Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 05:46:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto postojimo?  (Pročitano 12483 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
A, mozda smo svi mi samo san koji sanja Bog....  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Zasto postojimo? Jednostavno pitanje. Bog se napio i napravio glupost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


bastra od boga data!

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 529
Cista slucajnost, zato ne razmisljajte zasto postojite vec Postojite u svakom momentu. Iskoristite zivot i cuvajte zivot. Stvarajte, volite, darujte, smejte se i radujte jer zivot je samo dah.
IP sačuvana
social share
Bastra od Boga data!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
mob
Samsung S7
Zato sto se bez nas ne moze

Ha ha ha .....ovo je glupost....pa bre bolje bi ovoj planeti bilo da nema nas!!

    Pa Bog i nije samo storitelj zemlje, već celog univerzuma...[/list:u]

Tacno tako
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
A, mozda smo svi mi samo san koji sanja Bog.... Smile
San je vreme koje provodimo, da bi ustanovili kako je vreme iluzija, posto u snu, vreme ne postoji.
Ako to sto si citirala smatras metaforom, onda te kapiram. Ali realnost je i dalje cinjenica da, Bog ne moze da spava, posto je on realnost, ciji je deo iluzija, kao nesto sto samo covek moze da projektuje u mislima.
Ja bi pre rekao da, po onome sto se desava, " Bozija realnost je nas San, a nasa realnost,
Bozija "nocna mora" "  Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Pogazicu ono gore sto sam rekao, tri posta gore jer je to bilo davno receno, no... Smile

Reci cu ovako sada:

Kao sto bi se neko kao roditelj trebao zaprepastiti, i reci svojim roditeljima zasto ste me rodili ili ko vam je dao pravo, tako i mi ne bi smeli postavljati pitanje zasto postojimo! Jer nasi roditelji su nas, bar tako je moralno pravilo, rodili iz ljubavi jer hoce da nas vole! Isto tako, i Bog se zaprepsacuje slusajuci mnoge kako vicu zasto postojimo! Iz istog razloga postojimo. Mi smo deca Bozija, i Bog nas voli i stvorio nas je iz ljubavi. Nazalost vrlo malo mu danas uzvracamo ljubav, ali kao pravi roditelj, mnogima od nas daleko vise ce oprostiti neke nase hirove nego li bi nasi roditelji oprostili neke nase hirove srazmerno roditeljskoj ili Bozijoj ljubavi. Dakle mi postojimo u ovom materijalnom svetu, zato da bi smo se dokazali kao deca Bozija, za duhovni zivot, realan zivot, a moramo se dokazati, jer u carstvu nebeskom vlada samo ljubav i svetlost. A Bog nije hteo da nas stvori kao robote, nego nam je dao slobodu da mi sami razumemo sta je ljubav.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Postojanje je neizbezno.

Cak i u Nibhani (Nirvana) se postoji -- doduse na nacin oslobodjen okova Ega.

Postojanje daleko nadilazi dihotomiju energije i materije.

Iz srzi postojanja nema izlaska. Postojis. Tacka.

Uvek si postojao/-la. Uvek ces postojati.

Naravno, to o cemu vi govorite nema veze sa postojanjem; vi se bavite sicusnim problemima svog sicusnog ega: ko ste, sta ste, zasto ste bas takvi.

To je parcijalizacija neveg ogromno veceg ali neceg u cemu imate pravo da sudelujete.

U svakom slucaju postojanje se nece zavrsiti nikad, jer je ono "starije od", tj. izvan vremena, a to sto cinite bice/bilo je/jeste zabelezeno u svesti Vecnosti.
« Poslednja izmena: 21. Nov 2005, 14:19:44 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1
postojimo zbog itekako inteligentnog razloga..postojimo da bi se duhovno razvili, razvili svoju kreativnost, inteligeciju, takodje pomogli i celokupnoj civilizaciji u tome..prihvatili sveta znanja, razvijali paranormalne moci uz pomoc duhovnih energija, kao i svi prosvetljeni ljudi pre naseg vremena, solomon, mojsije, aristotel, pitagora, car dusan, mihajlo pupin, nikola tesla i mnogi drugi..a jedina stvar koja sluzi za razvijaje toga su pozitivne misli i samo pozitivne misli i dela..metode postoje, "skolski nacin" kako stici do prosvetljenja postoji..zao mi je ako nekima ovo bude zvucalo trivijalno, ali ne moze se to ispricati (sobzirom da se dozivljava), nije to nikakva filozofija (sobzirom da se dozivljava)..radi se o apsolutnoj istini koja je sa one barijere spoznaje i nauka nikada nece moci da je istrazi sadasnjim metodama..samo pozitivne misli..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
mi postojimo da se znojimo
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 142
postojimo da bismo omogucili vanzemaljcima da izvode eksperimente nad nama! Smile
IP sačuvana
social share
Ica
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 05:46:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.