Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Drama u Krusevcu ~ Pretio bombom dvanaest sati  (Pročitano 4156 puta)
28. Apr 2006, 22:47:09
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Drama u kruševačkom naselju Parunovac

Pretio bombom dvanaest sati

KRUŠEVAC - Prava drama odigravala se pretprošle noći u kruševačkom naselju Parunovac u Ulici Božidara Milovanovića, kada je Aleksandar Š. (36) više od 12 sati šetao po svom dvorištu sa defanzivnom bombom u ruci i palcem na osiguraču.

Uvod u višečasovnu dramu u kruševačkom naselju bio je Aleksandrov napad na komšiju Živorada M (51). U četvrtak oko 18 sati Aleksandar je bez ikakvog povoda na ulici palicom nasrnuo na Živorada i sa više udaraca naneo mu teške povrede. Sa slomljenom levom rukom, Živorad se povukao u kuću, a komšije sa kojima je pre toga razgovarao pozvale su interventnu patrolu SUP-a Kruševac.

- Po njihovom dolasku, Aleksandar je u svom dvorištu izvukao ručnu defanzivnu bombu i zapretio da će je aktivirati ukoliko se policija ne udalji. Svi smo izašli uz kuća da vidimo šta se dešava. On je stajao nasred dvorišta, sa zelenom bombom u ruci - pričaju komšije Aleksandra Š.

Pripadnici kruševačkog SUP-a, najpre su udaljili sve osobe iz okolnih kuća, a Aleksandar je vikao je da zna šta to „oni hoće da mu urade“.

- „Hoćete da me ošišate i zatvorite u manastir“, drao se Aleksandar na sav glas. Psovao je, nešto je pričao o religiji, onako unezveren sa bombom u ruci. Bilo je strašno. Sve vreme iz kuće je treštala ona tehno muzika - pričaju očevici.

Kruševačka policija morala je u pomoć da pozove kolege iz Beograda. Oko ponoći, pred Aleksandrovom kućom pojavio se pregovarački tim MUP-a, ali i ekipa Specijalne antiterorističke jedinice (SAJ).

- Aleksandar je sve vreme držan na nišanu snajpera. Da je samo zamahnuo rukom, bio bi ubijen. Policajci su pokušali da pregovaraju sa njim, ali uzalud - pričaju komšije.

Policija je oko 7. 50 časova ujutru odlučila da krene u akciju.

- Istovremeno s dve pozicije u dvoriše su uleteli sajovci. Jedni su Aleksandra zgrabili za ruku u kojoj je držao bombu, a drugi su ga oborili na zemlju. Nije se tako lako predao. Bogami, morali su da zapnu da bi ga savladali. Aleksandra su potom izveli iz dvorišta, uveli ga u „maricu“ i odvezli. Policajcu su potom ušli u kuću. Kažu da su tamo zatekli potpuni haos. Unutra nije bilo nijednih vrata, zidovi su bili izbušeni nožem, stvari polomljene i razbacane po kući. Samo je mašina za pranje posuđa bila čitava - pričaju komšije.

Kako je juče policija zvanično saopštila, Aleksandru Š. je određeno zadražavanje od 48 sati. On je osumnjičen za nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih sredstava, napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti, kao i za nanošenje teške telesne povrede.


Izvor: Blic \ Tamara Marković Subota
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Bombaš savladan

Iz dvorišta sam izbacio ljuske od jajeta pod orah, da bi ih pokljucale kokoške. Utom se pojavio Saša, i pretećim tonom zapitao dokle ću da ga trujem. Još ni­sam ni stigao da ga razuverim, a on je potegao metalnu šipku i počeo da me udara po rukama.
Ovako je, po rečima Živorada Miletića (51), izgledao uvod u višečasovnu dramu, koja je u kruševačkom naselju Parunovac, u Ulici Božidara Milovanovića, potraja­la od četvrtka uveče, 27. aprila, do juče ujutru. Slomljene leve ruke, Živorad se povukao u kuću, a komšije, sa kojima je pre toga na svojoj terasi pijuckao kafi­cu i razgovarao, pozvale su interventnu patrolu SUP Kruševac. Jer, Aleksandar Štefan (35), takođe sused porodice Miletić, koji je na Živorada nasrnuo palicom, već nekoliko godina, bez ikakvog povoda, "podeva kavgu", sumnjiči i druge žite­lje naselja kako ga "truju i drogiraju", ispričali su nam juče u pomenutoj ulici.
- Čim je ugledao policajce, Saša je izašao sa bombom u dvorište, i uz pretnju da će je aktivirati, zatražio da se policija ukloni. Bomba je bila velika, zelena, i čuo sam od policajaca da ima veliku razornu moć. Kako je stao pored one ruže u dvorištu, tako je i ostao do jutra - ispričao nam je povređeni Živorad Miletić.
Nešto posle ponoći stigli su pripadnici Pecijalne antiterorističke jedinice i ekipa pregovarača. Žitelji Parunovca su odahnuli tek kada je ujutru, oko osam sati, Aleksandar Štefan savladan i lišen slobode.
Zbog nedozvoljenog držanja oružja i eksplozivnih sredstava, napad na službeno lice u vršenju dužnosti, i nanošenja teške telesne povrede, njemu je određena mera zadržavanja. U saopštenju SUP Kruševac se navodi da je Aleksandar pre­tio ručnom bombom (defanzivna, M-53-P3).

Napušten od roditelja

Aleksandra Štefana, po iskazima prvih komšija, od detinjstva prati zla sreća. Još dok je bio u pelenama, roditelji su mu se razveli, otišli u Nemačku na rad, a njega ostavili na čuvanje babi i dedi. Deda mu je bio brica, mnogo dobar čovek. Majka ga koji put i pomogne, a otac ni jednom nije došao da ga vidi. Već šest godina živi kao vuk samotnjak, od socijalne pomoći...


