Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:13:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da se nikada ne zaboravi...  (Pročitano 15861 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
Citat

Mogao je da izbegne bombardovanje, samo bi cena toga bila prevelika.

Da, ali to bi znacilo da ti NATO vojnik ima pravo vrsljati po cijeloj drzavi kako on hoce, da ti upada u kucu kad god mu se prohtije i da umjesto kucanjem upada u kucu postavljanjem eksploziva, da te hapsi (i pritom premlacuje) kad god mu se prohtije i drzi te na nepoznatoj lokaciji koliko on smatra da je potrebno a onda te samo izbace negdje kraj puta kao vrecu i kazu ti da si sad "slobodan". Da maltretira i ponizava citav narod, vojsku, policiju, sve institucije, vladu, predsjednika, skupstinu, da postavlja i smjenjuje politicare kako on hoce, da prica na sav glas o ljudskim pravima a istovremeno svjesno krsi ta ista prava tebi i tvom narodu, da ukida i donosi zakone kako on hoce itd...
Sve to imamo mi u Republici Srpskoj (to nam je nametnuto) i osjecamo svaki dan na svojoj kozi kako su dobri i demokraticni ti NATO vojnici. A kod vas bi situacija bila jos gora jer bi se oni svaki put sakrivali iza termina da ste VI (vasa vlada) pristali na sve to i da ste im VI dali taj mandat (naravno, nigdje se nebi spominjalo da vam je sve to nametnuto kroz "demokratsku" mogucnost "izbora" iz Rambujea).

Citat

Sut se sa rogatim ne bode.

Tacno, ali ako gledamo stvari tako usko onda se niko nikada nebi smio usuditi da se bori za svoju slobodu, cast, dostojanstvo, nezavisnost itd. jer je u startu svjestan svojih slabosti i neprijateljske nadmoci.
Kako se onda Kraljevina Srbija usudi da se suprotstavi jednoj ogromnoj i veoma mocnoj Austro-Ugarskoj? Zar i tada nisu pale ogromne zrtve i zar citava zemlja nije bila okupirana pa se ipak na kraju oslobodila. A sve se to moglo izbjeci prihvatanjem Austro-Ugarskog ultimatuma.
Zasto se Srbi suprotstavise Turcima na Kosovu kad su znali kakva su oni sila i da su slabiji u odnosu na njih. Takodje padose ogromne zrtve i  Turci nas pokorise skoro 500 godina ali smo se ipak na kraju oslobodili. A sve se to moglo izbjeci da se car Lazar priklonio Turcima i mirno im se predao.
Ali ima nesto, sto su cak i nasi neprijatelji uvidjali kod srpskog naroda a sto (na zalost) mnogi Srbi ne vide a to je zelja Srba da zive u slobodi, u svojoj drzavi, da se bore do kraja za svoju cast i dostojanstvo i da nikada nikome ne dozvole da ih pokori.
Nije dzabe njemacki feldmarsal August for Makenzen pred pocetak napada na Srbiju 1914 rekao sledece:

 - "VI ne polazite ni na italijanski, ni na ruski, ni na francuski font. Vi polazite u borbu protiv jednog novog neprijatelja, opasnog, žilavog, hrabrog i oštrog. Vi polazite na Srbiju, a Srbi su narod koji voli slobodu i koji se bori i žrtvuje do poslednjeg..."
August fon Makenzen, nemački feldmaršal


Zalosno je da od nasih neprijatelja moramo uciti kojih se vrijednosti moramo drzati i kakvi ljudi moramo biti da bi nas cak i neprijatelji postovali.  
IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
To bi ukratko trebalo da nam kaze da su Srbi budale koje vole da se kurce Smiley
Mislim znam da je nepristojno i sve to, ali na to se zaista svodi.
Uvek smo mi morali da ispravljamo krive drine i uvek smo izvlacili deblji kraj.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zvanicni duh Bureka

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4413
Zastava
mob
BlackBerry Perl
Tacno... I stalno smo mi ti koji moraju da se suprotstave nekoj svetskoj sili!

Mislim, pogledajte Cehe! Kad su oni nesto ratovali? I sta im fali?

Da se mi nismo kurcili u I i II sv ratu, sad bi nas bilo ko Poljaka...
IP sačuvana
social share
Official Ghost of Burek Forum! :[64]:
Oni su sistem instrukcija, dogma, korupcija,
teror institucija, represija ubija!
Mafija - murija, drzava - hajducija,
kadija - sudija, a mi smo revolucija!
To nije nasa Srbija!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Svajcarci ... mi samo skupljamo i cuvamo pare a vi vidite sta cete... e i kad vam treba odmor / skijanje, svrnite Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zvanicni duh Bureka

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4413
Zastava
mob
BlackBerry Perl
mnogo si neozbiljan

Mislio sam, bilo bi nas po broju ko Poljaka Smile
IP sačuvana
social share
Official Ghost of Burek Forum! :[64]:
Oni su sistem instrukcija, dogma, korupcija,
teror institucija, represija ubija!
Mafija - murija, drzava - hajducija,
kadija - sudija, a mi smo revolucija!
To nije nasa Srbija!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pa samo od pocetka 20 og veka, institut za socilogoiju je radio studiju, da nismo ucestvovali u ratovima samo Srba bi na ovim prostorima bilo 27 000 000.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zvanicni duh Bureka

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4413
Zastava
mob
BlackBerry Perl
O tome ti pricam...

Make love not war Smiley
IP sačuvana
social share
Official Ghost of Burek Forum! :[64]:
Oni su sistem instrukcija, dogma, korupcija,
teror institucija, represija ubija!
Mafija - murija, drzava - hajducija,
kadija - sudija, a mi smo revolucija!
To nije nasa Srbija!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja bih najradije da mi neko odstrani deo mozga u kome se nalazi secanje na taj deo mog zivota... Ne znam zasto ljudi OBOZAVAJU da se vracaju u proslost, posebno tako mracan period....  
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ko voli?
Jednostavno te svaki dan sa svih strana na to primoravaju.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
prokleti nemci...  :anger:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:13:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.