Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 08:27:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sejtanov Ratnik  (Pročitano 16819 puta)
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
Mozda i bude nesto zanimljivo u ovo filmicu.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

captured.jpg
(295.41 KB, 1135x593)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Samsung Galaxy S2
Ne bi ga baš nazvao "filmić". Ipak je ovo film koji se kod nas prvi bacio ozbiljno na vizuelne efekte, a to je za svaku pohvalu. Stvari bi mogle da krenu na bolje u našoj kinematografiji...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
Nokia E72
Da, da. . . Mogle bi.

1) Ne dozvoliti Srđanu Dragojeviću da snima filmove

2) Ne baviti se više tematikom rate u Bosni/Hrvatkoj

3) Staviti više scena sexa

4) Snimiti više horor filmova. . .
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Samsung Galaxy S2
Za Dragojevića se slažem, ali donekle. Voleo sam ga do "Anđela 2" i najave za trojku. Ipak je on snimio "Sela", "Rane" itd.
Što se horora tiče, ne znam, nisam merodavan. Ne volim horor.
Rat...jbg, izgleda da nam ta tema najbolje ide.
Sex...  Smile

Ja mislim da naši treba da naprave neku dobru naučnu fantastiku.
Šejtan je to počeo, nadam se da će neko da nastavi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
Nokia E72
3EBC, molim te pročitaj današnju izjavu Dragojevića za Blic. . .

Sve će ti biti jasno. . .

I svi ostali pročitajte. . . . No comment!
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Samsung Galaxy S2
Srđan Dragojević priprema dva nova projekta

Snimiću srpski vestern

Srđan Dragojević, poznati domaći reditelj, odustao je od snimanja trećeg dela nastavka filma „Mi nismo anđeli“. Taj posao je prepustio mlađem kolegi, a on će se posvetiti novom filmu „Škartovi“.

- Procenio sam da je meni i intimno važnije da radim film „Škartovi“ ili „Odbrana i poslednji dani“ koji ću snimati u septembru i oktobru. To je priča o jednoj noći tokom bombardovanja Beograda, a sedam ili osam karaktera se prepliću u toj noći. Ovaj projekat doživljavam kao završetak svega što sam hteo da kažem o devedesetima. Taj film završava trilogiju zajedno sa „Lepim selima“ i „Ranama“. Meni je to veoma značajan projekat. Takođe, smatram da posle „Anđela 2“ ne bi trebalo da radim još jednu komediju, nego da snimim jedan ozbiljan film.

Počeli ste da radite i na novom scenariju?

- Da. Zove se „Nova kurva u gradu“ i to je moja stara priča koja je godinama stajala u fioci. To je jedna vrsta srpskog vesterna i baš se radujem pisanju tog scenarija. Sešću i napisaću ga iz čistog zadovoljstva.

Kada ćete snimiti taj srpski vestern?

- To se još ne zna. Meni je u poslednjih sedam godina propalo sedam projekata i to u veoma obećavajućim fazama. Razlozi za to su razni. Svi moji filmovi su u izvesnoj meri kontroverzni i takvi projekti su prilično ranjivi. Nekoliko projekata mi je propalo, jer su studiji u Americi stopirali filmove zbog svoje politike vezane za profit. Projekat „Bodljikavo prase“ je odbijen na „Euroimažu“ zato što je bosanski predstavnik glasao protiv toga da se tom mom filmu dodele finansijska sredstva. Taj čovek je verovatno nastavio neki svoj rat i ja ne mogu ništa protiv toga. Mogu samo da zapalim sveću za osobu koja uradi takvu stvar. Nakon toga se „Bodljikavo prase“ raspalo. Tako da svaki od tih projekata ima neku svoju priču zašto je propao.
Izvor: Blic


Jel ovo?  (unapred se izvinjavam za offtopic)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
Nokia E72
Onaj deo gde priča da su njegovi flmovi najgledaniji. . . Kao on je najbolji. A što su Zona i Ivko imali zajedno 3 000 000 gledaoca, a njegovi Anđeli jedva 500 000, to je zaboravio. . .
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4277
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
sve je to trash
IP sačuvana
social share
I see through bitter eyes and
The fact still remains
I read between your lies
You got beat at your own game
Take a trip with me for soon
I will sin
Without one regret
The pain will begin
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Samsung Galaxy S2
E, evo sad sam došao kući iz bioskopa. Odgledao sam Šejtanovog ratnika i mogu da kažem da je film zaista dobar. Svakako vam preporučujem da ga pogledate. Svetla tačka su još neprovaljeni fazoni. Ima dosta komedije, ali i naučne fantastike...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Šejtanov ratnik

Žanr: fantastična komedija, horor
Trajanje: 94 min.
Kritika: "Šejtanov ratnik se odvaja i po tome što je namenjen realnom srpskom posetiocu bioskopa, a ne imaginarnom članu žirija u San Sebastijanu."

