Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:44:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: hepatitis C  (Pročitano 21237 puta)
18. Maj 2006, 14:09:04
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
... nesto mi je palo na pamet... povodom jedne druge teme (prenosenje polnih bolesti)

hep. C je bolest koja dugo cuci u nekom i manje- vise se slucajno otkriva.
kazu da je mnogo mnogo rasprostranjenija od side i bilo koje druge bolesti koja se prenosi seksualnim putem ili iglom.
a smatra se da je visestruko veci broj onih koji ga imaju a neznaju da ga setaju i seju unaokolo!

to je bolest sa kojom se zivi... kako i koliko je u zavisnosti od toga koliko se bolesnik pazi.
napada jetru.
krajnja posledica: okazivanje tog organa i transplatacija.

u nasim zavodima test na sidu je besplatan, a ovaj se placa i kosta do 20E
obavezno se radi trudnicama.

govorim o nasoj sredini, a ne tamo nekom trulom zapadu...
i polazim od toga da licno poznajem 4 osobe obolele od ovog virusa (!), a ni jednu koja boluje od side...  Smile

zato mislim da ne bi bilo lose cuti koliko svi mi znamo o tom virusu...
da li poznajete nekoga ko boluje od ovog hepatitisa?
kakve su mere zastite?
na koje sve nacine moze da se prenese?

« Poslednja izmena: 18. Maj 2006, 14:15:03 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Sve vrste hepatitisa su otprilike opasne po covjeka posto ih ima vise komata.
E sad posto su to DNK virusi i imaju malo zeznutu gradju sve zavisi koji je hepatitis zarazio jetru, uglavnom vecina virusa hepatitisa napada celije jetrinog parenhina sto dovodi do degeneracije i nekroze. ponekad zna da napadne i zucne kanalice. E sad ono sto ja znam je da se u velikom broju infekcija jetrino tkivo oporavi za otprilike jedno 3-4 meseca.
E kod vecih zarista spasa nema bez transplatacije.
Takodje ono sto znam je da ponekad se posle infekcije stvara klinicka slika ciroze jetre.
Sto se tice zastite ako se dobro sjecam vakcina nije jos napravljena. A jedan od nacina da se malo ublazi bolest je uzimanje humano imunoglobulina. Naravno poslije prelezane bolesti ostaje se imun samo na serotip virusa tako da otprilike nikad nisi zasticen.
Ja vise od ovog ne znam  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile  informativno, nema sta... a kako se prenosi?
ne zutica, vec hep. C, koji je, za sada, neizleciv...
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Sta znam svi sojevi hepatitisa se prenose istim putevima preko kontaminirane krvi. Takodje preko nesterilizovane bolnicke hrane i instrumenata. Seksualnim putem kao i sa majke na fetus.
Jbg nisam bas toliki strucnjak iz mikrobiologije  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Moram reći da sam zaista iznenađena tolikom neinformisanišću i nezainteresovanošću za jednu ovako aktuelnu temu i oboljenje!
HEPATIS C JE POLNO PRENOSIVA BOLEST, KOJA SE DOBIJA PUTEM  KRVI! Dakle, kao i SIDA, kao i hepatitis B, jedino što je trenutno možda čak i opasnija od Side,a ako ne opasnija, onda bar aktuelnija, s obzirom da se sve više širi! Kažem opasnija, jer virus HIV-a umire na vazduhu nakon 30 sekundi, dok virus hepatitisa C opstaje mnogo duže. Dalje, Sida se danas leči, tj. to bolesti je uspešno usporen lekovima koji se dobijaju na teret zdravstvenog osiguranja, dok su se nekada plaćali i to isključivo u devizama, dok se Hepatitis C leči i to isključivo u svojoj aktivnoj fazi, što znači kada je već došlo do oštećenja jetre i to !Interferonom b" ili "Pegazisom" koji su izuzetno skupi,a naša zemlja za ovu godinu ima fond za lečenje  1000 pacijenata od nekoliko desetina hiljada obolelih!
Kao i SIDA, hepatitis C se ne dobija, on "se uzima", te zato mladi moraju biti edukovani na pravi način,a veliku ulogu treba preuzeti i porodica, kao i vraćanje na neke stare zaboravljene vrednosti! Seksualnim slobodama je došao kraj, ako je alternativa- smrt!
Virus hepatitisa C još uvek nije izolovan, deli se na grupe od kojih zavisi i to kojim tempom i da li će se bolest uopšte razviti, kao i uspeh lečenja,a kod nekih slučajeva može doći i do potpunog izbacivanja virusa iz krvi! Ovaj virus se takođe razlikuje od drugih hepatitisa po tome što nema kliničke slike i simptoma zaraze, sve dok bolest ne uznapreduje, te tako može biti i deset godina prisutan u organizmu neprimećen. Kažu da nakon dvadeset godina dolazi do ciroze jetre,a nakon trideset do karcinoma, ali to su sve nepotvrđeni podaci, s obzirom da je otkriven tek '80-ih!Prenosi se putem seksualnih odnosa i putem krvi ( zaražene igle, pribora za intravensko uzimanje narkotika, isto tako i ukoliko se sopstveni pribor koristi duže vremena,a i preko novčanica i pribora za ušmrkavanje narkotika) ali je interesantna činjenica da 40% zaraženih koji ne spadaju u takozvane "rizične grupe" ne zna način na koji je došla u dodir sa virusom!? Mali je rizik za prenošenje virusa sa majke na dete, čak 0,05% dok u našoj zemlji takvi slučajevi do skora nisu bili zabeleženi! Lečenje je teško i skupo, kao što rekoh,a lekovi jako utiču na psihu pacijenta, naročito važi za bivše narkomane! I za kraj ne zaboravite:
KAO I SIDA, HEPATITIS C SE NE DOBIJA, ON SE UZIMA!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile  Smile

