Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:39:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: System Of A Down  (Pročitano 51364 puta)
12. Maj 2006, 05:09:27
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
System Of A Down

System Of A Down je kalifornijski glazbeni sastav, osnovan 1994 , koji spaja razne vrste glazbe u jednu. Njihova glazba obuhvaća metal, nu metal, hardcore metal, te armensku narodnu muziku. Ime System of a Down potječe od Darona Malakiana, jednog od članova sastava, koji je napisao stih "Victims of A Down", gdje "A" znači Amerika.

Jedno od obilježja sastava je izražavanje političkih stavova u njihovim pjesmama. Oni često kritiziraju trenutnu američku politiku i medije. Često u pjesmama spominju armenski genocid.

Članovi
Vokal / Keyboard / Gitara - Serj Tankiany
Gitara / Vokal - Daron Malakian
Bass - Shavarsh "Shavo" Odadjian
Bubnjevi - John Dolmayan

Diskografija

Demos
1996: Demo #1
1996: Demo #2
1997: Demo #3

Albumi
System of a Down
Toxicity
Steal This Album!
Mezmerize
Hypnotize

Singlovi
1998: Sugar
1999: Spiders
2001: Chop Suey!
2001: Toxicity
2002: Aerials
2002: Innervision
2003: I-E-A-I-A-I-O
2003: Boom!
2005: B.Y.O.B.
2005: Question!
2005: Hypnotize

Non-Album-Tracks
2000: Storaged („Heavy Metal 2000“-Soundtrack / Sugar E.P.)
2000: Snowblind (Cover od Black Sabbath, izdana na „Nativity in Black, Vol. 2: A Tribute to Black Sabbath“)
2001: Forever, "Outer Space"
2001: Virginity, "Virgin Tea"
2001: The Metro („Dracula 2000“-Soundtrack / „Not another teen movie!“)
2001: Johnny (Promo, na single-CD od Chop Suey!)
Temper (raniji demo)
Blue (raniji demo)
Honey (raniji demo)
Starlit Eyes
Will they die for you? (sa Lil'Kim ,Puffy, Mase ; izdan na South Park albumu)
Feel good (feat. hed p.e. & Kittie)
Defy you (Nuguns Remix)
Patterns (Serj Tankian s bivsim Black Sabbath Gitaristom Tony Iommi
Nations
Drugs (Intro na koncertima od European-Tour 2001)
Goodbye Blue Sky
Shame (on a Nigga) (skupa sa Wu-Tang Clan)
Mushroom Cult (skupa s Dog Fashion Disco; objavljen na Anarchists Of Good Taste)
Friik (neobjavljen)
Marmalade

Drugi
Holy Mountains (dosada samo live odsvirana, bit ce objavljena na albumu Hypnotize)
Kill Rock n Roll (dosada samo live odsvirana, bit ce objavljena na albumu Hypnotize)

Videografija
1998: War?
1998: Sugar – Rezija: Nathan Cox
1999: Spiders – Rezija: Charlie Deaux
2001: Chop Suey! – Rezija: Marcos Siega / Shavo Odadjian
2002: Toxicity – Rezija: Shavo Odadjian
2002: Aerials – Rezija: Shavo Odadjian
2003: Boom – Rezija: Michael Moore
2005: B.Y.O.B. – Rezija: Jake Nava
2005: Question! - Rezija: Shavo Odadjian / Howard Greenhalgh

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.26
Clanovi:
Serj Tankian - pevac
Daron Malakian - gitarista
Shavo Odadjian - basista
John Dolmayan - bubnjar



System of a Down, jedinstvena je pojava na muzickom nebu danasnjice. Originalno iskazivanje bunta protiv aktuelnih problema drustva, specijalnost je koju su svetu prezentovali svojim albumima. Kada su jos 1994. godine poceli odrzavati prve probe pod imenom Soil, nisu ni slutili kako ce jednoga dana biti svetski popularni. "Cupavi" pevac Serj, ludi gitarista Daron,basista Shavo i hladnokrvni bubnjar John (1997. godine je zamenio Andy Kachaturiana), gotovo su svake veceri nastupali u jednom od klubova u Los Angelesu. Demo snimci usmerili su paznju underground subkulture na grupu, no vrtoglavi uspon ovih rock alternativaca zapoceo je nakon sto ih je uocio ugledni muzicki producent Rick Rubin, inace poznat po radu sa Red Hot Chili Peppersima, Beastie Boysima i mnogim drugima.

