Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ubijena dva clana Zemunskog klana  (Pročitano 23526 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
Jočić: Obračun unutar kriminalne grupe

BEOGRAD - Ministar policije Dragan Jočić ocenio je danas da ubistvo svedoka saradnika Zorana Vukojevića predstavlja "obračun između pripadnika iste kriminalne grupe" i da je posledica "straha od određenih svedočenja", prenosi Beta. Jočić je rekao da je tome doprinelo i "začuđujuće" odugovlačenje suđenja za ubistvo premijera Srbije Zorana Đinđića.

Reagujući na zahtev Demokratske stranke za njegovu smenu nakon jučerašnjeg dvostrukog ubistva u Beogradu, ministar Jočić je postavio pitanje zašto demokrate nakon ubistva premijera Zorana Đinđića nisu tražile smenu tadašnjeg šefa policije Dušana Mihajlovića.
      

DEMOKRATE TRAŽE SMENU

Demokratska stranka zatražila je hitnu smenu ministra unutrašnjih poslova Srbije Dragana Jočića i ocenila da je ministar Jočić "umesto da nastavi borbu protiv organizovanog kriminala, započeo borbu protiv policajaca koji su dali doprinos u akciji Sablja. Zbog aktuelnih dešavanja, a koja su u ingerenciji Ministarstva unutrašnjih poslova, DS traži hitnu smenu ministra Dragana Jočića".
U saopštenju se naglašava da DS insistira da Dragan Jočić bude razrešen dužnosti ministra policije pre nego što uruši ceo bezbednosni sistem.
"Ocenjujemo da svirepa ubistva Zorana Povića i Zorana Vukojevića nisu samo pokušaj da se omete proces optuženima za ubistvo predsednika Vlade Srbije Zorana Đinđića nego i pokušaj da se zastraše svedoci, kao i drugi učesnici u procesu", kaže se u saopštenju.
      
   
   

- Ono što se desilo juče posledica je loših zakona, koji su pisani u vreme onih koji traže moju smenu, a to su zakoni o organizovanom kriminalu i o zaštićenim svedocima. Ta akta bila su pisana za određene ličnosti i da bi štitili kriminalce koji su dobijali status zaštićenih svedoka. Kada je reč o zaštićenim svedocima saradnicima, svako ko se takvim proglasi, prema Zakonu, mora sa državom da potpiše ugovor koji podrazumeva određena pravila, odnosno režim koji nije zatvorski, ali ne znači ni da su ta lica na slobodi - rekao je Jočić.

Vukojević je bio svedok saradnik pred Specijalnim sudom u procesu za ubistvo Zorana Đinđića i u procesu koji se vodi protiv zemunskog klana.

Prema Jočićevim rečima, donet je novi zakon o zaštiti svedoka, koji se razlikuje od prethodnog i kojim je izbrisano da neko ko je bio sastavni deo kriminalne grupe ima telohranitelje policajce.

Vukojević je odbio da potpiše ugovor i izabrao da se sam stara o svom obezbeđenju, zaključio je ministar policije.


Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
OTET PA SPALJEN
Ugljenisani leš zaštićenog svedoka Zorana Vukojevića Vuka pronađen u žbunju nedaleko od aerodroma. Vukojević kidnapovan prethodne noći

BEOGRAD - Leš Zorana Vukojevića Vuka (32), zaštićenog svedoka u procesu protiv ubica Zorana Đinđića, pronađen je juče po podne u žbunju u jarku dva i po kilometara pre skretanja za aerodrom na autoputu Beograd-Zagreb, potvrdio je juče Kuriru njegov rođeni brat Goran Vukojević. Leš je dopola izgoreo i, po svemu sudeći, Vukojevića je bilo veoma teško identifikovati.

Prema prvim nezvaničnim informacijama, Vukojević je tokom pretprošle noći otet i odveden iz svoje kuće u Zemunu, u kojoj je živeo. Policija je juče ujutro pozvala Gorana da identifikuje leš brata. Oni su, kako nezvanično saznajemo, živeli u dva dela iste kuće. Vukojevićeva žena i deca već duže nisu živeli s njima, upravo iz straha da će mu se nešto dogoditi.

