Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kaskader i dalje u teškom stanju  (Pročitano 15408 puta)
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Borba za život
Kaskaderu Željku Božiću, koji se teško povredio prilikom izvođenja tačke, naredna četiri dana presudna da dobije bitku za život

BEOGRAD - Najpoznatiji srpski kaskader Željko Božić (32), koji je prekjuče teško povređen prilikom izvođenja kaskaderske tačke sa Brankovog mosta, i dalje se nalazi u kritičnom stanju u Urgentnom centru. Željko je zadobio prelom četvrtog i petog pršljena i ima vodu u plućima. Njegov otac Milan Božić za Kurir kaže da niko od lekara ne može da da bilo kakvu prognozu o Željkovom zdravlju, i da sada sve zavisi od njegovog organizma, koji treba sam da se izbori.

- Kažu da je kritično prvih šest sati, pa četvrti dan, pa onda sedmi. Ako to izdrži, biće dobro. Pozitivna stvar je što Željko nikad nije pušio, niti pio, čak ni kafu. Bio je majstor aikida i vodio potpuno zdrav život. Nadamo se da će izdržati sve ovo - kaže Milan.

Željko je povređen na vežbi uoči Međunarodnog festivala kaskadera, kada je sa Brankovog mosta zapaljenim automobilom "sitroen BDž" skočio u reku Savu. Nešto je krenulo naopako i Željko je izgubio svest prilikom pada. Njegov otac objašnjava da su se Željko i njegov brat Darko dva meseca pripremali za ovu kaskadu i po celom svetu tražili iskustva drugih kaskadera, ali nisu našli nikog ko je ovo uradio.

- Ti proračuni su takvi da nikada ne možeš znati kako ćeš pasti i moraš na sve moguće da računaš. Željko je uvek bio tako siguran u sebe i hladne glave. Takav je bio i prekjuče. Strah uvek postoji, ali suština je da ga usmeriš i iskoristiš pozitivno. Šta je krenulo naopako, ne znam. Praviće se analiza, ali nećemo to raditi dok god je u bolnici - kaže Milan i navodi da nikada nije išao na sinovljeve vratolomije jer ne može da izdrži neizvesnost kada mu je sin u opasnosti.

Brat Darko objašnjava da je Željko ovom kaskadom ušao u svetsku istoriju kaskaderstva.
- Uneo je revoluciju u Srbiju, ali i u čitav Balkan kada je u pitanju kaskaderstvo. Uveo je ovde standarde koji nisu postojali i tome je posvetio ceo život. Zahvaljujući njemu, srpski kaskaderi postali su poznati u svetu - priča Darko i dodaje da je ogorčen zbog "raznih ljudi" koji su se pojavljivali posle nesreće u medijima i komentarisali Željkovu vratolomiju.

- Jedini koji su kompetentni za razgovor su članovi Udruženja kaskadera Srbije i Crne Gore. Ogorčen sam zbog tih ljudi koji nikada nisu prevrnuli auto, a sada na njegovoj nesreći prave sebi karijeru - kaže on.
   
Pacijent u teškom stanju

Zdravstveno stanje Željka Božića i dalje je teško i kritično, izjavio je zamenik direktora Urgentnog centra doktor Dušan Jovanović.
- Pacijent je u besvesnom stanju. Nalazi se u šok odeljenju neurohirurgije, priključen je na aparat za disanje, pluća su mu ugrožena i ima dva polomljena vratna pršljena - rekao je Jovanović.
      
Umetnici mu se divili

Željko Božić je akademik Internacionalne kaskaderske akademije i predavao je kao profesor na akademiji u Parizu. Radio je na oko 50 filmova naše i strane produkcije, a njegovom umeću i hrabrosti divili su se mnogi poznati režiseri poput Emira Kusturice, Rajka Grlića, ali i najuspešniji svetski kaskaderi, među njima i Lejn Levit. Poslednji film koji je radio bio je "Fejd tu blek", engleske produkcije, koji govori o životu Orsona Velsa.


