Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 00:10:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pronađena Nojeva barka?  (Pročitano 8045 puta)
24. Mar 2006, 11:49:46
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 39
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.11
Za anomaliju u prirodnom okolišu na obroncima Ararata u istočnoj Turskoj neki naučnici tvrde da bi mogla biti ostatak Nojeve barke. Velika struktura smeštena je na visini od 4,663 metra, srasla s ledenjakom.

Fotografije prikupljene vojnim i civilnim satelitima potvrđuju da je ta izbočina jasnih oblina neverovatno slična legendarnom brodu, a proporcijama 6:1 (dužina prema širini) identična je merama opisanima u Bibliji.

Identifikacija anomalije s Ararata životna je misija profesora Porchera Taylora sa univerziteta  u Virdžiniji. Proučavanju te čudne strukture posvetio je 13 godina i sve se više priklanja istraživačima i vernicima koji u anomaliji vide obrise Nojeve barke.

"Snimci satelita QuickBird bude novu nadu u ovom istraživanju. Iako je naučna zajednica nesklona pronalascima biblijskih elemenata, prvi put imamo tragove koji bi nas mogli dovesti do konačnog odgovora na pitanje šta je prouzrokovalo tu jedinstvenu anomaliju", rekao je Taylor.

Saga o Nojevoj barci seže daleko u prošlost, kad su prvi naučnici pokušavali da pronadju dokaz o postojanju tog legendarnog broda, za koji hrišćani veruju da je spasio mnoge životinjske vrste u poplavi koja je, prema Bibliji, trajala 40 dana i 40 noći.

Iako su je tada bez uspeha tražili u morskim dubinama, nove tehnologije ponudile su logično rešenje koje mnogima nije palo na pamet: barka bi mogla da bude na planinskim vrhovima koji su prvi izronili iz vode nakon potopa. U poslednjih nekoliko godina sve je više naučnika pretpostavljalo da je Ararat mesto na kom se smestila legendarna arka, ali tek su detaljne satelitske analize zagreble ispod ledene površine i otkrile zapanjujući sličnost anomalije i drevnoga broda.

(Večernji list)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


That`s all in your head.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 172
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG moj
Ja sam gledao jednu naucnu emisiju jos 96. godine o Nojevoj barci. Sad mi nesto nije jasno. Tu emisiju sam zapamtijo jer mi je tada bila jako interesantna. Dva istrazivaca su organizovali ekspediciju i popeli se na planinu Ararat gde stoji nasukana Nojeva barka. Postoji i snimak broda koji svojom jednom polovinom lezi u zatrpan u snegu. Ne znam tacno na kojoj je visini to. Secam se da je jedan od glavnih clanova poginuo slikavajuci barku. Barka je bila ogromna a ostatci relativno dobro ocuvani.

Sad mi nije jasno sta sad pisu o tome. Ta emisija koju sam gledao je bila krajnje ozbiljna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6212
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Ja sam gledao jednu naucnu emisiju jos 96. godine o Nojevoj barci. Sad mi nesto nije jasno. Tu emisiju sam zapamtijo jer mi je tada bila jako interesantna. Dva istrazivaca su organizovali ekspediciju i popeli se na planinu Ararat gde stoji nasukana Nojeva barka. Postoji i snimak broda koji svojom jednom polovinom lezi u zatrpan u snegu. Ne znam tacno na kojoj je visini to. Secam se da je jedan od glavnih clanova poginuo slikavajuci barku. Barka je bila ogromna a ostatci relativno dobro ocuvani.

Sad mi nije jasno sta sad pisu o tome. Ta emisija koju sam gledao je bila krajnje ozbiljna.

Tacno, i ja se secam toga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


That`s all in your head.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 172
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG moj
Tribiani jel Dzoni ili?  Smile
Eto, vidis i ti si gledao tu emisiju a sad oni objavljuju pronalazak Nojeve barke. Bas me interesuje sta su sad smislili i u cemu je fazon.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6212
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Tribiani jel Dzoni ili?  Smile


Joey
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1721
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam gledao jednu naucnu emisiju jos 96. godine o Nojevoj barci. Sad mi nesto nije jasno. Tu emisiju sam zapamtijo jer mi je tada bila jako interesantna. Dva istrazivaca su organizovali ekspediciju i popeli se na planinu Ararat gde stoji nasukana Nojeva barka. Postoji i snimak broda koji svojom jednom polovinom lezi u zatrpan u snegu. Ne znam tacno na kojoj je visini to. Secam se da je jedan od glavnih clanova poginuo slikavajuci barku. Barka je bila ogromna a ostatci relativno dobro ocuvani.