Glavne uloge:   

Staša Koprivica, Radovan Vujović, Miloš Tanasković, Vladimir Tešović, Petar Božović, Bane Vidaković, Svetlana Bojković, Branislav Lečić, Marko Nikolić, Eva Ras
Direktorka fotografije:   Katarina Veličković   
Scenario:   

Stevan Filipović, Marko Mrđenović, Nataša Vranješ
Režija:   Stevan Filipović    

SINOPSIS

Nevolje uglavnom počinju kada se moćne stvari nađu u pogrešnim rukama. Tako je knjiga koja krije drevno zlo pala u ruke - Stanislavu, što ne bi bio problem da je pomenuti Stanko dobar dečko koji pomaže staricama da pređu ulicu, a ne štreber psihopata željan krvi drugara iz odeljenja koji su ga zezali. Međutim, zlo se ne da kontrolisati...

Nesreća bi možda i bila sprečena na vreme da Betmen i Supermen pokrivaju teritoriju Beograda. Ovako je sudbina sveta spala na Caneta, Tiću i Mirka – učenike Stankovog odeljenja s punim paketom pubertetskih problema u svojim džepovima.

Njih troje će se zajedničkim snagama probijati kroz džunglu odeljenskih dizelaša, poluludih profesora, napaljenih taksista, alternativnog pozorišta i izgladnelih vampira iz KST-a, samo da bi se suočili s demonskim užasom koji vreba iz mraka drevne Srbije već nekoliko vekova, a koje čak ni Karađorđe i knjaz Miloš nisu uspeli da obuzdaju. Koja strana će pobediti ne zna se, ali jedno je sigurno: neki učenici nikada neće dočekati matursko veče.

O FILMU

Komedija s elementima fantastike je nov žanr u srpskoj kinematografiji. Za snimanje Ratnika korišćena je vrhunska Sony HD tehnologija, dok su u video postprodukciji kreirani digitalni efekti po vrhunskim svetskim standardima. Zvuk filma produciran je u dolbi sistemu, što mu omogućava da parira svim novijim holivudskim produkcijama. Ova tehnologija korišćena je i u velikim filmskim hitovima kao što su "Gospodar prstenova" i "Hari Poter". Zbog snimanja pojedinih scena iz prošlosti, ekipa filma putovala je u Istanbul, gde je snimila neke od najspektakularnijih kadrova u filmu.

U ovom zanimljivom projektu u epizodnim ulogama pojavljuju se Svetlana Bojković, Marko Nikolić, Branislav Lečić, Irfan Mensur, Petar Božović i Dragan Nikolić. Karađorđa glumi Marko Nikolić, Branislav Lečić glumi knjaza Miloša, a koscenarista Marko Mrđenović glumi šejtana, pod maskom koja se spremala punih sedam sati. Zanimljivo je da male uloge u filmu imaju i novinar Teofil Pančić, koji igra izbacivača iz KST-a, i Bora Čorba, koji igra taksistu.

O REŽISERU

Stevan Filipović (reditelj i scenarista)
Reditelju Stevanu Filipoviću ovo je prvi dugometražni projekat u karijeri. S kolegom Markom Mrđenovićem napisao je scenario za film u kome se grupa beogradskih maturanata sticajem okolnosti upliće u jednu misterioznu priču. U toj priči pojavljuje se islamski đavo - šejtan, koji stiže u beogradsku realnost pravo iz epske fantastike. U filmu postoje scene gde se srpske delije, superjunaci Karađorđe i knjaz Miloš, bore s mitskim šejtanom. Sve što im je bilo potrebno da znaju o islamskoj mitologiji i šejtanu autori su saznali iz dela Ive Andrića.

