Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Paklena pomoradza u Bantaskom Brestovcu ~ Huligani celu noc terorisali seljane  (Pročitano 2191 puta)
13. Jun 2006, 22:03:04
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Apple iPhone SE 2020
Noć panike i straha za stanovnike sela Banatski Brestovac kod Pančeva
Huligani razbijali kuće i automobile

BEOGRAD - Za stanovnike Banatskog Brestovca kod Pančeva noć između ponedeljka i utorka protekla je u strahu. Grupa nepoznatih huligana jurcala je sokacima i razbijala stakla na automobilima i kućama ovog banatskog sela.



Pančevačka policija je samo saopštila da je grupa razlupala prozore na 15 kuća i za počiniocima se traga. Oštećeno je i na desetine automobila.

- Sve se dogodilo posle ponoći. Bio sam s detetom u sobi kada su bacili ciglu na naš prozor. Izleteo sam napolje da bih pozvao druga i viknuo: „Bobane, lome nam kamion i auto“. Dok sam uleteo u njegovu kuću, već su komšiji pucala stakla na kući. Video sam jednog krupnog momka, kratko ošišanog - priča Srboljub Šundić, dok nam pokazuje razbijene prozore koji gledaju na šor.



Olivera Nikolić, čija je kuća nedaleko od Šundićeve, ostale je bez šoferšajbne na svom „fordu sijeri“.

- Napali su selo i razbijali prozore. Komšinica je tada pogledala na sat i kazaljke su pokazivale oko dva sata posle ponoći. Čula sam da su čak napali ženu dok je u kući bila sama s detetom. Oni su s lomljavom kuća krenuli s drugog kraja sela. Meni je auto bio parkiran ispred kuće, koja je na samom kraju sela, ali najveća šteta je naš strah. Sin je svoj dinar zaradio na krečenju i skupio pare za auto. Ako su kod nekog ušli u kuću, sutra mogu da upadnu i kod mene. Zašto se to radi, ne znam. Bila su jedna patrolna kola s dvojicom policajca. Napravili su zapisnik, slikali i otišli svojim putem - priča Nikolićeva.



Mirnu svakodnevicu mesta, koje nema ni svoju policijsku stanicu, potpuno je poremetio nemili događaj. Raspredaju se priče ko je i zbog čega počeo da divlja po selu. Grupa muškaraca, koja u hladu nadstrešnice ispija pivo, konstatuje da policija ne čini dovoljno da spreči ove incidente.

- Zna policija ko su oni - kaže jedan.

- U pravu je - dodaje drugi dok uzima još jedan gutljaj piva.

- Ovo nije normalno. Ne smem da odem kod prijatelja u goste jer se plašim da mi ne razvale kuću. Sto posto je to neko odavde - priča stariji muškarac.

- Prijatelj mi je jutros ispričao da su mu razbili auto i prozore. Ne znam šta da kažem. To je strašno, mnogi su u strahu - kaže muškarac s kačketom na glavi.

Niko ne zna razlog napada, ali svi pričaju da je Banatski Brestovac pun droge. Meštani kažu da ovde ima „mnogo narkomana“.

Policija je, kažu, iz Pančeva stigla posle više od jednog sata. Patrole u selu juče nije bilo. Ljudi su u strahu, nevoljno pričaju i ulaze u kuće.

- Umesto da pošalju interventnu i pohapse te bandite, njih nema ni od korova - kaže starija žena i vraća zavesu na prozor.

Jedan mladić, ne želeći da kaže svoje ime, vodi nas do kuće njegovog ujaka. Otvara visoku metalnu kapiju i otkriva crvenog „golfa“ s polupanim staklima.

- Niko ih nije video. Trebalo im je par sekundi da polupaju i pobegnu dalje. Jednom čoveku su upali u plastenik i počupali sve useve. Pobrstili ga k’o koze - pričaju meštani Banatskog Brestovca.

Meštanin koji se samo predstavio kao Marko nalazio se u porodičnoj kući kada je tišinu noći prekinula lomljava stakla. Bilo je negde blizu dva sata.

- Istrčao sam, ali dok sam otključavao vrata, već su pobegli. Ciglama su mi razbili „forda“ i „golfa“. Bacili su preko kapije kamenje na krov i dobro su ga ulubili. Razbili su i prozor. Sve se odigralo u desetak sekundi - priča Marko.



Izvor: Blic \ Nenad Jaćimović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
Uhapšeni huligani iz Banatskog Brestovca

BEOGRAD - Pančevačka policija uhapsila je u sredu Savu P. (26), Darka I. (21) i S.P. (17) iz Banatskog Brestovca, za koje se sumnja da su u noći između 12. i 13. juna u ovom selu porazbijali prozore na 15 kuća i oštetili više automobila.

