Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Deljenje interneta izmedju 2 racunara  (Pročitano 13644 puta)
07. Maj 2006, 19:08:36
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
2 umrezena racunara, jedan ima izlaz na internet...kako da drugi koristi internet preko prvog racunara ?

Recimo da prvi racunar ima cable internet (potpuno isti postupak je bilo da je u pitanju cable, wireless, modem). I recimo da su ta dva racunara medjusobno umrezena kablom, tj. preko ethernet kartica (opet nebitno da li su umrezeni kablovima ili bezicnim putem).
Znaci, prvi racunar ima 2 ethernet kartice, kartica br. 1 kojom se izlazi na internet i karticu br.2 koja je umrezena sa karticom br.3 na drugom racunaru.

Konfigurisanje:

Step 1.
Desni klik na karticu br.1 koja ima internet, pa izabrati u opcijama "internet connection sharing". Tim postupkom, kartica br.2 automatski dobija IP 192.168.0.1 (windows ce pri tom otvoriti prozorcic gde ce vas obavestiti o tome, a vi prihvatite pritiskom na OK). Na toj ethernet kartici zatim upisite(prepisite) DNS-ove sa kartice br.1 (ako ih uopste ima).

Step 2.
Na kartici br.3 podesite IP adresu u rasponu 192.168.0.2 - 192.168.0.254 (birajte zadnji broj koji god zelite), ili podesite da drugi racunar automatski detektuje IP adresu("obtain address automaticly"). Za gateway na toj kartici upisite 192.168.0.1, a za svaki slucaj upisati za DNS takodje 192.168.0.1.

Na gore opisani nacin, koriscenje interneta na drugom racunaru je uslovljeno time da je prvi racunar ukljucen non-stop. Ukoliko zelite da to izbegnete, potrebni su vam dodatni uredjaji(kao sto je npr. ruter)

izvor:Benchmark
« Poslednja izmena: 11. Avg 2006, 17:46:44 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 7441
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Ja hocu da povezem jedan lap-top i jedan desktop racunara preko Bluetooth-a.... e sad, deskop mi se kaci na net preko dial-up modema pa bih hteo da kad se sa njim konektujem da mogu da pristupim internetu i na lap-topu tj. Deljenje interneta izmedju 2 racunara Wink
Problem je sto nikako ne mogu da ih umrezim preko bluetootha. Jel ima neki tutor kako se to radi?
IP sačuvana
social share
Nabijem na kurac ceo ovaj forum i zelim svima sve najgore i da bog da svi imali retardacije i da bog da vam se svima desilo isto ko i meni sto se desilo
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
hm,ne znam kako bi to preko BT-a radilotj koliko "brzo" ,ali svakako mozes da ih umrezis bezicnim putem, znaci uzmes dve wireless PCI kartice,uz njih idu i antenice(mali pendreci),podesis po ovom gore navedenom tutoru i to je to
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 7441
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Ma treba mi samo na nekoliko sati da poskidam neke drivere za lap-a jer ih nemam za njegov dial-up modem, a win ga ne prepoznaje pa reko ako moze preko Bluetootha da ih umrezim i preko njega (nije bitna brzina) samo da poskidam drivere.
IP sačuvana
social share
Nabijem na kurac ceo ovaj forum i zelim svima sve najgore i da bog da svi imali retardacije i da bog da vam se svima desilo isto ko i meni sto se desilo
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Samsung Wave
Hm, nisam siguran da to bas moze... zar nemas neki usb flash da prebacis podatke?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 7441
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Ma imam, nego mislio sam da idem onako da updateujem drivere direktno sa interneta (Install software automatically).
IP sačuvana
social share
Nabijem na kurac ceo ovaj forum i zelim svima sve najgore i da bog da svi imali retardacije i da bog da vam se svima desilo isto ko i meni sto se desilo
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Here I am, on the road again...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3818
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
mob
HTC Touch Pro
pa zar nije lakse utp kablom ih povezati

pogledaj ovo
http://support.microsoft.com/?kbid=883259
« Poslednja izmena: 28. Maj 2006, 02:25:52 od mikx »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 7441
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Ma nema veze, i ovako i onako mi to vise ne treba Smile U svakom slucaju, uspeo sam preko BT-a.
IP sačuvana
social share
Nabijem na kurac ceo ovaj forum i zelim svima sve najgore i da bog da svi imali retardacije i da bog da vam se svima desilo isto ko i meni sto se desilo
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 584
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia N73
Moze li meni jedno objasnjenje? Imam desktop racunar povezan na kablovski internet,a hteo bih lap top takodje da povezem na net,bezicno ako je moguce.Lap top ima wireless karticu,samo bi mi trebala pomoc oko toga sta bi jos trebao da kupim da na oba racunara imam internet? Hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
LG Nexus 5
Pa imas par resenja.

Kupis neki mali AP wireless ruter. U tom slucaju, ako hoces da ti oba kompa idu bezicno, kupi za desktop racunar wireless karticu, ako neces, njega ostavis na UTP kablu.

To je to.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.