Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:20:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Oslobodite svoje lice  (Pročitano 2214 puta)
30. Apr 2006, 17:12:06
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Oslobodite svoje lice
Nataša Maljević, profesionalna šminkerka , otkriva za Press male trikove pomoću kojih ćete izgledati aktuelno ovog proleća

Proleće je već stiglo, a posle zimskog perioda, kada je bila aktuelna jaka šminka sa jakom podlogom, pravo je vreme da "oslobodite" svoje lice i pustite ga da diše. Laka šminka i u dnevnoj i u večernjoj varijanti upotpunjena roze, zlatnim i bakarnim varijantama, najnoviji je trend ovog proleća i leta. Ono što će takođe obeležiti ovu sezonu je povratak ajlajnera , kao i guste obrve koje ističu oči.

Nataša Maljević, profesionalni šminker, objašnjava za Press šta je to aktuelno ove sezone kada je u pitanju šminkanje.

Koje su boje aktuelne ovog proleća?

- Rozikaste nijanse, svetle i boje cigle, kao i braonkasti i zlatkasti tonovi idealni su da se kombinuju sa belom bojom garderobe koja je ove sezone hit.

Kakva je dnevna, a kakva večernja šminka?

- Dnevna i večernja varijanta moraju da se razlikuju. Ja se inače generalno zalažem za što manje šminke, pogotovo za tinejdžerke. Zima je definitivno za nama, i posle jake podloge i teške šminke koju smo koristili, vreme je da malo oslobodimo lice i otvorimo pore. Dnevni izgled podrazumeva nanošenje tonirane kreme. Preko nje se stavlja masno rumenilo koje je u modi, a ono se nanosi prstima da bi se postigao zdrav izgled. Na kraju se nanose maskara, sjaj za usta i ajlajner koji je ponovo u modi. U večernjoj varijanti obavezno treba naglasiti ili oči ili usta, nikako i jedno i drugo. Ja sam pre za oči, koje treba da budu tamnije, dok je karmin svetao. U modi su matirana usta.

U modi je zadimljen pogled, kako ga postići?

- Prvo se nanosi kompaktni puder, preko koga ide korektor. Nikako ih ne treba nanositi obrnutim redom, jer bi korektor zacementirao lice. Ajlajner ne treba da bude jasna linija, već se obavezno razmaže . Da bi se to postiglo, on se razmazuje senkom da bi bio sivkast , a ne crn. Za postizanje zadimljenog pogleda u nosne uglove očiju nanosi se zlatni ili bakarni prah, srebrni ne jer on nije u modi. Senka se nanosi grubo, iznad i ispod očiju, pa se velikom četkicom razmazuje pokretima u oba pravca.

Guste obrve su ponovo hit?

- Ove sezone su aktuelne deblje obrve koje naglašavaju oči. Generalno, devojke prave veliku grešku što tanje obrve. Stanjene obrve kao i one koje imaju kružan oblik su aut. U modi su deblje obrve, kada za to postoji materijal. Inače, protiv sam šišanja obrva, osim ako to ne uradi profesionalac. Zadnji deo obrva se diže tako što se donje dlačice skidaju, dok se gornje ne diraju. Da bi se to postiglo, prstom treba podići nagore dlačice u donjem delu obrve, i tada ćete lako uvideti šta je višak. Inače, obrve ne treba da budu ni previše razmaknute ni previše približene , već treba da prate nosnu liniju.

Kako namazati crveni karmin, a da izgleda lepo?

- Iako crveni karmin ove sezone nije aktuelan, za one koje ga ipak vole biće zanimljiv sledeći savet. Kako se karmin ne bi razlio , potrebno je bež olovku naneti na uglove donje usne i na srednji deo gornje usne. Preko toga ide olovka, a zatim i karmin, čime se dobija punoća usana a nema razlivanja .

Čime je najbolje očistiti lice od šminke pred spavanje?

- Najbolje i najneutralnije je da šminku skinete vlažnim maramicama bez alkohola. Posle toga, lice treba umiti glicerinskim sapunom, ne tonikom . Takođe, mnoge devojke greše kada šminku skidaju kremom, jer ona samo još dodatno izmasti lice, u trenucima kada ono treba da se odmori i da se pusti da diše.

I za kraj, imate li neki koristan savet za naše čitateljke ?

- Većina devojaka ima problema sa kožom, pogotovo sa mitiserima . Da bi potpuno nestali, potrebno je da posle umivanja deo lica na kojem se nalaze mitiseri dobro istrljate vlažnim i grubim peškirom. Posle samo nekoliko dana, oni će potpuno nestati.
J. MARKOVIĆ

Da li treba koristiti trajnu šminku?

- Ja sam pristalica trajne šminke, ali samo radi ispravljanja nedostataka, i to na obrvama i usnama. Za rumenilo i senčenje nikako nisam. Boja obrva treba da bude za nijansu-dve tamnija od boje kose. Slično je i za usne, gde trajna šminka treba da ispravi liniju usana i eventualne nedostatke, a boja treba da bude u skladu sa tenom. Normalno, to sve treba raditi kod proverenih stručnjaka.

Kada je pravo vreme za antirid kreme?

- Protiv sam korišćenja antirid krema, jer smatram da ne mogu puno da pomognu. Bolja varijanta je masaža lica jedanput mesečno, jer ona sprečava opuštanje mišića lica. Takođe, tokom masaže na lice se nanose razna ulja i kreme koje sprečavaju starenje kože lica i istovremeno ga zatežu.

Šta svaka žena treba da ima od šminke?

- Svaka žena obavezno treba da ima kvalitetnu maskaru, kvalitetan kompaktan kameni puder koji ima sunđerčić pomoću kojeg se nanosi šminka, zatim masno ili kameno rumenilo, senku zlatkastih i bronzanih tonova i rozikasti sjaj za usne.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Juzna pruga,Stara skola...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1532
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung J6
 Smile Smile Smile :oops:ja mislim prvo da treba da se urade probe na alergije,pa onda da se odlucuju za odredjenu vrstu sminke.
generalno sam protiv sminjkanja,diskretno da a ne kao za tv.
IP sačuvana
social share
ride till your legs go numb...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:20:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.