Iako su i Vukojević i Pović svojevremeno bili članovi istog klana, veoma je teško naći vezu između ova dva ubistva. Prema našim saznanjima, policija sumnja da je Pović učestvovao u likvidaciji Vukojevića, a da je potom i sam likvidiran. Zoran Vukojević Vuk je kao zaštićeni svedok skoro dve godine imao policijsku pratnju, međutim, pošto nije bio zadovoljan svojim pratiocima, od januara je odlučio da sam izađe iz takozvanog državnog programa zaštite svedoka.

U poslednjih nekoliko meseci Vukojeviću su neprestano stizale pretnje, pa je nameravao da ponovo zatraži policijsko obezbeđenje. Izgleda da su to znale i njegove ubice, pa su odlučili da požure s likvidacijom. Juče oko 17 časova, kad je postalo potpuno jasno da je u pitanju ubistvo zaštićenog svedoka Vukojevića, jake policijske snage potpuno su blokirale autoput čitavom dužinom od Novog Beograda do Zemuna i zaustavljale i proveravale sva vozila iz takozvane kriminogene sredine.

Iako se čitavog jučerašnjeg dana spekulisalo o Vukojevićevom ubistvu, potvrda je stigla tek kad je otpočela velika policijska akcija i kada je nekoliko sati policijski bio blokiran čitav Novi Beograd i Zemun. Akcija "Vihor" počela je oko 17 sati i trajala je sve do 19.30 sati. Ona bi trebalo da bude finalizacija hapšenja osumnjičenih za ovo ubistvo. "Vihor" predstavlja potpunu blokadu grada i nalaže se svaki put kada se u prestonici dogodi "zvučno" ubistvo.

Zoran Vukojević je rođen u Velikoj Gradiški u Hrvatskoj. U Zemunu je radio kao policajac pozornik, na zemunskom asfaltu je 1995. upoznao i Dušana Spasojevića, koji će kasnije postati vođa "zemunskog klana". Vuković je uhvatio Dušana s nedozvoljenim oružjem, ali mu je to progledao kroz prste. Tako su se sprijateljili, da bi pet godina kasnije potpuno napustio policiju i prešao da radi u obezbeđenju Spasojevića, gde je jedno vreme bio i šef obezbeđenja. U međuvremenu su postali i kumovi i Spasojević je napravio veliku kuću svom kumu Vukojeviću nedaleko od Šilerove ulice.

Vukojević je non-stop bio u Spasojevićevoj kući, vodio računa o automobilima, o ljudima koji su išli u pratnji kad bi ovaj negde išao, o Dušanovoj porodici kad bi Spasojević bio na putu u zemlji ili inostranstvu. Ponekad je vozio i jedan od četiri-pet automobila koji su išli u pratnji šefa. Jednom prilikom se na autoputu zakucao u kamion i jedva preživeo. Imao je teške povrede glave i gotovo svi zubi su mu bili izbijeni.

Posle ubistva Đinđića, Vukojević je bio nekoliko dana u bekstvu, a uhapšen je posle vratolomne jurnjave po ulicama Beograda. Zoran Vukojević nakon istrage dobija status svedoka saradnika. U svojoj "ispovesti" pred specijalnim tužiocem Jovanom Prijićem, koja je trajala danima, Vukojević je ispričao gotovo sve što je znao o "zemunskom klanu", svom kumu Dušanu Spasojeviću i ostalim članovima "zemunskog klana". Svedočenje Vukojevića pred Specijalnim sudom moglo bi se pretočiti u roman od više stotina stranica.

Tom prilikom on je direktno ili indirektno, za razna krivična dela - od prodaje droge, preko otmica do ubistava i podstrekivanja na razne zločine - optužio na stotine ljudi. Na Vukovićevom kriminalnom spisku našli su najsitniji ulični narkodileri, preko velikih narkobosova, ali i policajci, advokati, sudije, sve do vodećih političara koji su dolazili u kuću Spasojevića u Zemun. Od poznatijih imena Vukojević je pominjao Čedu Jovanovića, Vojislava Šešelja, Radeta Markovića, Legiju, Milorada Bracanovića, Acu Tomića...


