Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 02:40:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Omar Naber  (Pročitano 2122 puta)
18. Apr 2006, 09:48:53
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Omar Naber
 
Omar Naber je slovenački pop pevač. Omar je pobedio u Bici talenata 2004, i predstavljao Sloveniju na Pesmi Evrovizije 2005. sa pesmom Stop.

Omar Naber je rođen u Ljubljani 7. jula 1981. kao Omar Karim, što na arapskom znači "prijatelj za svaku priliku". Omaru je otac iz Jordana, a ima i slovenačkih i slovačkih korena. Odrastao je u Poljanama i Bežigradu, a po zanimanju je zubni tehničar. Omar se zanimao za kompoziciju, harmoniju, produkciju i aranžman još od početka srednje škole, ali je tokom dve godine u pevačkom horu ljubljanskih srednjih škola Veter (srp. Vetar) shvatio da bi mogao biti i jako dobar pevač i osnovao svoj rok sastav Kareem, sa kojim je uglavnom izvodio poznate pesme, nastupajući u klubovima i na festivalima na otvorenom poput Rock Otečec. Napokon se odlučio i za solo pevanje i četiri godine učio kod Sandija Čanova, prvog basa ljubljanske opere. Posle pola godine zubotehničkog pripravničkog staža, Omar shvata da mu ovaj posao ne leži i upisuje Visoku školu za turizam u Portorožu, ali na kraju prve godine donosi odluku da se u potpunosti posveti muzici.

Omar se zatim, po nagovoru starog evrovizijskog vuka Matjaža Vlašiča, prijavljuje za takmičenje Bitka talenata (slo. Bitka talentov), slovenačko takmičenje po ugledu na "Idol" koje se održava u udarnoj nedeljnoj porodičnoj emisiji Spet doma (srp. "Kući ponovo"). Pobedio je u prvom nastupu 11. aprila 2004. sa pesmom Feel Robija Vilijamsa, a u sledećih šest krugova izvodio je pesme Sexed Up, Freedom, Living On My Own, Billie Jean, Love Is In The Air i Wild World. Pobeda u finalu 5. decembra 2004. nad Anžejem Dežanom donela mu je snimanje prvog singla Vse, kar si želiš (srp. "Sve što zaželiš") za Vlašičevu kuću Nika records i nastup na EMA 2005, slovenačkom izboru za predstavnika na 50. Pesmi Evrovizije u Kijevu.

Na EMA-i, koja je održana 6. februara 2005, Omar Naber je nastupio sa jednostavnom, jakom baladom Stop, za koju je sam uradio muziku i aranžman, dok je tekst napisala Urša Vlašič. Nasuprot tipičnoj evrovizijskoj boom-bang-a-bang koreografiji, Omar je na sceni sam sa pratećim vokalom, Tejom Saksidom; pesma snažno a ipak prirodno raste nošena njihovim jakim glasovima do dramatičnog završetka, a jedina prateća akcija su Omarovo nesigurno držanje i konačno nenametljiv zagrljaj. U drugi krug teleglasanja Omar Naber prolazi kao treći, iza Rebeke Dremelj (Pojdi z menoj) i Saše Lendero (Metulj), međutim gledaoci u krajnjem glasaju drugačije i pesma Stop pobeđuje sa 29,945 glasova (Saša 27,825; Rebeka 23,514 glasa).

Odmah zatim Omar snima i svoj prvi CD, koji je najprodavaniji album 2005. do sada u Sloveniji. Aranžman pesme Stop je primetno izmenjen za nastup na Evroviziji i, nakon laganog uvoda, živa klavirska pratnja zamenjena je tvrdim zvukom rok gitara. Omar je sa Tejom u polufinalu Pesme Evrovizije 19. maja pesmu izveo besprekorno, uz duge ovacije publike. Osvojili su 69 poena i 12. mesto; izostanak njihovog plasmana u finale bio je veliko iznenađenje među fanovima, muzičarima i kladioničarima.

Omar Naber kaže da je pank roker u srcu, mada među svojim idolima ističe Majkla Džeksona. Ne voli kada ga novinari (kao što često rade) porede sa Robijem Vilijamsom. Svira klavir, gitaru i bas gitaru i slika. Ne poznaje rad na računarima i nema vozačku dozvolu. Neoženjen je.

Stop

Na prašen zid naslonim se.
Z vso močjo upiram se,
potrkam in upam, da sploh ne slišiš me.
A vrata odpreš, kot da vseeno ti je,
zakaj se oba pretvarjava?
Z njegovim poljubom si ti popisana.


Daj, zveži mi roke, da se utopim,
naj v tvojem naročju v lažeh izkrvavim.
Vsaj reci mi stop,
ko v oči gledam te,
vsaj nocoj
daj, zveži mi roke,
da se utopim.
Naj v tvojem naročju v lažeh izkrvavim.
Vsaj reci mi stop,
ko v oči gledam te,
vsaj nocoj brani me.
Že dolgo skrivaš mi s poljubi med dlani
in težkega srca dvomiš v naju dva.
Kot prah obriši me,
pod prsti zruši vse,
da ne spotaknem se ob upanje.


Daj, zveži mi roke, da se utopim,
Naj v tvojem naročju v lažeh izkrvavim.
Vsaj reci mi stop,
ko v oči gledam te,
vsaj nocoj brani me, brani me.
La, la, la, lajla ...

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 02:40:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.