Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 03:05:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Grcka kuhinja  (Pročitano 20451 puta)
01. Apr 2006, 15:34:59
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Avgolehmonoh - grčka juha od jaja i limuna (predjelo)

Sastojci:

6 šalica pilećeg temeljca
3/4 šalica bijele riže
2 jaja (odvojena)
1/2 šalice limunovog soka


Opis:

4 šalice pilećeg temeljca zavrite u velikoj tavi. Dodajte rižu i miješajte 8-10 minuta dok ne omekša. Istucite bjelanjke u snijeg. Dodajte žumanjke i dobro izmiješajte. Postepeno dodajte limunov sok i preostali pileći temeljac, neprestano miješajući. Smjesu brzo izlijte na kuhanu rižu, te dobro promiješajte.



Izvor: Gastronaut
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Brokula s povrćem (prilog)

Sastojci:

2 veće brokole
2 krumpira narezana na kockice
1 mrkva narezana na kolutiće
1 tikvica izrezana na kolutove
2 šalice vruće vode
1 žlica masla
četvrtina žličice zrna crne gorušice
1 žličica kumina
četvrtina žličice ljute crvene paprike
malo crnog papra i soli
četvrtina žličice komorača


Opis:

Zagrijati maslo i ubaciti zrna crne gorušice. Kada zrna počnu pucketati, dodati kumin, ljutu papriku i komorač. Kratko popržiti i dodati mrkvu, krumpir, tikvice i izrezane stapke brokole. Pržiti još malo i dodati vruću vodu. Kuhati na umjerenoj vatri 10 minuta pa dodati cvjetove brokole, sol i crni papar. Kuhati dok povrće ne omekša i voda ne ispari. Povremeno lagano promiješati i paziti da se cvjetovi brokole ne raspadnu. Po želji povrće možemo preliti s malo limunovog soka ili kiselim vrhnjem.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Grčka salata (salata)


Sastojci:

glavica salate (loćika, puterica)
glavica radiča
125 g tunine u ulju
100 g sira Feta
1 krastavac
1 zrela rajčica
1 naribana mrkva
100 g crne i zelene masline
desetak očišćenih oraha
bosiljak
male rajčice
zakiseljeni luk (za ukras)
maslinovo ulje


Opis:

Operite salatu i radič, usitnite ih rukama i stavite u zdjelu sa salatom. Dodajte sir, oprani i narezani krastavac, masline, narezane rajčice, mrkvu izribanu u obliku štapića, orahe i ocijeđenu tuninu.
Začinite maslinovim uljem, malo soli i pomiješajte. Stavite u hladnjak sat vremena. Poslužite ukrašeno bosiljkom, narezanim rajčicama i mrkvom. Uz to možete poslužiti tzatziki.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Testenina na korintski način (predjelo)


Sastojci:

300 g vrganja
350 g tijesta od jaja
400 g svježe skute
1 vlasac
2 jaja
vrhnje za kuhanje
peršin
ribani parmezan
maslinovo ulje


Opis:

Očistite vrganje i narežite ih na komadiće. Narezani vlasac nakratko popirjajte na 3 ili 4 žlice ulja. Dodajte otprilike trećinu narezanih gljiva. Nakon 6-7 minuta, dodajte skutu i pustite da ispari tekućina.
U zdjeli pomiješajte dva žumanjka, dvije šake naribanog parmezana i malo narezanog peršina, sol i papar.
Lagano promiješajte, dok ne dobijete homogenu smjesu.
Od tijesta napravite kvadrate dimenzija 10 x 10 cm. Navlažite ih vodom i na svaki kvadrat stavite dozu nadjeva. Tada svaki kvadrat zamotajte i dobro zatvorite krajeve.
Skuhajte tjesteninu. Preostale vrganje popirjajte na ulju i češnjaku, dodajte pola čaše vrhnja za kuhanje i pirjajte još nekoliko minuta. Tjesteninu poredajte u posudu koju ste namazali maslacem i prelijte umakom.
Pospite parmezanom i zapecite u pećnici na 200°C.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Umak tzatziki (umak)


