Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: imamo li slobodu izbora? (razlog zbog kog nisam vernik)  (Pročitano 18998 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
mob
Nokia 
Intersujes za struju, ali neces da pitas elektricara, hteo bi da znas nesto o poslovanju, ali ne bi da pitas zatucanog menadzera, mozda te interesuje kulinarstvo, ali ne bi da pitas kuvare jer su ispranih mozgova. Znas li ti uopste sta hoces?
covece, sta je sa tobom? pa aj malo razmisli i zakljuci zasto sam dosao ovde? da bih pricao sa ateistima??? aj razmisli jos jednom.
i molim te, prekljinjem te, da prestanes da postavljas ovakve postove, nemaju veze sa odgovorima, a ja sam lepo naglasio da zelim da pricam sa vernicima koji nisu ograniceni.
toliko. poz
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile ja nesto neznam da je bog stvorio monahe, kaludjere, svestenike i ostale... to sto oni misle da je telo gresno...  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
mob
Nokia 
ti hoces da kazes da nije greh ako ja zelim da jeb.m ortakovu ribu jer je jaaako sexi, iako znam da bi to njega povredilo.naravno da ja to ne bih uradio, ali i sama pomisao na to je greh. po bozijim zakonima.
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
@machakz

Ко бре то каже?Тело не може да згреши само од себе.Потребна је прво помисао коју разум прихвата а тело извршава.Тело је само инструмент побеђеног разума(наравно када је случај телесног греха-али то није грех тела,већ грех телом, које без пристанка разума ништа само од себе не чини...)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
ti hoces da kazes da nije greh ako ja zelim da jeb.m ortakovu ribu jer je jaaako sexi, iako znam da bi to njega povredilo.naravno da ja to ne bih uradio, ali i sama pomisao na to je greh. po bozijim zakonima.

pa, to je sasvim normalan poriv kad vidis zgodnu curu... medjutim, imas i druge delove tela, pa uskladis poriv sa okolnostima, vaspitanjem, moralom...
inace bi silovao svaku drugu devojku na ulici  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile  neznam da li covek zivi po bozjim zakonima,
ali svakako zivi u velikim coporima,
pa da se ne bi svi poubijali medjusobno, moraju da se znaju i postuju nekakva pravila ponasanja... 
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
zasto nas je bog tako svemocan stvorio ovakve?
citao sam price najvernijih monaha.
i njima se digne kada vide dobru ribu. oni pozele ono sto im ne pripada iako to ne ne zele....kako god to zvucalo
i onda on treba da se kaje i da moli za oprostaj so ga je telo navelo na tako nesto? to telo je bog stvorio takvo i trebao je da zna da ce telo tako da reaguje.
kako je to nepsteno! kap prljavstine upadne u cistu vodu i voda je prljava!
a sta ako kap ciste vode upadne u blato? tada ne vazi da je odjenom blato cisto?
koliko ja znam, u ostrogu su nas ucili da kad se pokrstis, sta god da si radio do tada, sve ti je oprosteno...

Bog coveka nije stvorio ovakvim kakvi jesu. Nase stanje je posledica greha. Nasi nagoni u nama su zakon Boziji, nagon je nagon za ocinstvom, za hranom, za odmorm, za ljubavlju, za mirom, za vecnim zivotom i nagon za Bogom jer nikome se ne mili umreti itd, a svaki covek tezi da veruje u nesto, ako nece u Boga. Seks nije nagon nego nagonska radnja. Monasima se digne, nekima ne. Neki su pobedili tu strast i umrtvili je neki nisu, pa su napustili manastir pre nego sto su proizvednei u monahe, neki su primili zavet, a nisu se odrekli greha i onda su upali u ocajanje i otisli u pogibiju. Kako ko moze da primi neka primi reci su Gospoda. Nije njega telo navelo, nego zelja koja se iskazala kroz telo. Telo je orudje podredjeno razumu. Svi nasi postupci telom, prethode mislima. Kakve su nam misli takav nam je i zivot. Iz tvoje konstatacije da ako kap vode padne u blato blato se nece procistiti mozes zakljuciti koliko je teze ispraviti nego pokvariti. Stvarno tako je u zivotu. Lako je nesto unisti, ali tesko to popraviti. Lako je ucinit greh, ali tesko ga je pobediti, ali nije i nemoguce. Nije tacno da su nam gresi oprosteni krstenjem. Krstenje je sveta tajna koja se izvrsava radi pocetka podviga, a sveta tajna miropomazanja koja ide uz svetu tajnu krstenja je za duhovan rast. Krstenje je ponovno rodjenje s neba. Krstenje je zavet Bogu da ce se covek vladati hriscanski i da ce teziti svetosti. Gresi su nam oprosteni onda kada ih neponavljamo, tj onda kada ni najmanju zelju, a jos manje pomisao imamo da taja greh ucinimo.