potpuno se slazem da je tema veoma aktuelna i da je oboljenje vema ozbiljno...
nazalost, slazem se i sa konstatacijom da je neinformisanost i nezainteresovanost zapanjujuca...  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
[killed]

Obratite pažnju na istraživanje koje osporava seksualnu prenosivost HCV-a.

[Edit by Anea: Svaka poruka cija je svrha iskljucivo reklama komercijalnih sadrzaja, drugih foruma, drugih sajtova krsi Pravilnik Burek Foruma, i bice cenzurisana i reciklirana.]
« Poslednja izmena: 09. Jun 2006, 10:28:20 od Anea »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Malo sam se zaneo.
Zapravo, hteo sam da kažem:
nova kontrolisana istrazivanja pokazuju da je verovatnoca da se hepatitis c dobije seksualnim kontaktom toliko mala da je zanemarljiva. radi se o desetogodisnjem ispitivanju radjenom na 895 heteroseksualnih parova. prosecno su imali seks 1.8 puta nedeljno i pritom nisu koristili kondom, niti su praktikovali analni seks ili seks za vreme menstrualnog ciklusa.
u toku posmatranog perioda, samo tri supruznika su dobila virus, ali se kod jedne osobe razlikovao genotip HCV-a, pa se moze zakljuciti da je postojao drugi izvor zaraze.
po ovome, stepen verovatnoce da se monogamni heteroseskualac HCV-om zarazi seksualnim putem jeste 0.36 sto znaci da je prakticno zanemarljiva.
mnogi strucnjaci iz oblasti medicine se spore je li uopste bitno preporucivati upotrebu kondoma kod ovih parova.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 znam i ja za jedan takav par... on ima, ona nema

al' kako se onda prenosi, a ocigledno se prenosi 'uspesno', jer su cifre Smile
nisu valjda svi sa hep. C narkomani  Smile
doduse, ni broj parova koji upraznjavaju analni seks kao i seks za vrme menstruacije nije mali...
Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
I ja sam jedan takav par.
Ja imam, ona nema.

A kako sam ja dobio? Ni sam ne znam.
Narkomanija - ne; sex - ne; operacije - ne; krv - ne; zubar - nikad se ne zna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:44:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.