Sastojci:

1 krastavac
2 režnja češnjaka
2 dl nemasnog jogurta
mravinac


Opis:

Izmiksajte komadiće krastavca i češnjaka dok ne dobijete glatku rjeđu smjesu. Premjestite pasirano povrće u zdjelicu i umiješajte jogurt, sol i malo mravinca.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Brijam


SASTOJCI:

1 kg patlidžana
1 kg tikvica
1 kg rajčica
1 kg krumpira
paprika
1 crveni luk
1 češnjak
maslinovo ulje
peršin, origano, kopar, sol, papar

PRIPREMA:

Patlidžane, krumpir i tikvice narežemo krupnije, a češnjak, papriku, rajčicu i začine, narežemo na sitnije komadiće. Povrće pržimo na zagrijanom ulju: najprije patlidžane, zatim tikvice i krumpir, dok ne omekšaju i požute. Kad je prženo, slažemo ga u posudu za pečenje.
Kratko pržimo umak od crvenog luka, češnjaka, začina, paprike i rajčica. Dodamo 2 čaše vode i prelijemo po povrću. Naposlijetku povrće pečemo 30 minuta u pećnici.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Musaka sa prazilukom




Spremili smo Vam još jednu varijaciju musake, tradicionalnog jela istočnog Mediterana, ali ovog puta sa prazilukom i mozzarella sirom.

Sastojci:

500 g     mlevenog mesa
50 g     mocarela sir
1 kg     praziluk
1 kom     kisela pavlaka
1 glavica     crnog luka
150 ml     soka od paradajza
2 kom     lovorovog lista
malo     peršuna
malo     bibera
malo     so
malo     suncokretovog ulja

Priprema

Sitno iseckajte luk i prodinstajte ga.
U međuvremenu operite i očistite praziluk pa ga isecite na kolutiće.
U veću posudu sipajte vodu i posolite je.
Pošto je voda proključala, dodajte praziluk i ostavite da se kuva oko 5 min. Praziluk procedite po završetku kuvanja.
Pošto ste prodinstali luk, dodajte pasirani paradajz i ostavite da krčka još 10-ak minuta.
Dodajte meso i ostavite da se sos krčka jos 15-ak minuta.
Dodajte peršun i lovorov list.


Filovanje

U vatrostalnu posudu ređajte sloj praziluka pa sloj sosa. Ponavljajte taj postupak dok ne potrošite sastojke.
Nanesite pavlaku i ravnomerno je rasporedite.
Na kraju, narendajte sir i ostavite 20-ak minuta da se zapeče u rerni na 200°C.

 
Prijatno!
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Sarmice s vinovom lozom



Svi smo svesni lepog ukusa koji ima plod vinove loze, i još lepšeg ukusa proizvoda od tog ploda, ali većina nas nije svesna da i od lista vinove loze može da se napravi itekako ukusno jelo.

Sastojci:

300 g     mlevenog mesa
15 kom     listova vinove loze
1 kom     crnog luka
1 kašičica     vegete
1 kašičica     mlevene crvene paprike
1 kašičica     bibera
5 kašika     suncokretovog ulja
1 kašičica     so


Priprema fila

Isecite što sitnije crni luk.
Sipajte ulje u odgovarajuću posudu i stavite ga da se greje. Kada se dovoljno zagreje, dodajte crni luk.
Propžite crni luk, a zatim dodajte mleveno meso.
Odmah potom dodajte i začine, so i biber.
Dodajte i vegetu radi boljeg ukusa i crvenu papriku da meso dobije lepu rumenu boju.
Po začinjavanju dodajte i jedno jaje da veže masu.

Blanširanje vinove loze

U posudu srednje veličine sipajte vodu i posolite je.
Stavite vodu da proključa. Pošto je proključala, skinite posudu sa šporeta i potopite listove vinove loze na nekoliko minuta, dok ne omekšaju i počnu da menjaju boju.

Filovanje sarmica

Uzmite jedan list vinove loze i na sredinu stavite otprilike jednu kašičicu pripremljenog fila.
Zavijajte sarmice kao što je prikazano.

