Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Autobus pun putnika sleteo s puta kod Niša ~ Držite se, kočnice su otkazale“  (Pročitano 3231 puta)
25. Maj 2006, 00:50:24
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
 Autobus pun putnika sleteo s puta u blizini Niša
„Držite se, kočnice su otkazale“

NIŠ - Saša Dinić (35) iz Cerja poginuo je juče ujutro oko 6.10 časova, a 23 osobe su povređene u teškoj saobraćajnoj nesreći u selu Kamenica kod Niša kada je autobus beogradskog prevoznika „Lekon“ sleteo s puta.

Teške telesne povrede zadobili su Ruska Stojanović (70), Ljubiša Đokić (43), Milomir Lazić (51), Sonja Vuković, Srbislav Marković (38) i Jovica Marinković (51), koji su hospitalizovani u Kliničkom centru u Nišu.

Prema prvim indicijama, autobus pun putnika iz Cerja i Brenice, kojim je upravljao Zoran Stanković (30) iz Voljčinca, sleteo je s puta jer su mu otkazale kočnice. Umesto da u samom centru Kamenice skrene desno prema Nišu, vozač je izgubio je kontrolu, skrenuo ulevo i sleteo na bok, na zemljani put ispod raskrsnice.

- Videla sam autobus na nizbrdici kako se približava kao raketa. Celoga života ću pamtiti pogled vozača pun straha. Videla sam da će da slete pa sam odmah pozvala Hitnu pomoć. U trenutku kada sam dobila vezu, čuo se strahoviti tresak, a onda zapomaganje... Moj suprug Zoran je tri najteže povređena putnika odmah prevezao u bolnicu. Kada se vratio, kola su bila puna krvi - priča za „Blic“ očevidac drame Nada Stojković, čija se kuća nalazi odmah ispod nizbrdice.

Srbislav Marković iz Cerja, koji je zbrinut na Ortopedskoj klinici, kaže da je u autobusu je bilo tridesetak putnika.

- Vozač je viknuo: „Držite se, kočnice su otkazale“! Čuo sam ga, iako sam sedeo na zadnjem sedištu. Pri padu sam polomio levu nadlakticu - kaže Marković.

Posle udesa, krvi je bilo na sve strane. Hitna pomoć je stigla brzo, a meštani Kamenice su požrtvovano pritekli u pomoć.

- Putnici su bili zarobljeni jer je autobus pao na stranu na kojoj su vrata. Razbio sam krampom šoferšajbnu i zadnje staklo. Nafta je curela, mogao je da se zapali. Putnici izbezumljeni od šoka su počeli da izlaze kroz šoferšajbnu - objašnjava Miodrag Cekić iz Kamenice.

Nišlijka Sanja Vuković-Pešić vraćala se sa suprugom i dvogodišnjom ćerkicom iz Cerja.

- Čula sam upozorenje vozača, a onda mi je suprug rekao da se držim, a on je telom zaštitio ćerku. Nije povređena, samo se jako uplašila. Ovo jutro neću nikada da zaboravim - kroz suze priča Sanja.

Vlasnik firme „Lekon“ Zvonko Leković tvrdi za „Blic“ da je autobus bio tehnički ispravan i da je pre 15 dana bio na tehničkom pregledu, „za šta postoji dokumentacija“.

- Ne bih da unapred donosim sud, ali mi se čini da je uzrok neiskustvo vozača. Dajte meni autobus bez kočnica i ja ću da ga spustim niz brdo kočeći menjačem, iz veće u nižu brzinu. Zašto to nije uradio. Putnici kažu da je žurio jer je u startu kasnio - kaže Leković.



