Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:34:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 5.1 problem  (Pročitano 4215 puta)
18. Maj 2006, 01:53:13
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Kupio sam 5.1 zvucnike marke xwave.
Posto sam laik za te hardversko-softverske zavrzlame trazim vasu pomoc.
Povezao sam sve zvucnike sa subwooferom t.j. basom kako i treba, zatim sam pravilno ubacio i cinceve na zadnjem delu subwoofera i ostaje mi problem kuciste kompa.
Kako pogoditi tu kombinaciju sa 5 cinceva i 5 ulaza razlicitih boja koje imam na pozadini kucista ?
Primetio sam da u drugi ulaz kad ubacim reaguju sve tri grupe, ali pojedinacno mislim na 2 prednja, 2 zadnja i centralni sa basom.
Tako da mogu da koristim samo neke od ti tri grupa, pa sam trenutno namestio na centralni sa basom, jer su najjaci, ali sta da radim sa ostalim zvucnicima, zasto oni ne rade ?
Da li sam promasio pravu kombinaciju sa cincevima ili mozda je problem u softverskom delu i jednostavno podrzava samo 2.1 zvucnike ?
Da li ako imam 5 ulaza na kucistu automatski znaci da i zvucna podrzava 5.1 sistem, mozda je to problem.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Samsung Wave
Da bi 5.1 sistem radio potrebno je da imas sledece:

1 - 5.1 zvucnike [ok]
2 - 5.1 zvucnu karticu [?]
3 - 5.1 DVD ili muziku [?]

Ako samo jedna od ove tri stavke nije ispunjena, 5.1 ti nece raditi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Kako da proverim koju zvucnu karticu koristim, t.j. da li ima izlaz 5.1 ?
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Ja bih pogledao na kutiji prvo  Smile
Sa driverima za zvucnu si dobio sigurno neki progr.za podesavanje zvucnih efekata,tamo imas da istestiras svaki zvucnik dali reaguje,tj jel prima signal...ako ne,onda si ili nesto lose povezao,ili nemas 5.1 zvucnu kartu
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3470
Zastava BG
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
SonyEricsson K800i
Zar ne bi trebalo da imas samo tri cinca (ili jedan digitalni)  za povezivanje zvucne karte sa basom?
IP sačuvana
social share
Ja volim samo sebe
Svog predivnog sebe
Ja volim samo sebe
Svog jedinog sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


OK...idemo dalje...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11512
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
Instaliras driver i podesis na 5.1
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Odustao sam od kompa, zato sto najverovatnije imam 2.1 izlaz i to cu resiti kada uzmem novu zvucnu.

Sada sam povezao  5.1 zvucnike sa dvd plejerom iste marke xwave i opet imam jedan problem.
Svi zvucnici rade, osim basa najjaceg zvucnika od 60 vati, ustvari on radi ali jedva da se cuje i kad se ton pojaca.
Na dvd plejeru sam podesio sve parametre(ukljucio sam bas, cak i one podvste basa treble...), ali mi nije jasno zasto bas koji treba da bude najglasniji se ne cuje.
Podesio sam wooferu jacinu svih zvucnika kako pravila nalazu, cak sam i pojacao bas i ako to nije preporucljivo i opet se ne cuje.
Sto se tice ulaza i na plejeru i na wooferu, cinceve sam prikljucio na odgovarajuce ulaze, front u front, zadnje u zadnje, centralni u centralni ulaz itd.
Ne znam zasto najjaci zvucnik koga ostali treba da prate ostaje tih ili gotovo necujan ?
Medjutim kada pustim originalni muzicki audio cd rade samo dva zvucnika i to prednji bez basa.
Hvala na pomoci.
« Poslednja izmena: 18. Maj 2006, 18:25:05 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Samsung Wave
Kao sto rekoh... uslov da se 5.1 cuje, je da DVD ili Audio CD bude original i da na njemu pise da je pravljen u 5.1 sistemu. Ali, posto su uglavnom svi Audio CD-ovi pravljeni u stereu, i nisu predvidjeni da se slusaju na 5.1 sistemu, ti neces cuti ono sto zelis da cujes. Isto tako neces cuti ono sto ocekujes da cujes, ako pustis piratsku kopiju DVD-a, koja je snimana video kamerom u bioskopu iz ruke.
« Poslednja izmena: 19. Maj 2006, 00:10:30 od Zoran Karavla »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Karavla, toliko znam.
Pustao sam originalne dvd filmove i originalne audio cd-ove, tako da presnimane originale nisam ni imao potrebe da isprobavam.
Ali cak i kada pustam mp3 ili dvix trebalo bi da radi u 2.1 sistemu, naprimer 2 prednja i obavezno  woofer, ali meni u tom slucaju rade samo 2 prednja, a kad je u pitanju dvd kao sto rekoh i dalje 5 bez glavnog woofera.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Here I am, on the road again...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3818
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
mob
HTC Touch Pro
pa ako je u pitanju 5.1 onda bi trebo da imas samo 3 cinca koja idu na karticu na kompu 1 na mic, 1 na line in 1 na line out i trebalo bi da radi samo sto ako nemas ono sto ti je @zoran reko i prvom postu, kad pustas nesto a nije 5.1 onda ce ti zvucnici raditi kao stereo ili 2.1, znaci radice oba prendja, a nece zadnji sateliti!
Posto ti je veoma malo igara, filmova i sl. koji podrzavaju 5.1 zvuk ja bih ti preporucio da te zvucnike koristis kao stereo!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:34:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.