Izvor: Kurir / P. ROSIĆ
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Povređeni kaskader i dalje u teškom stanju

BEOGRAD - Kaskader Željko Božić (32) koji je pre četiri dana teško povređen prilikom skoka automobilom sa Brankovog mosta i dalje je u komi, rečeno je Glasu u Urgentnom centru. Prilikom pada Božić je zadobio prelom četvrtog i petog pršljena, a ima i vodu u plućima jer mu je prilikom udara u površinu vode iz usta ispao regulator vazduha od zaštitne maske.
- Pacijent se još uvek nalazi u šok odeljenju neurohirurgije, i priključen je na aparate za disanje. Njegovo zdravstveno stanje je nepromenjeno, što znači da je i dalje kritično - rekli su nam u Urgentnom centru, gde je najpoznatiji srpski kaskader primljen posle nesreće.

Lekari su ranije upozoravali da je četvrti dan naročito kritičan, ali određenu nadu da će Božić oporaviti, daje to što je vodio potpuno zdrav život. Kako kažu oni koji ga poznaju, Željko nikada nije pušio, ni pio, a takođe je imao uspeha i u borilačkim sportovima. Kaskaderska tačka koju je Božić izvodio bila je u cilju promocije Međunarodnog festivala kaskadera, koji će se održati u Beogradu 24. septembra. Saglasnost da se tačka izvede dao je i Sekretarijat za saobraćaj. O uzrocima zbog kojih je došlo do nesreće još se nagađa, a konačan odgovor na ovo pitanje trebalo bi da pruži istraga. Ipak, mnogi smatraju da je glavni problem to što se automobil sa visine od 25 metara survao u reku na krov.


Izvor: Glas Javnosti \ P. Blečić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Pismo nije oproštajno

Kaskader Željko Božić, koji je teško povređen pre tri dana kada je izvodio skok u zapaljenom automobilu sa Brankovog mosta, i dalje je u komi.
- Stanje mu se nije poboljšalo - kaže Željkova žena Milkica Božić. - Polomljena su mu tri pršljena. Diše uz pomoć aparata, a noge i ruke su mu pokretne. Kada ga stegnem za šaku, osećam da mi daje znak da se bori. Lekari Urgentnog cen­tra ne mogu dati precizne prognoze. Govore mi da sve može trajati nekoliko da­na, ali i mesecima.
Više od sto dana, Milkica i Željko, i na desetine članova tima spremali su najo­pasniju kaskadersku tačku na svetu. Čak ni Amerikanci, koji važe za najbolje ni­kada je nisu izvodili. U kola su uvek stavljali lutku, a Rusi su to probali sa mno­go manje visine i prošli kao Željko.
Na stotine kaskadersku tačku izvodili su bračni par Božić. Ovoga puta, Željko je u scenario ubacio jednu novinu.
- Veče pred skok, rekao mi je da je napisao oproštajno pismo - seća se Milkica. - Ostavio ga je i kazao mi da pročitam pismo ukoliko mu se nešto dogodi. Ja na pismo ne gledam kao na oproštajno.
Supruga je to, veče posle nesreće, to i uradila. Napisao je ženi, sa sinovima Lu­kom i Pavlom, šta treba da čini ako tačka krene naopako.
Božić je u svojoj dugogodišnjoj kaskaderskoj karijeri sarađivao sa Emirom Ku­sturicom, Srđanom Dragojevićem, Majklom Daglasom, Kristoferom Vokerom... Poslednje delo mu je "Šejtanov ratnik".

Podrška

Supruga kaskadera kaže da joj od dana nesreće telefon bez prestanka zvoni.
- Ne znam ko mi se sve nije javljao iz zemlje i iz sveta. Svi sa istom porukom - da se Željko izvuče - priča Milkica.

Oprema

Kaskader je na sebi imao pojaseve, kacigu, masku za disanje i ostalu opre­mu koja je vredna više od 6.000 evra. Njegova žena kaže da je sve urađeno da skok bude što bezbedniji.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
mob
Samsung 
gledao sam kako se obukao i šta je sve stavio na sebe, prosto neverovatno da mu se bilo šta desilo, al' ono kad te hoće ono te ...
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Jbg posteno bio je maksimalno bezbedan ali se valjda nisu nadali da ce pasti na krov.
Ja bi tim ljudima dao orden keve mi. Jes da mozda nema veze sa temom al gledao sam
lika koji je htjeo motorom da preskoci neki brod i slomi se kao casa i dvije godine oporavka
da bi opet uradio istu stvar. Izvinjavam se za mali off  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
mob
Samsung 
Jbg posteno bio je maksimalno bezbedan ali se valjda nisu nadali da ce pasti na krov.
Ja bi tim ljudima dao orden keve mi. Jes da mozda nema veze sa temom al gledao sam
lika koji je htjeo motorom da preskoci neki brod i slomi se kao casa i dvije godine oporavka
da bi opet uradio istu stvar. Izvinjavam se za mali off  Smile
taj potez mi ne zvuči kao za orden više za neku specijalizovanu instituciju na pregled
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Ja sam samo rekao orden nisam definisao kakav orden  Smile
Ali u svakom slucaju meni su oni vrlo hrabri ljudi ali sto jes jes cuknuti do bola.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Kaskader još bez svesti