Izvor: Blic \ Branko Janačković - Vesna Torović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Kobna nizbrdica
M. RISTOVIĆ, 24. maj 2006

DRŽITE se ljudi, otkazale su kočnice!
Ovakvim, paničnim upozorenjem, putnicima je u sredu ujutru vozač Zoran Stan­ković (30), iz Voljčinca, najavio šta će se posle nekoliko sekundi desiti sa auto­busom privatnog prevoznika "Lekon" iz Beograda.
Vozilo, koje saobraća na liniji Cerje - Niš, u 6.10 sati sletelo je s puta u selu Ka­menica, a u nesreći je poginuo Saša Dinić (35), iz Cerja, dok su 22 putnika i vo­zač teško i lakše povređeni.
Autobus se kretao velikom brzinom, a očevici kažu da je na nizbrdici u Kameni­ci išao "cik-cak". Na raskrsnici je umesto da skrene u desno prema Nišu, poku­šao da "smota" u levo i sleteo na zemljani put, preokrenuvši se na krov. Putnici tvrde da je autobus išao najmanje 80 kilometara na sat, jer je vozač žurio zbog zakašnjenja u dolasku.
- Posle treska, digla se prašina i nastala je panika - kaže Vlastimir Đokić, jedan od lakše povređenih putnika. - Odvalio sam jednu šipku i razbio staklo, kako bi izašli iz vozila.
U ovoj nesreći, teško su povređeni putnici Ruška Stojanović (70), Ljubiša Dokić (43), Milomir Lazić (51), Sonja Vuković, Srbislav Marković (38) i Jovica Marinko­vić (51). Lakše su povređeni Milosinka Vidojković (48), Aca Jocić (56), Aleksan­dar Lazić (20), Slobodan Dinić, Sandra Lazić (18), Ljubiša Stojanović (40), Jovi­ca Filipović, Srđan Pešić (37), Dragan Marinković (41), Đorđe Milić (60), Novica Vučić (52), Verica Đorđević (53), Vlastimir Đokić (41), Toplica Vidojković (34), Ivan Stojanović (64), Boban Pešić (41) i vozač Zoran Stanković.
Niška policija je saopštila da su uviđaj na licu mesta izvršili istražni sudija Op­štinskog suda u Nišu i ovlašćena službena lica SUP-a, i da je u toku rad na utvr­đivanju uzroka nezgode i svih okolnosti u vezi ovog događaja.
- Ne bih da se mešam u istragu, ali garantujem da je autobus bio ispravan - tvrdi Zoran Leković, vlasnik "Lekona". Neka se utvrdi ko je kriv, ali sam zaista frapiran ponašanjem vozača, koji nije ni pokušao da skrene u desno i da bilo kako, u si­tuaciji kada je vozilo išlo brzo, izbegne nesreću. Ovde na licu mesta uvideo sam da autobus ne može da se vuče jer su kočnice blokirale, što ukazuje na to da su one sigurno pre nesreće bile ispravne.
Putnici, pojedini meštani Cerje, međutim tvrde da je autobus ujutru došao u nji­hovo selo neispravan.
- Nešto nije bilo u redu sa vazdušnim jastucima na vozilu, jer sam sedeo pozadi i osetio da postoji problem - kaže Srbislav Marković, jedan od putnika.


POVREĐENI
DIREKTOR Hirurške klinike u Nišu, dr Veroljub Pejčić, potvrdio je da su svi po­vređeni zbrinuti u hirurškoj ambulanti, a da je sedmoro hospitalizovano. Na Hirur­škoj klinici hospitalizovane su četiri osobe, dve na Neurohirurškoj i jedna na Or­topedskoj klinici.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
U niškom selu Kamenica prevrnuo se autobus pun putnika

Jedan poginuo, 23 povređena


Sumnja se da su autobusu, vlasništvo autoprevoznika "Lekon" iz Beograda, otkazale kočnice. Saša Dinić (35) iz Cerja podlegao je povredama

