Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 17:38:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pogacice  (Pročitano 12751 puta)
11. Maj 2004, 18:22:53
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

357 kume, 357...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 1503
casa brasna, casa jogurta, do pola case ulja i 2 jaja izmesati, staviti u nepodmazan pleh ili poseban pleh sa otvorima. moze se u tu smesu dodati malo sira ili neceg drugog, po ukusu Wink
« Poslednja izmena: 06. Apr 2006, 20:20:34 od kokota »
IP sačuvana
social share
Be sociable - have a Pepsi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Svidjaju mi se ovi komplikovani recepti sto postavljas Smiley bas za majstore kuhinje kao sto sam ja Smiley Svaka cas Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Pogacice "Izlapitis"


Ove pogačice sa jogurtom su jako ukusne, i fantastično izgledaju... Onako malo rustične, odgovaraju u svim prilikama, pogotovo kada je u pitanju švedski sto.
Nastale su slučajno, zbog sindroma - zaboravnosti. Kada covek kupi ”sve” što mu je potrebno za hleb, koji je planirao za taj dan (za goste), dođe kući i počne sa radom, pa se seti: "Zaboravila sam kvasac"!
Šta sada? Ceo plan se menja iz korena. Nema se vremena za nov odlazak u radnju. Parola: snađi se, pa ispadne nešto ovako, ali mnogo dobro. Otprilike dvanaest pogačica od ove mere!

Sastojci za 6 porcija

1/2 l jogurta
1 jaje
3 kašičice soli
4 kašičice praška za pecivo
125 g hladnog grubo rendanog putera
800 g brašna


Priprema

Sve sastojke izradite u fino glatko testo. Pokrijte salvetom, stavite u frižider najmanje 1 sat da odstoji. Rernu zagrejati na 180°C. Sa blago nabrašnjenim dlanovima praviti pogačice, pa ih malo zapeći na ugrejanom tiganju da samo malo porumene sa obe strane, po samo minut, minut-i po sa svake strane. Složiti ih na pleh (malo podmazan puterom) i peći oko 30 minuta. Kada su gotove, prekrijti ih čistom salvetom.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Pogacice za rostilj


Sastojci

1 kg brašna
500 ml mlake vode
14 g suvog kvasca (2x7)
1 puna kašičica soli
brašno za posipavanje



Priprema

U jednu vanglicu staviti brašno (oko 900 g) rukom napraviti malo udubljenje, sipati kvasac, so i mlaku vodu. Mikserom za testo mutiti dok ne počne da se odvaja od vanglice. Isključiti mikser i nastaviti još 10 min. rukom mesenje. Onim brašnom što je ostalo (100 g) kvasiti ruke i posipati dasku na kojoj se mesi. Oblikovati kuglu i staviti je u manju vanglicu ili poseban sud za testo.

Na ruku naneti malo ulja i površinu testa premazati, pa ako je obična vanglica pokriti čistom krpom, a ako je specijalan sud poklopiti odgovarajućim poklopcem.
U veću vanglicu naliti vruću, ali ne vrelu vodu i spustiti u nju vanglicu s testom. Ostaviti da testo naraste. Ako je pokriveno krpom paziti da se ne zalepi. Ako je odgovarajućim poklopcem on će sam da se otvori i signalizira da je testo naraslo. Posuti dasku s malo brašna, testo izvaditi iz vanglice, premesiti ga i ponovo vratiti. Vodu u onoj većoj vanglici promeniti tj. nasuti vruću i ponovo ostaviti da testo naraste.

Izvaditi ga na dasku za mesenje posutu brašnom, oblikovati ga u obliku valjka i podeliti na 10 delova. Svaki deo premesiti i ostaviti na površinu posutu brašnom. Kada smo sve delove premesili, oblikovali u kuglu, uzmemo onaj prvi deo – kuglu i oklagijom razvijemo kao koru debljine prsta, a prečnika oko 20 cm. Svaku izvaljanu koru – pogačicu izbodemo viljuškom na par mesta. Kada smo to uradili krenemo sa pečenjem na roštilj ili ringlu, a ko ima šporet na drva još bolje na ploču. Uzimamo prvo onu prvu pogačicu pošto je ona malo narasla dok smo ove druge razvijali. Za prvom druga i tako redom do zadnje. Ako ih odmah ne jedemo, ređati ih u čist stoljnjak i dobro zamotati do služenja.
Ove pogačice su predivne. Kada se stave na roštilj ili šporet, prvo se naduju pri pečenju, a kada ih jedemo prosto se testo odvaja.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pogacice sa mesom


