Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bivši vojni pilot JRV tvrdi da je, pre 30 godina, video leteći tanjir  (Pročitano 5767 puta)
04. Jun 2006, 10:25:34
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
Bivši vojni pilot JRV tvrdi da je, pre 30 godina, video leteći tanjir

Pratio sam NLO nad Jadranom

Radar je konstatovao pojavu narandžaste kugle nad Prevlakom koja se kretala prema Lovćenu. B. S. je brzo uzleteo u svom "migu 21"...

Da li je to stvarno bio leteći tanjir, ili su u pitanju specifični meteorološki uslovi, možda špijunski satelit? - pita se već 30 godina B. S, bivši vojni pilot Jugoslovenskog ratnog vazduhoplovstva: "Ono u šta sam siguran jeste da sam pratio letelicu koja je išla 50 kilometara na sat, da bi potom dostigla brzinu od dva maha, što ne može da izvede nijedan avion" - nastavlja svoju neverovatnu ispovest za Glas penzionisani pukovnik. Osim kolega avijatičara i zaposlenih u kontroli leta, malo ko je poverovao u ono što je B. S. ispričao. Kao ozbiljan, porodični čovek, koji živi u maloj sredini, kako bi izbegao "sablasne" nadimke i podozrive poglede, odlučio je da nam neimenovan poveri svoje iskustvo.

Tih dana piloti vojnog aerodroma u Podgorici primetili su na nebu neobičnu pojavu sfernog oblika, narandžaste boje, koja je imala prečnik 15 do 20 metara.
- Oni su leteli na školskim avionima "galeb". Zbog nemogućnosti da prate ovu letelicu, pozvali su pomoć iz Beograda i mi smo doleteli sa dva raketna "miga". Mislio sam da je u pitanju nešto što je lako logično objasniti. Najneverovatnije od svega je što sam baš tog dana, kad smo stigli u Podgoricu, čitao u Politikinom zabavniku kako je godinu dana ranije japanski avion pratio NLO istih atributa - narandžaste boje i iste veličine. NJihovo iskustvo tragično se završilo, dok je za mene ono na neki način bilo upozorenje - veli B. S.
      

POTVRDA ŠEFA KONTROLE LETA

Jedna specifičnost na koju ukazuje B. S. jeste da se priče da je negde primećen NLO javljaju periodično. Iste 1976. godine, kada je on doživeo "bliski susret", nad makedonskim i hrvatskim nebom, prema izjavi Ratomira Vučkovića, koji je 30 godina bio načelnik kontrole leta na beogradskom aerodromu, objavljenoj 1990. godine u Politikinom zabavniku, primećena je narandžasta kugla.
      
   
   

Japanski pilot ispalio je raketu na NLO, ali eksplodirao je njegov avion. Spasao se samo navigator, kome je bilo zabranjeno da u javnosti pominje ovaj događaj. Međutim, prema pisanju Zabavnika, priča je ipak procurila.

U subotu uveče, kada je B. S. bio dežuran, radar je konstatovao pomenutu pojavu negde nad Prevlakom, kako se kreće prema Lovćenu. Brzo je uzleteo vozeći jedan i po mah, ali udaljenost od 10.000 metara između "miga 21" i narandžaste kugle nije se smanjivala. Sve vreme B. S. je komunicirao sa kontrolom leta.

- Kad bi me iz kontrolnog tornja pitali da li je vidim, a ja potvrdno odgovorio, ona bi se izgubila. U protivnom, kada bih, uprkos tome što je ispred mene, poricao, ostajala bi u mom vidokrugu.

Brzo je preleteo jadransku obalu i, da ne bi ušao u italijanki vazdušni prostor, obavestio je kontrolu leta da se vraća. Napravio je veliki luk, a kada se okrenuo za 180 stepeni, letelica je ponovo bila ispred njega. Osim što je mogla da leti drastično različitim brzinama, ova kugla nije imala ograničen način kretanja. Izdato mu je naređenje da ispali raketu, ali to mu nije padalo na pamet. Zabavnikova priča, ipak, bila je izvesno upozorenje. U šali kaže da mu je ovaj nedeljnik spasao život. Onda se uozbilji i objasni kako i da se ova čudna paralela između neobičnog članka i još neobičnijeg iskustva nije odigrala, ne bi reketirao letelicu za koju ne može ni da pretpostavi šta je. Ni dan-danas.

- Vraćao sam se na podgorički aerodrom, goriva je bilo sve manje i dobio sam naređenje za brzo sletanje. Od tada, narandžasta kugla nije se više pojavljivala. A ja sam o njoj često razmišljao...


Izvor: Glas Javnosti \ I. Vranešević
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
isti slucaj je bio i na zlatiboru pre nekoliko godina kada je jedan fotograf spazio narancastu kuglu koju je opisao kao NLO
to je bilo u politikinim novinama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


i am devil

Zodijak
Pol
Poruke 662
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Samsung x640
ne verujem  u to
IP sačuvana
social share
who controls rome he rools the world.
And one day i will be emperor.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
sto neverujes , ali da naglasim slikao je taj predmet i slika je bila objavljena u novinama
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
SonyEricsson K800i
Pa, priča je u najmanju ruku tripozoidna i verujem joj...
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


i am devil

Zodijak
Pol
Poruke 662
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Samsung x640
ljudi zar vi stvarno mislite to
IP sačuvana
social share
who controls rome he rools the world.
And one day i will be emperor.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
sto da ne
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


i am devil

Zodijak
Pol
Poruke 662
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Samsung x640
da i onda su bica sletela na zemlju i sve tako
nema sanse
IP sačuvana
social share
who controls rome he rools the world.
And one day i will be emperor.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
ako je ta kugla bila uochena na radaru znachi da su se od nje odbijali em talasi. to dalje znachi da je bila napravljena od neke materije koja odbija talase (odnosno da je imala masu) . prema tome mora da je imala ogromnu silu kad je trenutno ubrzala sa 50km/h na 2 maha. iz toga se moze zakljuchiti da je imala veoma jak motor koji troshi mnogo energije . tolika kolichina energije je morala negde da ode (vetar ,talasi ) .poshto toga nije bilo najverovatnije se radi o izmishljotini ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


i am devil

Zodijak
Pol
Poruke 662
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Samsung x640
lepo zaista sam impresioniran ako je ovo tvoj tekst slazem se izmisljotina
IP sačuvana
social share
who controls rome he rools the world.
And one day i will be emperor.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.