NIŠ - Saša Dinić (35) iz Cerja podlegao je povredama u Kliničkom centru u Nišu od posledica nesreće koja se dogodila juče, u 6.10, na ulazu u selo Kamenica. Do nesreće je došlo kada je autobus privatnog autoprevoznika "Lekon" iz Beograda, koji je saobraćao na relaciji Cerje - Niš, iz za sada neutvrđenih razloga sleteo s puta i prevrnuo se. Teške telesne povrede zadobili su Ruska Stojanović (70), LJubiša Đokić (43), Milomir Lazić (51), Sanja Vuković (38), Srbislav Marković (38) i Jovica Marinković (51) i oni su zadržani na lečenju u Kliničkom centru. Nakon ukazane lekarske pomoći zbog lakih telesnih povreda, kućama su otpušteni Milosinka Vidojković (48), Aca Jocić (56), Aleksandar Lazić (20), Slobodan Dinić, Sandra Lazić (18), LJubiša Stojanović (40), Jovica Filipović, Srđan Pešić (37), Dragan Marinković (41), Đorđe Milić (60), Novica Vučić (52), Verica Đorđević (53), Vlastimir Đokić (41), Toplica Vidojković (34), Ivan Stojanović (64), Boban Pešić (41) kao i vozač autobusa Zoran Stanković (30).
      

VOZAČ UPOZORIO PUTNIKE

Istražni sudija Opštinskog suda u Nišu Bojan Pavić nije mogao da potvrdi sumnju preživelih putnika da je autobus bio neispravan, ali nije isključio mogućnost da je nesreća izazvana kvarom na kočnicama. "Naložio sam tehnički pregled vozila. Kada on bude okončan, znaće se i uzrok nesreće", kaže Pavić. Gradski menadžer Niša Vlastimir Đokić izjavio je Tanjugu da su mu povređeni putnici iz autobusa koji se jutros prevrnuo u centru sela Kamenica, rekli da su na vozilu bile otkazale kočnice. On je ukazao da je od povređenih putnika saznao da ih je vozač autobusa Zoran Stanković (30), iz sela Vojčinac, koji je lakše povređen, neposredno pre nesreće upozorio da su kočnice otkazale i da svi treba da legnu na pod. "Vozač je prilično pribrano reagovao", kazao je Đokić, prenoseći utiske putnika.
      
   
   

Vlastimir Đokić, jedan od putnika, tvrdi da je autobus u selo došao neispravan.
- Autobus je u Cerje stigao sa 15 minuta zakašnjenja. Čim su putnici ušli, vozač je dodao gas, verovatno u nameri da nadoknadi kašnjenje. Imam utisak da je u jednom trenutku vozio brzinom većom od 80 kilometara na sat, mada smo bili na seoskom putu. Odjednom sam čuo kako vozač viče: "Držite se ljudi", a zatim se autobus prevrnuo. Bilo je strašno, digla se prašina, ljudi su vrištali. Ja sam uzeo neku metalnu šipku, razbio prozor i izašao van. Priskočili su meštani i počeli da iznose ljude iz gomile zgužvanog metala - kaže Đokić za Glas.

Milomir Mitrović, predsednik mesne kancelarije Cerje, koji je došao u bolnicu da obiđe svoje stradale sugrađane, smatra da je za njihovu nesreću odgovorno gradsko rukovodstvo. "Kad smo videli zgužvani autobus, mislili smo da polovina putnika nije preživela. Nesreća bi bila mnogo veća da je autobus preuzeo i putnike iz Brenice. Sve su to ljudi koji su išli na posao, tu su bile čitave porodice. Neko zbog ovoga mora da ide u zatvor. Privatnici su dovedeni u grad, oni su uzeli vozače bez iskustva i evo šta se desilo, kaže Mitrović". Veroljub Pejčić, direktor Hirurške klinike gde je smešteno troje preživelih, kaže da Diniću nije bilo pomoći."


Izvor: Glas Javnosti \ D. Kocić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
O jučerašnjoj saobraćajnoj nesreći      
Niš -- Prema nezvaničnim rezultatima istrage jučerašnje saobraćajne nesreće, uzrok nije tehnička neispravnost niti alkohol.


Prvi rezultati istrage nesreće kod Niša, u kojoj je poginula jedna osoba, a sedam osoba teško povređeno, govore da uzrok nije tehnička neispravnost autobusa niti je vozač imao alkohol u krvi. Ipak, povređeni putnici i porodica poginulog Saše Dinića najavljuju da će tužiti prevoznika, ali i grad, zbog toga što nijedna inspekcija nije kontrolisala autobuse u gradskom i prigradskom saobraćaju.

