Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 01:47:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li verujete u astrologiju?

Glasanje završeno: 15. Jul 2004, 23:58:05

Da, u osobine znaka i podznaka
81.8%  (9)
Ne verujem
18.2%  (2)
Ukupno glasova: 11
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Za i Protiv astrologije  (Pročitano 13964 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 626
@joker

Kreativna razmena misljenja i stavova? Bez cinjenica koje ce to potkrepiti, ma kako god kreativno bilo, to je cisto mastanje i fantaziranje. I to je moje misljenje, koje si mogla da naslutis, ali si me suvise bukvalno shvatila. Ako se sad pitas kako to da ipak verujem u astrologiju, reci cu ti da je to zato sto je velika vecina stvari u astrologiji istinita i potvrdjena kroz ogroman broj horoskopa koje sam uradio i stvari koje su se po tom tumacenju zaista i dogodile. I to su cinjenice koje ne umem da objasnim, ali su konkretne. Prema tome, ako ti umes to da objasnis, molim te da prosvetlis i mene, jel` hoces?   Wink
IP sačuvana
social share
high tech low life
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 40
Astrologija nema nikakvu vrednost.Evo nekoliko razloga:
1.U fizici postoji oblast koja se zove kvantna mehanika,pazi sad ovo svako zivo bice hipoteticki mozes dovesti na nivo polja i sila,pod tim podrazumevam kvarkove,bozone,gluone itd.E sad mi samo reci kakav uticaj ima zvezdu u tvom smislu na  kvark,ima veliki uticaj u fizickom svetu,ali u tom astroloskom nikakav.Ovo se inace zove redukcionisticki stav,e sad ljudi koji nikako ne mogu da se pomire sa cinjenicom da priroda jeste takva kakva jeste.Podzemni covek Dostojevskog prica sa naucnikom i naucnik mu kaze:"Priroda sa tobom ne razmenjuje misljenje;bas nju briga sta ti zelis,i da li su njeni zakoni tebi po volji.Moras ovo prihvatiti onako kako jeste...".A covek mu odgovara:"Boze blagi,pa sta mene briga za sve zakone prirode i aritmetike ako ih,iz nekog razloga,ne volim...".Coveka predstavlja astrolog i njegovi "vernici".
2.Ako mi kazes da sve zvezda jos uvek postoje po kojoj odredjujes sudbinu(ma sta god to znacilo),da nije eksplodirala i pretvorila se u patuljka ili crnu rupu,to nikako nije tacno.Kako mozes odredjivati nesto kad to po cemu nesto odredjujes vise nepostoji.
3.Sa stanovista ljudske psihe astrologija je ubistvo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 626
Smile
IP sačuvana
social share
high tech low life
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
O kojoj nauci pricas FNS, o onoj u kojoj se jos uvek ne zna tacno kako je covek nastao i odakle zivot na zemlji? O cemu mi dalje pricamo?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 626
Astrologija ne moze da se razume, shvati, a ni da se objasni. U nju covek jednostavno veruje ili ne. To je jedino pitanje koje moze da se postavi. Smile
IP sačuvana
social share
high tech low life
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 40
Tacno tako u nju se samo veruje i nista drugo,iz ko zna kojih razloga,po potrebi verovatno.
U pravu si SF mi i dalje umiremo od kuge,nemamo kompove i koje uopste pominjao evolucionu biologiju?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pa ne mislim pominjes nauku ko da je ona 100% tacna.. ne umiremo od kuge, ali umiremo od raka i side, a to je sasvim dovoljan dokaz da ne znamo previse. Ja ti kazem kreni od toga da ne znas ni kako smo nastali niti odakle uopste zivot na zemlji, to je sasvim dovoljno da ti bude jasno da ne znamo previse. Ne mozemo kontrolisati niti tacno odrediti klimu, ako krene asteroid na zemlju, prilicno smo nemocni, ne znamo nista o ostalim zivotima u svemiru, do pre par stotina godina bili smo ubedjeni da je ova planeta ploca.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 40
I ko je pomenuo da je 100% tacna,ona je dokazala da funkcionise,razumno zar ne.Za razliku od astrlogije,kao sto je covek i napisao,koja je samo verovanje i nista drugo.E,hvala Bogu na tome,sto ne da nije tacna,nego jos se nije doslo do granice(sta god da ovo znaci).Kraj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nije dokazana da funkcionise... samo deluje kao da funkcionise.. kao sto je sve delovalo ok dok Ajnstajn nije uvideo teoriju relativiteta... Nista nije dokazano da je tacno, samo iz ove perspektive tako deluje.
Hvala Bogu? Ako on postoji onda svakako bar za tebe nije tacna.
Ne vidim problem da pored gomile religija ljudi veruju u nesto kao sto je astrologija. Mozda ona jeste opium za narod, ali nije jedina, i nikom ne treba braniti da je upraznjava ako mu je tako zanimljvije. I ako ne verujem u nju, vise puta su me ubedila da tu ima nesto, nista u sta treba slepo verovati, ali pojedine stvari koje ipak treba saslusati... religija me nikad u to nije ubedila recimo, a vernika je mnogo vise nego ljudi koji u astrologiju veruju i njome se bave.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
treba da mi stigne horoskop svaki dan...
ako mi i on bude rekao isto onda cu definitivno verovati, kazu da je jako surov, znaci govori i ruzne stvari, ne o smrti i ostalo....nego dal ce te biti srecni u brkau, imati ili ne para itd.....covek je iz nisa....pozdrav svima
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 01:47:17
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.