Intersujes za struju, ali neces da pitas elektricara, hteo bi da znas nesto o poslovanju, ali ne bi da pitas zatucanog menadzera, mozda te interesuje kulinarstvo, ali ne bi da pitas kuvare jer su ispranih mozgova. Znas li ti uopste sta hoces?
covece, sta je sa tobom? pa aj malo razmisli i zakljuci zasto sam dosao ovde? da bih pricao sa ateistima??? aj razmisli jos jednom.
i molim te, prekljinjem te, da prestanes da postavljas ovakve postove, nemaju veze sa odgovorima, a ja sam lepo naglasio da zelim da pricam sa vernicima koji nisu ograniceni.
toliko. poz

Da znas da mi nije do svajde. Vernici su svi otvoreni i raspolozeni za izlazak u susret ko to zatrazi. Ako zelis nesto da saznas, onda nemoj postavljati pocetne uslove nego slusaj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile pa covek je sasvim lepo pitao... i naveo sta mu bode oci

vas dvojica (iljushin, costa) obojica pominjete razum kao vrhovnu istancu nad telom, porivima itd... a bas razumom se i dolazi do tih nelogicnosti u vezi boga i vere
budi razuman i ne cini greh, i budi nerazuman i veruj u postanje  Smile

k marko, eto ja sam prilicno verski indiferentna i tolerantna,
te zato uzimam sebi za slobodu da kriticki citam...
napominjem jer si trazio vernike za sagovornike     Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Covek bi hteo da prica o hriscanstvu, ali nece da razgovara sa pravoslavnim hriscanima, nego bi da pita neke neogranicene vernike. Tesko je znati sta neko hoce ako vec u startu postavljaju uslove.

Vec smo diskutovali o tome na temi o evoluciji sta je razumno, a sta ne. Razumno je nastajanje zivota samo od sebe jedino amero-zapadnoevropskom coveku, velikoj vecini ljudi, a koji cine daleko vecu brojku jos uvek je sasvim razumno verovati u postanak intelignetnim stvaranjem. Ali amero-zapadnomcoveku je sto sta razumno, a na sta hvala Bogu jos dobar deo Azije i istocne Evrope ima da kazem gnusanje.
« Poslednja izmena: 09. Jun 2006, 00:23:06 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 98
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
dobar dan.
kada god pricam sa nekim vernikom o veri, uvek stignemo do dela kada ja tvrdim da mozda i postoji bog, ali to nije onaj bog koga biblija propoveda...
... poenta: hriscanstvo je LAZ(???)
ispravite me gde gresim
Koliko sam te shvatio tebe ovde zanima to da li mi imamo izbora ili nam je nash izbor unapred odredjen.
Da se ne hvatamo tvoje (da kazem besmisle)  teorije o Bogu (subhanellah).
To ti je ujedno i pitanje sudbine, dali znamo sta nas ceka ili mi pravimo svoju sudbinu.
Ja sam Musliman, poznajem Pravoslavlje malo vishe nego povrsno ali  cu se ipak izjasniti sa strane islama da ne lupam puno.
     Krenuvsi na Bedar u boj sa Mnogoboscima i protivnicima islama, Muhammeda s.a.v.s. prolazi pored svog komsije  i vidi da je ovaj
     odvezao devu (kamilu) i pustio je van avlije. Na to ga Muhammeda s.a.v.s. upita zasto je pustio devu van avlije, a komsija odgovori da je pustio
     Allahu na volju i da ce je On sacuvati.
     Muhammeda s.a.v.s. mu je odgovorio "Ostavi devu u avliju, ostavi joj hrane i zakljucaj pa ce je onda Allah cuvati".
Znaci mi moramo uraditi sta je do nas, dati sve od sebe, a ono sto nije u nasoj moci, ono sto je od Boga - to je neizbezno!!!!!
A pomisao na greh se tumaci ovako:
ako si pomislio da uradis nesto gresno, a nisi - a nisi zato sto nije bilo prilike : nemas greh
ako si pomislio da uradis nesto gresno, a nisi - odlucio si da neces (ne zato sto nije bilo prilike vec ...) : imas nagradu(sevab)
ako si pomislio da uradis nesto dobro, a ispalo je lose : imas nagradu kao da si uradio dobro delo
ako si pomislio da uradis nesto dobro a nisi : imas nagradu (SAMO STO SI POMISLIO)
ako si pomislio da uradis nesto dobro i uradis : imas nagradu vesu nego sto mislish
dela se vrednuju prema nameri
ZNACI SAMO U SLUCAJI DA SVESNO URADIS LOSE DELO - TO JE GREH
Ai ti imas izbor da to uradis ili ne

« Poslednja izmena: 09. Jun 2006, 10:14:37 od ifet4u »
IP sačuvana
social share
Nemam nikakvo resenje, ali se iskreno divim problemu!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.