vece snage... Tako da si bio u Obrenovcu, morao bi da predjes otprilike nekih 15-ak kilometara da bi izasao iz okvira Obrenovackih repetitora...

A odakle ti ideja da mu stavish komandu da se ugasi...
IP sačuvana
social share
PRODAJ BRZO, KUPI LAKO!

Amazonka.rs
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
E hvala ti, mada opet nisam siguran da sam dobio odgovor koji trazim. Ovako, ja prvo nisam imao pojma cemu sluzi uopste mini gps. Mislio sam da je to nesto poptu gps-a za kola, ali da radi naravno u nekim vecim evropskih gradovima, tako da me nije ni zanimao. Onda su mi objasnili cemu sluzi, stim sto su mi rekli sledece. Jedna bazna stanica pokriva odredjenu povrsinu. Ta povrsina je izdeljena na sitnije jedinice, koje se nazivaju celije - cells. Nisam znao koliko su vleike te cells, pa sam pitao da mi neko to objasni, medjutim to ili ne postoji ili niko to ne zna da mi kaze. Inace stavio sam da se ugasi jer nisam razmisljao o posledicama Smiley . A i mislio sam da je celija 10-tak metara, a ispostavilo se da sam morao da idem na Banjicu da bih uspeo da iskljucim taj zadatak. Smiley
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2208
Zastava Beograd
mob
Samsung Note 4
Kako nisi dobio odgovor? Ne citas ono sto pisem...

Citat

Jedna bazna stanica pokriva odredjenu povrsinu

Da naravno... Da svaka bazna stanica pokriva jednu povrsinu...
Ali nije ta povrsina izdeljenja na celije... Vec je celija ovrsina koje opisuju svake 3 bazne stanice... Kapiras...

Kada izadje iz dometa jedne od te tri stanice i odje u domet neke cetvrte, onda prelazi u drugu tzv celiju...  Ne vidim nista tu nejasno...
IP sačuvana
social share
PRODAJ BRZO, KUPI LAKO!

Amazonka.rs
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2208
Zastava Beograd
mob
Samsung Note 4
Operater moze da te locira sa preciznoscu od +/- 10 metara...

Kako, tako sto se izmeri razdaljina izmedju svake bazne stanice, i posto se telefon uvek vezuje na 3 bane stanice, onda se napravi gometrijski presek tih razdaljina i tako te locira... A ovako ja vidim svrhu zasto bi se taj prostor delio na celije velicine 10 m^2
IP sačuvana
social share
PRODAJ BRZO, KUPI LAKO!

Amazonka.rs
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Sada kapiram, pa trebao si to odmah da mi kazes. Ono sa celijama je bila moja teorija, odosno tako sam ja to shvatio, niko mi nije to rekao. Doduse rekao mi El Radisha, kojeg bih hteo ovom prilikom da pozdravim Wink , da je bazna stanica izdeljena na celije. Pa cekaj, ako kazes da provajder, moze da izracuna lokaciju sa preciznoscu od 10 m, zasto onda ja ne mogu da sa istom preciznoscu podesavam zadatke za mini gps? Ako bi to moglo da se radi sa preciznoscu d 10 m, to bi onda bilo super.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.