Kuvanje sarmica

Dno odgovarajuće posude obložite sa par listova vinove loze da sarmice ne bi zagorele u toku kuvanja.
Poslažite sarmice što bliže jedna drugoj da se ne bi prilikom kuvanja raspale.
Po završenom slaganju sipajte vodu i stavite par listova preko sarmica.


Posluženje

Uz sarmice poslužite i pavlaku.

Prijatno!
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Grčka salata



Ova osvežavajuća mešavina sezonskog povrća i feta-sira je obavezan pratilac svakog tradicionalnog grčkog jela pogodan da ga kombinujete i uz neku drugu kuhinju.

Sastojci:

2 kom     šargarepe
50 g     maslina
500 g     paradajza
1 kašika     vinskog sirćeta
200 g     feta sira
250 g     krastavaca
150 g     luka
2 kašika     maslinovog ulja

Priprema


Paradajz i krastavce isecite na kockice, a luk na režnjeve.
Isecite feta-sir na kocke.
Sve sastojke stavite u jednu veću činiju.
Salatu začinite maslinovim uljem i vinskim sirćetom.
Pospite origanom i vegetom.
Sastojke dobro izmešajte.

Prijatno!
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Specijalitete Grčke kuhinje odlikuje puno povrća, sireva i nezaobilazno maslinovo ulje

Mediteranski hedonizam



Kao i druge mediteranske zemlje, Grčka obiluje suncem, što se može osetiti u svim aspektima života, a naročito u kuhinji. Blaga sredozemna klima daje mogućnost uzgoja kvalitetnog voća, povrća i nezaobilaznih maslina, a upravo je maslinovo ulje sastojak koji se nalazi u najvećem broju grčkih jela i koji se sa pravom smatra najvažnijim sastojkom grčke kuhinje.



Najtipičniji predstavnici grčkog povrća su paradajz, patlidžan, tikvice, krompir, razne vrste mahuna, bamija, zelene paprike i luk. Od svih tih vrsta povrća Grci često pripremaju salate, a često se na početku većeg obroka konzumiraju rotkvice ili masline. Pored česte upotrebe maslinovog ulja, karakteristika grčke kuhinje je obilno služenje začinima poput origana, mente, belog luka, mirođije i bosiljka. Ne treba zanemariti ni slatkaste začine poput cimeta, klinčića i muškatnog oraščića koji se, naročito u severnom delu Grčke, koriste kao dodatak mesnim jelima i jelima od povrća. Upravo pomenuti cimet je uz med neizostavan sastojak brojnih grčkih poslastica.
Grčka kuhinja se oslanja na upotrebu brojnih vrsta sireva od kojih je najpoznatiji feta sir, zatim na masline, tikvice, jogurt, vino, lišće vinove loze, med i tanke kore od testa koje se koriste kako za slana tako i za slatka jela.
Prema običajima stola, Grci svaki obrok započinju aperitivom, i to najčešće rakijom začinjenom anisom koja se zove „ouzo“ i sadrži 80 odsto alkohola. Kad se „ouzu“ doda voda ili led, postane mlečnobele boje. „Metaksa“ je piće nalik na „brendi“ koje sadrži 40 odsto alkohola.