O LIKOVIMA

CANE (Radovan Vujović)
Jedan je od onih likova iz vašeg odeljenja koji su vas stvarno nervirali. Kada su svi za, on je protiv; kada treba taktično ćutati – on će vam sa zadovoljstvom dati svoj sarkastični komentar. Sticajem okolnosti, Cane je glavni junak našeg filma; možda zato što se ispod maske cinizma krije materijal za heroja.
Voli: filmove iz osamdesetih, rokenrol, napijanje s Mirkom, Voždovac, dooobre ribe i Tiću... Možda.
Ne voli: sve što vole mladi, latinski, dizelaše, pozorište... Tićinog novog dečka.

TIĆA (Staša Koprivica)
Ona je Canetova najbolja drugarica još od perioda kad je Safet Sušić igrao za reprezentaciju. Drčna, bezobrazna i brbljiva, Tića je jedina koja može da se ravnopravno svađa s Canetom. Međutim, kada počnu nevolje, pokazaće se da ovaj tandem povezuje i nešto više od prijateljstva.
Voli: nindža kornjače, trpanje nosa tamo gde mu nije mesto, Boru - svog novog dečka na motoru, i Caneta... Možda.
Ne voli: latinski, sponzoruše, normalan i racionalan pristup životu.

MIRKO (Miloš Tanasković)
Canetov najbolji drug još od prenatalnog perioda. Mudro ćuti, s obzirom na to da pored Caneta i Tiće i nema previše izbora. Kao glas razuma u ekipi odeljenskih autsajdera koju čine Cane, Tića i on, Mirko uvek ima pametno rešenje za svaki problem. Prava je šteta što ga niko nikad ne sluša.
Voli: Andrićevu prozu, Disovu poeziju, pivo.
Ne voli: latinski, komplikacije, KST, činjenicu da nije imao ribu još od perioda kad je Safet Sušić igrao za reprezentaciju.

STANISLAV (Vladimir Tešović)
Čudak je, a verovatno i ludak. Poslednja karika u lancu odeljenskih odnosa. Svakodnevne surovosti i poniženja u školi i kod kuće učinili su svoje, pa je Stanko željan krvi. Ne postoji ništa što bi ga sprečilo da se konačno osveti.
Voli: latinski, FRP, kada ga otac ne zatvara ispod stepeništa.
Ne voli: ljude, mace, zeke i proleće.

ĐOMLA (Vujadin Milošević)
Harizmatični moron, glavni baja u odeljenju. Sin bivšeg šefa DB i mlađi brat legende voždovačkog kriminala – pokojnog Igora Žarkovića. Ima džip, nema vrat, znači – faca!
Voli: kad Inter dođe iz iksa u kec, kad se ribi ocrtava tanga ispod pantalona, macole.
Ne voli: da ga neko gleda i da mu se mršti; da ga neko gleda, a da ga ne poznaje; da ga neko gleda.

Starac Lucius (Bane Vidaković)


SENKA (Sanja Kužet)
Nedostižni san svakog tinejdžera. Prelepa, prefinjena, prebogata i... To je sasvim dovoljno da zameni karakter, koji joj je hirurški odstranjen pri rođenju. Ukratko: smuvaj Senku i - umri srećan.
Voli: sve što je lepo.
Ne voli: sve što je ružno.

BORA (Marko Mrđenović)
Tićin novi dečko. Misteriozni tip na motoru, idol svih klinaca iz kraja. Zbog nedostatka dokaza oslobođen je optužbi za masakr tinejdžera od pre osam godina. Mišljenja o njemu su podeljena: Tića misli da je baš sladak, svi ostali misle da je serijski ubica.

ZULFIKAR MEHANDŽIJA (Petar Božović)
Jedan od čuvara tajne knjige, večiti borac protiv šejtana i njegovih slugu. U slobodno vreme on je samo elegantno popunjeni konobar u kafani "Znak pitanja".

ŠEJTANOV RATNIK (Marko Mrđenović)
Demon. Zver iz pakla. Drevno arapsko zlo. Zatočen u prastaru knjigu kletvi, zvanu "Historija okulta", vekovima pokušava da se oslobodi i povrati moć. Sticajem okolnosti, knjiga će pasti baš u ruke ogorčenog Stanislava.

ŠEJTAN (turski đavo)

Premijera: 19. aprila 2006. u Domu sindikata i bioskopu "Roda"
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 08:27:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.211 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.