BEOGRAD - Zdravstveno stanje kaskadera Željka Božića je stabilno i nepromenjeno što lekari smatraju pozitivnim - izjavio je juče njegov brat Darko Božić. On je dodao da lekari u takvim slučajevima ne žele da daju prognoze sedam do osam dana posle povreda kakve je Željko pretrpeo prilikom skoka automobilom u Savu sa Brankovog mosta.

- Moj brat sve češće pomera ruke i noge i otvara oči, ali je još u besvesnom stanju - rekao je Darko Božić.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
Posle četrdesetodnevne duboke kome

Preminuo kaskader

BEOGRAD - Kaskader Željko Božić (32) umro je juče u Urgentnom centru posle četrdesetodnevne duboke kome, u koju je zapao od povreda zadobijenih 27. aprila prilikom neuspelog akrobatskog skoka zapaljenim automobilom sa Brankovog mosta u Beogradu.

Posle nesreće na mostu i pada u Savu Božić je u Urgentni centar prevezen u besvesnom stanju. Lekari su po prijemu utvrdili da su mu pluća bila puna vode i tada su ga reanimacijom povratili u život. Pregledom je utvrđena i dekompresija kičmene moždine i prelom četvrtog i petog vratnog pršljena. Dva dana posle nesreće Božić je premešten u šok-sobu gde je bio priključen na aparate za disanje, kada je i počela njegova borba za život. U međuvremenu, on je počeo da otvara oči, reaguje na glas, namiguje, pa čak i da sam pridiže gornji deo tela. Međutim, sve vreme je bio bez svesti.

Do nesreće na Brankovom mostu došlo je pošto se „sitroen BX“, kojim je upravljao Božić, nije odlepio sa rampe kao što je bilo predviđeno. Vozilo se zbog lošeg zaleta prevrnulo i palo na krov u Savu. Automobil je iz Save izvučen uz pomoć dizalice i ronilaca.

Inače, Božić je sa svojim bratom Darkom, takođe kaskaderom, pravio ojačanje i obezbeđenje za automobil, kao i odskočnu rampu. Obojica su znala da je rizik veliki, ali to ih nije sprečilo u nameri da izvedu akrobaciju. Skok, praćen simulacijom eksplozije, trebalo je da bude najava za Međunarodni festival kaskadera u septembru ove godine.

Božić je za sobom ostavio suprugu Milkicu i sinove Luku (6) i Pavla (7), koji su krenuli očevim stopama i već se oprobali u ovom poslu. Datum Božićeve sahrane još nije poznat.



Izvor: Blic \ M. Š. - L. G.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
KASKADER ŽELJKO BOŽIĆ PREMINUO U URGENTNOM CENTRU

Kaskader Željko Božić, koji je krajem aprila teško povredjen prilikom skakanja automobilom sa Brankovog mosta, preminuo je na neurohirurškom odeljenju Urgentnog centra, potvrdio je danas Tanjugu načelnik tog odeljenja Branko Đurović. Božić je preminuo juče, usled teških povreda vratnog dela kičme, pluća i otkazivanja rada bubrega, rekao je Đurović, podsećjući da se poznati beogradski kaskader uopšte nije budio iz stanja kome, u kojoj je bio od nesreće.

Pripremajući se za Medjunarodni festival kaskadera, koji će biti održan u septembru u Beogradu, Božić je 27. aprila pokušao da izvede skok u zapaljenom automobilu sa Brankovog mosta. Nakon pada u reku, Božića su u besvesnom stanju izvadili iz smrskanog automobila i hitno prebacili u Urgentni centar.


Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.