Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Decija televizija i programi za decu  (Pročitano 8986 puta)
29. Sep 2004, 02:53:24
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Od pre par meseci na Decjoj televiziji emituje se serija Wild Kidz (Divlji klinci) koja jasno propagira nasilno i destruktivno ponasanje upakovano u besmislene igrice, a sa nekom povrsnom namerom da se deca usput zblize sa roditeljima, jer u nekim od tih igara ucestvuju i oni. Tu su i crtaci tipa Zmajeva kugla, Zmajeva krila isl. Ako se uzme u obzir kog uzrasta su deca koja taj kanal gledaju, moze se pretpostaviti sta ona mogu da nauce iz takvih serija.

Sta vi mislite o tome?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
eee... a ja sam gledala skolski program, fore i fazoni, putokaz, zak kusto, onaj smesni sedi dekica... kako se zvase.... nesto bese belo, beli....


anyway, mislim da deca definitivno moraju da budu agresivnija, ne zato sto su se neka deca nekada ranije radjala nekako drugacije, nego zato sto nisu gledala sve te zmajeve, transformerse, manove: action, ili spider, ili... i igracke... kakve su to danas igracke? koliko je dece koj danas pustaju zmajeve, bacaju frizbi..? mislim da ni fudbal vise ne igraju zato sto im je ta igra zabavna (to i da razumem Wink , joke!) nego zato sto tako mogu da budu, zidan i mihajlovic i... ne znam vise fudbalere ( Smiley )
a posle su nam svi drugi krivi zbog toga, uciteljice histerisu po skoli kako su deca nemirna, kako se tuku, mame se zale jedna drugoj kako je njeno dete istuklo mog sina, a moj sin je zlatan, a onda dodje treca koja kaze a tvoj zlatni sin je mom sinu razbio glavu baseball palicom...... ma... bla..

jos malo i bice samo dva razdoblja u zivotu:
1. novoridjence
2. ratnik

nikako mi se ne svidja, nikako...
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 79
ni meni se nikako ne svidja, program za decu je bio tako dobar kad sam ja bila mala...tom i dzeri su bili najagresivniji crtac Smiley
ali...sta ja mislim, o cemu je tu rec...uopste deca vise nisu u centru paznje kad se pravi program za njih. mislim, jesu, i dalje su oni ciljna grupa, ali se ne misli o tome da li je nesto dobro ili lose za njih. svaki novi crtac, film, emisija, mora da ima vise vizuelnih efekata, da bude bucniji od prethodnog ne bi li privukao njihovu paznju. i tako, jedan po jedan...vise uopste nije bino da li je program za odrasle ili za decu, granica se nekako izgubila i vise ne znas cega da postedis dete. ako mu zabranis da gleda nesto sto ti smatras preagresivnim, ispasce iz tokova i biti smesan u drustvu, a to je jedna od stvari koje jako frustriraju klince. nametnut je agresivni stil, svuda je oko njih...
moja drugarica predaje engleski u jednoj privatnoj skoli...kad nju slusam ,lepo ne mogu da verujem...secam se moje teacher, nismo je voleli, ali nismo smeli da zucnemo, mir tisina, dva prstica...a sada...preti da ce da iskoci kroz prozor ako mu ne da pcelicu, obracaju joj se sa ti, psuju, prete da ce dovesti mamu i tatu da joj 'pokazu'... a o tome kako roditelji vaspitavaju decu...uh, to je posebna prica, pa da ne skrecem sa teme. sve se zajedno skupilo u jedno zgroz, i nemam pojma kakvi ljudi ce biti da deca kad odrastu, za sad mi izgledaju zastrasujuce, sa vecinom ne mogu da izadjem na kraj:)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Licni tekst :)

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 821
mob
Nokia 6630
Jao Ninza kornjace i Moranr Popaj, kad se setim, odgledamo ja i brat cratani, i pocinjemo obaranje Smiley
He he, pa ja odem da popijem spanac Smiley
Videcemo sta ce iz svega ovog da izadje :-/
IP sačuvana
social share
Veruj u ljubav i kad ti zadaje bol!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
volela sam da gledam "Super baku" a ovo danas No comment :|
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Za mene ce zauvek biti vrhunac Branko Kockica, mozda najbolja ne samo domaca emisija, najbolja emisija ikad napisana i napravljena za decu, kad bi imalo da se nabavi kupio bih sve sto je snimljeno za naredne narastaje u mojoj porodici.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
ma ceo skolski program sam gutala kao klinka, nisi mogao celo prepodne da me odlepis od tv-a, i interesovalo me sa tri godine da znam sta je to slovenska antiteza, a moj brat je spiderman, a njegov drug ima mnogo bolji svetleci mach od njega..
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Licni tekst :)

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 821
mob
Nokia 6630
Kocka do kocke kockica .... jao i ja sam gledao redovno Branka Smiley tatatatira
A tako sam gledao i jos jednu lepu emisiju .... kako se ono zvase jao zno sam i pesmicu, ali sad mi je stao mozak Smiley Kad se setim kucnucu
IP sačuvana
social share
Veruj u ljubav i kad ti zadaje bol!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 377
Legenda Branko Kockica...tko ga nije volio???
Sjecate li se one pjesme "U svetu postoji jedno carstvo,
                                     u njemu caruje drugarstvo,
                                     u njemu je sve lepo, u njemu je sve sretno
                                     u njemu se sve raduje..." ?
Imali smo sta i da naucimo iz takvih emisija. A ovo sto se u danasnje vrijeme tretira kao djecji program - katastrofa. Klinci provode mnogo vremena pored TV-a a skoro nista pametno nemaju da vide. Pitam se sta ce tek da bude za 10 godina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Licni tekst :)

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 821
mob
Nokia 6630
Citat: Lora
Pitam se sta ce tek da bude za 10 godina.

CS Smiley Na kompu umesto TV-a Smiley
Kao oni teletabisi, kakve gluposti... kad se ona deca podavise u bunar zbog glupih teletabisa Smile .... no comment
IP sačuvana
social share
Veruj u ljubav i kad ti zadaje bol!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.