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Komšiju tukao zbog jajeta

KRUŠEVAC - Celovečernja drama u ulici Božidara Milovanovića, u naselju Parunovac u Kruševcu, završena je juče ujutro oko osam sati, uz pomoć Specijalne antiterorističke jedinice iz Beograda. Napadač Aleksandar - Saša Štefan (35) , koji je komšiji Živadinu Miletiću (51) gvozdenom palicom polomio levu ruku, a potom interventnoj jedinici kruševačke policije zapretio aktiviranjem bombe, uhapšen je i određen mu je pritvor.

Sve je počelo prekjuče po podne, kada je Živadin pred svojom kućom bacio nekoliko kora od uskršnjih jaja, u trenutku kad mu se isprečio komšija Aleksandar sa metalnom palicom.
- Ja sam u svojoj kući sedeo sa pašenogom. Jeli smo uskršnja jaja. Izašao sam da bacim kore, a komšija Aleksandar je počeo da me psuje.

- Tvrdio je da ga trujem. Rekao sam mu: "Saša, zašto me psuješ, kako te trujem?" A on krenuo na mene metalnom šipkom. Udario me je po ramenu. Pokušao sam da ublažim sledeći udarac, a on mi je ruku polomio. Moja žena je pozvala policiju - priča Živadin.

Kada je interventna jedinica kruševačke policije stigla na mesto događaja, Aleksandar je u ruci držao bombu. Zapretio je da će je aktivirati ukoliko se policija ne udalji sa mesta događaja. Videvši da ovo nije šala, policija je okupljenima rekla da se raziđu od mesta događaja.

Saša je sve vreme u dvorištu ruku držao na osiguraču razorne bombe. Policija je opkolila njegovu kuću i dvorište dok nije pao mrak. Posle ponoći iz Beograda je stigla i ekipa pripadnika Specijalne antiterorističke jedinice. Drama je završena tako što su specijalci razbili prozor i upali u kuću Štefana, koji je ubrzo i uhapšen.



Izvor: Kurir / (R. B.)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Bombaš napravio lom u kući i izbušio zidove nožem

KRUŠEVAC - Stanovnici Ulice Božidara Milovanovića još prepričavaju dramatičan događaj od pre tri dana, kada su ekipe kruševačke interventne policije i SAJ-a iz Beograda hapsile Aleksandra Štefana (36) iz Kruševca, koji je pretio da će se razneti bombom. On je pre toga metalnom šipkom komšiji Živadinu Miletiću (51) polomio levu ruku, a potom, sve vreme držao prst na osiguraču defanzivne bombe, preteći policajcima da će sve dići u vazduh. Od pregovora nije bilo ništa, pa je akcija policajaca počela negde pred zoru, kada je Aleksandar, šetajući se u svom dvorištu sa bombom u ruci, počeo da gubi kontrolu. Očevici kažu da nijednog trenutka nije izmicao očima snajperista, koji su pratili svaki njegov pokret.

Komšije, koje su iz daljine posmatrale dramatičan događaj, pričaju da su specijalci istovremeno uleteli u dvorište kuće uhapšenog. Za vreme pregovora sa Štefanom, komšiluk je bio evakuisan, a ekipe Hitne pomoći i vatrogasci bili u pripravnosti. Kada su SAJ-ovci ušli u dvorište, zgrabili su Štefana za ruku u kojoj je držao bombu, a zatim ga oborili na zemlju. Potom su ga izveli iz dvorišta i uveli u "maricu".

Kada su policajci ušli u kuću, zatekli su haos. Unutra nije bilo nijednih vrata, zidovi su bili izbušeni nožem, gotovo sve stvari polomljene, a samo je mašina za pranje posuđa bila čitava. Aleksandar, poreklom Čeh, živeo je sam, a roditelji mu žive u Nemačkoj. Komšije pričaju da je u detinjstvu bio poslušan, ali da je, sa odlaskom roditelja ostao da živi kod babe. Napustio je osnovnu školu, a niko ne zna šta je radio i od čega je živeo. Priča se da je više puta privođen, da je pio, a komšije je optuživao da ga truju i da su mu otrovali pokojnu babu. U dvorištu kuće koje je policija posle njegovog hapšenja zaključala ostala su dva psa i nekoliko kokoši.


Izvor: Glas Javnosti \ R. B.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Kuća izbušena nožem

KRUŠEVAC - Meštani kruševačkog naselja Parunovac još su pod utiskom dramatičnog događaja koji se odigrao pre dva dana, kad je Aleksandar Štefan (36) metalnom šipkom polomio ruku Živadinu Miletiću (51), držeći sve vreme prst na osiguraču defanzivne bombe i preteći policajcima da će sebe i njih dići u vazduh. Štefan je nasrnuo na Miletića jer je ovaj u njegovo dvorište bacio kore od jaja.

Akcija specijalne antiterorističke jedinice (SAJ) počela je pred zoru, kad je Aleksandar, šetajući se po dvorištu s bombom u ruci, počeo da gubi kontrolu. Očevici kažu da nijednog trenutka nije izmicao očima snajperista. A onda, iznenada, pripadnici SAJ su uleteli u dvorište. Jedni su ga zgrabili za ruku u kojoj je držao bombu, a drugi su ga oborili na zemlju i potom uveli u maricu. Policajci su u kući zatekli potpuni haos. Unutra nije bilo nijednih vrata, zidovi su bili izbušeni nožem, a gotovo sve stvari bile su polomljene.



Izvor: Kurir / (R. B.)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.