 
Musaka od patlidžana

Priprema:
Patlidžane isecite na kolutove, posolite i ostavite da odstoje. Složite ih na pleh, koji ste obložili aluminijskom folijom i namazali maslinovim uljem. Patlidžane pecite u rerni zagrejanoj na 200 stepeni. Na maslinovom ulju kratko prodinstajte iseckani luk, pa dodajte mleveno meso. Dodajte iseckan paradajz, lovorov list, biber, zgnječeni beli luk i vegetu. Dinstajte zalivajući vodom. Kad meso omekša, dodajte iseckani peršun.
Priprema bešamela:
Na rastopljenom puteru propržite brašno, zalijte hladnim mlekom i kuvajte pet minuta. Dodajte so, biber i parmezan i umešajte umućena jaja. U vatrostalnu posudu složite red patlidžana, po njima rasporedite deo dinstanog mesa, na to ponovno složite patlidžane, meso i završite slojem patlidžana. Sve zalijte pripremljenim bešamel sosom. Musaku pecite u rerni zagrejanoj na 220 stepeni, od 20 do 30 minuta.
Savet plus:
Pre pečenja kriške patlidžana uvaljajte u kukuruzni skrob.
Vreme pripreme: 100 minuta
Sastojci (za 4 osobe):
pet patlidžana
500g mlevenog mesa
150g luka
dva čena belog luka
četiri paradajza
veza peršuna
100ml maslinovog ulja
so, biber, lovorov list
kašičica vegete
Za bešamel sos:
40 g putera
30g oštrog brašna
500ml mleka
kašičica parmezana
dva jaja
malo soli i bibera
Energetska vrednost 844 kalorije
 
Grčka salata

Priprema:
Paradajz, krastavac i feta sir isecite na kockice, a luk na kolutove. Sir prelijte sa dve do tri kašike maslinovog ulja, pomešanog sa seckanim peršunom i ostavite da odstoji pola sata. Sve sastojke stavite u veću činiju, začinite vinskim sirćetom i maslinovim uljem. Pospite origanom i vegetom, pa tek na kraju dodajte feta sir i sve dobro promešajte. Ukoliko nije dovoljno začinjena, dodajte maslinovo ulje.
Savet plus:
Salatu služite sa crnim hlebom ili vrstom belog hleba sa lukom.
Vreme pripreme: 30 minuta
Sastojci (za 4 osobe):
dve šargarepe
500g paradajza
kašika vinskog sirćeta
200g feta sira
250g krastavca
150g luka
dve kašike maslinovog ulja
Energetska vrednost 320 kalorija
 
Sarma od lišćavinove loze

Priprema:
Sveže lišće vinove loze kratko prokuvajte, pa isperite hladnom vodom i ocedite. Na zagrejanom ulju propržite iseckani luk sa pirinčem, zalijte šoljicom vrele vode, pa dodajte iseckano začinsko bilje, so, biber, šećer i vegetu. Promešajte i pokriveno kuvajte na laganoj temperaturi desetak minuta, a zatim ostavite da se ohladi. Dno lonca obložite lišćem. Ostale listove poređajte tako da je donja strana okrenuta nagore. Na svaki list stavite kašičicu punjenja od pirinča. Ivice presavijte i smotajte u sarmice, pa ih ređajte u šerpu. Prelijte limunovim sokom, rastopljenim puterom i vrućom vodom. Na sarmice stavite tanjir i lagano kuvajte oko 40 minuta.
Savet plus:
Da vam se sarmice ne bi odmotale, prvo preklopite jednu stranu lista, zarolajte ga s punjenjem, pa drugu stranu samo ugurajte unutra.
Vreme pripreme: 100 minuta
Sastojci (za 4 osobe):
200g mladog lišća vinove loze
dve kašičice limunovog soka
20g putera
kašičica šećera
malo bibera i soli
pola kašičice nane
kašičica peršuna
160g pirinča
osam kašičica maslinovog ulja
150g crnog luka
kašičica vegete
Energetska vrednost 405 kalorija
 
Suvlaki

Priprema:
Pečenicu isecite na krupnije kocke. Luk i papriku isecite na kolutove, a beli luk izgnječite. U veću posudu pomešajte sok od limuna, maslinovo ulje, soja sos, origano i beli luk, pa promešajte. Dodajte pečenicu koju ste isekli na kocke i promešajte dobro da se meso natopi. Sve ostavite u frižideru da odstoji od dva do tri sata. Raspalite roštilj. Ređajte kocke pečenice na ražnjiće, dodajući između luk i papriku, a zatim sve pecite na roštilju.
Vreme pripreme: 45 minuta
Sastojci (za 4 osobe):
600g svinjske pečenice
sok od jednog limuna
20ml maslinovog ulja
20ml soja sosa
malo origana
čen belog luka
75g crnog luka
paprika
Energetska vrednost 467 kalorija

alo.rs
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 03:05:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.