Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Toliko česta pitanja, da češće od svake strane nisu mogli da ih postavljaju  (Pročitano 4945 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 220
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC Desire + Nok.E61
Evo i ja nesto da pitam, mislim da nije glupo.

Hocu neke svoje reklame da prebacim u E61 da mogu da pustam ljudima sa telefona!
E sada, E61 ima Real Player i rezoluciju 320 x 240.

Dakle, odem u Vegas, ubacim svoj video na timeline, selectujem Real video i codec, default QVGA (320 x 240) template for web use & co. izrenderisem to, prebacim u telefon, ali Real Player prijavi da ne moze da procita video sadrzaj i pusta samo audio....

Jel se bavio neko mozda ovom problematikom?

p.s.

Probao sam i taj smart movie, ali on ne podrzava 320 x 240 rezoluciju, niti me preterano interesuje gledanje filmova i sl. vec samo prebacivanje svojih uz sto manje instaliranje dodatnog softvera!

Thanks!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
HTC HD2
Pitanje nije glupo, ali je glupo što si požurio da kupiš taj telefon pa sada ni jednu reklamu ko čovek ne možeš njime da pokazuješ ljudima!
Eto još jednog razloga da se zaobidje u širokom luku taj Symbian Os 9.1! Smile

Ovo oko Real Player je sigurno vezano za neki specifičan kodek koji telefon pušta kada već ostale neće. No, nisam se time bavio i ne znam rešenje.
Nadam se da će ti neko bar u tome pomoći ako ti ovaj forum nije bio od pomoći pri kupovini telefona!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 220
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC Desire + Nok.E61
Pa ne znam sta da ti kazem, meni se taj telefon bas svideo, vise od bilo kog drugog, a posto vec vise od tri godine imam T68i, doslo je i te kako vreme za promenu.
U igri su bili K750i, N70 i N80. Prvi je otpao zbog toga sto osim dobre kamere, sustinski i nema bas neke epohalne mogucnosti u odnosu na moj stari T68i.

Sa druge strane, N70 i N80 su OK, ali ja nemam zivaca da bilo sta kucam na numerickoj tastaturi. Cak ni poruke. Prvi telefon sam imao 96' i od tada su me mobilni smorili prilicno. E61 sam zapazio na sajtu mobilnisvet, video da ima u Mobilwood-u, otisao da pogledam (komsije su mi) i posle dva dana pretrage po netu, bio sam 100% siguran da je to moj sledeci telefon!

E 61 je doneo nesto stvarno revolucionarno, veliku QWERTY tastaturu koja i te kako olaksava kucanje poruka, azuriranje obaveza i sl. Dakle, ovo je telefon koji sam zaista poceo da koristim. Da ne pominjem veliki QVGA ekran na kome zaista mozes i da uradis nesto korisno na netu. O kvalitetu ekrana da ne pricam. Slika mu je perfektna, pixel veoma sitan i moze da bez vecih problema posluzi i za neke prezentacije. Zatim mogucnost rada u Excelu, Wordu i narocito Power point sa sve kontrolom prezentacije je fenomenalna.

Dakle, ovo je prevashodno fenomenalna poslovna alatka a najvaznije je da uz ovaj telefon zaista stize sve sto nekome ko radi nesto ozbilno moze da zatreba!
U ponedeljak cu uzeti i onu telekomovu karticu 100MB GPRS-a za ~1000din sto ce mi omoguciti i relativno jeftin GPRS, kada mi to zatreba!

Bluetooth integracija je savrsena, kojoj zameram samo cinjenicu da nije moguce preneti "net" preko BT konekcije, vec mora da se ima WLAN, ali za 20€ sam uzeo USB 2.0 WLAN 54Mb adapter i to sam elegantno resio.
Bateriju da ne spominjem... Traje nedelju dana skoro, odnosno oko 3 dana neprestanog podesavanja, testiranja i instalacije, BT komunikacije i navigacije. U toku celodnevnog puta u NS, ceo dan je BT konekcijom bio vezan za BT receiver a ekran je bio upaljen veci deo vremena!

I najzad video reprodukcija!

Posle malo kopanja po Nokija Developer forumu, prvo sam skinuo Nokia Multimedija convertor ali od njega nema leba... Software iz 2003 god.  Smile

Zvuci smesno da Real AV codeci preko QCIF (176x144) rezolucije ne rade.
Medjutim, palo mi je na pamet da probam Quick Time Player Pro Edition (regostrovanu verziju) i eto, moram da priznam da mi je prvi put u zivotu QT posluzio za nesto korisno.

Uspeo sam da zapakujem CCIR PAL broadcast quality video u .3gp i .mp4 formate, i to u QVGA (320x240)  Smile
Obzirom da sam prvo pakovao DV fajl, to nije ispalo bas kako treba po mojim standardima, ali kada sam ucitao Uncompresed AVI, to je vec bilo mnogo bolje!

I evo resenja, u Export setupu za Quick Time, izabere se .3gp (po meni daje boji kvaltet i veci frame rate nego mp4) a sto se bitaze tice, sve preko 512 je prihvatljivo a 2560 daje odlican kvaliet medjutim, ako je video brz, pomalo ce da koci. Stoga, neki optimum je 1280 kbits/sec a maximalni frame rate je 15! Vise moze da izgura samo u nekoj manjoj bitazi, recimo 128 ili 256, ali je onda slika uzasna!

Vazno je da napomenem, u ovim formatima, jedna reklama od 14s zauzima od 2.5 do 4MB, pa je prema tome ovo samo za prezentacije, kada je kvalitet videa i te kako bitan. Obzirom da na pocetku video ume pomalo da se smrzne, nije lose ostaviti "crno" na pocetku jedno 3-4sec, kako bi se klip "izbaferovao" za to vreme!

Sve u svemu, problem je resen, te mi je sada jedino preostalo da sacekam koju nedelju da Tom Tom izbaci verziju za E61 (Route 66 je vec izbacio) i zajedno sa Nokijinim BT GPS receiverom, imacu jedan zaista veoma kompletan telefon/PDA koji ce zadovoljiti sve moje potrebe u naredne 3-4 godine sigurno Smiley


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
HTC HD2
 Smile Smile

Pored toga dobar opis mogućnosti telefona.

Ako ti nije teško prenesi ove utiske i u temi koja se bavi njime. Možda nekoga i privuče na kupovinu baš ovog modela koji je "celih" 100€ jeftiniji od N80 modela.
No, kako rekoh ja sam prvenstveno za aplikacije(tonu aplikacija) koje krase jedan operativni sistem. Sa takvim aplikacijama ne bi bilo potrebe za improvizovanjem, no .... Smile

http://forum.burek.com/index.php/topic,111839.70.html - Nokia E61
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 220
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC Desire + Nok.E61
jos dan-dva...   Imam jos dpsta komentara, ali mora malo utisak da se stalozi... ima zaista fenomenalnih funkcija, stalno otkrivam nesto novo!

Imam za sada nekih 50 aplikacija koje rade za njega (oko 30 igara i 20 programa) kao i nekih 15 tema. Zatim desetak pdf-ova i jos neke Tips & Tricks strane i dosta linkova.
To sve treba da se sredi i sortira, da bi zaista bilo od koristi. A onda bi mogla da se formira jedna E61 tema koja ce ici u sticky dakle bez postova, samo fotke i ovo sto sam gore nabrojao.

Ako bi to okacio u postojecu temu, bilo bi progutano...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.