Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 15:46:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jela sa rostilja  (Pročitano 7879 puta)
04. Apr 2006, 14:53:42
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pastirski raznjic

Na veci drveni stapic (razanj) nataknu se naizmenicno komadici mesa od govedine, teletine, svinjetine i ovcetine, zatim komad suve slanine i masne kobasice, paprike, luka i paradajza, posoliti, ostaviti da malo odstoji i brzo ispece na rostilju.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Saran na rostilju

Saran se ocisti i opere, izreze na komade, posoli i pobiberi, ili se biber stavi u ulje i njime riba maze dok je na rostilju. Komad od 1-2 cm se pece u proseku oko 10 - 12 minuta. Kada je riba pecena stavi se na tanjir i posipa sitno istucanim belim lukom, ili zelenim persunom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Plavi patlidzan

Plavi patlidzan se rasece po polovini i po duzini na dve polovine, stavi se u posudu, posoli, zabiberi i prelije finim uljem i tako odstoji oko pola sata. Zatim se pece na rostilju. Posluzuje se obicno sa sunkom ili telecom sniclom, takodje pecenom na rostilju.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Uzicki cevapi

1 kg mlevene junetine
15 dkg uzickog kajmaka
pecene paprike sa belim lukom
so

Mlevenu junetinu ostavite na hladnom mestu da odstoji 12 sati. Zatim je jos jednom sameljite, dobro izmesite, posolite, oblikujte cevape i odmah ispecite. Pecene cevape oblozite pecenim paprikama i prelite zagrejanim kajmakom.

IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


potrebno je :

1 kg roštilj mesa,
200 g trapista.

Nakvasite ruke, pa mesnu masu podelite na četiri približno jednaka dela.Od svakog dela formirajte po dve pljeskavice, jednu većeg, drugu malo manjeg prečnika.

Na veće pljeskavice stavite po 50 g sira, pa svaku prekrijte sa po jednom manjom. Pristima dobro pritisnite i spojite ivice.

Ovo morate pažljivo i temeljno da uradite, u suprotnom, tokom pečenja, iz pljeskavice će iscureti sir i ceo posao će biti uzalud. Pecite na srednje jakoj vatri, dok ne porumeni sa obe strane.

Služite vruće sa domaćim lepinjama, dok iz pljeskavica curi sir.

turbo-kuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Ćuretina sa povrćem (za 4 porcije)

Potrebno je :

1.    100 g šampinjona,
2.    350 g ćurećih grudi,
3.    čen belog luka, 4 lovorova lista,
4.    1/2 kašikice iglica ruzmarina,
5.    kašikica sušenog origana,
6.    kašika soka od limuna,
7.    3 kašike maslinovog ulja,
8.    so, biber, 3 paprike,
9.    2 glavice mladog crnog luka,
10.  100 g sitnog paradajza.


Šampinjone obrisati vlažnom krpom, očistiti i prepoloviti. Meso oprati, istući tučkom i iseći na kocke veličine 4 cm.

Oljuštiti beli luk i ispasirati. Ruzmarin iseckati, a lovorovo lišće oprati i iseckati. Pomešati origano i ruzmarin sa čenom belog luka.

Sve pomešati sa sokom od limuna i maslinovim uljem. Marinadu posoliti i pobiberiti. Kockice mesa i šampinjone držati oko 60 minuta u marinadi, uz povremeno okretanje.

Mladi crni luk i paradajz oprati i očistiti. Mladi crni luk iseći na 4 cm dugačke kriške.

Paprike oljuštiti i oprati. Meso i pečurke izvaditi iz marinade.Zajedno sa crnim lukom, paradajzom, paprikom i lovorovim listićima zabosti na štapić.

Štapić sa mesom pržiti oko 4 minuta uz stalno okretanje na vrelom roštilju. U međuvremenu premazati ostatkom marinade.

Vreme pripremanja oko 30 minuta.

turbo-kuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 15:46:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.