Izvor: Kurir / (G. K.)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
LIKVIDIRAN "ZEMUNAC"
Zoran Pović Pova ubijen jednim hicem u kolima, a potom izbačen nedaleko od Urgentnog centra, "audi" zapaljen kod hale Limes!

BEOGRAD - Zoran Pović zvani Pova (42), član "zemunskog klana", pronađen je juče mrtav u Višegradskoj ulici na samo pedesetak metara od Urgentnog centra. Telo pokojnog Povića sa prostrelnom ranom u donjem delu grudi je, kako nezvanično saznajemo, izbačeno iz automobila, a policija ga je pronašla oko četiri sata ujutru.

Neposredno posle ubistva, kod hale Limes na Novom Beogradu pronađen je zapaljeni automobil marke "audi". Ubijeni Zoran Pović je optužen da je bio član "zemunskog klana" i za njim je odmah posle ubistva Zorana Đinđića bila raspisana međunarodna policijska poternica, ali je sve vreme bio u bekstvu.

On je osumnjičen da je učestvovao u postavljanju eksploziva i dizanju u vazduh mašina firme "Difens roud" Ljubiše Buhe Čumeta, sada zaštićenog svedoka. Pović se tereti i da je uništavao oružje kojim je ubijen Sredoje Šljukić Šljuka, njegov brat Zoran, zatim Željko Škrbić i Nenad Batočanin.

Pović je učestvovao i u akciji kad su članovi "zemunskog klana" bacili defanzivne bombe u prostorije Demokratske stranke Srbije. Čitavo prepodne vladala je velika zbrka povodom identifikacije ubijenog. Najpre su se pojavile informacije da je likvidiran zaštićeni svedok Zoran Vukojević Vuk.

Informaciju o ubistvu zaštićenog svedoka u jednom trenutku dao je i portparol Specijalnog suda Tomo Zorić, koji se pozvao na policijske izvore. Do zbrke je došlo jer je u džepu ubijenog Povića pronađena lična karta i dozvola Zorana Vukojevića Vuka. Međutim, posle provere kroz daktiloskopske zbirke utvrđeno da se radi o Zoranu Poviću, višestrukom izvršiocu najtežih krivičnih dela.

Kasnije je i sam načelnik Uprave kriminalističke policije Milorad Veljović demantovao da je ubijen zaštićeni svedok i rekao da su reakcije pojedinih institucija bile preuranjene. Zasad se ne zna motiv, kao ni drugi detalji u vezi sa ubistvom Zorana Povića, osim što je izvedeno u istom tipu automobila koji su koristili i članovi njegovog klana.


Izvor: Kurir / G. KATIĆ
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 92
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Motorola e550
koji balkan
tak je i kod nas bilo prije par godina , lika su ZOLJOM gađali usred ZAgreba

fulali su ga i ubili neduznog civila--
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020

Policija i dalje traljavo traga za odbeglim članovima zemunskog klana

Svi osim policije znaju gde su ubice

- Znam ko je ubio Zorana Povića. To su učinili ostali članovi klana. Znam gde se kriju i ko im pomaže, i o tome sam govorio sudiji Marku Kljajeviću, ali to ne vredi - izjavio je juče Dejan Milenković Bagzi na suđenju za ubistvo Marka Petrovića Mamice.

- Dušan Spasojević nije ubio samo Petrovića. Ubijao je i druge pripadnike klana koje nije mogao da drži pod kontrolom, kao što ubija i dalje - kazao je Milenković.

- Ko ubija i dalje? - upitala je sudija Maja Kovačević.

- Pa, ko je ubio Povića? - uzvratio je pitanjem Milenković.

- Ko ga je ubio? - nastavila je sudija Kovačević.

- Ja znam - kazao je Milenković.

- Pa, recite ko? - insistirala je sudija Kovačević.

- Ostali članovi klana. Govorio sam Marku Kljajeviću gde se oni kriju i ko im pomaže, ali ne vredi - kazao je Milenković.

Da su mnogi znali gde se kriju odbegli pripadnici zemunskog klana, izuzev policije, potvrdila je u razgovoru sa inspektorima i supruga ubijenog Povića.