600 g brasna
500 g putera
750 g teletine
2 dl kisele pavlake
1 glavica luka
malo soli
1 jaje
biber

Odmerite dvesta grama od spremljene količine brašna. Umutite ga sa puterom.
Teletinu u komadu ispržite u šerpi, a zatim sameljite na mašini za mlevenje mesa.
Od preostale količine brašna, umesite obično testo sa malo soli i malo vode. Na pobrašnjenoj površini rayvucite oklagijom tanku jufku, pa je premažite puterom. Sve savijte četiri puta kao kod lisnatog testa. Ostavite da stoji 20 minuta. Ponovite postupak sa razvijanjem, preklapanjem i odmaranjem testa još 2 puta. Tada razvucite testo u jufku 1 cm debljine i napravite kalupom pogačice.

Sitno iseckajte crni luk, propržite ga na ulju i dodajte u mleveno meso. U meso stavite i pavlaku, posolite, pobiberite i sve dobro promešajte. Uzmite sad jednu pogačicu, na nju stavite kašiku nadeva, pa je poklopite drugom pogačicom, malo stisnite ivice da se zalepe, i tako redom.

Pogačice sa mesom slažite u podmazan pleh i premazujte razmućenim jajetom. Pecite u rerni zagrejanoj na 225 stepeni, dok ne porumene.

 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pogacice sa cvarcima


1 kg brasana
1 svez kvasac
80 gr suvog kvasca
kasicica soli
na vrh noza secera
mlaka voda
500 grama samlevenih cvaraka


Umesite testo, kada nadođe premesite ga na površini posutoj brašnom, pa razvucite u palačinku prs debelu. Čvarke na kuhinjskoj vodenici sameljite 2 puta tako da dobijete pastu koju ćete lako razmazati po površini razvučenog testa. Testo razvlačite tri puta i svaki put premažite jednom trečinom čvaraka. Između razvlačenja neka se testo odmara u frižideru 20 minuta. Na kraju razvucite testo na površini posutoj brašnom i okruglim kalupom vadite pogačice. Složite ih na podmazan pleh i nek na njemu odstoje dok malo ne narastu. Tada ih pecite u rerni zagrejanoj na 200 stepeni dok ne porumene (cca 45 minuta),
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Zagorske pogačice od sira (prilog)



Sastojci:

150 g sira (Bilogorac, Trapist, Gauda)
120 g brašna
80 g maslaca
malo soli
2 jaja
jedan žumanjak


Opis:

Sir izribati na krupni ribež i pomiješati s brašnom. U posudu staviti 2,5 dl hladne vode, sol i maslac isječen na kockice. Postepeno zagrijavati na tihoj vatri. Kad voda zakipi, dodati brašno i sir te neprestano miješajući, kuhati 5 minuta.
Masa se mora odlijepiti od rubova posude. Ukloniti s vatre, sačekati 5 minuta i dodati jedno po jedno jaje. Masa mora biti glatka i čvrsta. Žličicom vaditi pogačice, poredati ih u nepodmazan lim daleko jednu od druge, jer će narasti za vrijeme pečenja. Premazati žumanjkom razrijeđenim sa 2-3 kapi vode. Peći 15 minuta ne otvarajući vrata pećnice.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Pogacice sa timjanom

Sastojci

½ kg brašna
2 kašičice praška za pecivo
1 kašičica soli
125 g butera
1 kašika timjana (suvog)
250 ml mleka
2 kašike soka od limuna

Ostali materijal:

1 žumance
1 kašika mleka

Priprema

Prosejano brašno pomešati sa praškom za pecivo, dodati so i hladan i izrendisan buter. Buter (rukom) dobro rasporediti u brašno, dodati timjan (promešati), mlako mleko, sok od limuna i zamesiti glatko testo. Razviti koru 0,5 cm debljine i čašom ili modlicama vaditi krugove – pogačice. Ređati u pleh postavljen papirom za pečenje, premazati umućenim žumancem pomešanim sa hladnim mlekom i staviti da se peče. Peći na 200°C stepeni 15-17 min. u zavisnosti od šporeta. Pečene pokriti čistom salvetom i ostaviti da se ohlade. Služiti uz kiselo mleko, jogurt itd.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 2681
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Pogačice
Potrebno je: 250gr pšeničnog brašna, 250gr kukuruznog brašna, jeddna kašika sira, 1 jaje, prašak za pecivo, mast ili ulje.
Brašno pomešati sa praškom za pecivo, dodati sir, jaje i vode tako da se umesi testo koje se može razvući u koru. Seći čašom pogačice i pržiti da porumeni.
Ps dodati u testo malo ulja.
Prijatno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 17:38:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.