Slobodan Dinić, otac poginulog 35-godišnjeg Saše, koji je i sam bio u autobusu u trenutku nesreće, uveren je da su pokvarene kočnice uzrok nesreće: "Da li je do neiskusnog vozača, ne znam, ali prvo je vozač kriv što je uzeo ta kola neispravna, a i gazda što mu je dao ta neispravna kola."

"Nijednom nije došao ispravan autobus - jednom mu pao zadnji trap, drugi put nije mogao da stigne, treći put nije mogao da ubaci u brzinu", kaže jedan od svedoka Ljubomir Vidojković.

Istražni sudija Bojan Pavić nije želeo da komentariše rezultate istrage. Vlasnik preduzeća za prevoz putnika "Lekon" tvrdi da je autobus bio ispravan, da je nedavno bio na  tehničkom pregledu, a na redovnom pregledu veče uoči nesreće: "Po mojoj proceni, uzrok ove nesreće je ljudski faktor, tj. da li je to njegovo neiskustvo, put je problematičan... Ali nema veze, vozač mora da vlada autobusom, on nije uspeo da savlada autobus."

Privatni prevoznici voze na linijama u Nišu od pre dva meseca, pošto je preduzeće Nišekspres ukinulo pojedine linije. Gradonačelnik Smiljko Kostić je, mimo tendera koji je u toku, sklopio ugovore sa nekoliko privatnih prevoznika. Posle jučerašnje nesreće javnost u Nišu saznala je da nijedna inspekcija ne kontroliše u kakvom su stanju autobusi novih prevoznika. Odluka o tome u čijoj su nadležnosti kontrole vozila doneta je pre 10 dana, ali još nije stupila na snagu, kaže gradski menadžer Vlastimir Đokić i dodaje da ne zna zašto je to tako.


Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
    
Vlasnik autobusa krivi vozača za nesreću

NIŠ - Zoran Stanković (30), vozač autobusa privatnog preduzeća "Lekon" iz Beograda, koji se u sredu prevrnuo u niškom selu Kamenici pritvoren je zbog sumnje da je izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula jedna, a povređene 23 osobe. Ovaj podatak saopštio je Zvonko Leković, vlasnik "Lekona", dok istražni sudija Opštinskog suda u Nišu Bojan Pavić kaže da još nije pribavio sve informacije na osnovu kojih bi mogao da kaže šta je uzrok nesreće. - Pozvan sam da prisustvujem veštačenju autobusa koje je sprovedeno po hitnom postupku. Ono je pokazalo da je autobus bio ispravan, te da je kočioni sistem funkcionisao besprekorno, zbog čega je za nesreću najverovatnije odgovoran vozač. Zato je on zadržan u pritvoru. Da je autobus bio neispravan, iza rešetaka bih bio ja - rekao je za Glas Zvonko Leković, vlasnik "Lekona". Međutim, preživeli putnici i rodbina stradalih ostaju pri tvrdnji da je autobus u Cerje stigao neispravan.

- Moj sin je poginuo zbog neispravnog autobusa. Videlo se da je pokvaren još kada je ušao u selo, sav se tresao i bio je nagnut na jednu stranu. Krenuo je veoma brzo, vozač uopšte nije menjao brzinu, iako smo silazili niz nizbrdicu. Video sam to dobro jer sam sedeo iza njega, a moj sin je bio pozadi. Odjednom je vozač povikao: "Držite se ljudi", a onda je usledio prasak.

U prvom trenutku nisam video ništa, a onda sam ugledao sina kako leži na sredini autobusa, bio je potpuno modar. Izneo sam ga iz napolje, ali sam odmah video da od njega nema ništa - priča za Glas Slobodan Dinić, otac poginulog Saše Dinića (35). Slobodan Dinić je i sam pretrpeo povrede glave, jedno rebro mu je slomljeno i povređeno mu je i koleno.