- Pova je često dolazio kući. Uvek kasno noću, preko njiva, iza kuće. Nikada nisam znala kada će doći, samo se iznenada pojavljivao a ne znam ni gde se krio sve ovo vreme - izjavila je inspektorima beogradske policije supruga Zorana Povića, čoveka sa Interpolove poternice, ubijenog u noći između petka i subote.

Ona je te noći na ulaznim vratima kuće pronašla zalepljenu poruku: „Pova je u Urgentnom centru“. Ko je tu poruku ostavio, policiji je za sada nerešiva enigma iako sve ukazuje da su Povićevi saučesnici te noći bili odbegli „zemunci“. Pitanje je samo koji, braća Miloš i Aleksandar Simović, Milan Jurišić, Vladimir Milisavljević, Ninoslav Konstantinović ili Sretko Kalinić.

Povićevo telo oko 3.15 nađeno je u Višegradskoj ulici, nadomak Urgentnog centra, sa ličnom kartom i vozačkom dozvolom Zorana Vukojevića Vuka, zaštićenog svedoka u postupku optuženima za ubistvo premijera Zorana Đinđića. Dvanaest sati kasnije, u njivi kraj autoputa Beograd - Zagreb, u blizini hale „Limes“, nađen je i Vukojevićev, dopola ugljenisan leš, bez odeće.

- Postoje dokazi koji ukazuju da je Pović sa, za sada nepoznatim saučesnicima, oteo Vukojevića iz dvorišta kuće u kojoj je živeo u Zemunu. Pretpostavku da je zatim došlo do obračuna u kome je Vukojević iz pištolja pucao u Povića nemoguće je potvrditi parafinskom rukavicom, jer je gornji deo Vukojevićevog tela, uključujući i ruke, potpuno ugljenisan - tvrdi izvor „Blica“, blizak istrazi.

Jučerašnjom obdukcijom na Institutu za sudsku medicinu utvrđeno je da je Pović pogođen jednim metkom u jetru i da je umro veoma brzo. Tačno vreme smrti, međutim, još nije utvrđeno. Vukojević je najpre mučen a onda ubijen sa tri hica. Jednim u potiljak i dva u telo, a zatim poliven benzinom i spaljen.

- Vukojević je mučen najgorim mukama. Potpuno je izmasakriran. Ubijen je, spaljen i bačen u iskopanu raku, i to u šumici u kojoj su 2001. godine zemunci Dušan Krsmanović i Milan Jurišić koji je u bekstvu, takođe u unapred pripremljenu jamu, ubacili i zakopali telo ubijenog Marka Petrovića Mamice - tvrdi naš izvor.

Ministar policije Dragan Jočić oba ubistva okarakterisao je kao obračun članova iste kriminalne bande ali nije objasnio kako se desilo da odbegli „zemunac“ komotno šeta Srbijom.

Da li policija uopšte radi na njihovom lociranju, pitali smo našeg sagovornika koji je zamolio da ostane anoniman.

- Kuće kao i porodice odbeglih „zemunaca“ bi morale da budu pod stalnom prismotrom policije, da bi bili uhapšeni. Policija je međutim, tu potpuno zakazala - tvrdi izvor „Blica“.



Izvor: Blic \ N. J. - T. M. S.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
Svedočenje o zločinima zemunskog klana
Vukojević prvi svedok protiv Legije

Zoran Vukojević Vuk (1974) prvi je progovorio o organizaciji zemunskog klana, povezanosti sa prvooptuženim Miloradom Ulemekom Legijom i Jedinicom za specijalne operacije u vreme izvršenja atentata na premijera Zorana Đinđića.

- U kući kod Simovića, Spasojević lično mi je rekao da su odlučili da ga ubiju. Kad kažem oni, mislim da su on, Legija i Kum odlučili da ubiju Đinđića... U tom razgovoru Dušan je rekao da je to zbog Haga i Jedinice. Ja nisam hteo dalje da ga pitam - svedočio je Vukojević 12. aprila 2004. na suđenju za ubistvo premijera.

On je govori o mnogim drugim ubistvima koja su, prema njegovim rečima, počinili pripadnici zemunskog klana.

- To nije bila nikakva tajna, oni su se svima javno hvalili. Otprilike, koliko ja znam, oni su izvršili oko 30 ubistava u Beogradu - rekao je Vukojević.