Tanja Dakić, portparol pančevačke policije, kaže za „Blic“ da su trojica mladića te noći bili pod dejstvom alkohola. Zbog sumnje da su izvršili krivično delo nasilničkog ponašanja, policija je Savi P. i Darku I. odredila meru zadržavanja do 48 sati. Oni će danas biti privedeni istražnom sudiji, dok je S.P. uz krivičnu prijavu izveden pre sudiju za maloletnike u pančevačkom Okružnom sudu. Svi su odranije poznati policiji. Incident je uznemirio 3.500 žitelja ovog banatskog sela i mnogi su dan posle incidenta pričali za „Blic“ da razmišljaju da se zbog straha presele u Pančevo.

Predrag Gajić, predsednik mesne zajednice Banatski Brestovac, kaže za „Blic“ da je strah i dalje prisutan među ljudima, jer se plaše osvete.

- Juče je retko ko želeo da priča. Dve romske porodice nameravaju da odu iz sela - kaže Gajić.

On kaže da Banatski Brestovac nije najbezbedniji za život.

- Ovde su se dogodila dva ubistva. Za poslednjih godinu dana dva puta su obili mesnu zajednicu i ukrali opremu vrednu milion dinara. Odneli su i ozvučenje u Domu omladine, obili nekoliko trafika, Dom invalida, gotovo sve apoteke u selu. Nažalost, tačno je da u našem mestu ima narkomana. Pre godinu dana izbušili su gume na šezdesetak automobila. Voleli bismo da u selu dobijemo policijsku stanicu kako bismo živeli bez straha - priča Gajić o problemima ovog banatskog sela.



Izvor: Blic \ N. B. J.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Opet strah u Banatskom Brestovcu

Huligani na slobodi

BEOGRAD - Sava P. (26), Darko I. (21) i S.P. (17) iz Banatskog Brestovca, osumnjičeni da su u noći između 12. i 13. juna u tom selu porazbijali prozore na 15 kuća i oštetili više automobila, od četvrtka slobodno šetaju selom.

Istražni sudija je dvojici huligana odredio jednomesečni pritvor, ali su oni već posle nedelju dana pušteni na slobodu, jer advokati koji zastupaju okrivljene po službenoj dužnosti nisu hteli da preuzmu slučaj.

- Advokatima već godinu dana nisu isplaćene dnevnice. Kako ne bi došlo do nepravilnosti i nezakonitosti, 21. juna doneto je rešenje o njihovom puštanju iz pritvora - kažu u pančevačkom Opštinskom tužilaštvu.

Maloletni S.P. (17), koji je saslušan pred istražnim sudijom Okružnog suda u Pančevu, pušten je na slobodu 16. juna.

- Istraga je u toku. Sava P. i Darko I. osumnjičeni su za nasilničko ponašanje, ali na saslušanju nisu ništa priznali. Oštećeni, kojih ima desetak, još nisu saslušani - kažu u Tužilaštvu.

Trojica mladića uhapšena su 14. juna i posle dvodnevnog pritvora privedena su istražnom sudiji na saslušanje.

Meštani Banatskog Brestovca uznemireni su zbog puštanja dvojice huligana. Srboljub Šundić, kome su napadači razbili prozore na kući i oštetili dva vozila, kaže da je svoj kamion i automobil već parkirao u dvorištu.

- Ljudi ne mogu da veruju da su pušteni. Ne znamo šta da radimo. Plašimo se da nam se sada ne osvete. Šetaju po selu, ponašaju se mangupski, piju - priča Šundić.

Advokatska komora Vojvodine 10. juna donela je odluku da njeni članovi zbog neizmirenih dugovanja ubuduće odbiju da postupaju po službenoj dužnosti. Slobodan Beljanski, predsednik Advokatske komore Vojvodine, kaže da takva odluka svakako može da dovede do neželjenih situacija.

- Mi ćemo za nedelju dana, na sednici Upravnog odbora, verovatno odluku privremeno staviti van snage. Ministar pravde Zoran Stojković je već preduzeo korake da se taj problem reši. Videćemo da li će izvršna vlasti uraditi ono što je obećala. - kaže Beljanski.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Doslo i vreme skole :D

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 48
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung E250
Vazno: U ovoj temi nije pisano barem 6 meseci!.
Razmislite o pokretanju nove, osim ako ste potpuno sigurni da temu treba oživeti!


Potpuno sam siguran da trebam da ozivim temu jer ja zivim u Banatskom Brestovcu.

Opet strah u Banatskom Brestovcu

Huligani na slobodi

Stvarno je bilo tog straha cak se celo selo plasilo da se tako nesto ne dogodi nekom drugom ...
I ja sam se plasio [Ovo sam pisao sa 11 god] ali to je sada proslo...
IP sačuvana
social share
Tiesto YouTube We Want Tiesto in Serbia !
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.16
mob
Qtek 小米
Немој да причаш  Smile
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.