Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 12:07:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Boris Bizetic  (Pročitano 12470 puta)
12. Maj 2006, 05:53:53
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Boris Bizetic
Pevac, kompozitor, tekstopisac, muzicar, aranzer...

Beogradski umetnik Boris Bizetic, jedan je od retkih stvaralaca nekadasnje Jugoslavije i danasnje Srbije koji s pravom moze nositi naziv multimedijalne licnosti.Zato sto se kao stvaralac, pevac, kompozitor, aran?er, tekstopisac i muzicar ogledao u svim ?anrovima popularne muzike, i njegova biografija je prebogata.

Poceo je kao kantautor slagera i zabavne muzike sa svojim nezaboravim baladama "Kako si?", "Ljubavi mladosti moje", "Ne verujem ti vise", "Mene si volela", "Ugasi svetlo"... Nije toliko vodio racuna o svojoj pevackoj i festivalksoj karijeri, koliko je brinuo o hitovima koje je pisao za druge izvodjace ("Gde si sad"- Mira Besirevic, "Muzika nek svira samo za nju", "Narcisi placu ljubavi","Ima neko ko me ceka"...- Miki Jevremovic, "Nisi znala da te volim" - Mira i Rale,"Muzika ostaje", "Festa", "Ti nisi moje sunce"...-Misa Markovic,"Tako je plakala Isidora"-Rade Vuckovic). Njegove pesme pevali su i Djordje Marjanovic, Dragan Stojnic, Olivera Katarina, Radmila Karaklajic, Anica Zubovic, Ljiljana Petrovic, Rale Cajic, "Renesans"...

Osvojio je dve nagrade na festivalu "Beogradsko prolece", ucestvovao 1972. godine na zanimljivom festivalu u modnom kriku pod nazivom "Lepo stoji partizanska bluza". Autor je himne "Napred plavi" za nasu reprezentaciju u bilo kojem sportu.

Verovali ili ne, ali Boriz je pisao i pise zabavnu muziku, slagere, folk, instrumentalnu muziku, pravi decije pesme, muziku za film, televiziju...

Kao jedan od najproduktivnijih i najplodnijih autora popularne muzike, objavljeno je njegovih 11 solistickih albuma, dvadesetak singlploca i cak 19 albuma (LP ploca, audio-kaseta i CD-a) kultne satiricno soumenske grupe "Rokeri s Moravu" koji su ?arili i palili estradom od Vardara pa do Triglava. Samo su u beogradskom Domu sindikata 1982. godine imali zaredom 14 koncerata. Kao Veljko B. U?icanin iz "Rokera", napisao je nezaboravne saljive pesme: "Drma, drma, plovak", "Stojadinka ovce sisa", "Corbast pasulj volem", "Ja Tarzan a ti D?ejn", "Krekenzi kikiriki", Srbija se umirit ne mo?e", "Seks na eks", "Na lepu plavu Moravu", kokteli "?elje, cestitke i pozdravi", "Picerija"...Izdate su i 4 video-kasete sa naj-TV spotovima "Rokera s Moravu".

Ogledao se kao poeta i pisac sa cetiri knjige: dve knjige poezije "Gorki venac" i "Srpskohrvatske pesme", jednu decju knjigu "Bajka u stihovima "Zuba i Zula" i "Hitovi nezaboravci", satiricna poezija "Rokera".

Sa svojom porodicnom manufakturom , suprugom Magdalenom, kcerkama Anitom i Doris, realizovao je TV-esmije "Folk liga" na Studiju B, "Bebeviziju" na TV Politici, a u decembru 2001. godine proslavice redak jubilej - 500 emisiju svojeg humoristickog serijala "BBShow".

Pored ovoliko radova visokoproduktivnog i vrednog Borisa Bizetica, dodajemo da je pisao instrumentalnu muziku za sest domacih igranih filmova (dve komedije "Tesna ko?a", "Bombasi", "Crveni udar", "Svemirci su krivi za sve" i "Gnjurac").

Blago iz špajza u vreme izvrnutih čarapa

   
Legendarni kantautor Boris Bizetić, doajen naše zabane muzike, humorista, zabavljač, od septembra kreira “Smeh terapiju”, humoristički šou, koji se emituje na pet takozvanih malih televizijskih stanica.