- Ovo je velika nesreća. Moj sin se godinama zalagao da Cerje dobije kvalitetan prevoz. Više puta je išao kod gradonačelnika zahtevajući da nam se obezbedi autobuski saobraćaj jer je "Nišekspres" sredinom prošle godine prestao da vozi do našeg sela. Prethodni privatni prevoznici su bili korektni, ali od 15. maja, kada je "Lekon" preuzeo ovu liniju, ovde su stizali samo pokvareni autobusi. Tužiću grad, tražiću odštetu, ali moga sina niko ne može da plati - kaže očajni otac. Šestoro putnika koji su zadržani u Kliničkom centru u Nišu se oporavljaju.


Izvor: Glas Javnosti \ D. Kocić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Autobus smrti
Saša Dinić (35) iz Cerja poginuo, a 23 osobe povređene kada je autobus koji je saobraćao na relaciji Cerje-Niš, iz još neutvrđenih razloga, sleteo s puta i prevrnuo se

NIŠ - Saša Dinić (35) iz Cerja je poginuo, a 23 osobe su povređene u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče ujutro u 6.10 sati na ulazu u selo Kamenica kod Niša. Do nesreće je došlo kada je autobus privatnog autoprevoznika "Lekon" iz Beograda, na relaciji Cerje-Niš, iz zasada neutvrđenih razloga, sleteo s puta i prevrnuo se. Saša Dinić (35) iz Cerja na licu mesta je izdahnuo, dok su zbog teških telesnih povreda u Kliničkom centru u Nišu zadržani Ruska Stojanović (70), Ljubiša Đokić (43), Milomir Lazić (51), Sanja Vuković (38), Srbislav Marković (38) i Jovica Marinković (51).

Posle ukazane lekarske pomoći sa lakšim telesnim povreda kućama su otpušteni Milosnika Vidojković (48), Aca Jocić (56), Aleksandar Lazić (20), Slobodan Dinić, Sandra Lazić (18), Ljubiša Stojanović (40), Jovica Filipović, Srđan Pešić (37), Dragan Marinković (41), Đorđe Milić (60), Novica Vučić (52), Verica Đorđević (53), Vlastimir Đokić (41), Toplica Vidojković (34), Ivan Stojanović (64), Boban Pešić (41), kao i vozač autobusa Zoran Stanković (30). U spasavanju putnika učestvovalo je 13 mobilnih ekipa Hitne pomoći.

Veroljub Pejčić, direktor Hirurške klinike, na kojoj je smešteno troje preživelih, kaže za Kurir da Saši Diniću nije bilo pomoći. Dvoje putnika smešteno je na odeljenje intenzivne nege, jedan pacijent je na traumatologiji. Oni imaju povrede grudnog koša i kontuziju pluća.

Vlastimir Đokić, jedan od preživelih putnika, priča kako je došlo do nesreće.
- Autobus je u Cerje stigao s 15 minuta zakašnjenja. Čim su putnici ušli, vozač je dodao gas, verovatno da bi nadoknadio kašnjenje. Imam utisak da je u jednom trenutku vozio brzinom većom od 80 km, mada smo bili na seoskom putu. Odjednom sam čuo kako vozač viče "Držite se, ljudi", a zatim se autobus prevrnuo. Bilo je strašno, digla se prašina, ljudi su vrištali. Uzeo sam metalnu šipku, razbio prozor i izašao. Meštani su iznosili ljude iz gomile zgužvanog metala - priča Đokić i dodaje da je autobus u selo stigao pokvaren.

Istražni sudija Opštinskog suda u Nišu Bojan Pavić nije mogao da potvrdi ovu sumnju, ali nije isključio mogućnost da je nesreća izazvana kvarom na kočnicama.
- Naložio sam tehnički pregled vozila. Kada on bude okončan, znaće se i uzrok nesreće - kaže Pavić.

Firma "Lekon" jedan je od tri operatera koje su gradske vlasti angažovale na prevozu putnika u gradskom i prigradskom saobraćaju.


Izvor: Kurir / (D. K.)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Fear is liar

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 345
Zastava beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N 72
Ne mogu da verujem šta se desilo,to da se desi Lekonu ne mogu da verujem
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.