Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:51:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jul Briner ~ Yul Brynner  (Pročitano 9234 puta)
19. Mar 2006, 06:02:37
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Yul Brynner



Yul Brynner (Sahalin, 11. juli 1915. - New York, 10. oktobar 1985.), američki filmski glumac

Odgojen je u Pekingu, a školovao se u Parizu, gdje je zarađivao za hljeb svirajući još kao dječak gitaru po noćnim klubovima. Radio je zatim kao akrobat u cirkusima, a poslije izbijanja Drugog svjetskog rata otputovao je 1941. u Sjedinjene Američke Države. Zaposlio se kao spiker na "Glasu Amerike" za rusko i francusko jezično područje, a povremeno je nastupao i kao glumac u kazalištima, na radiju i televiziji. Njegov istočnjački, egzotični izgled doveo ga je na film, gdje isprva igra manje uloge. Kada mu poslije velikog Broadwayskog uspjeha u drami "Sijamski kralj" povjeravaju glavnu ulogu u filmskoj verziji toga djela, koja mu donosi i Oscara za najbolju ulogu, postiže svjetski glumački ugled.

Filmografija
"Anastasia"
"Braća Karamazovi"
"Krik i bijes"
"Sedmorica veličanstvenih"
"Deset zapovijedi Božjih"
.. itd

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Avant Browser Nepoznat
Rodjen je 1920.Vasa greska.Glumio je u nasem filmu Neretva Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
@Marinca

tekst je preuzet, kao sto lepo i pise Wink

i zaista nema potrebe za tim  Smile, slozices se?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
RUSKA KRV JULA BRINERA

Knjiga o zagonetnom ćelavcu otkriva detalje iz života glumca koji se predstavljao i kao - mongolski Taiđe-kan

Sin poznatog holivudskog glumca Jula Brinera, pisac, dramaturg i istoričar Rok Briner, objavio je u Njujorku knjigu „Imperija i odiseja: Briner na ruskom dalekom istoku i drugim mestima“. Knjiga prati četiri generacije porodice Briner, počevši od rada u dalekoistočnoj brodskoj kompaniji švajcarskog biznismena Žila Brinera, a završava se autorskom pričom Roka, koji je pre tri godine boravio u Vladivostoku.
- Moj otac je jedan do najpoznatijih Rusa van Rusije, a možda i najzagonetnija figura u istoriji Holivuda - izjavio je Rok Briner. - On je obožavao mistifikaciju i svoje poreklo obavijao tajnom. Kada se upoznao u Njujorku sa svojom budućom suprugom i mojom majkom, glumicom Virdžinijom Gilmor, predstavio se kao mongolski han, Taiđe-kan, koji je došao u SAD da bi naučio engleski i pronašao odgovarajuću ženu. Zato sam odlučio da na papiru izložim priču o svojoj porodici - izjavio je Rok ruskoj agenciji RIA Novosti.
Knjiga obiluje mnoštvom zanimljivosti. Na primer, Žil Briner ne samo što je udario kamen temeljac železničke stanice u Vladivostoku s carem Nikolajem II, nego mu je i prodao koncesije na severu Koreje. Žilov sin Boris imao je nekoliko rudnika, a krajem Drugog svetskog rata sovjetska vlast ga je uhapsila u Harbinu i dovela u Moskvu, odakle je pušten i poslat u domovinu svog oca, Švajcarsku. Borisov sin je Jul, slavni glumac, koji ne samo što je dobio najviše filmsko priznanje, nego je bio idol miliona i proslavio se romantičnim vezama s megazvezdama svetskog filma - Marlen Ditrih, Ingrid Bergman, Merilin Monro, Džudi Garland.
- Pre dve godine pozvali su me u Vladivostok na filmski festival „Pacifik Meridijan“. Organizatori su mi govorili da „Rok“ na ruskom znači „sudbina“. Sudbina me je dovela u postojbinu mog dede i oca. Zavoleo sam Vladivostok, koji je gradio moj pradeda, i sada dolazim dva-tri puta godišnje - kaže Rok. Krajem avgusta Rok će na 4. filmskom festivalu u Vladivostoku uručiti najboljem mladom glumcu nagradu koja nosi ime Jula Brinera. Pre dve godine u Rusiji je izdata biografija Brinera „Čovek koji je mogao biti kralj“, čiji je autor Rok, a njegova nova knjiga u ruskom prevodu biće objavljena u Rusiji sredinom naredne godine.
Jul Briner je igrao u mnogim filmovima među kojima su i „Sedam veličanstvenih“, „Anastasija“, „Braća Karamazovi“, „Taras Buljba“, „Kralj sunca“, a nagradu Oskar 1956. dobio je za ulogu u muzičkom filmu „Kralj i ja“. Popularni glumac umro je 10. oktobra 1985. u Njujorku od raka pluća.   
(LJ. Š.)


Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:51:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.