On je, opisujući Spasojevićev uzlet u svetu kriminala, naveo da mu je pokojni vođa zemunskog klana rekao još 1998. da radi za DB i da se viđa sa Radomirom Markovićem, tadašnjim šefom službe. U iskazu pred istražnim sudijom Vučkom Mirčićem od 9. decembra 2003. Vukojević je spominjao generala Acu Tomića, nekadašnjeg šefa vojne bezbednosti.

- Išli smo prema Legiji kada mi je Dušan rekao za Acu Tomića, kako je on patriota, pravi Srbin i da mu je on rekao da su svi ovi izdajnici i strani špijuni i da ih treba sve pohapsiti, da se tako izvrši puč i da se svi pohapse i da se raspišu novi izbori - govorio je Vukojević.

Od političara, Vukojević je najviše optužio Vojislava Šešelja u iskazu pred istražnim sudijom, tvrdeći da je prvi kontakt uspostavljen 1997. kada je lider radikala došao na vlast u opštini Zemun. Vukojević je svedočio da je Šešelj pre polaska u Hag poručio Spasojeviću u telefonskom razgovoru da „treba ubiti Zorana Đinđića, Gašu Kneževića i nekog trećeg čijeg imena nije mogao da se seti“.

Odgovarajući na pitanje advokata Nenada Vukasovića, branioca Zvezdana Jovanovića, Vukojević je naveo da je Čedomir Jovanović bio pet ili šest puta u Šilerovoj ulici posle 2000. godine i da ne zna o čemu je razgovarao sa Spasojevićem.



Izvor: Blic \ V. Z. C.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
BAGZI: ZNAM KO SU UBICE!
Dejan Milenković juče u sudu rekao da zna ko je ubio Zorana Povića i svedoka saradnika Zorana Vukojevića

BEOGRAD - Dejan Milenković Bagzi, član "zemunskog klana" i kandidat za svedoka saradnika, izjavio je juče u Specijalnom sudu da zna ko je ubio Zorana Povića Povu i Zorana Vukojevića Vuka! Bagzi je rekao i da zna gde se kriju svi ostali odbegli "zemunci". On je, odgovarajući na pitanja sudije Maje Kovačević-Tomić, rekao da su Povića i Vukojevića ubili "zemunci" koji su i dalje na slobodi!
- Zorana Povića ubili su članovi "zemunskog klana" koji su i dalje na slobodi! Znam ko su oni i gde se sada nalaze! Znam ko im pomaže i ko ih štiti! Znam sve i spreman sam da o tome svedočim i da pomognem policiji. Sve sam to rekao sudiji Marku Kljajeviću, ali izgleda da ne vredi... - izjavio je Milenković na suđenju za ubistvo Marka Petrovića Mamice, na kome je jedan od optuženih.
Milenković je "otkrio" ubice Povića govoreći o ubistvu Petrovića. On je, naime, objasnio da je Marko Petrović ubijen po nalogu Dušana Spasojevića Šiptara.
- Spasojević je rekao da više nema poverenja u Mamicu i da ne može da ga kontroliše. Zato ga je ubio, iako ja mislim da Mamica nije zaslužio da bude ubijen. Međutim, na isti način ubijani su i drugi koji su mu odbili poslušnost, baš kao što se i dalje ubijaju, baš kao što je sada ubijen Pović... - rekao je Bagzi.
Milenković je sudiji Maji Kovačević-Tomić rekao da zbog svega što zna i govori na suđenjima dobija ozbiljne pretnje, ali je odbio da kaže od koga, rekavši da će sudsko veće o tome obavestiti pismenim putem.
U sudu i policiji juče nisu hteli da komentarišu Bagzijeve tvrdnje. Na naše pitanje da li će Milenković biti saslušan ovim povodom i da li će policija od njega tražiti da otkrije ubice, u Specijalnom sudu nam je rečeno da će o tome tek biti odlučeno.
Bagzijev advokat Ljubiša Radojičić rekao je juče da on misli da njegov klijent ipak ne zna ko je ubio Povu i Vuka (?!).
- Odakle on to može da zna?! Ubeđen sam da on nema pouzdana saznanja, već da je sve što je rekao o tome na bazi pretpostavki. On verovatno misli da zna ko stoji iza ubistva jer poznaje sve optužene, uključujući i one koji su još na slobodi, ali sumnjam da zna neke nove činjenice - rekao je Radojičić.
(A. Đ.)

