Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:56:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako su pare izvlacene iz Srbije?  (Pročitano 17887 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 110
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa sta rade srpski drzavni tuzioci? ](*,)Posle toliko pisanja u stampi zvanicno se niko ne oglasava svi su mutavi.Naduveni iarogantni dripac Dinkic ministar za neokolonijalizam Srbije nece ni da bekne,a ko cuti taj odobrava.U kakvom se kriminalno-mafijaskom blatu nalazi srpski narod pokazuje cinjenica da se po inostranstvu sudi srpskim lopovima a posto oni drze vlast u srbiji ovde za ta svoja herojska dela primaju cak i mesecne plate.Torkildsen-ov sajt stoji na internetu od
2002 g.Posetioci:MIskovic,Beko,Hamovic,Drakulic i dr.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 415
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Go-sin Đorđević ce sigurno isterati na cistac sve lopove i prevarante Srbije, jer je veoma dobro placen licno od go-sin Karica!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Da li verujes sebi?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24339
Zastava Novi Sad - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
HTC Touch HD, Luna
da li cemo mi kao narod imati koristi?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
BlackBerry bold 9000
i gospodin rodić je takođe veliki pravdoljubac i on će sve raskrinkati...
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
znaci i rodic ce vaskrsnuti Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Đorđević namerava da dokaže da ministar finansija nije hteo da vrati pare s Kipra

Na sudu otkrivanje Dinkićeve uloge u aferi

Nudio sam istražiteljima sopstveni angažman i način kako da Srbiji vrate novac, ali su me odbili i sve uradili suprotno. Do sada u zemlju nisu vratili nijedan dolar!

Reagujući na pretnju ministra finansija Mlađana Dinkića da će protiv njega podneti tužbu, Predrag Đorđević, podnosilac krivične prijave protiv Dinkića i još šest bivših i sadašnjih državnih funkcionera okupljenih u i oko stranke G17 plus zbog prikrivanja i nevraćanja nelegalno iznetih milijardi dolara na Kipar, kaže:

- Jedva čekam da me tuži Mlađan Dinkić. Ne postoji bolji način da se celoj srpskoj javnosti i naciji baš u sudu pokaže kako je Srbija opljačkana, zašto radnici i penzioneri imaju mizerna primanja i zašto su gotovo bez socijalne i zdravstvene zaštite. Ne postoji bolje mesto od suda za otkrivanje kako je standard i sam opstanak najvećeg dela srpskog naroda žrtvovan zarad bogaćenja šačice tajkuna i kiparske vrhuške, a što je obezbedio upravo Mlađan Dinkić i njegovi "saborci".

Bojim se samo da će njegov advokat da osujeti moje zadovoljstvo i ukaže Dinkiću da su, po evropskim pravilima, tužbe, ometanja i bilo kakva ugrožavanja lica koja su podnela utemeljene krivične prijave nadležnim organima, pogotovo za najveća kriminalna dela, poput onih koja sam naveo u krivičnoj prijavi protiv Dinkića i ostalih lica, nemoguća i nedozvoljena sredstva. Dakle, biće oborena na bilo kojoj instanci Evropske unije. Bez obzira na to, moram da izrazim radost samo na postojanje mogućnosti koju bi mi Dinkić priuštio u dokazivanju svih radnji kojima je "zadužio" Srbiju. Naravno da sam odavno spreman i na takvu mogućnost, koliko god ona bila suluda, te i za tu eventualnost imam spremno kontra iznenađenje, koje naravno, u ovom trenutku nemam nameru da otkrivam.
      

