Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 21:35:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Salate  (Pročitano 33438 puta)
08. Avg 2004, 23:31:52
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 1344
Zastava Banja Luka
Zelena salata na gruzijski način

Potrebno: 2 glavice slate, 2 dl kefira ili kiselog mlijeka, 4 čena izgnječenog bijelog luka, 50 gr oraha, malo soli, 1 kašičica senfa.

Priprema: Iseći oprane listove zelene salate na rezance. Izmiješati kefir, odnosno kiselo mlijeko sa bijelim lukom i ostalim začinima, te dobro rashaditi. Pred serviranje preliti salatu pripremljenim prelivom i posuti krupno sečenim orasima.

Zelena salata sa kajmakom

Potrebno: 3 do 4 glavice zelene salate, 10 crvenih rotkvica, 3 kuvana jajeta, 150 gr kajmaka, so, ulje i sirće.

Priprema: Krupnije listove zelene salate narezati na rezance, pa staviti u sredinu veće činije. Okolo poredati manje listove, kolutiće rotkvica i tvrdo kuvanih jaja. Sve zajedno posoliti, preliti uljem i sirćetom. Po salati staviti lepo raspoređene kašičice kajmaka.

Salata od rotkvica s pavlakom ili kiselim mlijekom

Potrebno: 4 krompira, 1 do 2 veze većih mladih rotkvica, 2 dl jogurta ili kisele pavlake, 2 čena belog luka, so i peršun.

Priprema: Krompir skuvati u ljusci i slanoj vodi, te ohladiti, oljuštiti i isjeći na kolutove. Rotkvice dobro oprati, pa isjeći na deblje listiće. Od jogurta ili pavlake, sjeckanog peršuna, bijelog luka spremiti marinadu. Pripremljenu marinadu pomiješati sa krompirom i rotkvicama. Ukrasiti tvrdo kuvanim jajima, grančicama peršuna, kriškama paprika i paradajza.

Salata “Mimoza”

Potrebno: 4 glavice zelene salate, 2 kuvana jaja, kašičica senfa, 1 dl ulja, 1 limun, so i biber.

Priprema: U dubljoj posudi za salatu staviti senf, ulje, sirće, so i biber. Sve dobro izmiješati. Dodati nasječeno bjelance od tvrdo kuvanih jaja. Dodati listove zelene salate. Lagano promešati, pa preko zelene salate naribati kuvana žumanca.

Salata sa tunjevinom

Potrebno: 2 konzerve tunjevine, 200 gr bijelog pasulja, 2 glavice crnog luka, pola veze peršuna, 1 šoljica maslinovog ulja, 1 limun, 3 čena bijelog luka, 100 gr maslina, so i biber.

Priprema: Skuvati pasulj. Crni luk tanko nasjeći pa pomiješati sa usitnjenom tunjevinom. Od soka iz konzervi, maslinovog ulja, liminuvog soka, bibera i soli napraviti marinadu pa preliti izmiješanu masu. Salatu ohladiti, posuti sjeckanim bijelim lukom, peršunovim listom i ukrasiti maslinkama.

Salata od makarona i tunjevine

Potrebno: 500 gr makarona, 3 konzerve tunjevine, 150 gr zelenih maslina, 3 kisela krastavčića, 3 barena jaja, 1 limun, 1 crvena feferona, 1 dl ulja, so, biber i malo sekcanog peršuna.

Priprema: Skuvati makarone, oprati hladnom vodom i ocijediti. Sitno isjeckati feferone, masline, pa dodati makaronima. Posoliti, pobiberiti, dodati sok od limuna, ulje, pa makarone izmiješati. Pred serviranje, ocijediti tunjevinu od ulja. Izdrobiti jaja, pa sve dodati makaronima i izmiješati. Ukrasiti sjeckanim krastavcima i posuti peršunom.

Prolećna salata sa rotkvicama

Potrebno: 1 veza rotkvica, 1 šolja kuvanog pirinča, 1 veza mladog luka i 1 glavica zelene salate.
Za preliv: 3 kašike majoneza, 3 kašike kisele pavlake, 1 dl ulja, 3 kašike jabukovog sirćeta, so, biber, prstohvat šećera, muškatni oraščić.

Priprema: Oprane rotkvice isjeći na tanke kolutove. Zelenu salatu oprati i isjeći na rezance, a mladi luk na tanke kolutove. Sve izmiješati i dodati kuvani pirinač, pa preliti pripremljenim prelivom. Za preliv izmiješati sve sastojke izuzev oraščića koji se nariba preko salate.
IP sačuvana
social share
Covjek nije stvoren da bude pobjedjen. Covjeka mogu unistiti, ali ga ne mogu pobjediti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Salata od tikvica, ananasa, kukuruza i sira




Sastojci

1 manja tikvica
nekoliko listova zelene salate
2 koluta ananasa iz konzerve
paradajz
kukuruz iz konzerve
kozji sir

Način pripreme

Manju tikvicu iseći po dužini i ispeći sa obe strane na teflonu. Dva koluta ananasa iseći napola. Paradajz iseći na kriške. Razne vrste zelene salate iseckati. Sve sastojke aranžirati ne mešajući ih međusobno, odozgo posuti kukuruz i narendan kozji sir.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nolina salata