I Buha u Specijalnom sudu

Svedok saradnik Ljubiša Buha Čume došao je juče oko 14 časova u zgradu Specijalnog suda. Čume je sam ušetao na glavni ulaz zgrade, na koji inače ulazi publika i predstavnici medija. Buha je bio sam, bez ikakvog obezbeđenja i ostavljao je utisak potpuno bezbrižne osobe. Na sebi je imao crno odelo i belu košulju.
Prošavši kroz obavezni detektor na ulazu, na kome je ostavio mobilni telefon i ličnu kartu, Buha je zatražio razgovor sa specijalnim tužiocem Slobodanom Radovanovićem. Nakon pet minuta čekanja, u pratnji sudskih čuvara odveden je u kancelariju prvog čoveka Specijalnog tužilaštva.
Buha se na razgovoru zadržao oko 45 minuta, a pretpostavlja se da je sa tužiocem razgovarao oko ponovnog dobijanja policijske zaštite, bez koje je Buha svojevoljno ostao pre dva meseca. Specijalni sud Čume je napustio oko 14.45 časova. Iz jedne od kapija zgrade izašao je metalik crni "audi A8", koji je vozila plavuša srednjih godina, dok je Buha sedeo na zadnjem sedištu. Podsetimo, Ljubiša Buha Čume je bez policijskog obezbeđenja ostao 4. aprila ove godine, pošto je odbio da potpiše Sporazum o pristupanju programu zaštite učesnika u krivičnom postupku.
Ovaj sporazum nije potpisao ni u subotu ubijeni Zoran Vukojević Vuk.

Kako je ubijen Mamica

Dejan Milenković Bagzi juče je u Sudu rekao da optužnica za ubistvo Marka Petrovića Mamice nije u potpunosti tačna i da on nije učestvovao u organizaciji tog ubistva.
- Nisam znao da će Mamica biti ubijen. Tačno je da sam uništio njegov "jugo" i dva pištolja koja mi je Đura Mutavi dao, ali sam tek posle 15-ak dana saznao šta se desilo. Kada mi je Suvajdžić doterao auto i rekao da ga uništim, nisam ništa pitao, jer to nije bio prvi put da tako nešto radim. Auto sam isekao na delove u garaži u Surčinu i zapalio ga. Ličnu kartu Petrovića koju sam našao u "jugu" uništio sam, a isto sam uradio i sa pištoljima. Posle dve nedelje Spasojević je rekao da je Petrovića ubio jer je od Nikole Bajića čuo da je ovaj planirao da mu otme dete. To je iskoristio kao povod za ubistvo, a u stvari je hteo da krivicu za otmicu Miroslava Miškovića svali na Mamicu i Bajića. Kasnije sam saznao da je u Mamicu pucao Milan Jurišić Jure, i da su potom on i Dušan Krsmanović njegovo telo zakopali u šumi nedaleko od Aerodroma...

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
 Pismo zaštićenog svedoka Ljubiše Buhe
Čume mesecima tražio zaštitu policije

Ljubiša Buha Čume, prvi svedok saradnik u Srbiji, više puta je tražio da mu se vrati obezbeđenje, nakon što je ostao bez policijske zaštite 1. januara ove godine, potvrdio je za „Blic“ njegov pravni zastupnik Stevan Protić.
- On je odmah tražio zaštitu i bunio se što mu je ona skinuta. Tvrdio je da je ugrožen i da mu je život u opasnosti. Ne znam šta se dešava poslednja dva dana, ali ako mu je vraćeno obezbeđenje to je dobro - kaže Protić.

U preksinoćnoj emisiji „Insajder“ objavljeno je da je Buha 17. februara ove godine poslao pismeni zahtev MUP-u Srbije da mu se vrati zaštita. U zahtevu koji je lično potpisao navodi se da mu je „neophodna fizička zaštita, ali i zaštita imovine 24 sata dnevno, zbog realne opasnosti koja mu preti, jer su njegova obaveštenja ukazala na najorganizovaniju kriminalnu grupu na Balkanu“.