Debitantski album nazvan 'System af a Down' predvodjen singlovima 'Sugar' i 'Spiders'.Kljucni motivi poput primera armenskog genocida, socijalne nepravde i besmislenosti rata ostali su do danas temelji muzickog i kreativnoga izrazaja glavnih tekstopisaca benda, Darona Malakiana i Serja Tankiana. Takodje stil, sacinjen od elemenata metala, punk-rocka, jazza i armenskog folklora nesto je po cemu se grupa izdvaja od ostalih. Inace, ime benda nastalo je promenom naziva jedne od pesama Malakiana, nazvane ''Victims of a Down'', gde ''A'' simbolicki predstavlja Ameriku.

Nakon tri godine intenzivnog nastupanja sirom SAD-a, usledio je njihov najuspesniji album, 'Toxicity'. Zanimljiv je podatak, kako je album zauzeo prvo mesto na americkoj nacionalnoj top listi upravo one nedelje kada se dogodio teroristicki napad na New York, 11. septembra 2001.. Ubrzo, politicari su System of a Down etiketirali kao kontraverznu grupu zbog cega je i njihov fenomenalni singl 'Chop Suey' bio maknut sa radijskog programa. Bez obzira na to, album je prodan u pet miliona primeraka. Godinu dana kasnije izdaju novi album, 'Steal This Album', na koji su uvrstili neobjavljene pesme, pripremljene za 'Toxicity'. U to vreme pocinje rat u Iraku, te System of a Down u izradi spota za singl 'Boom!' saradjuju sa poznatim rediteljem i kriticarom Bushove politike, Michael Moorom.

2005. godina ce ostati upisana u mnogim rock enciklopedijama – System Of A Down je izdao dva albuma, 'Mezmerize' (22.5.) i 'Hypnotize' (22.11.), te sa oba osvojio sam vrh najprestiznije, Billboardove top liste. Do tada, to je uspelo samo legendarnim Beatlesima. Doduse cak pet puta, ali ipak ... 'Mezmerize', najavljen zestokom pesmom 'B.Y.O.B.' (Bring Your Own Bombs), oznacio je novo poglavlje u istoriji grupe. Mnogi su fanovi ostali zbunjeni gotovo drasticnom promenom stila, no ubrzo su shvatili kako je to nuzan muzicko-evolucijski korak u razvoju System of a Downa. Usledila je nagrada za najbolju alternativnu grupu godine od strane MTV-a. U novembru, na trziste su pustili i drugi album, pod nazivom 'Hypnotize'. Clanovi benda priznaju kako su ideju dvostrukog albuma ''ukrali'' od Q.Tarantina i njegovog filma ''Kill Bill''. Omot za 'Mezmerize/Hypnotize' izradio je otac gitariste Darona Malakiana, Vartan Malakian, inace poznati armenski slikar. Krajem 2005. godine, singl 'B. Y.O.B.' dobio je nagradu Grammy, u kategoriji najbolje hard-rock pesme. Nakon zavrsetka Ozzfesta 2006., bend je najavio visegodišnji "odmor", kako bi se clanovi grupe mogli posvetiti pojedinacnim projektima.

Filozofiju benda mozda ce najbolje objasniti sam Tankian – ''Mislim da je sudbina izabrala muziku za nas cetvoricu. I ti ako pratis svoj put i svoje srce, sigurno neces pogresiti.''

Izvor: Bgdcafe
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


There is no such thing as free lunch

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 92
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 3110classic
Ubedljivo najbolja pesma im je toxicity Smile Smile Smile Smile Smile Smile...
IP sačuvana
social share
Carpe Diem
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 105
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
mob
Motorola V980
Jedan od najboljih bendova danasnjice, a i historije muzike !  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tecite suze moje, reče policajac.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5313
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Motorola Fire X311
chop suey! moja omiljena od njih  Smile
IP sačuvana
social share

Years later, in another place,
he steps out of the dark and speaks to me.
He whispers: 'I'll tell you the ultimate secret of magic.
Any cunt could do it.
'
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

...

Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
Moj omiljeni bend.  Po meni najbolja pesma im je Psycho.  Steta sto su se razisli :'( .  Sada je Serj Tankian napravio svoj solo album pod imenom ''Elect the dead'' tu ima mnogo lepih pesama ali nije to to. . . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
Ja sam ih toliko slusao jedno vreme da sam se prezasitio, pa danas jednostavno ne mogu vise gotovo ni jednu pesmu da cujem.. ali stvarno, dobri su.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
U zadnje vreme samo njih slusam Smiley

Forest i Aerials my favorite  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Aerials je extra  Smile

Elem, cini mi se da sta god odsviraju mogu da poslusam sa lakocom jer im je distorzija totalno zarazna. Pravi onaj "masni" i "puni" metal zvuk.

Ni oni ne sviraju na standardnom stimu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Meni se svidelo pesma "Cigaro".  Extra kada pjevaju "my cock is much bigger than yours. . . " hahah, uvijek me nasmiješi to.  Obožavam njihovu muziku. . .  :-)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:39:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.