Sastojci

1 pile (ili dva veća bela mesa)
2-3 kisele pavlake od 0,2 dl
400 grama majoneza
200 grama prženog kikirikija
200 grama pečenog susama
senf
biber
"vegeta"
peršun

Način pripreme

Skuvati u ekspres-loncu jedno celo pile (ili dva veća bela mesa sa koskom) sa malo "vegete". Kad se ohladi, očistiti ga od kostiju i kožice. Iseckati ga na krupnije komade, dodati 2 kisele pavlake (može i 3) od 0,2 dl, 400 grama majoneza, 200 grama prženog kikirikija istucanog u avanu, 200 grama pečenog susama, senf po ukusu, malo mlevenog bibera i seckanog peršuna. Sve dobro izmešati, staviti u činiju, ukrasiti po želji i ostaviti u frižideru da se dobro ohladi (najbolje je da prenoći).

Vreme pripreme: 50 minuta



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Švapska salata



Sastojci

500 grama tvrdog ovčijeg sira
10 pečenih crvenih paprika ili 10 kašika ajvara
5-6 ljutih papričica
glavica crnog luka
kašika kajmaka
kašičica aleve paprike
3 tvrdo kuvana žumanca
ulje

Način pripreme

Dobro izgnječenom siru dodajte sitno iseckanu pečenu papriku ili ajvar, sitno iseckane ljute papričice, iseckan beli luk koji ste prethodno izdinstali, kajmak, alevu papriku i barena žumanca. Masu dobro izmešajte, servirajte u plitak sud, pa prelijte uljem.

IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pileća salata s povrćem



Sastojci

300 grama pilećih grudi
4 krompira
kupus
crveni kupus
paradajz
krastavac
crni luk
šargarepa
crvena i žuta paprika
vegeta
pavlaka
sirće
origano
peršun
beli luk (može i u prahu)

Način pripreme

Meso iseći na tanke listiće i ispeći na malo ulja. Posuti vegetom, dodati aromatično bilje i ispeći. U fritezi ispeći krompir. Kupus i šargarepu izrendati, papriku i luk iseći na kolutove. Pavlaku umutiti sa sirćetom, dodati beli luk, peršun, origano i vegetu. Umutiti i dodati malo vode. Povrće složiti na tanjir, sipati krompir i meso i na kraju posuti umućenom pavlakom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Salata od jogurta i krompira



Sastojci

500 grama krompira
2 jogurta u čaši
100 grama majoneza
1 kašika sitno seckanog crnog luka
malo karija
malo čilija
limunov sok
sitno seckan peršun
so

Način pripreme

Krompir očistiti, obariti i iseći na kolutove. Od ostalih sastojaka napraviti sos, pa sve zajedno izmešati i preliti preko krompira sat vremena pre služenja. Ukrasiti kolutovima paradajza.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Salata umesto obroka



Sastojci

1 paradajz srednje veličine
jedan krastavac
manja glavica zelene salate
jedno kuvano jaje
100 grama pilećeg filea
senf
sirće "balzamiko"
so i biber

Način pripreme

Paradajz, krastavac i kuvano jaje iseći na kockice, zelenu salatu na trake, a prethodno ispečen file iseći na kockice. Sve ovo imešati, dodati kafenu kašičicu senfa i sirćeta, pa posoliti i pobiberiti po ukusu.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Руска салата:

1 мешано поврће за руску салату (450 грама)
3-4 кувана јајета
150 грама прашке шунке
150 грама киселих краставаца
150 грама обарених пилећих прса
150-200 грама мајонеза
мало сенфа (непуна кафена кашичица)
соли по жељи

Поврће обарити, оставити да се оцеди и охлади. Шунку, јаја, краставац, охлађена пилећа прса исецкати на ситне комадиће. Додати пола мајонеза, сенф, со. Добро промешати. Оставити на неколико сати у фрижидер. Пре служења додати још мајонеза, јер састојци упију претходни мајонез. Поново добро промешати. Премазати одозго танким слојем мајонеза. Украсити по жељи.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
"Масно мезе"

Помешати маслиново уље, аћето балзамико, со, бели лук (идеално у праху, ако не, онда врло ситно сецкан). Узети сомун и комадић по комадић умакати у смесу и јести. Идеално уз жестока пића као што су вотка, лоза, шљивовица, па чак и уз сува црна вина.
« Poslednja izmena: 15. Jan 2009, 01:15:24 od panini »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Salata sa kukuruzom i šampinjonima



Sastojci
500 grama šampinjona
500 grama kukuruza šećerca
so, biber, ulje
Način pripreme
Kukuruz kuvati u slanoj vodi 15 min, pa posle procediti. Šampinjone sitno iseckati i staviti u šerpu sa malo ulja i dinstati sve dok ne omekšaju (oko 15 minuta). Posoliti, dodati malo bibera kada su šampinjoni gotovi, pa dodati oceđeni kukuruz i sve promešati i ostaviti da se ohladi. Služiti uz pečenje ili uz neke slane pogačice.

Vreme pripreme: 30 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 21:35:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.