Dobrivoje Radovanović, direktor Instituta za kriminološka i sociološka istraživanja, kaže da, ako je tačna informacija da je Buha tražio zaštitu i da je nije dobio, to može biti posledica nemara policije koja je dužna da tu zaštitu pruži, ali da je moguće da su u pitanju i neki drugi razlozi:

- Nažalost, to se može tumačiti i kao želja da se proces još više otegne, da se, recimo, naškodi Čumetu, koji je bio inicijator otkrivanja cele grupe, i da se sve do te mere zakomplikuje da ne bude izrečena prvostepena presuda i da se osumnjičeni nađu na slobodi - kaže Radovanović.

Prema nezvaničnim informacijama iz policije, dan nakon ubistva Zorana Vukojevića Vuka Buha je ponovo dobio obezbeđenje, dok je ostalim svedocima saradnicima koji su potpisali ugovor sa državom obezbeđenje pojačano.




Izvor: Blic \ V. Z. C.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
Policija nema tragove koji vode do odbeglih članova zemunskog klana

„Zemunci“ se vratili iz Evrope da se svete

Policija nema nijedan trag koji bi stopostotno ukazao na ime ubica zaštićenog svedoka Zorana Vukojevića Vuka. Ubistvo je izvedeno surovo, ali i izuzetno profesionalno. Vukojevićevo telo potpuno je izmasakrirano i spaljeno. U vatri su nestali i tragovi koje su ubice ostavile u čuvenom „audiju A6“, automobilu iz kojeg je godinama sejana smrt na beogradskom asfaltu.

- Postoje dokazi da je Zoran Pović Pova sa saučesnicima oteo Vukojevića iz njegovog dvorišta u Zemunu. Šta se dalje dešavalo u domenu je pretpostavki. Varijanta da je Vukojević u samoodbrani pucao u Povića ne može da bude dokazana jer je Vukojevićevo telo spaljeno i sa njegovih ruku nije moguće uzeti parafinsku rukavicu i utvrditi eventualne tragove baruta koji bi pokazali da je on pucao - tvrdi izvor „Blica“ blizak istrazi.

Posle ranjavanja Povića, Vukojevićevi otmičari zaputili su se ka Urgentnom centru. Nadomak bolnice izbacili su Povića na ulicu. Umro je pre nego što su ga lekari uneli u bolnicu. Otmičari su ponovo krenuli ka Zemunu, ka Povićevoj kući. Na ulaznim vratima kuće u kojoj živi njegova supruga ostavili su poruku: „Pova je u Urgentnom centru“. Ona tvrdi da ih nije ni čula ni videla.

U šumi nedaleko od Povićeve kuće, na autoputu Beograd - Zagreb usledilo je surovo mučenje Vukojevića, njegovo ubistvo i spaljivanje. To je ista šuma u kojoj su „zemunci“ Dušan Krsmanović i Milan Jurišić koji je u bekstvu, pre pet godina, zakopali leš Marka Petrovića Mamice. Da li je te noći Pović bio sa Jurišićem ili sa svojim prvim komšijama, braćom Milošem i Aleksandrom Simovićem, ili nekim trećim, policiji je potpuna nepoznanica. Njihovo verovanje da se odbegli „zemunci“ kriju negde po belom svetu palo je u vodu kada je Povićeva supruga na saslušanju rekla da joj je muž često dolazio u noćne posete. Uvek iznenada i preko njiva iza kuće. Da li je on jedini odbegli „zemunac“ koji je povremeno dolazio kući?

- Policija je od ubistva Đinđića dobijala informacije da su odbegli „zemunci“ viđani na različitim lokacijama, uglavnom na severu Evrope, u Holandiji, gde je i uhapšen brat Ninoslava Konstantinovića, Slađan, i u Švedskoj gde se policija dokopala Darka Milićevića zvanog Nos. To je, međutim, bilo u prvih nekoliko meseci posle Đinđićevog ubistva, ali je očigledno da su se posle prve frke povukli sa tih mesta, gde je rizično kriti se, i vratili se u naše krajeve. Pitanje je samo ko je od njih bio ovde u noći između petka i subote - Simovići, Sretko Kalinić, Vladimir Milisavljević Budala, Ninoslav Konstantinović ili Milan Jurišić, i gde se sada kriju?