Boris Bizetić: “Smeh terapija” je sastavljena od viceva koji su nekada snimljeni i emitovani u “BB šou”, novih humorističkih video spotova i spotova “Rokera s Moravu”. U tom “sendviču” su i namerno napisane otkačene pesme koje pevaju poznati... Jednostavno, izvukao sam blago iz špajza... Ko je voleo “BB šou”, voleće i ovo!

Šta još ima u tvom špajzu?

Boris Bizetić: Svašta! Između ostalog, oko 50 spotova “Rokera s Moravu” za koje mi treba izdavač. Ili da ih sam objavim na DVD-u... Sve je toliko bezvezna priča, sve je propalo, oronulo, sve se pretvorilo u nešto pogrešno... Čarapa se izvrnula skroz naopačke. Srećom, 15 godina ne živim od izdavaštva.

Nego od čega?

Boris Bizetić: Od početka godine, radim seriju reportaža u “Ženskom svetu”. Poznati pričaju o svom detinjstvu, pitam ih ono što ih niko nikad nije pitao. Oslanjam se na televizijske snimke emisije koju sam radio na “D kanalu”, “Slike iz detinjstva”, Već godinu i po dana, na “Maksi” radiju radim četiri autorske emisije nedeljno. Oslanjam se na evergrin, nema tu ničeg pomodnog, ničeg po sistemu “udri”. Iskopavam snimke iz pedesetih i šezdesetih godina i to je melem na duše onih koji to vole...

Jesi li zaboravio da pevaš?

Boris Bizetić: Nisam! Što je najgore, pevam bolje nego ikada u životu! Samo, sticajem okolnosti, ograničavam se na pevanje po kući, eventualno otpevam nešto za neku reklamicu... Iskustvo koje imam sa albumima koje mi je objavio “Hi-Fi” centar nije blistavo... Niko mi nije napravio nikakvu kampanju, vlada pomama za pomodarstvom, a ja se tu ne nalazim. Da se nisam bavio humorom, sigurno bih bio ozlojeđen...
   
Zašto nisi aktivirao “veze”, da se izboriš za bolji status?

Boris Bizetić: Zato što sam ja jedan bezvezan tip! Mislim, čovek bez veza. Stalno sam mislio da je kvalitet glavna stvar u celoj priči. Posle revolucije, pokušavao sam da stupim u kontakt sa Vladom Markovićem, direktorom PGP-a. Zvao sam nekoliko puta da mi sekretarica zakaže sastanak sa njim... Imao sam gomilu ideja, mislio sam da je bar zainteresovan da me sasluša, da mi bar kaže da nije zainteresovan. Ali eto... Kakav sam, najbolje “piše” u pesmi “Problematičan”, na albumu “Cena ljubavi”.

Što nisi potegao svog trostrukog kuma Željka Mitrovića?

Boris Bizetić: Nemoj mi njega... Nekada sam ga učio kako se jede šnicla... Mnoge sam koječemu naučio. Danas takvi imaju svašta – od trafika, do aviona!

Kako ti danas izgledaju i zvuče “Rokeri s Moravu”?

Boris Bizetić: U vreme kada su nastali, kao ni dok su trajali, nisam bio svestan njihovog značaja i veličine. U to vreme sam živeo kao čovek. Išao sam na letovanja, kupio stan, auto... “Rokeri s Moravu” su bili odlično preduzeće, vreme je bilo sjajno za taj posao. Tiraži albuma “Rokera s Moravu” su bili fantastični, koncerti izuzetno posećeni, mnogo smo putovali... Kad pogledam danas kako je to bilo, shvatam da su “Rokeri s Moravu” bili izuzetno značajni, da su ostali nenadmašni. Pesme su bile odlično otpevane, bile su majstorski aranžirane, tekstovi su bili pesnički dobri. Danas, umesto da svašta bude bolje, svašta je gore...

Jesi li se umorio?

Boris Bizetić: Ne, nisam umoran. Da neko ne pomisli da su mi baterije istrošene, ili da mi treba nov punjač... Nije mi ni do toga da ispravljam “krivu Drinu” na pogrešnom mestu... Ali, došlo je vreme – spašavaj se ko može!