POSLE SUĐENJA, U JUNU, SVE ĆU OTKRITI

Đorđević podseća da se na Kipru odvijaju dva sudska procesa vezana za nelegalno iznet novac iz Srbije.
- Prvi je tužba predsednika Kipra Tasosa Papadopulosa protiv najelitnijeg ekonomskog londonskog lista Fajnenšel Tajms. Taj list je, na osnovu obimne dokumentacije, pisao o umešanosti Papdopulosa u pljačku Srbije. U tom procesu, iako ga je sam inicirao, pokušavajući da zastraši list, predsednik izbegava da se suoči na sudu i na sve moguće načine odlaže suđenja, između ostalog, jer je svestan da ću upravo ja biti glavni i prvi svedok odbrane. Ročište je zakazano za 1. jun, a ima indicija da se neće održati jer Papadopulos, u očajanju, ponovo "nešto mora da smisli". Drugi postupak povela je moja kompanija protiv Popular, a sada Laiki banke, koja je takođe učesnik u pljački srpskih para. Suđenje se nastavlja 5. juna, a toga dana, jedan od glavnih svedoka je bivši ministar pravde u srpskoj vladi Vladan Batić, jer je on, kao ministar, pred kraj svog mandata od Karle del Ponte dobio dokumentaciju o iznošenju para iz Srbije na Kipar. Posle ovih sudskih postupaka, kako sam i najavio, odmah dolazim u Srbiju i tada ću obelodaniti svu dokumentaciju na osnovu koje se vidi ko se sve ovajdio od novca Srbije i kako je to smišljeno omogućeno od strane sadašnjih i bivših čelnika, obuhvaćenih mojom krivičnom prijavom - otkriva Đorđević.
      
   
   

Đorđević, takođe, naglašava da iza njega ne stoji nijedna politička partija u Srbiji i van nje, niti bilo kakva organizacija.

- Ponavljam da sam nevoljno, igrom slučaja, saznao istinu o najvećoj pljački jedne države u Evropi - nažalost Srbije - jer je moja kompanija i sama oštećena u celoj nelegalnoj višegodišnjoj finansijskoj operaciji Borke Vučić i funkcionera Miloševićeve administracije, uz direktno saučesništvo najviših kiparskih institucija i ličnosti.

Brzo sam uvideo da su Vučićeva, kiparska vlast, i trenutni predsednik te države Tasos Papadopulos, koji je učestvovao u pljački Srbije, rešili da, po svaku cenu, prikriju svoja nedela počinjena tokom 90-ih, čak i po cenu direktnih napada na moju porodicu i firmu, dakle, kako su zamislili, eliminicijom svedoka i vlasnika dokaza njihovih "dela" u pljački Srbije. To im, na njihovu žalost, nije pošlo za rukom. Nakon dolaska oktobra 2000, verovao sam da će mladi političar Dinkić, po ulasku u Narodnu banku Jugoslavije na pravi način prekinuti kriminalne aktivnosti Beogradske banke - kaže on.

Tragajući za sopstvenim novcem, dodaje Đorđević, i vodeći sudske postupke na Kipru, koji su ga i naterali na intenzivnu, ličnu istragu, došao je u posed hiljade dokumenata kojima dokazuje da su nove vlasti mogle, bile dužne i još uvek mogu da vrate oteti novac Srbije.

"Sve to sam nudio glavnim istražiteljima - Dinkiću, Živanoviću, Laliću, Spasiću i ostalima iz krivične prijave. Nudio sam im i sopstveni angažman, znanje, iskustvo, put i način kako da Srbiji vrate novac, bez ikakve naknade. Samo da vrate novac u Srbiju.

Međutim, svih sedam ljudi iz krivične prijave su me ne samo odbili, naprotiv, odmah su preduzimali radnje u direktnoj suprotnosti mojim upozorenjima, što je, naravno i dovelo do toga da u zemlju nisu vratili nijedan dolar! Dakle, prevario sam se", naglašava on.

- To sam uvideo iz niza poteza koje je Dinkić povlačio prikrivajući kriminal koji je i sam napadao kao opozicionar. On i Labus, u nizu drugih poteza, nelegalno su likvidirali Beogradsku banku, i time pokušali da spreče povratak novca. Prikrili su, ne samo postojanje nelegalnih of-šor kompanija, već direktno omogućili njihov dalji "nesmetani" rad pod kontrolom kiparskih pomoćnika Tasosa Papadopulosa, a "pod brižnim okriljem" vrha kiparske vlasti. Ovom krivičnom prijavom, verujući u domaće sudove, prevashodno želim da Srbija dobije svoj novac nazad, a što se tiče Dinkića i ostalih, neka vide šta će - zaključuje Đorđević.


Izvor: Glas Javnosti \ G.J. - Kraj
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 415
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ovaj Đorđević je stvarno posten covek, tko da mu ne poveruje?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:56:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.