Sad mi nije jasno sta sad pisu o tome. Ta emisija koju sam gledao je bila krajnje ozbiljna.

Sećam se 'kao kroz maglu' da sam i ja gledao tu emisiju.
Video sam i neke fotografije delova greda od kojih je napravljena njena unutrašnjost,
gde se vidi da nema godova u drvetu.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Ja se secam da je ta emsija bila tada ali je nisam gledao. A evo gledao sam neku BBC novotariju nedavno gde toboze prikazauju da nema nikakve barke na Araratu, i onda emisija ide dalje i objasnjava kako toboze potop opisan u Svetom Pismu nije moguc, pa daju onda neka smesna nacna objanjenja.

I meni je tu nejasno, ako je ta emisija bila ozbiljna, i ako prikazuju da je stvarno barka pronadjena na Araratu, onda zasto se danas cuti o tome.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


That`s all in your head.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 172
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG moj
Jel neko zna nesto konkretno o biblijskom potpu? Nivo vode na planeti a koliko je  bio veci? Ja sam cu negde, misim u toj emsiji da je bio 60m visi nego ( e sad nisam siguran da li u odnosu na danasnji nivo ili u odnosu na planinu Ararat). Ako barka zaista postoji gore i ako to nije bila neka foto namestaljaka ne vidim svrhu gradnje onolikge barke na nekoj planini bez potrebe. Meni je potop najlogicnije objasnjenje za tu barku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Pomenuti naucnici u BBC dokumetarcu koji su pokusali da opovrgnu potop nisu nasli adekvatne dokaze da se takav potop cele planete mogao desiti, ali na kraju ipak nisu mogi naucno ni rekonstruisati lokalni potop koji se po njima desio, pa su se neumesno pozvali na vavilonski ep o Gilgamesu kao "validan' dokaz. Elem kad i njima ponestane argumenata onda im nije tesko uhvatiti se za neki mit ne bili samo osporili hriscansku dogmu.

Da bi se biblijski potop mogao shvatiti potrebno je pretpostaviti kakve su prilike na zemlji tada vladale. Iz knige postanja vidi se da su ljudi nakon sto su postali smrtni i izgnani iz raja ziveli skoro 1000 godina. Adam je ziveo 930, Noje 960. Tako dugom periodu uzrok je sto je planeta imala jos jednu atmosferu u vidu vodene pare koja je stvarala od zemlje jednu staklenu bastu, i klima je na celoj zemlji bila umerena i topla, nije padala kisa niti su duvali vetrovi. Planina nije bilo i bilo je samo jedno kopno. Tako da vode koje su potopile zemlju dolazile su sa te atmosfere i iz podzemlja. Zemljino jezgro se pokrenulo, velike temperature su se dogodile i pokrenuta je lava i podzemne vode sto su dovele zemlju u jedno naponsko stanje slicno onom kao kada se naduva balon. Zato uopste nije bilo potrebno da nivo bude 8 kilometara kako bi se prekrila cela zemlja, kada tada nije bilo planinskih masiva. Voda je bila nekih 15 lakata to znaci oko 15 metara iznad najvisih vrhova. Kisa i podzemne vode su nadiale 40 dana i 40 noci. Zemljna kora vracajuci se u ravnotezu vratila se neravnomerno i tako su nastali planinski masivi, i duboki kanjoni kao sto je Grand kanjon. Planeta je puna dokaza da se veliki potop desio. Planeta je prekrivena foslinim ostacima raznih zivotinja i biljaka, nafta takodjer je dokaz velikog potopa. Jezera Van u turskoj, jos dva u neposrednoj blzini jedno u Iranu drugo u Jermeniji se nalaze na visini vecoj od 1000 metara a voda im je slana. Interesnto bi bilo sta bi to bio uzrok slanoci vode na toj visini. Osim pomenutog Gran Canyon tu su i vertikalno zaobljene stene u Utahu
« Poslednja izmena: 28. Mar 2006, 15:17:54 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
Zna li neko adresu nekog sajta na kome mogu naci satelitske fotkice "Nojeve barke"??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 00:10:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.