Kako se ti spašavaš?

Boris Bizetić: Sedim i čekam da se smrkne, pa da polegamo! Šalim se, to je jedna od narodnih umotvorina koju nosim još iz vojske, u kojoj sam bio 1986. godine. Na mikroplanu se spašavam od pošasti spoljnog sveta. Da mi nije porodice, mogao bih samo da cvilim! Hvala Bogu da sam ovu moju ženu, kakvu-takvu navato na vreme i da imamo decu koja su zafrkanti, pa se po kući ludiramo i šegačimo... Sreća je i da su moji emotivni špajzi napunjeni vedrim slikama iz prošlosti...

U inat svima, bez lažnog sjaja

Promocija novog albuma Borisa Bizetića, nazvanog "Cena ljubavi", bila je prava poslastica za nostalgičare, željne romantične i nežne zabavne muzike, kakva je nekad carovala na našim prostorima, a onda je, neočekivano, pod naletom svega i svačega, prosto "prognana". Bez velikih ambicija (koje je iživeo davno, kroz velike tiraže), bez trunke moranja, opušteno i nadahnuto, Bizetić je skrojio 14 pesama, dodao pet instrumentala i – eto "Cene ljubavi"...

Na samoj promociji, kako je i Bizetić istakao, nije bilo ni traga od glamura, šampanjca u rano popodne, trendijevskih faca, pomodarskih štosova, likova koji su tu došli samo da bi bili viđeni. Ali, zato su tu bile žive muzičke legende – Predrag Gojković Cune, Lola Novaković, Dragoslava Genčić, Miša Marković.... Blistali su, ne krijući oduševljenje što je Bizetić, posle višegodišnje diskografske apstinencije, ponovo muzički aktivan. Još pre dvadesetak godina, činilo se da je svojoj najvećoj ljubavi, zabavnoj muzici, okrenuo leđa za sva vremena.

"Ma lako je Borisu da izdaje albume. Sam piše tekstove, sam komponuje, sam radi aranžmane, mlađa ćerka mu tonski kreira i programira pesme, starija radi spotove, žena peva prateće vokasle i radi produkciju! Danas, kada je snimanje skuplje no ikada, sve to je neverovatna ušteda!" – konstatovao je jedan Borisov prijatelj.

Zaista, kako je potvrdio i Bizetić, u rađanju i kreiranju "Cene ljubavi" učestvovala je cela njegova porodica. A ono što je trebalo dopuniti, dopunili su prijatelji, prijateljski. Iza komplertnog posla su stala dva Nenada (Čajić i Raičević), čelni ljudi "Hi-fi" centra, kuće koja je izdala album.

Boris Bizetić: Danas su sa mnom moji prijatelji, i oni koji su utemeljili ovdašnju muzičku scenu, i njihovo prisustvo mi je dragocenije od svega. Ponosan sam što je ovde gospođa Lola Novaković, pevačica koju sam prvi put video na komšijskom televizoru. Srećan sam što je tu Žarko Petrović, kompozitor, koji je producirao "Ako jednom vidiš Mariju" pre 30 i kusur godina. Ovde je i moj kum Bora Mitrović, zahvaljujući kojem sam postao kantautor... Posebno zadovoljstvo mi je što je došao i najnoviji sekretar Udruženja estradnih umetnika, gospodin Mirković, koji će mi spontano uručiti povelju udruženja – duhovito je komentarisao Bizetić.

Onako "usput", otkrio je da njegovo poslednje muzičko autorsko delo proizvod čistog inata, koji će mnoge usrećiti. Sve one čije žalopojke zbog toga što nema naše "normalne" zabavne muzike već godinama sluša. Uz pićence i Borisove nove pesme, apsolutno prepoznatljive, bez lažnog glamura i veštačkog sjaja, ova promocija je bila pravo osveženje u izveštačeno glamuroznom svetu estrade.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
tako bih voljela cuti tvoju prvu kasetu, to bi me bas vratilo o ona lijepa vremena
Nina Sarajevo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 12:07:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.