Da li su ostali u Srbiji, ili su već napustili zemlju? Njihove fotografije su već tri godine na centralnom mestu Interpolove poternice i uprkos svim kriminalnim kanalima, nimalo im nije lako da prelaze granice, čak ni sa lažnim dokumentima - tvrdi izvor „Blica“.

- Da smo imali informacije da se kriju ovde, bili bi uhapšeni - kažu u MUP-u.



Izvor: Blic \ T. M. S .
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
Država mora da garantuje za život svedoka

Aleksandar Milosavljević, predsednik izvršnog odbora Društva tužilaca Srbije, kaže za „Blic“ da država dosad nije odvajala novac za zaštitu svedoka saradnika i da su se policajci iz Jedinice za zaštitu dovijali kako da rade.

- U ubistvu svedoka Zorana Vukojevića Vuka nema objektivne odgovornosti države, prema važećim zakonima, ali će država imati problem sa organizovanim kriminalom. Država sada mora da odvoji dovoljno novca za zaštitu i da garancije da se nikome neće desiti isto što i Vukojeviću. Do sada smo imali varijantu gde je postojalo neko poverenje između svedoka i države i ono je, definitivno, prokockano. Kada se takvo poverenje jedanput izgubi, vrlo se teško vraća - rekao je tužilac Milosavljević.

On je istakao da je na mnogim sesijama i okruglim stolovima ranije isticana neophodnost da se odvoji dovoljno novca da bi se pružila adekvatna zaštita svedoka saradnika.

- Jedina nada posle ovako tragičnog događaja je da će se, najzad, nešto promeniti da bi svedoci saradnici imali adekvatnu zaštitu.

Svedoci moraju da prihvate određena ograničenja u životu, i za zaštitu mora da se pronađe optimalan način. Bez svedoka saradnika nema borbe protiv organizovanog kriminala - kaže Milosavljević.

On navodi da je SAD-u bilo problem što neki svedoci nisu želeli vrstu zaštite koja im se nudi, ali da u Americi svedoci moraju da budu u programu zaštite dok se ne okonča sudski postupak.

- Naša zakonska rešenja potpuno su solidna, ali država mora da odvoji novac - napomenuo je Milosavljević.

Miodrag Majić, predsednik Prvog opštinskog suda u Beogradu i član radne grupe koja je izradila Zakon o zaštiti učesnika krivičnog postupka, kaže za „Blic“ da svedoci saradnici ne mogu da postavljaju uslove pod kojima bi bili zaštićeni i da se nada da će posle najnovijih tragičnih događaja osobe kojima je potrebna zaštita to i prihvatiti.

- Štićeno lice po zakonu može da bira da li će prihvatiti mere zaštite ili ne. Problem je što jedan deo tih osoba želi da živi kako je živeo i ranije, a da bude zaštićen. Ne možete mu dozvoliti da bira, na primer, hoću nedeljom na utakmicu, a petkom u diskoteku. Ne može država da se obaveže da čuva nekog po njegovim uslovima. Za to sam da država bude vrlo rigorozna. Pretpostavljam da oko nekih stvari može da postoji kompromis između štićenog lica i Jedinice za zaštitu, ali oko ključnih stvari toga nema - kaže sudija Majić.

On je istakao da zakon propisuje da svedok saradnik, ako želi, potpisuje ugovor sa Jedinicom MUP Srbije za zaštitu učesnika u krivičnom postupku i da krizna grupa u okviru Jedinice određuje potrebne mere zaštite.

Sudija Majić navodi da je zakon rađen po ugledu na propise u Sjedinjenim Državama, zemljama zapadne Evrope i zemljama u okruženju.

- Sve zemlje koje su radile programe zaštite učesnika u krivičnim postupcima učile su od Amerikanaca koji su rodonačelnici i kod njih se najduže primenjuju takvi propisi. Ne postoji mogućnost da štićeno lice prihvati zaštitu od države, a zatim da bira šta mu se sviđa, a šta ne. Ne možete se vi, recimo, sa američkim maršalima nagađati šta mislite da je bolje za vas - zaključuje sudija Majić.



Izvor: Blic \ V. Z. C.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.