Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Free scripte [php/asp/cgi/js...]  (Pročitano 46349 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Izvini za greske u pisanju. Porebno mi je da mi se na html strani vide najnovije vesti koje hocu da upisem, na primer:
Danas se desilo to i to sa danasnjim datumom, a ako sam pisao vest juce da mi ova nova ide kao prva, a stara posle nje i kako popunjavam svaku novu vest, da mi se stare pomeraju na dole. Dali sam sad donekle bio jasan. Hvala unapred. Dule
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
O boze.. i sad si upisao 3 poruke bespotrebno... tri iste...
I nije mi jasno sto je to problem o cemu ti pricas? Ako hoces automatski da mozes upisivati vesti to naravno kroz cist html ne moze, ako hoces da rucno dodas vest iznad ili ispod lepo je rucno dodas i sta je tu problem? Kliknes ispred vesti, dva puta enter, dva puta strelica na gore i vozi...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pozdrav ljudi! potrebna mi je mala pomoc oko sajta, hocu da ubacim da se prilikom ucitavanja sajta pojavi umesto misa nesto drugo npr loptica ili pcela, moje pitanje je sta je to i kako se to radi? Hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mu gromova!!!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1554
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Qtek 9600
Treba mi dobar counter tj. brojac poseta. Da li ima neko skriptu za njega. Na gore ponudjenim linkovima sam pronaso dva countera ali su prilicno bezveze....
Smile


IP sačuvana
social share

Звезда ми је све, Звезда живот је, срце моје је увек уз тебе, Звездо волим те!!!!

не учествујем у расправама са гробарима млађим од 21 и старијим од 31 године.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mu gromova!!!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1554
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Qtek 9600
Hvala!
IP sačuvana
social share

Звезда ми је све, Звезда живот је, срце моје је увек уз тебе, Звездо волим те!!!!

не учествујем у расправама са гробарима млађим од 21 и старијим од 31 године.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens s65
тута тоже достаточно скриптов
www.scripts.ru
www.woweb.ru
www.netck.ru
www.webmaster.ru
www.webmasteru.ru
могу еще написать, позже напишу
IP sačuvana
social share
Не делает ошибок тот, кто ничего не делает!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 41
OS
Windows 95
Browser
Mozilla
Imam par mozda dosadnih pitanja.
Tek sam poceo sa "pokusajima" izrade web stranica, i interesuje me par stvarcica:
1) Da li je pozeljno stranu formirati, odnosno fiksirati sa <div> i ponegde <p> tagovima ili da se drzim <table> (mada mi se to nekako cini na silu) Inace, kako bi to trebalo da radim?
2) Primetio sam da se na nekim sajtovima prilikom ucitavanja vece slike stvar odvija parcijalno, tj. ucitavaju se delovi slike, a ne cela odjednom (cak i ako delovi nisu oznaceni linkom i sl.). Da li je to da bi se manje opteretila veza ili je neka druga fora u pitanju?
3) Koja je optimalna velicina pocetne stranice? Da li imate neki savet u vezi javascriptova, u smislu zastupljenosti iste na stranici? Da li sve da drzim u posebnom .js fajlu ili da kombinujem obe metode?
4) Koja je granica do koje se sajt radi uglavnom staticki, a kada treba raditi dinamicki (php, MySQL). Mislim na obimnost baze, odnosno okvirnog broja upisa. (pod uslovom da je baza fiksna, tj. da se ne menja u nekom daljem periodu)
5) Sta da koristim za animaciju, flash ili gif? Koja je granica velicine fajla gde jedan metod treba zameniti drugim?
6) Koliko biste vi naplatili za izradu jednog sajta koji bi sadrzao oko 5 statickih stranica, jednom malom bazom od oko 100-ak upisa i odgovarajucim brojem dinamickih stranica, fensi dizajnom i par animacija?

Eto toliko za sada, nadam se da nisam bio suvise smoran.
Unapred hvala svima!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Da li je pozeljno stranu formirati, odnosno fiksirati sa <div> i ponegde <p> tagovima ili da se drzim <table> (mada mi se to nekako cini na silu) Inace, kako bi to trebalo da radim?
Tableless design je pozeljan... u principu tabele nisu predvidjene za namenu za koju se koriste, ali je nekad definitivno daleko lakse odraditi nesto tabelom nego se polomiti dok se ne slozi sve kako treba preko css-a.

Citat
Primetio sam da se na nekim sajtovima prilikom ucitavanja vece slike stvar odvija parcijalno, tj. ucitavaju se delovi slike, a ne cela odjednom (cak i ako delovi nisu oznaceni linkom i sl.). Da li je to da bi se manje opteretila veza ili je neka druga fora u pitanju?
Vise manjih fajlova se ucitavaju brze nego jedan veliki. Princip po kome su funkcionisali manje vise svi download manageri.

Citat
Koja je optimalna velicina pocetne stranice? Da li imate neki savet u vezi javascriptova, u smislu zastupljenosti iste na stranici? Da li sve da drzim u posebnom .js fajlu ili da kombinujem obe metode?
Ne postoji optimalna velicina pocetne stranice. I sam shvatas da je to pitanje smesno.. Optimalna velicina motornog vozila? I motorcikl i autobus su motorno vozilo...
Sto se js tice.. ako ces ga koristiti na vise stranica logicno je da ga zoves iz fajla...

Citat
Koja je granica do koje se sajt radi uglavnom staticki, a kada treba raditi dinamicki (php, MySQL). Mislim na obimnost baze, odnosno okvirnog broja upisa. (pod uslovom da je baza fiksna, tj. da se ne menja u nekom daljem periodu)
Pitanje je previse opste da bi mogao da dobijes neki odgovor.

Citat
Sta da koristim za animaciju, flash ili gif? Koja je granica velicine fajla gde jedan metod treba zameniti drugim?
Ta dva metoda nisu cak ni slicna da bi se mogla porediti tek tako.
Gif je obicna slika iz vise frameova, flash je daleko daleko vise.
A oba se uglavnom koriste bez ikakve preterane potrebe.

Citat
Koliko biste vi naplatili za izradu jednog sajta koji bi sadrzao oko 5 statickih stranica, jednom malom bazom od oko 100-ak upisa i odgovarajucim brojem dinamickih stranica, fensi dizajnom i par animacija?
Opet opste pitanje..
Odgovarajuci broj dinamickih stranica?!
Mala baza od 100ak upisa?!
Fensi dizajn i par animacija?!
Pet statickih stranica?!

Ocigledno ti je prvi sajt ili medju prvima koji si radio tako da to koliko mozes da naplatis nema neke preterane veze sa drugima... postoje ljudi koji istu stvar mogu naplatiti 100 puta vise od drugih... zavisi ko su, za koga rade i kako rade...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.