Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: HowTo: Instalacija Coppermine Photo Gallery sistema  (Pročitano 16769 puta)
Ucesnik diskusija


Samo ja znam sta neznam

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 123
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
HTC B33
ovdje sam nastimao da bude utf-8 i Crilica, i opet ne prikazuje cirilicu, zna li neko u cemu je greska, i kad tu potvrdim da mi bude Srpski Cirilica opet mi ne bude, nego tek kad na zastavicu kliknem?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

galerija.gif
(88.08 KB, 1000x693)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Apple iPhone 4
Problem moze da bude u lang fajlu... da je iz nekog razloga pri upload-u promenio encoding... tako da bih ti preporucio da pokusas ponovo da ga uploadujes pa da vidimo sta ce biti.

Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone 6s
A uradio si instalaciju kako sam ti rekao, dakle skinuo paket i instalirao...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Samo ja znam sta neznam

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 123
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
HTC B33
da, sa oficijalnog sajta skinuo i rucno instalirao, i jos jednom sam pokusao kako je NenadS rekao, ali sve isti problemi, nista se ne mijenja
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone 6s
Mozda ne bi bilo lose da proveris sa hostom kako je podesen mysql...
A mozes da probas i da rucno u browseru setujes encoding na utf-8...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
SonyEricsson k310i
ovdje sam nastimao da bude utf-8 i Crilica, i opet ne prikazuje cirilicu, zna li neko u cemu je greska, i kad tu potvrdim da mi bude Srpski Cirilica opet mi ne bude, nego tek kad na zastavicu kliknem?
Izgleda da je do verzije problem.To se i meni desava sa ovom verzijom.Sad cu da vidim sa nekom drugom sta ce da se desi.Proveriosam i bazu i sve sto je moguce i dalje ne radi.Mislim nisam ja proverio vec decko koji mi odrzava host  Smile Tako da je kako on kaze sve u redu.Sad cu da proverim neku drugu verziju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Samo ja znam sta neznam

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 123
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
HTC B33
Mozda ne bi bilo lose da proveris sa hostom kako je podesen mysql...
A mozes da probas i da rucno u browseru setujes encoding na utf-8...

ovako, u brauzeru mi je encoding vec na utf-8, ali u phpmyadmin pise nekako swedish_latin i tako nesto, pa me zanima kako da u phpmyadmin-u promenim encoding?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone 6s
Opet to ne bi trebalo da utice... moze da utice na neke stvari, ali na ovo ne bi trebalo..
Sacekaj da joca proba neku drugu verziju, pa ako se ispostavi da radi, i ti instaliraj neku stariju..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Samo ja znam sta neznam

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 123
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
HTC B33
a bili mi mogao ipak reci kako da promenim encoding? mozda uspije, kod joomle mi je na taj nacin uspjelo, samo nisam ja radio pa neznam promeniti Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
HTC Sensation XL


Citat
This sets the default language for your gallery. All language files are stored in the lang directory on your server.

Languages and internationalization (often refered to as i18n) is a complicated and complex thing. You (as Coppermine admin) probably don't want to go into details, so this documentation skips the in-depth issues existing with i18n and just gives you an overview how Coppermine handles languages:

By default, language files are unicode encoded files. If you set "Character encoding" to "Unicode (utf-8)" then the script will auto detect the preferred language of your visitors based on what default language is configured in their browsers. If the corresponding language is available in your language directory, it will be used. Otherwise, the default language file will be used.

When the script auto detects the preferred language, it stores the result in a cookie on the visitor's computer. To reset this cookie (and thus force the script to do another auto detection) the user must call this autodetect function with something like: http://yoursite.com/coppermine_dir/index.php?lang=xxx

These steps are performed by the script:

    * Step one: Check "has a specific language been set by cookie or URL parameter?". If yes, the gallery will be displayed in that language, all subsequent steps are being skipped
    * Step two: which language has the user set as default language in his browser? If that language exists as Coppermine language file, it will be used - the subsequent step will be skipped.
    * Last step: only if the previous steps both don't apply, the default language that the admin has set up on the config page will be taken into account
« Poslednja izmena: 20. Okt 2008, 22:16:39 od •Vodish li na pivo• »
IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.123 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.